Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Orange Finanse

Konto dla Firm w Orange Finanse

Konto dla Firm w Orange Finanse
Źródło: strona Orange Finanse
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Orange Finanse, poza kontami osobistymi, posiada w swojej ofercie również rachunek dedykowany drobnym przedsiębiorcom oraz przedstawicielom wolnych zawodów. Propozycja tego banku będzie najkorzystniejsza dla abonentów sieci telefonicznej Orange, ale korzystanie z usług tej sieci nie jest warunkiem koniecznym do założenia rachunku firmowego.

Pełna analiza Konta dla Firm od Orange Finanse


Parametry konta

Przyjrzyjmy się zatem parametrom Konta dla Firm.

Dodatkowe usługi i atuty Konta dla Firm

Orange Finanse oferuje swoim klientom szereg ciekawych rozwiązań, takich jak:

  • Nowoczesna aplikacja mobilna, dostępna w systemie Android, iOS i Windows.
  • Do 50 kont pomocniczych. Rachunek pomocniczy można przydzielić do rozliczeń z konkretnym kontrahentem, dostawcą czy pracownikami. Prowadzenie rachunku pomocniczego kosztuje 5 zł miesięcznie, przelewy wewnętrzne pomiędzy kontami są bezpłatne.
  • Integracja rachunków osobistych i firmowych w bankowości internetowej i mobilnej.
  • Konto Lokacyjne dla Firm – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem od 0,3% do 0,6% (oprocentowanie zależne jest zdeponowanej kwoty). Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Można otworzyć maksymalnie trzy Konta Lokacyjne.
  • Limit w Koncie dla Firm - dopuszczalne saldo debetowe w rachunku Konto dla Firm, które zwiększa bieżące saldo dostępne. Maksymalny limit może wynieść 30 tys. zł.
  • Przelewy na numer telefonu i profile na Facebooku.
  • Usługa Invoobill – faktury w systemie bankowości internetowej. Usługa polega na łatwym dostępie do rachunków za cykliczne usługi, takie jak telefon, gaz czy prąd. Rachunki można opłacić z poziomu bankowości internetowej, dzięki czemu nie trzeba pamiętać loginów i haseł do systemów usługodawców.

Zdaniem redakcji

Konto dla Firm w Orange Finanse to propozycja dla mikroprzedsiębiorców oraz przedstawicieli wolnych zawodów. Choć prowadzenie rachunku i obsługa karty nie są darmowe, to opłat tych można bardzo łatwo uniknąć (wystarczy zlecić jeden przelew do ZUS i wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą). Niestety, z prowizji za przelewy zewnętrzne – 1 zł od zlecenia – nie można zostać w żaden sposób zwolnionym.

Atutami rachunku są liczne dodatkowe usługi i funkcjonalności, takie jak nowoczesna aplikacja mobilna, przelewy na numer telefonu, profil na Facebooku czy usługa Invoobill, umożliwiająca opłacanie faktur z poziomu bankowości internetowej. Dodatkowo przedsiębiorca ma dostęp aż do 50 kont pomocniczych, limitu w koncie (do 30 tys. zł) oraz rachunku lokacyjnego.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Orange Finanse pojawiło się na polskim rynku bankowym w październiku 2014 r. jako efekt współpracy mBanku i sieci Orange (stąd też pełna nazwa banku – „Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank”). Marka jest połączeniem rozwiązań mobilnych internetowego mBanku i nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych zapewnianych przez Orange.

Pytania i odpowiedzi: