Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto dla Ciebie GO! - propozycja Credit Agricole dla nastolatków. Teraz z premią 50 zł

Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:

Zalety:

Bardzo łatwe 50 zł dla nastolatków za Konto dla Ciebie GO! w banku Credit Agricole
Trwa do: 31.12.2021
  • darmowe konto, karta i łatwa do uniknięcia opłata za wszystkie bankomaty w Polsce
  • możliwość skorzystania z produktów bankowych zwykle niedostępnych dla nieletnich (np. z karty wielowalutowej)

Wady:

  • niskie oprocentowanie produktów oszczędnościowych

Opinia eksperta

Konto dla Ciebie GO! można polecić osobom chętnie korzystających z nowych technologii (w tym płatności mobilnych) i szukających dodatkowych bankowych produktów (takich jak rachunki walutowe czy karta wielowalutowa). Rachunek jest bezpłatny niezależnie od tego, czy będziesz z niego regularnie korzystał, czy nie.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Jeżeli jesteś nastolatkiem i szukasz konta bankowego, które umożliwi Ci nie tylko płatności kartą czy telefonem, ale też da dostęp do wielu produktów, to zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się propozycji Credit Agricole. Konto dla Ciebie GO!, przeznaczone dla osób w wieku 13-18 lat, oferuje nie tylko “standardowe” funkcjonalności, takie jak karta debetowa czy możliwość wykonywania i otrzymywania przelewów, ale też aplikację mobilną, płatności mobilne Blik, Google Pay, Apple Pay oraz doładowanie telefonu. Co ważne, rodzic nie musi posiadać konta w Credit Agricole; wymagana jest jedynie jego zgoda na otwarcie rachunku przez dziecko.

Do Konta dla Ciebie GO! można otworzyć również konto walutowe, kartę wielowalutową, rachunki oszczędnościowe (w tym walutowe) oraz lokaty - a to już nie należy wcale do rynkowego standardu, gdyż zazwyczaj takie produkty dostępne są wyłącznie dla osób dorosłych.

Pełna analiza Konta dla Ciebie GO! w Credit Agricole


Darmowe Konto dla Ciebie GO!

Jednak nawet najciekawsze funkcje i dodatki tracą swój urok, gdy przychodzi za nie (nieraz słono) zapłacić. Naszym zdaniem rachunki młodzieżowe powinny być bezwarunkowo bezpłatne, trudno bowiem oczekiwać od młodego człowieka regularnych dochodów i korzystania z rachunku równie aktywnie jak osoba dorosła. Sprawdźmy, czy propozycja Credit Agricole spełnia te kryteria i przyjrzyjmy się opłatom, które wiążą się z Kontem dla Ciebie GO!:

Jak widzisz, prowadzenie Konta dla Ciebie GO! jest zupełnie darmowe. Nie musisz także zapewniać stałych wpłat na rachunek ani utrzymywać na nim minimalnej kwoty. Saldo konta może być równe 0 zł, a mimo to nie spotkają Cię z tego powodu żadne przykre konsekwencje.

Darmowe jest także wydanie i korzystanie z karty; może ona leżeć nieużywana w Twoim portfelu i bank nie pobierze od Ciebie żadnej prowizji. Pamiętaj jednak, że wykonanie w miesiącu choć jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub Blikiem gwarantuje Ci darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (w przeciwnym razie za wypłatę środków z maszyn spoza placówek CA zapłacisz każdorazowo 3 zł).

Transakcja bezgotówkowa kartą lub Blikiem może być rozliczona na dowolną kwotę i wykonana zarówno w zwykłym sklepie, jak i w Internecie.

Możliwości rachunku dla nastolatków

Funkcje i usługi Konta dla Ciebie GO! nie różnią się w zasadzie od możliwości, jakie oferuje zwykłe konto “dla dorosłych”. A zatem możesz sam wykonywać przelewy przez Internet (w tym operacje zagraniczne), wpłacać/wypłacać gotówkę, płacić kartą oraz telefonem, wpłacać środki we wpłatomacie czy składać wniosek o nowe produkty (np. o konto oszczędnościowe).

Otrzymujesz również dostęp do bankowości internetowej, telefonicznej oraz mobilnej. Nie wolno Ci natomiast zaciągać kredytów ani pożyczek.

Płatności mobilne: Blik, Apple Pay i Google Pay

Credit Agricole oferuje swoim klientom - również niepełnoletnim - szeroki dostęp do nowoczesnych płatności mobilnych. Jeśli nie lubisz nosić przy sobie karty debetowej, bez trudu zapłacisz przy pomocy smartfona. Do wyboru masz Apple Pay, Google Pay oraz Blika.

Promocje Konta dla Ciebie GO!

Sprawdź, jakie oferty specjalne przygotował dla Ciebie bank Credit Agricole.

Bankowość internetowa i mobilna CA24

Credit Agricole stosunkowo niedawno odświeżył swój serwis bankowości internetowej i mobilnej. Obecna wersja ma opinię przejrzystej i intuicyjnej, w której bez większego trudu można znaleźć najważniejsze informacje (takie jak stan konta, historia operacji, analiza wydatków). Więcej na ten temat znajdziesz w naszej recenzji bankowości CA.

Bankowość internetowa Credit Agricole
Kliknij, aby powiększyć
Widok po zalogowaniu

W naszym rankingu aplikacji mobilnych dobrze oceniana jest również bankowość CA24 Mobile. Jej nowoczesny styl dobrze komponuje się z przejrzystym ekranem startowym. Bez trudu wykonasz przelew, zapłacisz Blikiem czy sprawdzisz historię operacji.

Nasze zastrzeżenie budzi natomiast uciążliwy sposób ustalania i korzystania z kodów autoryzacyjnych, a także brak możliwości szybkiej zmiany PIN-u do karty (opcja przydatna np. przy utracie portfela). Być może bank nadrobi te zaległości przy kolejnych aktualizacjach.

Dodatkowe możliwości dla nastolatków: rachunki walutowe, karty i lokaty

Credit Agricole jako jeden z nielicznych banków udostępnia swoim niepełnoletnim klientom szereg dodatkowych produktów, zwykle dedykowanych wyłącznie osobom dorosłym. Przede wszystkim należy tu wymienić konto walutowe dla nastolatka, walutowe konto oszczędnościowe oraz lokaty dla dziecka.

W tym miejscu należy wspomnieć, że z kontem walutowym można powiązać kartę wielowalutową dla nastolatka i płacić nią za granicą bez prowizji w najważniejszych walutach (zob. jak działa karta wielowalutowa). Poniżej przedstawiamy podstawowe opłaty związane z rachunkiem walutowym i kartą wielowalutową:

Oferta oszczędnościowa: duży plus... i duży minus

Przy zakładaniu Konta dla Ciebie GO! możesz od razu (i bezpłatnie) otworzyć Rachunek Oszczędzam - konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem. Obecnie jest to jedna z najlepszych stawek na rynku, o czym przekonasz się, przeglądając nasz ranking kont oszczędnościowych.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Rachunku Oszczędzam:

W tej propozycji tkwi jednak przysłowiowa “łyżka dziegciu”: promocyjne oprocentowanie przysługuje wyłącznie nowym klientom tylko przez 3 miesiące, następnie spada do znacznie niższego poziomu standardowego, bez możliwości podwyższenia stawki.

Na plus można zaliczyć bankowi usługę CAsaver, dzięki której odłożysz resztę z zakupów, czy programy regularnego oszczędzania, np. Mój Plan. Nie można się jednak po nich spodziewać atrakcyjnych odsetek; tego typu usługi pomagają raczej “nie szastać” pieniędzmi i wymuszają pewną dyscyplinę w zarządzaniu swoimi finansami, niż realnie pomnażają zyski.

Podsumowując, oferta konta oszczędnościowego w PLN jest atrakcyjna, ale będziesz mógł skorzystać z niej tylko raz i to zaledwie przez parę miesięcy. Po tym czasie nie można liczyć w CA na jakiekolwiek efektywne oprocentowanie.

Pozostałe zalety Konta dla Ciebie GO!

Przedstawiając rachunek młodzieżowy w Credit Agricole, nie sposób zapomnieć o kilku być może nie najważniejszych, ale z pewnością atrakcyjnych usługach, jakie oferuje.

Wybierz sobie kartę

Twoja karta debetowa wcale nie musi wyglądać nudno. Credit Agricole daje Ci do wyboru ponad 70 (!) wzorów karty w kilkunastu kategoriach, począwszy od polskich miast, na zwierzakach kończąc. Wszystkie grafiki znajdziesz tutaj.

Niestety, opcja ta ma jedną zasadniczą wadę: jest płatna. Za wydanie karty z wybranym wizerunkiem należy zapłacić 10 zł. Prowizja jest jednak jednorazowa, zaś wizerunek lamy na “plastiku” - bezcenny...

10 tys. sklepów w Klubie Rabatowym

Płacąc kartą Credit Agricole, zyskujesz także rabaty w wybranych sklepach. Liczba punktów, w których otrzymasz zniżkę od 5% do nawet 20%, wynosi ponad 10 tys. Wśród nich są m.in. 4F, Answer, Merlin. Pełną listę znajdziesz na tej stronie banku.

Aby skorzystać z obniżek, należy się zarejestrować w Klubie Rabatowym.

Wady Konta dla Ciebie GO!

Mimo wielu zalet nie można zapominać o istotnych mankamentach Konta dla Ciebie GO! Pierwszym, o którym już wspominaliśmy, jest brak atrakcyjnej oferty oszczędnościowej w złotówkach, zachęcającej wyższymi odsetkami do długoterminowego i regularnego odkładania pieniędzy. Choć Credit Agricole oferuje osobom niepełnoletnim pełen pakiet bezpiecznych produktów oszczędnościowych, to ich standardowe oprocentowanie, delikatnie mówiąc, nie zachwyca.

Z kolei wspomniane wcześniej konto walutowe jest bodajże jedynym rachunkiem tego typu na rynku, które dla osób niepełnoletnich jest odpłatne - natomiast standardem na rynku jest w ogóle brak prowizji. Z drugiej strony należy CA oddać sprawiedliwość, że nastolatki mogą bez problemu korzystać z karty wielowalutowej, a takich ofert są jeszcze tylko dwie (zob. karta dla nastolatka na zagraniczny wyjazd).

Co może rodzic w ramach konta swojego dziecka?

Choć nastolatkowie, którzy ukończyli 13 lat, otrzymują swobodny dostęp do wielu usług związanych z kontem osobistym, nie oznacza to, że mogą z nich korzystać zupełnie dowolnie. Opiekun prawny nieletniego - najczęściej rodzic – ma prawo sprawować kontrolę nad finansami swojego dziecka. Może np. uzyskać wgląd w rachunek małoletniego (niemal zawsze w oddziale, w niektórych bankach również przez bankowość internetową), zablokować konkretne transakcje czy ustanowić limity płatności kartą i sumy wypłacanej z bankomatów. Nie ma jednak możliwości zablokować całej usługi, np. zabronić dziecku wykonywania jakichkolwiek przelewów.

W przypadku Konta dla Ciebie GO! podgląd rachunku nastolatka może odbywać się w oddziale Credit Agricole.

Warto również pamiętać, że władza rodzica nad finansami dziecka jest ograniczona. Z rachunków małoletniego miesięcznie nie można wypłacić więcej niż wynosi tzw. kwota zwykłego zarządu (obecnie jest to ok. 4900-5000 zł). Wszystkie wypłaty ponad tę sumę w danym miesiącu wymagają zgody sądu (z drugiej strony, jak dowiedzieliśmy się w CA, miesięczny limit wypłat z konta młodzieżowego wynosi ok. 10 tys. zł. Trudno nam jednak określić, czy rzeczywiście można wypłacić aż taką kwotę zawsze i w każdej sytuacji).

Więcej o zagadnieniach prawnych, związanych z kontami młodzieżowymi, znajdziesz w naszym artykule poświęconym temu, jak i gdzie założyć konto dla nastolatka.

Co po 18. roku życia?

Konto dla Ciebie GO! przeznaczone jest wyłącznie dla osób niepełnoletnich; kiedy skończysz 18 lat, bank automatycznie zamieni Twój bieżący rachunek na jego “studencką” wersję, Konto dla Ciebie MOVE. Najważniejsze parametry rachunku studenckiego w Credit Agricole przedstawiamy poniżej:

Zwróć uwagę, że w przeciwieństwie do rachunku młodzieżowego GO! wersja MOVE! nie jest już darmowa: za prowadzenie konta możesz zapłacić 3 zł miesięcznie, chyba że wykonasz min. jedną transakcję kartą lub Blikiem na dowolną kwotę. Choć nie są to wygórowane warunki, to należy w tym miejscu wspomnieć, że większość rachunków studenckich jest prowadzona bezpłatnie. Możesz się o tym przekonać, przeglądając nasz ranking kont studenckich.

Warto pamiętać, że Credit Agricole nie wygasza automatycznie pełnomocnictwa dla opiekuna prawnego, gdy skończysz 18 lat, w zasadzie więc rodzic wciąż może mieć dostęp do Twojego konta studenckiego i wypłacać z niego środki. Jeśli taka sytuacja Ci nie odpowiada, po osiągnięciu pełnoletności anuluj pełnomocnictwo dla rodzica, kontaktując się z bankiem.

Jak założyć Konto dla Ciebie GO?

Aby założyć Konto dla Ciebie GO!, konieczna będzie wizyta w oddziale – jest to raczej standardowy wymóg w przypadku rachunków dla osób niepełnoletnich. W banku powinieneś pojawić się z jednym z opiekunów prawnych (rodzicem).

Umowę o konto, kartę i bankowość elektroniczną podpisujesz samodzielnie; rodzic jedynie wyraża pisemną zgodę na otwarcie przez Ciebie rachunku. Jak już wspominaliśmy, Twój opiekun nie musi posiadać konta w Credit Agricole.

Do założenia rachunku będziesz potrzebował dokumentu tożsamości; może to być dowód, paszport lub legitymacja szkolna. Również Twój rodzic powinien potwierdzić tożsamość dowodem lub paszportem. Na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą Twój akt urodzenia; choć często nie jest to wymagany dokument, zdarza się, że pracownik banku poprosi o potwierdzenie pokrewieństwa między Wami.

Czytaj więcej o zakładaniu kont dziecięcych lub o zakładaniu kont młodzieżowych.

Podsumowanie

Konto dla Ciebie GO! to darmowy rachunek młodzieżowy, przeznaczony dla osób w wieku 13-18 lat. Możesz je założyć za zgodą opiekuna prawnego, nawet jeśli rodzic nie posiada w Credit Agricole konta osobistego.

Plusem oferty jest nie tylko brak opłat za prowadzenie rachunku, ale też darmowa karta debetowa. Oznacza to, że jeśli zamierzasz korzystać z konta sporadycznie, to bank nie naliczy Ci żadnych prowizji. Warte docenienia są również dodatkowe produkty bankowe, udostępniane nastolatkom: konto walutowe, karta wielowalutowa, lokata czy rachunki oszczędnościowe (nie tylko w PLN). Możliwe jest także systematyczne odkładanie środków w specjalnym planie oszczędnościowym lub w usłudze zachowującej resztę (CAsaver).

Produkty te są jednak bardzo nisko oprocentowane, a na wyższe odsetki można liczyć tylko okazjonalnie i jednorazowo. Bank de facto nie zachęca w ogóle młodych ludzi, aby kształtowali swoje umiejętności zarządzania własnym budżetem. Należy też pamiętać, że za prowadzenie konta walutowego pobierana jest prowizja; niby nieduża, ale w innych bankach konta walutowe dostępne dla nastolatków są bezpłatne.

Jakby w ramach “zadośćuczynienia” Credit Agricole udostępnia nastolatkom atrakcyjne usługi, takie jak fantastyczny wybór grafik na kartach debetowych, Klub Rabatowy z niebagatelnymi obniżkami czy kolorową i funkcjonalną aplikację mobilną wraz z szeregiem płatności mobilnych.

Naszym zdaniem Konto dla Ciebie GO! nadaje się zarówno dla osób, które będą z niego korzystały sporadycznie, jak i dla tych, którzy aktywnie posługują się produktami bankowymi i cenią nowinki. Rachunek jest łatwy i praktycznie darmowy w obsłudze “na co dzień”, a przy tym może okazać się całkiem przydatny przy zagranicznych podróżach.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.