Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto dla Ciebie w Credit Agricole z 555 zł premii gotówkowej lub innymi bonusami!

Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Mega bonus! Nawet 555 zł premii za konto osobiste w Credit Agricole + 7% na Lokacie Mobilnej
Trwa do: 31.08.2022
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek: nowoczesna bankowość elektroniczna, własny wizerunek karty
  • korzystna oferta dla oszczędzającego: wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy
  • darmowe konto, karta i bankomaty przy spełnieniu tego samego warunku aktywności

Wady:

  • sztywna opłata za konto walutowe

Opinia eksperta

Jeśli zależy Ci na nowoczesnych rozwiązaniach, oszczędzaniu i promocjach - Konto dla Ciebie będzie dobrym wyborem. Jeśli masz inne oczekiwania - zastanów się nad ofertą konkurencji.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Wraz z kompleksową zmianą oferty w Credit Agricole pojawił się nowy rachunek – Konto dla Ciebie. Zastąpił on Konto PROSTOoszczędzające i w obecnej formie stanowi miłą odmianę wobec swojego, droższego, poprzednika. Rachunek możemy polecić Łowcom Promocji, poszukującym najlepszych bonusów, oraz miłośnikom płatności mobilnych, a także osobom szukającym dobrych ofert oszczędnościowych.

Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto dla Ciebie i korzystać ze wszystkich jego funkcji.

Pełna analiza Konta dla Ciebie Credit Agricole


Ile zapłacisz za Konto dla Ciebie?

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem rachunku bankowego, jedno z pierwszych pytań, jakie sobie zadajemy, brzmi: Ile zapłacę za prowadzenie konta i używanie karty? Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym opłatom, które wiążą się z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole.

Rzut oka na powyższe opłaty pozwala stwierdzić, że bank ułatwia klientom uniknięcie podstawowych kosztów. Wystarczy, że zapewnisz wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł oraz wykonasz 1 transakcję kartą (Google Pay/Apple Pay/Blikiem), a zostaniesz zwolniony z prowizji za prowadzenie konta i obsługę karty, nie zapłacisz też nic za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju. Mało tego, wypłaty w euro z bankomatów w strefie EOG także staną się dla Ciebie bezpłatne. Słowem, spełniając dwa proste warunki, odniesiesz w sumie aż cztery korzyści (warto także docenić bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów Blikiem, które wciąż nie są standardem w bankach). To dobra zachęta do tego, byś aktywnie korzystał z rachunku.

Praktyczne wskazówki, jak uniknąć opłat

Jeśli dokonanie transakcji kartą/Blikiem jest dla Ciebie problemem, możesz ułatwić sobie życie - na początku miesiąca zapłać kartą za jakiś drobiazg (np. bilet komunikacji miejskiej) i warunek zostanie spełniony. Co do wymogu zasilenia konta, bank uznaje każdy typ wpływu - zarówno z tytułu wynagrodzenia, renty/emerytury czy zwykłego przelewu z innego banku, jak i wpłaty gotówkowej - z wyjątkiem przelewów wewnętrznych np. z zakończonej lokaty itp. Jeśli nie masz stałego źródła dochodów, warunek możesz spełnić przez ustawienie zlecenia stałego ze swojego konta w innym banku.

Przy otwieraniu konta domyślnie włączana jest funkcja CA24 SMS - usługa esemesowych powiadomień o zdarzeniach na rachunku. Niestety, jest ona płatna. Jeśli jej nie potrzebujesz, możesz zgłosić chęć jej wyłączenia już przy okazji zakładania rachunku lub zrezygnować z niej w dowolnym momencie np. za pośrednictwem bankowości internetowej (zakładka "Ustawienia").

Warto również wiedzieć, że warunki zwalniające z opłat należy zacząć spełniać dopiero w następnym miesiącu od miesiąca założenia rachunku, dlatego przy otwieraniu konta nie musimy się martwić o to, czy zdążymy zapewnić przelew i zapłacić kartą.

Mankamentem taryfy opłat jest z pewnością dość wysoka prowizja za wypłaty z zagranicznych bankomatów poza strefą EOG (obarczona dodatkową opłatą za przewalutowanie transakcji). Warto też uważać na wybór wizerunku karty - choć to atrakcyjna usługa, to za wznowienie plastiku z niestandardową grafiką zapłacimy naprawdę słono! Skoro jesteśmy już przy tej kwestii, to warto wiedzieć, że także za odnowienie zwykłej karty bank Credit Agricole pobierze opłatę.

Premie dla Łowców Promocji

Credit Agricole oferuje obecnie wysokie premie związane z rachunkami osobistymi, zatem warto przyjrzeć się bliżej aktualnym promocjom Konta dla Ciebie.

Płatności mobilne i bankowość elektroniczna

Z zadowoleniem musimy przyznać, że Credit Agricole w swojej ofercie zadbał również o tych klientów, którym zależy na korzystaniu z nowoczesnych form płatności i funkcjonalnej bankowości elektronicznej. Mogą oni skorzystać z Blika - w tym z przelewów na telefon, Google Pay oraz Apple Pay  a także z Garmin Pay i Fitbit Pay. To do klientów należy decyzja, której aplikacji do płatności telefonem i zegarkiem użyją przy codziennych transakcjach.

Serwis transakcyjny

Zgodnie z zapowiedziami Credit Agricole udostępnił swoim klientom nową wersję bankowości internetowej i naszym zdaniem jest to krok w bardzo dobrym kierunku. System wygląda przejrzyście i intuicyjnie, a na ekranie głównym można znaleźć najważniejsze informacje - stan konta, historię operacji, analizę wydatków i opcję szybkiego przelewu.

Nowa bankowość internetowa Credit Agricole
Kliknij, aby powiększyć
strona Credit Agricole

W bankowości internetowej łatwo skorzystamy z dodatkowych produktów banku i sprawdzimy nasze wydatki. Serwis jest czytelny, nie ma tu zbędnych informacji - to warto docenić! Naszą recenzję nowej bankowości Credit Agricole znajdziesz tutaj.

Aplikacja mobilna CA24 Mobile

Aplikacja mobilna CA24 Mobile ma charakter "transakcyjny". Jej wygląd jest przystępny (choć ciemniejsza gama kolorystyczna nie wszystkim może przypaść do gustu), a ekran startowy przejrzysty i wolny od zbędnych informacji. Boczne menu zawiera wszystkie istotne kategorie (Moje produkty, Rachunki, Rachunki Kart Kredytowych, Kredyty, Karty, Oszczędności), łatwo tu zlecić zarówno zwykły przelew, jak i przelew na telefon Blik, podejrzeć listę zleceń stałych czy historię operacji. Wygodną opcją w aplikacji CA24 Mobile jest także możliwość ponowienia przelewu z poziomu historii operacji.

Rachunku Oszczędzam i autooszczędzanie z CAsaver

Jeśli interesuje Cię oszczędzanie, możesz otworzyć Rachunek Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek i zyskać więcej, niż przewidują to standardowe warunki. Skorzystanie z tej propozycji wymaga zapewnienia stałych comiesięcznych wpływów na Konto dla Ciebie w kwocie min. 1500 zł, a na Rachunek Oszczędzam - min. 100 zł miesięcznie.

Z kontem oszczędnościowym powiązana jest również usługa autooszczędzania CAsaver polegająca na zaokrąglaniu każdej płatności kartą debetową do wybranej kwoty, która następnie trafia na wybrany Rachunek Oszczędzam i zwiększa stan Twoich środków. System automatycznie zaokrągla wartość transakcji “plastikiem”, nie trzeba tego robić samodzielnie. Warto zwrócić uwagę także na ustawienia CAsavera, aby kwota zaokrąglenia nie była zbyt duża i za mocno nie uszczupliła naszych bieżących środków.

Dodatkowe atuty konta osobistego w Credit Agricole

Skoro poznaliśmy już największe zalety Konta dla Ciebie, przyjrzyjmy się dodatkowym usługom, z których mogą skorzystać klienci Credit Agricole. Trzeba przyznać, że oferta banku jest urozmaicona i znajdziemy w niej wiele ciekawych produktów.

Karta wielowalutowa

Wraz z głównym rachunkiem osobistym Credit Agricole oferuje również coś dla podróżujących za granicę. Karta debetowa do Konta dla Ciebie posiada funkcję wielowalutową, dzięki czemu przy płatnościach w walucie innej niż PLN środki zostaną pobrane z odpowiedniego rachunku walutowego bez dodatkowych prowizji.

Samo konto walutowe może być prowadzone w euro, dolarach lub funtach, jednak jego prowadzenie dla posiadaczy Konta dla Ciebie jest już obarczone opłatą i w porównaniu z konkurencją nie prezentuje się najlepiej.

Assistance dla ceniących bezpieczeństwo

Konto dla Ciebie może przynieść również korzyści osobom, które cenią sobie bezpieczeństwo i pomoc w nagłych wypadkach. Ubezpieczenie assistance Pomoc dla Ciebie zapewnia wsparcie w razie nieoczekiwanego zachorowania, awarii czy kradzieży, natomiast wariant rozszerzony dodatkowo oferuje pomoc w razie uszkodzenia komputera czy samochodu.

Jeśli skorzystasz z ubezpieczenia w ciągu 6 miesięcy od założenia Konta dla Ciebie, usługa będzie bezpłatna przez pierwsze 3 miesiące. Po tym okresie będą Cię obowiązywać miesięczne składki, jednak są one niższe niż w przypadku pozostałych rachunków osobistych Credit Agricole.

Dodatkowe korzyści dla nowych klientów w ofercie powitalnej

W ramach oferty powitalnej nowi posiadacze konta osobistego  w Credit Agricole Bank Polska zyskują dostęp do indywidualnej linii kredytowej do 5 tys. zł z 14-dniowym okresem bezodsetkowym i RRSO na poziomie 17,96%. Dzięki temu w razie nagłej potrzeby mają dostęp do dodatkowych pieniędzy. Ponadto, jeśli skorzystają z karty kredytowej Silver lub Gold, przez 6 miesięcy bank wypłaci im co miesiąc 1% moneybacku od dokonanych transakcji (łącznie 100 zł przez pół roku).

Klub Rabatowy

Kolejną funkcjonalnością, która może się spodobać wielu klientom, jest Klub Rabatowy, oferujący zniżki od 5% do nawet 50% przy płatnościach kartą debetową w ponad 10 tys. punktów (w tym również w sklepach internetowych).

Lista niedociągnięć

Naszym zdaniem nie ma rachunku idealnego, dlatego czas na przyjrzenie się mniej przyjemnym aspektom Konta dla Ciebie. Podstawowych opłat da się tu uniknąć, ale trzeba pamiętać o systematycznym spełnianiu warunków (wpływ + 1 płatność kartą). Możemy korzystać z karty wielowalutowej, ale za każdy rachunek w walucie poniesiemy już niewielką opłatę. Bank podwyższa oprocentowanie konta oszczędnościowego, ale wymaga przy tym określonej aktywności na ROR i Rachunku Oszczędzam. Warto także dodać o nieprzyjemnej kwestii, jaką są bardzo niskie dzienne limity transakcji i opłata za odnowienie karty.

Każda z dodatkowych usług oferowanych przez Credit Agricole może przynieść Ci wymierne korzyści, jednak powinieneś jednocześnie pamiętać o związanych z nimi niedogodnościach.

Jak założyć konto?

Jeśli chcesz założyć Konto dla Ciebie, możesz to zrobić, składając wniosek internetowy i podpisując dokumenty dostarczone przez kuriera. Ostatnio dodaną alternatywną opcją jest skorzystanie z dedykowanej aplikacji mobilnej (patrz niżej). Standardowo konto założysz także w placówce banku lub telefonicznie.

Jeśli posiadasz już rachunek w Credit Agricole, możesz go bezpłatnie zamienić na Konto dla Ciebie. W tym celu wystarczy podpisać aneks do umowy telefonicznie lub w oddziale banku.

Aplikacja mobilna CA24 Otwórz konto

To specjalna apka służąca do otwierania konta na urządzeniach mobilnych. Docelowo zostanie zintegrowana z aplikacją "transakcyjną", ale stanie się to dopiero w chwili, gdy proces mobilnego zakładania rachunku zostanie dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Otwarcie konta przez aplikację mobilną CA24 Otwórz konto jest całkiem wygodną opcją. Tożsamość klienta weryfikowana jest z wykorzystaniem biometrii (zdjęcie dowodu, zdjęcie twarzy klienta, porównanie cech twarzy) oraz sprawdzenia autentyczności dowodu osobistego. Cały proces otwarcia rachunku, wraz z podpisaniem online niezbędnych na tym etapie dokumentów, zajmuje użytkownikowi - jak zapewnia Credit Agricole - nie więcej niż kwadrans.

Umowa podpisywana jest zdalnie przez obie strony: przez klienta – hasłem SMS - i przez bank – pieczęcią elektroniczną z certyfikatem kwalifikowanym.

Aplikacja CA24 Otwórz konto działa na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Czy Konto dla Ciebie jest dla Ciebie?

Konto w Credit Agricole trudno ocenić jednoznacznie. Patrząc tylko na koszty, zauważymy dość wysokie opłaty za prowadzenie rachunku, obsługę karty, przy czym tych dwóch kosztów możemy uniknąć. Jeśli posiadasz stałe dochody i lubisz płacić bezgotówkowo, w zasadzie możesz otrzymać konto za zero, w przeciwnym razie zapłacisz kilkanaście złotych miesięcznie (nie wliczając w to opłat za bankomaty). Uproszczenie i ujednolicenie warunków - wpływ na konto i wykonanie jednej transakcji kartą/Blikiem zwalniające z podstawowych kosztów - uznajemy tu za solidny atut rachunku w Credit Agricole.

Na szczęście same opłaty nie zawsze przesądzają o wyborze konkretnego rachunku – klienci, którzy założą Konto dla Ciebie, otrzymują dostęp do karty wielowalutowej z wybranym wizerunkiem, płatności mobilnych, dobrej bankowości elektronicznej, podwyższonego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym. Każde z tych udogodnień może przynieść Ci wymierne korzyści w postaci oszczędności na transakcjach walutowych, odsetek na koncie oszczędnościowym. Warto również docenić przystępną taryfę opłat, która jest wolna od gwiazdek i mnóstwa przypisów.

W naszej opinii Konto dla Ciebie w Credit Agricole prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Wciąż warto tu pamiętać o “haczykach” - np. zapłacimy zarówno za konto walutowe, jak i za wypłaty Blikiem z bankomatów - jednak rachunek wciąż posiada plusy, którym nie można zaprzeczyć.

Czy warto?

Jeśli cenisz proste opłaty i użyteczne rozwiązania, Konto dla Ciebie będzie niezłym wyborem. Jeśli interesują Cię promocje, a do tego chcesz zmienić bank, możesz założyć konto w Credit Agricole i zyskać nawet 555 zł premii. Ponadto będziesz mógł skorzystać z podwyższonego oprocentowania na Rachunku Oszczędzam, programu poleceń, nowoczesnej bankowości internetowej i innych propozycji banku, godząc się jednak z ich wadami. Czy konto w Credit Agricole jest stworzone dla Ciebie? Jeśli zależy Ci na wygodnych rozwiązaniach, oszczędzaniu i promocjach - tak, w przeciwnym razie zastanów się nad innymi ofertami.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.