Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Mega bonus! Nawet 555 zł premii za konto osobiste w Credit Agricole
Do końca 9 dni
  • nowoczesna bankowość elektroniczna, możliwość wyboru niestandardowego wzoru karty debetowej
  • darmowe konto, karta i bankomaty przy spełnieniu tego samego warunku aktywności

Wady:

  • sztywna opłata za konto walutowe
  • niskie limity przelewów

Opinia eksperta

Jeśli zależy Ci na nowoczesnych rozwiązaniach, oszczędzaniu i promocjach - Konto dla Ciebie będzie dobrym wyborem. Jeśli masz inne oczekiwania - zastanów się nad ofertą konkurencji.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Sprawdź, czy oferta Konta dla Ciebie odpowiada Twoim potrzebom.

Pełna analiza Konta dla Ciebie Credit Agricole


Konto dla Ciebie – tabela opłat

Przyjrzyjmy się najważniejszym opłatom, które wiążą się z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole.

Dokonanie transakcji kartą/Blikiem można spełnić, płacąc na początku miesiąca np. za bilet komunikacji miejskiej. Co do wymogu zasilenia konta, bank uznaje każdy typ wpływu – zarówno z tytułu wynagrodzenia, renty/emerytury czy zwykłego przelewu z innego banku, jak i wpłaty gotówkowej – z wyjątkiem przelewów wewnętrznych np. z zakończonej lokaty itp. Przy braku stałego źródła dochodów warunek można spełnić przez ustawienie zlecenia stałego ze swojego konta w innym banku.

Co oferuje Konto dla Ciebie?

Credit Agricole oferuje posiadaczom Konta dla Ciebie dodatkowe produkty i usługi.

Serwis transakcyjny

Serwis bankowości internetowej CA24 eBank pozwala na zarządzanie kontem z poziomu komputera. Na ekranie głównym znajdziemy takie informacje jak stan konta, historia operacji, analiza wydatków i opcja szybkiego przelewu.

Kliknij, aby powiększyć

Credit Agricole udostępnia również eTożsamość, która służy do potwierdzania tożsamości podczas załatwiania spraw urzędowych w Internecie. Przez bankowość internetową klient może umówić się ze swoim doradcą w oddziale banku.

Dzienny limit przelewów wynosi 2000 zł, jednorazowy – 1000 zł. Zmiana limitów ponad te kwoty możliwa jest tylko w oddziale lub telefonicznie.

Aplikacja mobilna CA24 Mobile

Aplikacja CA24 Mobile umożliwia sprawdzenie stanu konta i historii operacji oraz skorzystanie z dodatkowych produktów Credit Agricole. Menu znajduje się na dole ekranu i zawiera kategorie Start, Płatności, Pieniądze, Majątek oraz Korzyści. Aplikacja umożliwia zlecanie przelewów na telefon Blikiem, ponowić przelew z historii operacji i czasowo zablokować kartę płatniczą. Integralną częścią CA24 Mobile jest Klub Korzyści.

Płatności mobilne

Klienci Credit Agricole mogą korzystać z płatności telefonem - Blikiem, Google Pay oraz Apple Pay oraz zegarkiem / opaską, przez Garmin Pay i Fitbit Pay. Bank nie udostępnia płatności zbliżeniowych Blikiem.

Ubezpieczenie assistance

W Credit Agricole dostępne jest ubezpieczenie assistance Pomoc dla Ciebie, które zapewnia wsparcie w razie nieoczekiwanego zachorowania, awarii czy kradzieży (wariant rozszerzony dodatkowo oferuje pomoc w razie uszkodzenia komputera czy samochodu).

Przy skorzystaniu z ubezpieczenia w ciągu 6 miesięcy od założenia Konta dla Ciebie usługa będzie bezpłatna przez pierwsze 3 miesiące. Po tym okresie będą obowiązywać miesięczne składki, jednak są one niższe niż w przypadku pozostałych rachunków osobistych Credit Agricole.

Oferta powitalna dla nowych klientów

W ramach oferty powitalnej nowi posiadacze konta osobistego  w Credit Agricole Bank Polska zyskują dostęp do indywidualnej linii kredytowej do 5 tys. zł z 14-dniowym okresem bezodsetkowym i RRSO na poziomie 25,16%. Dzięki temu w razie nagłej potrzeby mają dostęp do dodatkowych pieniędzy. Ponadto, jeśli skorzystają z karty kredytowej Silver lub Gold, bank nie pobierze opłaty za wydanie karty oraz korzystanie z niej w pierwszym roku trwania umowy. Warunkiem skorzystania z oferty jest zapewnienie stałego wpływu na konto osobiste.

Klub Korzyści

Klienci Credit Agricole mogą także korzystać z Klubu Korzyści, który oferuje zniżki od 5% do nawet 50% przy płatnościach kartą debetową w ponad 10 tys. punktów (w tym również w sklepach internetowych).

Konto dla Ciebie w Credit Agricole – kto może je otworzyć?

Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto dla Ciebie i korzystać ze wszystkich jego funkcji.

Osoby między 18. a 26. rokiem życia mogą także założyć Konto dla Ciebie MOVE, które charakteryzuje się niższymi opłatami.

Konto dla Ciebie w Credit Agricole - promocje i oferty

Z Kontem dla Ciebie związane są także specjalne oferty i promocje.

Jak założyć Konto dla Ciebie?

Założenie Konta dla Ciebie możliwe jest poprzez:

  • wniosek internetowy – jeśli korzystamy jednocześnie z promocji,

  • aplikację CA24 mobile – przez selfie i zdjęcie dowodu osobistego (bądź dane z e-dowodu),

  • formularz kontaktowy na stronie banku,

  • wideorozmowę z doradcą banku,

  • placówkę Credit Agricole.

Jeśli posiadasz już rachunek w Credit Agricole, możesz go bezpłatnie zamienić na Konto dla Ciebie. W tym celu wystarczy podpisać aneks do umowy telefonicznie lub w oddziale banku.

Pozostałe produkty Credit Agricole

Produkty oszczędnościowe

Karta kredytowa

Konto młodzieżowe

Konto dla studenta

Konto walutowe

Konto dla Ciebie w Credit Agricole – opinie, recenzja

Czy proponowane przez CA Konto dla Ciebie sprawdzi się jako rachunek dla wszystkich? A może tylko dla wybranych? Przyjrzałam się kilku aspektom tego konta.

Atrakcyjność opłat

Wpływ na rachunek w łącznej wysokości min. 1000 zł oraz 1 płatność kartą (Google Pay/Apple Pay/Blikiem) pozwala na zwolnienie z prowizji za prowadzenie konta i obsługę karty oraz za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju oraz w euro w strefie EOG. Credit Agricole nie pobiera także prowizji za wypłaty z bankomatów Blikiem, jednak za odnowienie karty debetowej trzeba już zapłacić - dobrze o tym pamiętać, bo sama byłam nieco zaskoczona, że bank potrafi pobrać taką opłatę nawet pomimo braku środków na rachunku!

Przy otwieraniu konta domyślnie włączana jest funkcja CA24 SMS – usługa powiadomień o zdarzeniach na rachunku. Niestety, jest ona płatna. Jeśli jej nie potrzebujesz, możesz zgłosić chęć jej wyłączenia już przy okazji zakładania rachunku lub zrezygnować z niej w dowolnym momencie np. za pośrednictwem bankowości internetowej (zakładka "Ustawienia").

Warto również wiedzieć, że warunki zwalniające z opłat należy zacząć spełniać dopiero w następnym miesiącu od miesiąca założenia rachunku, dlatego przy otwieraniu konta nie musimy się martwić o to, czy zdążymy zapewnić przelew i zapłacić kartą.

Mankamentem taryfy opłat jest z pewnością dość wysoka prowizja za wypłaty z zagranicznych bankomatów poza strefą EOG (obarczona dodatkową opłatą za przewalutowanie transakcji). Warto też uważać na wybór wizerunku karty – choć to atrakcyjna usługa, to za wznowienie plastiku z niestandardową grafiką zapłacimy naprawdę słono! Skoro jesteśmy już przy tej kwestii, to warto wiedzieć, że także za odnowienie zwykłej karty bank Credit Agricole pobierze opłatę.

Użyteczność rachunku

Pora przyjrzeć się dokładniej bankowości elektronicznej, a także ofercie oszczędnościowej, walutowej i usługom dodatkowym w banku Credit Agricole.

Wygodna aplikacja CA24 Mobile

Aplikacja mobilna CA24 Mobile niewątpliwie jest intuicyjna i w porównaniu do wcześniejszej wersji warto docenić jaśniejszą gamę kolorystyczną. Po zalogowaniu od razu widać stan konta i historię operacji. Z poziomu historii transakcji można też ponowić przelew i dodać odbiorcę, co dla mnie jest absolutnym “must have”. Niezłą opcją jest także Klub Korzyści, z którego możemy skorzystać od razu z ekranu startowego.

Czego brakuje w CA24? Przede wszystkim powiadomień o transakcjach kartą – z punktu widzenia bezpieczeństwa brak takiej opcji to duże niedociągnięcie. Dużą wadą jest także niski limit przelewów przez aplikację, ale tutaj niestety niewiele można zrobić, bo jest on zależny od głównego limitu w bankowości elektronicznej. Osobiście przeszkadza mi także brak salda konta po uruchomieniu apki – każdorazowe logowanie tylko w celu sprawdzenia stanu rachunku potrafi być irytujące.

Oferta oszczędnościowa

Jeśli chodzi o produkty oszczędnościowe, to w Credit Agricole wyróżnia się Lokata Mobilna w Ofercie Specjalnej, niestety dostępna tylko dla nowych klientów. Osoby, które chcą oszczędzać przy okazji codziennych zakupów, powinny zwrócić uwagę na usługę CAsaver powiązaną z rachunkiem oszczędnościowym.

Bankowość internetowa CA24 eBank

Wprowadzona w 2021 r. nowa wersja bankowości internetowej była bardzo dobrym ruchem ze strony banku. Serwis jest przejrzysty i intuicyjny. Od razu ze strony głównej możemy zlecić przelew, co przy braku czasu może okazać się cenną opcją. Wygodnie korzysta się z historii operacji, a ponadto – co jest dość rzadko spotykane – można umówić się na spotkanie z doradcą w oddziale banku.

Przez bankowość internetową zmienimy limity transakcji, ale ustawienie ich na poziomie 2000 zł to dla mnie nieporozumienie. CA wprawdzie umożliwia podniesienie tej kwoty, ale tylko w oddziale lub telefonicznie. W XXI wieku spodziewałabym się tu większej elastyczności ze strony banku.

Oferta walutowa

Credit Agricole udostępnia klientom kartę wielowalutową, co powoli staje się standardem na rynku. Niestety za prowadzenie kont walutowych pobierana jest sztywna opłata, a w dodatku rachunki oferowane są tylko w 4 głównych walutach. W ofercie CA brakuje także kantoru internetowego – zamiast niego mamy CAntor umożliwiający telefoniczną wymianę po preferencyjnym kursie.

Usługi dodatkowe

W ramach oferty powitalnej nowi klienci mogą skorzystać z bezpłatnego limitu w koncie przez 14 dni i otrzymać bezpłatną przez rok kartę kredytową. Taka oferta wygląda dobrze, szkoda tylko, że bank wymaga do tego wpływu na konto. Wartą docenienia opcją jest także assistance, które przez 3 miesiące możemy mieć za darmo.

Do oferty mobilnej trudno mieć zastrzeżenia, bowiem możliwości płatności telefonem i zegarkiem są dość szerokie (choć wciąż czekam na płatności zbliżeniowe Blikiem). Miłą, wciąż rzadko spotykaną opcją, jest wybór niestandardowej grafiki na karcie debetowej – galeria wzorów liczy ich ponad 180, a do tego każda karta wykonana jest z ekotworzywa.

Jakość obsługi klienta

Z Konta dla Ciebie korzysta mi się wygodnie, dlatego jak dotąd z jego obsługą klienta nie miałam zbyt często do czynienia. Każdorazowy kontakt z pracownikiem Credit Agricole oceniam pozytywnie. Oczekiwanie na odpowiedź przez e-mail nie trwa długo, a rozmowa telefoniczna przebiega w miłej atmosferze. Ciekawą opcją jest dedykowany doradca, z którym można się spotkać w oddziale.

Promocje i bonusy

Akcje specjalne to stała część oferty Credit Agricole i warto tu docenić ich powtarzalność, łatwo bowiem określić, czego można się spodziewać po banku. Niezmiennym elementem jest promocja z premią za przeniesienie konta i program poleceń, warto jednak zwrócić uwagę także na akcje związane z powiązanymi produktami, takimi jak karta kredytowa czy kont dla dziecka.

Czy warto otworzyć Konto dla Ciebie?

Konto w Credit Agricole trudno ocenić jednoznacznie. Z jednej strony jest ono dobrą opcją dla poszukiwaczy nowości i wygodnych rozwiązań w bankach. Takie osoby docenią szeroką gamę płatności mobilnych, wygodną aplikację CA24 mobile czy możliwość wyboru niestandardowej grafiki na karcie. Kolejną grupą, która może skorzystać na posiadaniu rachunku w CA, są miłośnicy prostych, nieskomplikowanych opłat. Rzut oka na koszty pozwala stwierdzić, że choć są one wysokie, to dość łatwe do uniknięcia. Jeśli posiadasz stałe dochody i lubisz płacić bezgotówkowo, w zasadzie możesz otrzymać konto za zero, w przeciwnym razie zapłacisz kilkanaście złotych miesięcznie (nie wliczając w to opłat za bankomaty).

Jeśli szukasz rachunku z kompleksową ofertą walutową, to Konto dla Ciebie może Cię rozczarować. Bank zachwala swoją kartę wielowalutową, ale nie wspomina o sztywnej opłacie za rachunki walutowe, dostępne tylko w 4 walutach. Sporym mankamentem jest także brak kantoru internetowego.

Podsumowując: jeśli cenisz proste opłaty i wygodne usługi dodatkowe, rachunek osobisty w Credit Agricole będzie dla Ciebie dobrym wyborem (podobnie w sytuacji gdy jesteś Łowcą Promocji). Nie posiadasz regularnych dochodów i wolisz tańsze konto? Sprawdź zestawienie innych rachunków na rynku.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.

Pytania i odpowiedzi: