My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Konto dla Ciebie w Credit Agricole i nawet 350 zł premii!

Aldona Derdziak

W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.

Konto dla Ciebie to podstawowy rachunek w ofercie Credit Agricole. Jeśli możesz zapewnić stałe wpływy na konto i lubisz płatności bezgotówkowe, nie zapłacisz ani za jego prowadzenie, ani za kartę i bankomaty w kraju. Do tego skorzystasz z karty wielowalutowej, niezłego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym i płatności mobilnych. Nowym klientom Credit Agricole proponuje atrakcyjne nagrody. Czy Konto dla Ciebie jest faktycznie "dla Ciebie"?

Wraz z kompleksową zmianą oferty w Credit Agricole pojawił się nowy rachunek – Konto dla Ciebie. Zastąpił on Konto PROSTOoszczędzające i w obecnej formie stanowi miłą odmianę wobec swojego, droższego, poprzednika. Rachunek możemy polecić Łowcom Promocji, poszukującym najlepszych bonusów, oraz miłośnikom płatności mobilnych, a także osobom szukającym dobrych ofert oszczędnościowych.

Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto dla Ciebie i korzystać ze wszystkich jego funkcji.

Ile zapłacisz za Konto dla Ciebie?

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem rachunku bankowego, jedno z pierwszych pytań, jakie sobie zadajemy, brzmi: Ile za to zapłacę? Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym opłatom, które wiążą się z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole.

Wniosek o rachunek złożysz na .

Rzut oka na powyższe opłaty pozwala stwierdzić, że bank ułatwia klientom uniknięcie podstawowych kosztów. Jeśli dokonanie transakcji kartą/Blikiem jest dla Ciebie problemem, możesz ułatwić sobie życie - na początku miesiąca zapłać kartą za jakiś drobiazg (np. bilet komunikacji miejskiej) i warunek zostanie spełniony. Co do wymogu zasilenia konta, bank uznaje każdy typ wpływu - zarówno z tytułu wynagrodzenia, renty/emerytury czy zwykłego przelewu z innego banku, jak i wpłaty gotówkowej - z wyjątkiem przelewów wewnętrznych np. z zakończonej lokaty itp. Jeśli nie masz stałego źródła dochodów, warunek możesz spełnić przez ustawienie zlecenia stałego ze swojego konta w innym banku.

Warto również wiedzieć, że warunki zwalniające z opłat należy zacząć spełniać dopiero w następnym miesiącu od miesiąca założenia rachunku, dlatego przy otwieraniu konta nie musimy się martwić o to, czy zdążymy zapewnić przelew i zapłacić kartą.

Wystarczą stałe miesięczne wpływy na min. 1000 zł i jedna transakcja kartą lub Blikiem, aby nie płacić za prowadzenie rachunku, obsługę karty czy wypłaty z bankomatów.

Mankamentem taryfy opłat jest z pewnością dość wysoki koszt przelewu natychmiastowego czy wypłat z bankomatów za granicą (obarczony znaczną prowizją za przewalutowanie). Warto też uważać na wybór wizerunku karty - choć to atrakcyjna usługa, to za wznowienie plastiku z niestandardową grafiką zapłacimy naprawdę słono!

Premie dla Łowców Promocji

Credit Agricole rzadko oferuje premie związane z rachunkami osobistymi, zatem warto przyjrzeć się bliżej aktualnym promocjom Konta dla Ciebie.

Płatności mobilne i bankowość elektroniczna

Z zadowoleniem musimy przyznać, że Credit Agricole w swojej ofercie zadbał również o tych klientów, którym zależy na korzystaniu z nowoczesnych form płatności i funkcjonalnej bankowości elektronicznej. Mogą oni skorzystać z Blika - w tym z przelewów na telefon, Google Pay oraz Apple Pay. To do klientów należy decyzja, której aplikacji użyją przy codziennych transakcjach.

Nowy serwis transakcyjny

Zgodnie z zapowiedziami Credit Agricole udostępnił swoim klientom nową wersję bankowości internetowej (działającą równolegle ze starym serwisem transakcyjnym) i naszym zdaniem jest to krok w bardzo dobrym kierunku. System wygląda przejrzyście i intuicyjnie, a na ekranie głównym można znaleźć najważniejsze informacje - stan konta, historię operacji, analizę wydatków i opcję szybkiego przelewu.

Nowa bankowość internetowa Credit Agricole
Nowa bankowość internetowa Credit Agricole
Kliknij, aby powiększyć
strona Credit Agricole

W bankowości internetowej łatwo skorzystamy z dodatkowych produktów banku i sprawdzimy nasze wydatki. Serwis jest czytelny, nie ma tu zbędnych informacji - to warto docenić! Naszą recenzję nowej bankowości Credit Agricole znajdziesz tutaj.

Aplikacja mobilna CA24 Mobile

Nasze uznanie zyskała również aplikacja mobilna CA24 Mobile. Jej wygląd jest przystępny (choć ciemniejsza gama kolorystyczna nie wszystkim może przypaść do gustu), a ekran startowy przejrzysty i wolny od zbędnych informacji. Boczne menu zawiera wszystkie istotne kategorie (Moje produkty, Rachunki, Rachunki Kart Kredytowych, Kredyty, Karty, Oszczędności), łatwo tu zlecić zarówno zwykły przelew, jak i przelew na telefon Blik, podejrzeć listę zleceń stałych czy historię operacji.

Jedyne zastrzeżenia możemy mieć do nieco uciążliwych zasad ustalania kodów dostępu do aplikacji (Hasła i PIN-u Mobilnego) oraz braku opcji zmiany PIN-u do karty przez aplikację.

3% na Rachunku Oszczędzam i autooszczędzanie z CAsaver

Jeśli interesuje Cię oszczędzanie, możesz otworzyć Rachunek Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek i zyskać więcej, niż przewidują to standardowe warunki. Przez pierwsze 4 miesiące Twoje środki będą oprocentowane stawką 3% w skali roku – dotyczy to kwot do 30 tys. zł. Niestety z lepszych warunków możesz skorzystać tylko raz.

Z kontem oszczędnościowym powiązana jest również usługa CAsaver, umożliwiająca oszczędzanie na zaokrągleniach transakcji dokonanych kartą. Takie małe kwoty również trafią na wybrany Rachunek Oszczędzam i zwiększą stan Twoich środków. Oprocentowanie tego konta zależy od wariantu kapitalizacji odsetek (codzienna lub kwartalna) i standardowo wynosi obecnie ok. 0,4% (wyższa stawka dotyczy nadwyżek). Więcej o usłudze autooszczędzania znajdziesz tutaj.

Co oceniamy pozytywnie?

Skoro poznaliśmy już największe zalety Konta dla Ciebie, przyjrzyjmy się dodatkowym usługom i produktom, z których mogą skorzystać klienci Credit Agricole.

Karta wielowalutowa

Wraz z głównym rachunkiem osobistym Credit Agricole oferuje również coś dla podróżujących za granicę. Karta debetowa do Konta dla Ciebie posiada funkcję wielowalutową, dzięki czemu przy płatnościach w walucie innej niż PLN środki zostaną pobrane z odpowiedniego rachunku walutowego bez dodatkowych prowizji.

Samo konto walutowe może być prowadzone w euro, dolarach lub funtach, jednak jego prowadzenie dla posiadaczy Konta dla Ciebie jest już obarczone opłatą i w porównaniu z konkurencją nie prezentuje się najlepiej.

Assistance dla ceniących bezpieczeństwo

Konto dla Ciebie może przynieść również korzyści osobom, które cenią sobie bezpieczeństwo i pomoc w nagłych wypadkach. Ubezpieczenie assistance Pomoc dla Ciebie zapewnia wsparcie w razie nieoczekiwanego zachorowania, awarii czy kradzieży, natomiast wariant rozszerzony dodatkowo oferuje pomoc w razie uszkodzenia komputera czy samochodu.

Jeśli skorzystasz z ubezpieczenia w ciągu 6 miesięcy od założenia Konta dla Ciebie, usługa będzie bezpłatna przez pierwsze pół roku. Po tym okresie będą Cię obowiązywać miesięczne składki, jednak są one niższe niż w przypadku pozostałych rachunków osobistych Credit Agricole.

Mankamenty rachunku w Credit Agricole

Naszym zdaniem nie ma rachunku idealnego, dlatego czas na przyjrzenie się mniej przyjemnym aspektom Konta dla Ciebie. Podstawowych opłat da się tu uniknąć, ale trzeba pamiętać o systematycznym spełnianiu warunków. Możemy korzystać z karty wielowalutowej, ale za każdy rachunek w walucie poniesiemy już niewielką opłatę. Bank podwyższa oprocentowanie konta oszczędnościowego w pierwszych miesiącach, ale maksymalna kwota mogłaby być wyższa. Klienci zapłacą Blikiem w sklepie czy Internecie, ale już pobranie gotówki z bankomatu tym sposobem będzie płatne .

Każda z dodatkowych usług oferowanych przez Credit Agricole może przynieść Ci wymierne korzyści, jednak powinieneś jednocześnie pamiętać o związanych z nimi niedogodnościach.

Jak założyć konto?

Jeśli chcesz założyć Konto dla Ciebie, możesz to zrobić, składając wniosek internetowy i podpisując dokumenty dostarczone przez kuriera.

Jeśli posiadasz już rachunek w Credit Agricole, możesz go bezpłatnie zamienić na Konto dla Ciebie. W tym celu wystarczy podpisać aneks do umowy telefonicznie lub w oddziale banku.

Czy Konto dla Ciebie jest dla Ciebie?

Konto w Credit Agricole trudno ocenić jednoznacznie. Patrząc tylko na koszty, zauważymy dość wysokie opłaty za prowadzenie rachunku, obsługę karty, przelewy natychmiastowe czy SEPA, przy czym pierwszych dwóch kosztów możemy uniknąć. Jeśli posiadasz stałe dochody i lubisz płacić bezgotówkowo, w zasadzie możesz otrzymać konto za zero, w przeciwnym razie zapłacisz kilkanaście złotych miesięcznie (nie wliczając w to opłat za bankomaty). Uproszczenie i ujednolicenie warunków - wpływ na konto i jedna transakcja kartą/Blikiem zwalniające z podstawowych kosztów - uznajemy tu jako solidny atut rachunku w Credit Agricole.

Na szczęście same opłaty nie zawsze przesądzają o wyborze konkretnego rachunku – klienci, którzy założą Konto dla Ciebie, otrzymują dostęp do karty wielowalutowej z wybranym wizerunkiem, płatności mobilnych, dobrej bankowości elektronicznej, podwyższonego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym czy nawet 300 zł premii w postaci jednego z trzech bonusów. Każde z tych udogodnień może przynieść Ci wymierne korzyści w postaci oszczędności na transakcjach walutowych, odsetek na koncie oszczędnościowym czy bonusu w promocji. Warto również docenić przystępną taryfę opłat, która jest wolna od gwiazdek i mnóstwa przypisów.

W naszej opinii Konto dla Ciebie w Credit Agricole prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Wciąż warto tu pamiętać o “haczykach” - np. zapłacimy zarówno za konto walutowe, jak i za wypłaty Blikiem z bankomatów - jednak rachunek wciąż posiada plusy, którym nie można zaprzeczyć.

Czy warto?

Jeśli cenisz proste opłaty i użyteczne rozwiązania, Konto dla Ciebie będzie niezłym wyborem. Jeśli interesują Cię promocje, a do tego chcesz zmienić bank, możesz założyć konto w Credit Agricole i zyskać premię. Ponadto będziesz mógł skorzystać z podwyższonego oprocentowania na Rachunku Oszczędzam, programu poleceń, nowoczesnej bankowości internetowej i innych propozycji banku, godząc się jednak z ich wadami. Czy konto w Credit Agricole jest stworzone dla Ciebie? Jeśli zależy Ci na wygodnych rozwiązaniach, oszczędzaniu i promocjach - tak, w przeciwnym razie zastanów się nad innymi ofertami.

Ocena redakcji łącznie:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety

Jesienne korzyści w Credit Agricole: 300 zł premii za Konto dla Ciebie + 50 zł za otwarcie rachunku z polecenia!
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek: nowoczesna bankowość elektroniczna, własny wizerunek karty
  • korzystna oferta dla oszczędzającego: wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy
  • darmowe konto, karta, bankomaty przy spełnieniu tego samego warunku aktywności

Wady

  • sztywna opłata za konto walutowe
  • dość wysokie opłaty za przelewy natychmiastowe i SEPA
  • płatne wypłaty Blikiem z bankomatów

Opinia eksperta

Aldona Derdziak
Jeśli zależy Ci na nowoczesnych rozwiązaniach, oszczędzaniu i promocjach - Konto dla Ciebie będzie dobrym wyborem. Jeśli masz inne oczekiwania - zastanów się nad ofertą konkurencji.
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Początki działalności banku Credit Agricole w Polsce sięgają 1991 r., kiedy to powstał Bank Świętokrzyski S.A. oraz firma Lukas Sp.z o.o. W 2011 r. na skutek przekształceń tych podmiotów pojawił się Credit Agricole Bank Polska S.A., który wprowadził nową ofertę kont osobistych, kredytów oraz dedykowanych produktów dla rolników. Wartości, którymi kieruje się bank, to: wiarygodność, dostępność, profesjonalizm oraz przyjazność.

Czytaj więcej

Komentarze