Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto dla Ciebie GO!

Konto dla Ciebie GO!
Źródło: strona Credit Agricole
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Łatwe 100 zł dla nastolatków za Konto dla Ciebie GO! w banku Credit Agricole
Trwa do: 31.03.2023
  • darmowe konto, karta i łatwa do uniknięcia opłata za wszystkie bankomaty w Polsce
  • możliwość skorzystania z produktów bankowych zwykle niedostępnych dla nieletnich (np. z karty wielowalutowej)
  • rodzic nie musi być klientem Credit Agricole

Opinia eksperta

Konto dla Ciebie GO! można polecić osobom chętnie korzystających z nowych technologii (w tym płatności mobilnych) i szukających dodatkowych bankowych produktów (takich jak rachunki walutowe czy karta wielowalutowa). Rachunek jest bezpłatny niezależnie od tego, czy będziesz z niego regularnie korzystać, czy nie.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto dla Ciebie GO!, zakładane dla osób w wieku 13-18 lat, oferuje zarówno standardowe funkcje i usługi, takie jak karta debetowa czy możliwość wykonywania i otrzymywania przelewów, jak i dostęp do bankowości elektronicznej, aplikację mobilną, płatności mobilne Blik, Google Pay, Apple Pay itp. oraz doładowanie telefonu.

Do Konta dla Ciebie GO! można otworzyć również konto walutowe wraz z kartą wielowalutową, rachunki oszczędnościowe oraz lokaty.

Rodzic nie musi posiadać konta w Credit Agricole.

Pełna analiza Konta dla Ciebie GO! w Credit Agricole


Konto dla Ciebie GO!: opłaty i prowizje

Opłaty, które wiążą się z Kontem dla Ciebie GO!, to:

Co oferuje Konto dla Ciebie GO?

Z jakich usług i funkcji mogą korzystać nastolatkowie w ramach swojego konta?

Możliwości rachunku bankowego dla nastolatka

Konto dla dziecka w CA pod względem dostępnych funkcji i usług nie różni wiele od zwykłego konta dla dorosłych. Nastolatek może sam wykonywać przelewy przez Internet (w tym operacje zagraniczne), wpłacać/wypłacać gotówkę, płacić kartą oraz telefonem, wpłacać środki we wpłatomacie czy składać wniosek o nowe produkty (np. o konto oszczędnościowe). Otrzymuje również dostęp do bankowości internetowej, telefonicznej oraz mobilnej.

Nie zaciągnie za to kredytu ani nie weźmie pożyczki. Jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej, sprawdź w naszym cyklu Bankowanie bez ryzyka.

Dodatkowo wraz z Konta dla Ciebie GO można otworzyć konto oszczędnościowe Rachunek Oszczędzam, uruchomić usługę autooszczędzania CAsaver oraz założyć konto walutowe wraz z kartą wielowalutową.

Nastolatek jest właścicielem konta, znajdującym się na nim środków i karty płatniczej; na debetówce widnieje jego imię i nazwisko.

Credit Agricole oferuje ponad 100 wizerunków kart. Wydanie karty z niestandardową grafiką to jednorazowy koszt kilkunastu złotych:

Przykładowe wzory kart debetowych w Credit Agricole
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona Credit Agricole.

Co może rodzic w ramach konta dziecka?

Choć nastolatkowie (od 13 lat) otrzymują swobodny dostęp do wielu usług związanych z kontem osobistym, nie oznacza to, że mogą z nich korzystać zupełnie dowolnie. Opiekun prawny nieletniego – najczęściej rodzic – ma prawo sprawować kontrolę nad finansami swojego dziecka. Może np. uzyskać wgląd w rachunek małoletniego, zablokować konkretne transakcje czy ustanowić limity płatności kartą i sumy wypłacanej z bankomatów. Nie ma jednak uprawnień do zablokowania całej usługi, np. zabronić dziecku wykonywania jakichkolwiek przelewów.

W przypadku Konta dla Ciebie GO! podgląd rachunku nastolatka może odbywać się w oddziale Credit Agricole.

Władza rodzica nad finansami dziecka jest ograniczona. Z rachunków małoletniego miesięcznie nie można wypłacić więcej niż wynosi tzw. kwota zwykłego zarządu (obecnie jest to ok. 6000 zł). Wszystkie wypłaty gotówki ponad tę sumę w danym miesiącu wymagają zgody sądu (z drugiej strony, jak dowiedzieliśmy się w CA, miesięczny limit wypłat z konta młodzieżowego wynosi ok. 10 tys. zł. Trudno nam jednak określić, czy rzeczywiście można wypłacić aż taką kwotę zawsze i w każdej sytuacji).

Więcej o zagadnieniach prawnych, związanych z kontami młodzieżowymi, znajdziesz w naszym artykule poświęconym temu, jak i gdzie założyć konto dla nastolatka.

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa CA24

Bankowość internetowa CA24 oraz aplikacja mobilna CA24 mobile dostępne są dla osób, które ukończyły 13 lat. Funkcje obu serwisów nie różnią się znacznie od tego, co dostępne jest dla pełnoletnich, poza tym, że nastolatek nie może zawnioskować o kredyt czy kartę kredytową.

Bankowość internetowa Credit Agricole
Kliknij, aby powiększyć
Widok po zalogowaniu
​​​​​​​​​​​​​​CA24 mobile umożliwia podgląd konta i jego historii, zlecanie przelewów, wnioskowanie o dodatkowe produkty banku (np. konto oszczędnościowe i walutowe), dostęp do usług Blika (generowanie kodu, przelewy Blik), skanowanie kodów QR, bezpośredni kontakt z bankiem (czat lub infolinia), zmianę limitów dla karty i Blika.

Płatności mobilne: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay

Credit Agricole oferuje swoim klientom – również niepełnoletnim – szeroki dostęp do nowoczesnych płatności mobilnych: Blika, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Klub rabatowy Credit Agricole

Płacąc kartą Credit Agricole, klient zyskuje rabaty od 5% do nawet 50% w wybranych sklepach. Liczba punktów wynosi ponad 10 tys. (m.in. 4F, Answer, Merlin). Pełna lista znajduje się na tej stronie banku.

Aby skorzystać z obniżek, należy się zarejestrować w Klubie Rabatowym.

Co po ukończeniu 18. roku życia?

Konto dla Ciebie GO! przeznaczone jest wyłącznie dla osób niepełnoletnich; gdy nastolatek skończy 18 lat, bank automatycznie zamieni bieżący rachunek na „studencką” wersję, Konto dla Ciebie MOVE:

Warto pamiętać, że Credit Agricole nie wygasza automatycznie pełnomocnictwa dla opiekuna prawnego, gdy nastolatek osiągnie pełnoletność, co oznacza, że rodzic w dalszym ciągu może mieć dostęp do rachunku studenckiego i wypłacać z niego środki. Aby tego uniknąć, konieczne jest anulowanie pełnomocnictwa dla opiekuna prawnego. W tym celu należy skontaktować się z bankiem.

Kto może otworzyć Konto dla Ciebie GO?

Konto dla Ciebie GO! otwiera sam nastolatek za zgodą jednego z opiekunów prawnych – najczęściej jest nim rodzic. Opiekun nie musi być klientem Credit Agricole.

Promocje Konta dla Ciebie GO!

Oto, jakie oferty specjalne Credit Agricole przygotował dla swoich klientów.

Jak założyć Konto dla Ciebie GO?

Aby założyć Konto dla Ciebie GO!, konieczna będzie wizyta w oddziale nastolatka wraz z jednym opiekunem prawnym.

Do założenia rachunku potrzebny będzie dokument tożsamości; może to być dowód, paszport lub legitymacja szkolna. Również rodzic powinien potwierdzić tożsamość dowodem lub paszportem. Na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą akt urodzenia nastolatka; choć często nie jest to wymagany dokument, zdarza się, że pracownik banku poprosi o potwierdzenie pokrewieństwa między dzieckiem a rodzicem.

Czytaj więcej o zakładaniu kont dziecięcych lub o zakładaniu kont młodzieżowych.

Produkty powiązane

Konto walutowe

Produkty oszczędnościowe

Konto dla Ciebie GO! w Credit Agricole: opinia, recenzja, porady

W recenzji przyglądam się, jak Konto dla Ciebie GO! sprawdza się na co dzień.

Atrakcyjność opłat

Rachunki młodzieżowe powinny być bezwarunkowo bezpłatne, trudno bowiem oczekiwać od młodego człowieka regularnych dochodów i korzystania z rachunku równie aktywnie jak osoba dorosła.

Ten wymóg Credit Agricole spełnia: oferta banku to darmowe konto dla nastolatków prowadzenie Konta dla Ciebie GO! jest zupełnie darmowe. Nie musisz także zapewniać stałych wpłat na rachunek ani utrzymywać na nim minimalnej kwoty. Saldo konta może być równe 0 zł, a mimo to nie spotkają Cię z tego powodu żadne przykre konsekwencje.

Darmowe jest także wydanie i korzystanie z karty; może ona leżeć nieużywana w Twoim portfelu i bank nie pobierze od Ciebie żadnej prowizji. Pamiętaj jednak, że wykonanie w miesiącu choć jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub Blikiem gwarantuje Ci darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (w przeciwnym razie za wypłatę środków z maszyn spoza placówek CA zapłacisz każdorazowo kilka złotych).

Transakcja bezgotówkowa kartą lub Blikiem może być rozliczona na dowolną kwotę i wykonana zarówno w zwykłym sklepie, jak i w Internecie.

Użyteczność rachunku

Funkcje i usługi Konta dla Ciebie GO! nie różnią się w zasadzie od możliwości, jakie oferuje zwykłe konto bankowe “dla dorosłych”. A zatem możesz sam wykonywać przelewy przez Internet (w tym operacje zagraniczne), wpłacać/wypłacać gotówkę, płacić kartą oraz telefonem, wpłacać środki we wpłatomacie czy składać wniosek o nowe produkty (np. o konto oszczędnościowe).

Otrzymujesz również dostęp do bankowości internetowej, telefonicznej oraz mobilnej. Jako niepełnoletniemu nie wolno Ci natomiast zaciągać kredytów ani pożyczek.

Na duży plus należy zaliczyć bankowi udostępnienie młodym szeregu dodatkowych produktów, zwykle przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych, np. konta walutowego czy lokaty.

Wybierz sobie kartę

Twoja karta debetowa wcale nie musi wyglądać nudno. Credit Agricole daje Ci do wyboru ponad 70 (!) wzorów karty w kilkunastu kategoriach, począwszy od polskich miast, na zwierzakach kończąc. Wszystkie grafiki znajdziesz tutaj.

Niestety, opcja ta ma jedną zasadniczą wadę: jest płatna. Za wydanie karty z wybranym wizerunkiem należy zapłacić kilkanaście zł. Prowizja jest jednak jednorazowa, zaś wizerunek lamy na “plastiku” - bezcenny...

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa CA24

Credit Agricole stosunkowo niedawno odświeżył swój serwis bankowości internetowej i mobilnej. Obecna wersja ma opinię przejrzystej i intuicyjnej, w której bez większego trudu można znaleźć najważniejsze informacje (takie jak stan konta, historia operacji, analiza wydatków).

Bankowość mobilna CA24 mobile ma nowoczesny styl dobrze komponujący się z przejrzystym ekranem startowym. Bez trudu wykonasz przelew, zapłacisz Blikiem czy sprawdzisz historię operacji.

Oferta walutowa

Wspomniane wcześniej konto walutowe jest bodajże jedynym rachunkiem tego typu na rynku, które dla osób niepełnoletnich jest odpłatne – natomiast standardem na rynku jest w ogóle brak prowizji. Z drugiej strony należy CA oddać sprawiedliwość, że nastolatki mogą bez problemu korzystać z karty wielowalutowej, a takich ofert są jeszcze tylko dwie (zob. karta dla nastolatka na zagraniczny wyjazd).

Oferta oszczędnościowa

Przy zakładaniu Konta dla Ciebie GO! możesz od razu (i bezpłatnie) otworzyć Rachunek Oszczędzam – konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem. Oprocentowanie rachunku można podwyższyć w ramach oferty „Lojalni zyskują”, wymaga to jednak regularnego spełniania warunków: zapewniania wpływu na Konto dla Ciebie GO! oraz na Rachunek Oszczędzam.

W tej propozycji tkwi jednak przysłowiowa “łyżka dziegciu”: promocyjne oprocentowanie przysługuje tylko wtedy, gdy na Konto dla Ciebie GO! oraz na Rachunek Oszczędzam wpływa regularne niemała kwota. Szkoda, że bank nie pokusił się jak dotąd o złagodzeniu tego warunku w przypadku nastolatków.

Na plus można zaliczyć bankowi usługę CAsaver, dzięki której odłożysz resztę z zakupów, czy programy regularnego oszczędzania, np. Mój Plan. Nie można się jednak po nich spodziewać atrakcyjnych odsetek; tego typu usługi pomagają raczej “nie szastać” pieniędzmi i wymuszają pewną dyscyplinę w zarządzaniu swoimi finansami, niż realnie pomnażają zyski.

Promocje i bonusy

Credit Agricole od czasu do czasu organizuje akcje promocyjne Konta dla Ciebie GO! dla zupełnie nowych klientów, w których nastolatek może zdobyć nagrody rzeczowe albo premie gotówkowe. Niestety, z takich promocji można skorzystać tylko raz, ale na pocieszenie bank udostępnia bonusy i zniżki w licznych sklepach w całej Polsce.

Konto dla dziecka w Credit Agricole. Podsumowanie

Konto dla Ciebie GO! to darmowy rachunek młodzieżowy, przeznaczony dla osób w wieku 13-18 lat. Możesz je założyć za zgodą opiekuna prawnego, nawet jeśli rodzic nie posiada w Credit Agricole konta osobistego.

Plusem oferty jest nie tylko brak opłat za prowadzenie rachunku, ale też darmowa karta debetowa. Oznacza to, że jeśli zamierzasz korzystać z konta sporadycznie, to bank nie naliczy Ci żadnych prowizji. Warte docenienia są również dodatkowe produkty bankowe udostępniane nastolatkom: konto walutowe, karta wielowalutowa, lokata czy rachunki oszczędnościowe. Możliwe jest także systematyczne odkładanie środków w specjalnym planie oszczędnościowym lub w usłudze zachowującej resztę (CAsaver).

Należy jednak pamiętać, że lepsza stawka na koncie oszczędnościowym wymaga zapewnienia comiesięcznego wpływu na Konto dla Ciebie GO!, zaś za prowadzenie konta walutowego pobierana jest prowizja – niby nieduża, ale w innych bankach konta walutowe dostępne dla nastolatków są bezpłatne.

Jakby w ramach “zadośćuczynienia” Credit Agricole udostępnia nastolatkom atrakcyjne usługi, takie jak fantastyczny wybór grafik na kartach debetowych, Klub Rabatowy z niebagatelnymi obniżkami czy kolorową i funkcjonalną aplikację mobilną wraz z szeregiem płatności mobilnych.

Moim zdaniem Konto dla Ciebie GO! nadaje się zarówno dla osób, które będą z niego korzystały sporadycznie, jak i dla klientów aktywnie posługujących się produktami bankowymi i ceniącymi nowinki. Rachunek jest łatwy i praktycznie darmowy w obsłudze na co dzień, a przy tym może okazać się całkiem przydatny przy zagranicznych podróżach.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.

Pytania i odpowiedzi: