Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Idea Bank

Konto FIRMA TO JA w Idea Banku

Konto FIRMA TO JA w Idea Banku
Źródło: strona Idea Banku
Ocena:

Zalety:

 • bezpłatne prowadzenie konta przez dwa lata i przelewy internetowe

Wady:

 • dość wysoka opłata za wypłatę gotówki za granicą
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Rachunek FIRMA TO JA pozwala również korzystać z promocji, w której możesz otrzymać nawet 40,50 zł premii netto miesięcznie za aktywność na rachunku. W naszej analizie przybliżymy warunki tej akcji oraz wskażemy dodatkowe usługi, które czynią konto firmowe w Idea Banku jeszcze bardziej atrakcyjne.

Pełna analiza FIRMA TO JA Idea Banku


Parametry konta FIRMA TO JA

W niniejszej sekcji skupimy się na parametrach związanych z kosztami prowadzenia rachunku FIRMA TO JA. Konto prezentuje się pod tym względem całkiem korzystnie. Niestety nie możemy tego rachunku uznać za całkowicie darmowy ze względu na warunki, które musisz spełnić, aby za darmo korzystać z karty debetowej.

Parametry konta FIRMA TO JA Idea Banku są następujące:

Promocja „Premiowanie za bankowanie”

Promocja „Premiowanie za bankowanie” przeznaczona jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które założą w Idea Banku konto firmowe i bankowość elektroniczną Idea Cloud. Warunki dla obecnych klientów banku to:

 • złożenie oświadczenia o przystąpieniu do promocji (w oddziale lub poprzez bankowość elektroniczną);
 • prowadzenie konta zgodne z zapisami obowiązującymi w Regulaminie prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Bank SA dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (wprowadzonym 1 stycznia 2016 r.).
 • posiadanie bankowości Idea Cloud;
 • w okresie 3 miesięcy przed przystąpieniem do promocji:
  • brak zewnętrznych wpływów na konto - dotyczy to przelewów jak i wpłat we wpłatomacie;
  • brak wykonanych przelewów na łączną kwotę min. 1000 zł lub brak transakcji kartą na łączną kwotę min. 400 zł lub brak przelewu do ZUS/US;

Wysokość premii i rodzaj nagradzanych aktywności prezentuje poniższa tabela:

Premia Wymagana aktywność Dodatkowe warunki
10 – 40 zł Utrzymywanie średniego miesięcznego salda na rachunku Saldo powyżej:
– 5 000 zł – premia 10,00 zł
– 10 000 zł – premia 20,00 zł
– 15 000 zł – premia 30,00 zł
– 30 000 zł – premia 40,00 zł
20 zł Wpłata gotówki we wpłatomacie w kwocie min. 1000 zł Premia za każdą wpłatę
30 zł Przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego na kwotę min. 250 zł Premia za pierwszy przelew w miesiącu
20 zł Wystawienie i opłacenie faktury na min. 100 zł na rachunek uczestnika promocji poprzez bankowość elektroniczną Uczestnik musi wystawić fakturę poprzez bankowość Idea Cloud – premia przyznawana jest za wystawioną i opłaconą fakturę

Powyższe premie są sprawdzane i naliczane w powyższej kolejności (najpierw bank sprawdza średnie miesięczne saldo, nalicza ewentualną premię, potem weryfikuje wpłaty gotówki poprzez wpłatomat, przelew do ZUS/US oraz wystawienie i opłacenie faktury), a ich maksymalna łączna wartość w miesiącu nie może przekroczyć 50 zł brutto (40,50 zł netto). Po przekroczeniu tej sumy premia w danym miesiącu nie jest naliczana. Bank przyznaje premię nie dłużej niż przez 12 miesięcy, czyli łącznie można uzyskać 600 zł brutto (486 zł netto).

Ważne! Wartość przyznanej premii powiększa przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, tak więc uczestnik promocji musi samodzielnie odprowadzić należny podatek. W efekcie jego rzeczywisty zysk netto wyniesie 486 zł.

Dodatkowe usługi dla posiadaczy Konta FIRMA TO JA

Praktycznie każdy bank oferuje w ramach konta firmowego unikalną wartość dla przedsiębiorcy. W przypadku konta FIRMA TO JA korzyści z założenia tego rachunku są następujące:

 • usługa Concierge – pomoc doświadczonych asystentów w zakresie spraw urzędowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (prawo, podatki, księgowość). Ze swoim asystentem klient kontaktuje się telefonicznie;
 • możliwość skorzystania z debetu na koncie;
 • konto walutowe – prowadzone jest bezpłatnie w EUR, USD, GBP, CHF, GBP, NOK, SEK, CZK, DKK, RON i JPY, a dwa pierwsze przelewy SEPA w miesiącu są bezpłatne;
 • Idea Hub – nowoczesne placówki bankowe przypominające kawiarnię, z dostępem do Internetu, w których w przyjemnej atmosferze można załatwić sprawy firmowe;
 • Idea Cloud – innowacyjna bankowość elektroniczna, w której można zarządzać nie tylko finansami, ale i wystawić faktury, przechowywać ważne dokumenty, uzyskać kredyt, zamówić mobilny wpłatomat itd.
 • terminale płatnicze - jeśli Twoja firma zamierza przyjmować płatności kartą, możesz skorzystać ze specjalnej oferty terminali płatniczych.

Konto Zyskowne-Biznes - nawet 2,0% w skali roku

W biznesie każda złotówka ma znaczenie, tymczasem wielu Polaków zapomina, że konto bieżące jest często nieoprocentowane, a więc nie jest najlepszą formą oszczędzania kapitału. Podobnie jest z kontem FIRMA TO JA Idea Banku, na szczęście jego posiadacz może założyć Konto Zyskowne-Biznes i uchronić firmowy kapitał przed inflacją. Rachunek ten charakteryzuje się następującymi parametrami:

 • standardowe oprocentowanie wynosi od 1,0% do 1,25% w skali roku;
 • istnieje możliwość uzyskania wyższego oprocentowania (nawet 2,0% dla kwot do 10 tys. zł), o ile klient dokona z konta FIRMA TO JA przelewu do ZUS/US i na tenże rachunek wpłynie co miesiąc min. 2000 zł;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie tego rachunku;
 • wpłaty i wypłaty środków w dowolnej kwocie i dowolnym czasie bez ograniczeń;
 • 0 zł za pierwszy w miesiącu przelew wykonany drogą elektroniczną na konto w Idea Banku lub innym banku;
 • 5 zł za drugi i kolejny w miesiącu przelew/zlecenie stałe;
 • 0,3%, min. 5,00 zł za wpłatę/wypłatę środków dokonaną w oddziale Idea Banku.

Konto FIRMA TO JA a inne rachunki firmowe Idea Banku

Konto FIRMA TO JA to nie jedyny rachunek w firmowy w ofercie Idea Banku. Bank przyjął strategię tworzenia oddzielnych kont firmowych dopasowanych do odmiennych potrzeb klientów banku. W gamie produktów przeznaczonych dla firm możemy wyróżnić np. Konto Branżowe. Prowadzenie tego rachunku kosztuje 15 zł, a obsługa karty debetowej 8 zł, jednak obu opłat można uniknąć na takich samych zasadach, co w przypadku Konta FIRMA TO JA. W ramach Konta Branżowego można uzyskać zwrot 10% wartości transakcji dokonanych kartą w wybranych punktach usługowych – max. 40 zł miesięcznie – pod warunkiem dokonania przelewu do ZUS/US oraz jednej transakcji kartą debetową.

Komentarz redakcji

Konto FIRMA TO JA jest obecnie jedną z ciekawszych i atrakcyjniejszych propozycji dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Bezpłatne prowadzenie rachunku przez 2 lata i przelewy internetowe, nowoczesne i innowacyjne usługi czy wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe to główne atuty oferty. Co więcej za aktywne „bankowanie” można zyskać nawet 50 zł brutto miesięcznie. Rachunek firmowy w Idea Banku to solidna, interesująca oferta, dlatego warto rozważyć jego założenie i korzystać z nowoczesnych usług.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Idea Bank (dawniej GMAC Bank Polska SA) – polski bank działający od 1991 r., wyspecjalizowany w obsłudze małych podmiotów gospodarczych: mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Idea Bank posiada w swojej ofercie również produkty dla klientów indywidualnych, w tym konto osobiste o przystępnych parametrach oraz szeroki wybór lokat terminowych.