Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

PKO Konto dla Młodych w PKO BP – bezpłatny rachunek dla osób w wieku 18-26 lat z 250 zł premii

PKO Konto dla Młodych w PKO BP – bezpłatny rachunek dla osób w wieku 18-26 lat z 250 zł premii
Źródło: strona PKO BP
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

50 zł do Xbox za zakup karty podarunkowej Xbox Game Pass Ultimate 3 w bankowości elektronicznej PKO BP
Do końca 15 dni
  • konto założysz bez wizyty w oddziale za pośrednictwem kuriera
  • darmowe konto i wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych
  • dobra oferta dla podróżnika: karta wielowalutowa do 10 rachunków walutowych
  • preferencyjny kredyt studencki
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek (jedna z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku)

Wady:

  • nieciekawa oferta oszczędnościowa

Opinia eksperta

Konto dla Młodych to dobra propozycja dla osób, które chętnie korzystają z karty debetowej. Rachunek można polecić zwłaszcza tym, którzy często lub na dłużej wyjeżdżają za granicę.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto dla Młodych w PKO BP to rachunek przeznaczony dla klientów w wieku 18-26 lat. Do jego założenia nie jest potrzebny ani status ucznia/studenta, ani zatrudnienie; nie musisz także przelewać na rachunek wypłaty, stypendium czy zapewniać innych regularnych wpływów – prowadzenie Konta dla Młodych jest bezwarunkowo bezpłatne.

Do tego korzystanie z rachunku w największym banku komercyjnym w Polsce oznacza dostęp do wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, przy jednocześnie mocno rozbudowanej sieci placówek i oddziałów. O dodatkowych zaletach konta piszemy w dalszej części analizy.

Pełna analiza PKO Konta dla Młodych w PKO BP


Ile kosztuje Konto dla Młodych w PKO BP?

Darmowe prowadzenie konta jest niewątpliwym atutem, niemniej w przypadku rachunków dla młodych osób jest to raczej rynkowy standard. Sprawdźmy zatem, czy w usługach powiązanych z kontem nie czają się gdzieś opłaty mogące uprzykrzyć życie:

Jak widzisz, jedyna regularna opłata, która może się pojawić w związku z korzystaniem z Konta dla Młodych, to comiesięczna prowizja za kartę. Opłaty tej unikniesz, wykonując w miesiącu przynajmniej 4 transakcje bezgotówkowe kartą lub Blikiem (nie wliczają się w to operacje w bankomatach ani transakcje zwrócone lub anulowane). Dogodnością jest brak wymaganej kwoty transakcji, dzięki czemu możesz kupić sobie 4 razy zwykłą kanapkę czy bilet komunikacji miejskiej i już wymóg banku zostanie spełniony.

Niemniej oznacza to, że jakieś środki powinieneś na tym rachunku posiadać i regularnie go zasilać, właśnie po to, by móc płacić kartą. Pamiętaj, że posiadanie karty do konta nie jest obowiązkowe – jeśli nie jest Ci ona potrzebna, możesz z niej zrezygnować i nie martwić się więcej ewentualnymi prowizjami. Ponadto kartę debetową w wielu przypadkach możesz zastąpić Blikiem, czyli płatnościami za pomocą telefonu.

Promocje PKO Konta dla Młodych

Sprawdź, jakie promocje przygotował PKO BP na Koncie dla Młodych.

Bogata oferta kont walutowych w sam raz na zagraniczny wyjazd

Niekwestionowaną zaletą Konta dla Młodyc jest szeroki dostęp do rachunków walutowych prowadzonych w EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK i HUF. Możesz do nich podpiąć swoją standardową debetówkę dołączoną do Konta Młodych i płacić w wybranej walucie bez dodatkowych prowizji. Jak już bowiem wspominaliśmy, standardowa karta debetowa PKO Ekspres ma funkcję wielowalutową, zaś sprzężenie jej z wybranym rachunkiem walutowym jest zupełnie darmowe.

Załóżmy, że planujesz wakacyjny wyjazd do Norwegii. Chcąc ograniczyć koszty przewalutowania i opłaty za transakcje zagraniczne, nie musisz wcale otwierać konta „na miejscu” – w zupełności wystarczy założenie rachunku walutowego w NOK w PKO BP (choćby w aplikacji mobilnej) i podpięcie do niego Twojej standardowej „debetówki”. Gotowe: możesz wygodnie płacić kartą w Norwegii bez prowizji za przewalutowanie. Nie ponosisz także dodatkowych kosztów prowadzenia konta walutowego (jeśli powiązałeś je z kartą wielowalutową). A tak przedstawiają się koszty rachunku walutowego:

Pamiętaj jednak, że brak prowizji wiąże się z posiadaniem środków w odpowiedniej walucie na rachunku walutowym. Czytaj więcej o tym, jak działa karta wielowalutowa.

Walutę wymienisz na korzystniejszych warunkach w kantorze walutowym PKO BP dostępnym dla klientów banku m.in. w aplikacji IKO.

(Prawdopodobnie) najlepsza aplikacja mobilna na rynku

...a przynajmniej tak chwali się bank, powołując się na zdobytą nagrodę dla najbardziej innowacyjnej i popularnej aplikacji w Polsce.

IKO, bo o niej mowa, umożliwia podgląd konta czy operacji na nim wykonanych, wykonywanie przelewów i wnioskowanie o nowe produkty banku. Do tego zapewnia dostęp do kantoru walutowego, wygenerowanie i skanowanie kodów QR, nadawanie nowego kodu PIN do karty i czasowe zablokowanie karty płatniczej, doładowanie telefonu, oszczędzanie w wirtualnych „skarbonkach” oraz dostęp do mapy z oddziałami, bankomatami oraz miejscami z Blikiem.

Za pomocą IKO możesz również płacić smartfonem, jeżeli posiada on funkcję NFC, poza tym dostępne są i nowocześniejsze rozwiązania, takie jak Blik, Apple Pay, a nawet zegarek Garmin Pay.

Ciekawą funkcją jest „Prośba o przelew”, czyli wysyłanie prośby o przelanie konkretnej kwoty do osoby, która również korzysta z IKO. Odbiorca otrzymuje już wypełnione polecenie przelewu i może szybko je zrealizować (albo odrzucić...). Jest to przydatne rozwiązanie, gdy na rachunku zaczyna brakować pieniędzy...

Do aplikacji możesz zalogować się za pomocą PIN-u, odciskiem palca lub przez rozpoznawanie twarzy Face ID (opcja dostępna dla posiadaczy niektórych iPhonów).

Preferencyjny kredyt studencki dla klientów PKO BP

Planujesz rozpoczęcie studiów, ale nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie finansowo? Dla swoich klientów PKO BP przygotował preferencyjny kredyt studencki, który możesz przeznaczyć na studia licencjackie, magisterskie lub doktoranckie.

Wysokość rat waha się od 400 zł do nawet 1000 zł miesięcznie. Taki kredyt jest niżej oprocentowany niż zwykła pożyczka komercyjna, co więcej, aż połowę odsetek w tym wypadku pokrywa budżet państwa.

Wsparcie to możesz otrzymać nawet przy niskiej zdolności kredytowej (gdy nie masz dochodu), spłacasz je w elastycznych ratach, a za rozpatrzenie wniosku kredytowego i sporządzenie umowy oraz nadpłaty bank nie pobiera żadnych prowizji.

Najlepsi studenci (lub doktoranci) oraz osoby w trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na częściowe umorzenie zobowiązań. Wszytko to sprawia, że taki kredyt może być dobrym wsparciem w realizacji ambitnych planów.

Wady rachunku

Niewątpliwie słabą stroną Konta dla Młodych w PKO BP jest oferta oszczędnościowa, zdecydowanie odbiegająca od rynkowego standardu. Jeżeli szukasz możliwości lokowania środków, to raczej powinieneś sprawdzić, co proponują jeszcze inne banki (pomocny będzie tu nasz ranking kont oszczędnościowych).

Jak założyć Konto dla Młodych?

Rachunek możesz otworzyć w oddziale PKO BP (potrzebny będzie Twój dowód osobisty), ale najprościej będzie złożyć wniosek przez bankowość internetową albo aplikację mobilną. Tę ostatnią drogę możesz wykorzystać nawet, jeśli nie jesteś klientem PKO BP; wystarczy, że zainstalujesz apkę IKO na swoim telefonie i klikniesz odpowiednie komendy.

Co stanie się z rachunkiem, gdy skończysz 26 lat?

Gdy skończysz 26 lat, nie możesz już posiadać Konta dla Młodych; bank skontaktuje się z Tobą i zaproponuje Ci założenie rachunku osobistego Konto za Zero. Ten standardowy rachunek osobisty PKO BP różni się dość znacznie pod kątem opłat od Konta dla Młodych, nim więc osiągniesz wiek 26 lat, warto, byś dokładnie przyjrzał się propozycji banku i zdecydował, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie. Pomocna będzie tutaj nasza analiza Konta za Zero.

Jeżeli chciałbyś przejrzeć jeszcze inne oferty bankowe, polecamy nasz ranking kont osobistych, dzięki któremu łatwiej znajdziesz najlepsze dla siebie konto.

Opinia redakcji

Konto dla Młodych to nowoczesny i – co najważniejsze – darmowy rachunek dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bankowością. Do jego założenia nie jest niezbędny status ucznia czy studenta ani tym bardziej regularne wpływy, nie musisz się więc przejmować, czy na koncie będzie pojawiała się wypłata bądź stypendium.

Z rachunku możesz swobodnie korzystać na wiele sposobów: wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych są darmowe, a z rodzajów płatności masz do wyboru nie tylko kartę debetową, ale i technologie mobilne, takie jak Blik, Apple Pay czy Garmin Pay (aplikacja mobilna IKO również umożliwia płatności mobilne dla telefonów z NFC), co powinno przypaść do gustu poszukiwaczom nowinek.

Z Konta dla Młodych mogą być także szczególnie zadowolone osoby, które często lub na dłużej wyjeżdżają za granicę. Na tym polu oferta PKO BP jest naprawdę konkurencyjna: podpinając swoją kartę debetową do konta walutowego, unikniesz prowizji za wykonanie transakcji zagranicznych. Walutę do zasilenia rachunku walutowego wymienisz po niezłym kursie w kantorze walutowym PKO BP. Liczba walut, dla których możesz otworzyć konto i podpiąć swoją kartę, jest jedną z największych na rynku.

Z kolei jeśli ambitnie patrzysz w przyszłość, ale martwi Cię, czy będzie Cię stać na realizację Twoich planów, to być może warto przyjrzeć się ofercie kredytu studenckiego i zacząć kształtować swoją przyszłość już dziś.

Przed Tobą wiele ważnych problemów i wyzwań; naszym zdaniem dobrze dobrane konto osobiste nie powinno być jednym z nich, ale wspierać Cię w codziennych finansach. Warto wybrać je tak, aby jego obecność nie była kolejnym obciążeniem i rzeczą, o której trzeba stale pamiętać. Czy Konto dla Młodych spełni Twoje oczekiwania? Mamy nadzieję, że dzięki naszej analizie będzie Ci łatwiej zdecydować, czy jest ono odpowiednie dla Ciebie, czy nie.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji PKO BP dla kont dziecięcych, młodzieżowych i studenckich

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.