Konto dla Ciebie w Credit Agricole i nawet 350 zł premii!

Konto dla Ciebie w Credit Agricole i nawet 350 zł premii! Źródło obrazk: strona Credit Agricole

Konto dla Ciebie to podstawowy rachunek w ofercie Credit Agricole. Jeśli możesz zapewnić stałe wpływy na konto i lubisz płatności bezgotówkowe, nie zapłacisz ani za jego prowadzenie, ani za kartę i bankomaty w kraju. Do tego skorzystasz z karty wielowalutowej, niezłego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym i płatności mobilnych. Nowym klientom Credit Agricole proponuje atrakcyjne nagrody. Czy Konto dla Ciebie jest faktycznie "dla Ciebie"?

Wraz z kompleksową zmianą oferty w Credit Agricole pojawił się nowy rachunek – Konto dla Ciebie. Zastąpił on Konto PROSTOoszczędzające i w obecnej formie stanowi miłą odmianę wobec swojego, droższego poprzednika. Rachunek możemy polecić Łowcom Promocji, poszukującym najlepszych bonusów, oraz miłośnikom płatności mobilnych. pełnoletnim osobom, które posiadają stałe miesięczne dochody - jeśli masz więcej niż 18 lat, możesz założyć Konto dla Ciebie i korzystać ze wszystkich jego funkcji.

Ile zapłacisz za Konto dla Ciebie?

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem rachunku bankowego, jedno z pierwszych pytań, jakie sobie zadajemy, brzmi: Ile za to zapłacę? Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym opłatom, które wiążą się z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole.

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie rachunku;
 • 7 zł miesięcznie za prowadzenie konta - opłaty można uniknąć, zapewniając w miesiącu poprzednim wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł i dokonując min. jednej transakcji kartą lub Blikiem.
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej ze standardowym wizerunkiem - możesz wybrać kartę Mastercard Debit Standard Wielowalutową lub Visę Debit Wielowalutową - bądź 15 zł za wydanie karty z niestandardową grafiką. Przykładowe wizerunki kart prezentujemy poniżej:
 • 9 zł miesięcznie za korzystanie z karty - opłaty można uniknąć, zapewniając w miesiącu poprzednim wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł i dokonując min. jednej transakcji kartą lub Blikiem;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Credit Agricole;
 • 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów - opłaty można uniknąć, zapewniając w miesiącu poprzednim wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł i dokonując min. jednej transakcji kartą lub Blikiem;
 • 10 zł za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą - bank dolicza również 4% za przewalutowanie transakcji.
 • 0 zł za standardowy przelew internetowy;
 • 10 zł za przelew realizowany telefonicznie lub w placówce banku;
 • 7 zł za przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir;
 • 0 zł za ustanowienie i realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 30 zł za przelew SORBNET;
 • 10 zł za przelew europejski SEPA;
 • 0,25% min. 40 zł max. 250 zł za przelew walutowy;
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku.
 • 5 zł za wypłaty Blikiem z bankomatów obcych - opłaty można uniknąć, zapewniając w miesiącu poprzednim wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł i dokonując min. jednej transakcji kartą lub Blikiem;
 • 7 zł miesięcznie za pakiet umożliwiający bezprowizyjne wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju i za granicą - dotyczy to zarówno wypłat kartą debetową, jak i Blikiem;
 • 25 zł za wznowienie karty z niestandardowym wizerunkiem;
 • 5 zł za zamówienie nowego PIN do karty;
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 10 zł za wyciąg papierowy wysłany pocztą, jeśli klient ma dostęp do bankowości elektronicznej CA24.

Wniosek o rachunek złożysz na .

Rzut oka na powyższe opłaty pozwala stwierdzić, że bank ułatwia klientom uniknięcie podstawowych kosztów. Jeśli dokonanie transakcji kartą/Blikiem jest dla Ciebie problemem, możesz ułatwić sobie życie - na początku miesiąca zapłać kartą za jakiś drobiazg (np. bilet komunikacji miejskiej) i warunek zostanie spełniony. Co do wymogu zasilenia konta, bank uznaje każdy typ wpływu - zarówno z tytułu wynagrodzenia, renty/emerytury czy zwykłego przelewu z innego banku, jak i wpłaty gotówkowej - z wyjątkiem przelewów wewnętrznych np. z zakończonej lokaty itp. Jeśli nie masz stałego źródła dochodów, warunek możesz spełnić przez ustawienie zlecenia stałego ze swojego konta w innym banku.

Warto również wiedzieć, że warunki zwalniające z opłat należy zacząć spełniać dopiero w następnym miesiącu od miesiąca założenia rachunku, dlatego przy otwieraniu konta nie musimy się martwić o to, czy zdążymy zapewnić przelew i zapłacić kartą.

Wystarczą stałe miesięczne wpływy na min. 1000 zł i jedna transakcja kartą lub Blikiem, aby nie płacić za prowadzenie rachunku, obsługę karty czy wypłaty z bankomatów.

Mankamentem taryfy opłat jest z pewnością dość wysoki koszt przelewu natychmiastowego czy wypłat z bankomatów za granicą (obarczony 4% prowizją za przewalutowanie). Warto też uważać na wybór wizerunku karty - choć to atrakcyjna usługa, to za wznowienie plastiku z niestandardową grafiką zapłacimy aż 25 zł!

Premie zł dla Łowców Promocji

Credit Agricole rzadko oferuje premie związane z rachunkami osobistymi, zatem warto przyjrzeć się bliżej aktualnym promocjom Konta dla Ciebie.

Nawet 300 zł premii, do wyboru jedna z trzech nagród

Najnowsza promocja "Korzyści dla Ciebie 2019" skierowana jest tylko do nowych klientów Credit Agricole. W akcji możesz wybrać jeden z trzech bonusów: 100 lub 300 zł za przeniesienie wynagrodzenia, 5% zwrotu za opłacanie rachunków (max. 300 zł rocznie) albo premia 50% wartości transakcji w ramach CAsaver (max. 300 zł rocznie).

Warunkiem otrzymania każdej z premii jest założenie Konta dla Ciebie do 14 lipca 2019 r., zapewnienie wpływu na rachunek w wymaganej wysokości oraz spełnienie dodatkowych wymagań.

Więcej o tej akcji przeczytasz tutaj. Rachunek w promocji możesz założyć na .

Do 460 zł dla abonentów nc+

Inna opcja to założenie Konta dla Ciebie i opłacanie z niego abonamentu nc+. Zapewniając przy tym wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł, bank zwróci Ci połowę kwoty za usługi wspomnianej platformy cyfrowej (maksymalnie 30 zł w miesiącu). Do zgarnięcia jest w sumie 460 zł - 100 zł za założenie konta i do 360 zł ze zwrotów za opłaty dla nc+.

Więcej informacji o promocji "Włącz korzyści - nc+" znajdziesz tutaj.

Bonusy w Programie Poleceń

Dodatkowa premia czeka na tych, którzy założą rachunek w Programie Poleceń. Korzystając z niego, możesz zyskać 50 zł. Później, już jako klient Credit Agricole, będzie mógł polecać jego produkty i za każdego skutecznie pozyskanego klienta otrzymasz 50 zł. W sumie jako Polecający możesz zgarnąć aż 500 zł.

Szczegóły tej akcji opisaliśmy tutaj.

Płatności mobilne i aplikacja CA24 Mobile

Z zadowoleniem musimy przyznać, że Credit Agricole w swojej ofercie zadbał również o tych klientów, którym zależy na korzystaniu z nowoczesnych form płatności. Mogą oni skorzystać z Blika - w tym z przelewów na telefon, Google Pay oraz Apple Pay. To do klientów należy decyzja, której aplikacji użyją przy codziennych transakcjach.

Nasze uznanie zyskała również aplikacja mobilna CA24 Mobile. Jej wygląd jest przystępny (choć ciemniejsza gama kolorystyczna nie wszystkim może przypaść do gustu), a ekran startowy przejrzysty i wolny od zbędnych informacji. Boczne menu zawiera wszystkie istotne kategorie (Moje produkty, Rachunki, Rachunki Kart Kredytowych, Kredyty, Karty, Oszczędności), łatwo tu zlecić zarówno zwykły przelew, jak i przelew na telefon Blik, podejrzeć listę zleceń stałych czy historię operacji.

Jedyne zastrzeżenia możemy mieć do nieco uciążliwych zasad ustalania kodów dostępu do aplikacji (Hasła i PIN-u Mobilnego) oraz braku opcji zmiany PIN-u do karty przez aplikację.

Co oceniamy pozytywnie?

Skoro poznaliśmy już największe zalety Konta dla Ciebie, przyjrzyjmy się dodatkowym usługom i produktom, z których mogą skorzystać klienci Credit Agricole.

3% na Rachunku Oszczędzam i autooszczędzanie z CAsaver

Jeśli interesuje Cię oszczędzanie, możesz otworzyć Rachunek Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek i zyskać więcej, niż przewidują to standardowe warunki. Przez pierwsze 4 miesiące Twoje środki będą oprocentowane stawką 3% w skali roku – dotyczy to kwot do 50 tys. zł. Niestety z lepszych warunków możesz skorzystać tylko raz.

Z kontem oszczędnościowym powiązana jest również usługa CAsaver, umożliwiająca oszczędzanie na zaokrągleniach transakcji dokonanych kartą. Takie małe kwoty również trafią na wybrany Rachunek Oszczędzam i zwiększą stan Twoich środków. Oprocentowanie tego konta zależy od wariantu (z codzienną lub kwartalną kapitalizacją odsetek) i wynosi obecnie ok. 0,4% (wyższa stawka dotyczy nadwyżek). Więcej o usłudze autooszczędzania znajdziesz tutaj.

Karta wielowalutowa

Wraz z głównym rachunkiem osobistym Credit Agricole oferuje również coś dla podróżujących za granicę. Karta debetowa do Konta dla Ciebie posiada funkcję wielowalutową, dzięki czemu przy płatnościach w walucie innej niż PLN środki zostaną pobrane z odpowiedniego rachunku walutowego bez dodatkowych prowizji.

Samo konto walutowe może być prowadzone w euro, dolarach lub funtach, jednak jego prowadzenie dla posiadaczy Konta dla Ciebie kosztuje 1 zł miesięcznie. Nie jest to dużo, ale w porównaniu z konkurencją nie prezentuje się najlepiej.

Assistance dla ceniących bezpieczeństwo

Konto dla Ciebie może przynieść również korzyści osobom, które cenią sobie bezpieczeństwo i pomoc w nagłych wypadkach. Ubezpieczenie assistance Pomoc dla Ciebie zapewnia wsparcie w razie nieoczekiwanego zachorowania, awarii czy kradzieży, natomiast wariant rozszerzony dodatkowo oferuje pomoc w razie uszkodzenia komputera czy samochodu.

Jeśli skorzystasz z ubezpieczenia w ciągu 6 miesięcy od założenia Konta dla Ciebie, usługa będzie bezpłatna przez pierwsze pół roku. Po tym okresie będą Cię obowiązywać miesięczne składki, jednak są one niższe niż w przypadku pozostałych rachunków osobistych Credit Agricole.

Mankamenty rachunku w Credit Agricole

Te dodatki to tylko jedna strona Konta dla Ciebie. Drugą są elementy, które mogą okazać się dla Ciebie uciążliwe. Podstawowych opłat da się uniknąć, ale trzeba pamiętać o spełnianiu warunków. Możesz korzystać z karty wielowalutowej, ale za każdy rachunek w walucie zapłacimy 1 zł. Bank podwyższa oprocentowanie konta oszczędnościowego w pierwszych miesiącach, ale stawka mogłaby być wyższa. Klienci zapłacą Blikiem w sklepie czy Internecie, ale już pobranie gotówki z bankomatu tym sposobem będzie płatne .

Właśnie to “ale” sprawia, że rachunek w Credit Agricole oceniamy umiarkowanie pozytywnie. Każda z dodatkowych usług może przynieść Ci wymierne korzyści, jednak powinieneś jednocześnie pamiętać o związanych z nimi niedogodnościach.

Jak założyć konto?

Jeśli chcesz założyć Konto dla Ciebie, możesz to zrobić, składając wniosek internetowy i podpisując dokumenty dostarczone przez kuriera.

Jeśli posiadasz już rachunek w Credit Agricole, możesz go bezpłatnie zamienić na Konto dla Ciebie. W tym celu wystarczy podpisać aneks do umowy telefonicznie lub w oddziale banku.

Czy Konto dla Ciebie jest dla Ciebie?

Konto w Credit Agricole trudno ocenić jednoznacznie. Patrząc tylko na koszty, zauważymy dość wysokie opłaty za prowadzenie rachunku, obsługę karty, przelewy natychmiastowe czy SEPA, przy czym pierwszych dwóch kosztów możemy uniknąć. Jeśli posiadasz stałe dochody i lubisz płacić bezgotówkowo, w zasadzie możesz otrzymać konto za zero, w przeciwnym razie zapłacisz ponad 15 zł miesięcznie (nie wliczając w to opłat za bankomaty). Uproszczenie i ujednolicenie warunków - wpływ na konto i jedna transakcja kartą/Blikiem zwalniające z podstawowych kosztów - uznajemy tu jako solidny atut rachunku w Credit Agricole.

Na szczęście same opłaty nie zawsze przesądzają o wyborze konkretnego rachunku – klienci, którzy założą Konto dla Ciebie, otrzymują dostęp do karty wielowalutowej z wybranym wizerunkiem, płatności mobilnych, podwyższonego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym czy nawet 300 zł premii w postaci jednego z trzech bonusów. Każde z tych udogodnień może przynieść Ci wymierne korzyści w postaci oszczędności na transakcjach walutowych, odsetek na koncie oszczędnościowym czy bonusu w promocji. Warto również docenić przystępną taryfę opłat, która jest wolna od gwiazdek i mnóstwa przypisów.

Pomimo niezłych dodatków, podstawowe konto w Credit Agricole prezentuje się umiarkowanie atrakcyjnie. Jak już wspomnieliśmy, sporo tu “haczyków”, na które trzeba uważać - za konto walutowe zapłacimy 1 zł miesięcznie, podobnie jak za wypłaty Blikiem z bankomatów, nie skorzystamy też z wysokiego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (w porównaniu z ofertą konkurencji).

Czy warto?

Jeśli cenisz proste opłaty i użyteczne rozwiązania, Konto dla Ciebie będzie niezłym wyborem. Jeśli interesują Cię promocje, a do tego chcesz zmienić bank, możesz założyć konto w Credit Agricole i zyskać nawet 300 zł premii. Ponadto będziesz mógł także skorzystać z innych propozycji banku, godząc się jednak z ich wadami. Czy konto w Credit Agricole jest stworzone dla Ciebie? Jeśli zależy Ci na płatnościach mobilnych i promocjach - tak, w przeciwnym razie zastanów się nad innymi ofertami.

Ocena: 4.0

 • nawet 300 zł premii dla nowych klientów
 • program poleceń: 50 zł dla poleconego i nawet 500 zł dla polecającego
 • Blik, Google Pay i Apple Pay
 • niezłe oprocentowanie konta oszczędnościowego
 • karta wielowalutowa
 • bezpłatne ubezpieczenie assistance przez pół roku
 • dość wysokie opłaty za przelewy natychmiastowe i SEPA
 • płatne wypłaty Blikiem z bankomatów


Sylwetka Credit Agricole

Początki działalności banku Credit Agricole w Polsce sięgają 1991 r., kiedy to powstał Bank Świętokrzyski S.A. oraz firma Lukas Sp.z o.o. W 2011 r. na skutek przekształceń tych podmiotów pojawił się Credit Agricole Bank Polska S.A., który wprowadził nową ofertę kont osobistych, kredytów oraz dedykowanych produktów dla rolników. Wartości, którymi kieruje się bank, to: wiarygodność, dostępność, profesjonalizm oraz przyjazność.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Podstawowy koszt prowadzenia konta to 7 zł, obsługi karty – 9 zł, wypłat z innych bankomatów w kraju – 5 zł. Opłat możesz uniknąć, zapewniając miesięczne wpływy na min. 1000 zł i dokonując jednej transakcji kartą lub Blikiem. Przelewy internetowe są bezpłatne.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto dla Ciebie przyniesie korzyści aktywnym klientom o stałych dochodach. Zadowolone z rachunku będą osoby podróżujące za granicę, ceniące bezpieczeństwo swoje i swojego mienia, a także miłośnicy płatności mobilnych.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  W ramach rachunku możesz skorzystać z karty wielowalutowej i wybrać jej wzór spośród kilkudziesięciu dostępnych propozycji. Nowym klientom bank oferuje nawet 300 zł premii. Warto uczestniczyć w programie poleceń. Osoba polecona może zdobyć 50 zł, a polecająca - nawet 500 zł.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera dość wysokie opłaty za przelewy natychmiastowe i SEPA.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.