Konto dla Ciebie w Credit Agricole i 200 zł za przeniesienie rachunku!

Konto dla Ciebie w Credit Agricole i 200 zł za przeniesienie rachunku! Źródło obrazk: strona Credit Agricole

Konto dla Ciebie to podstawowy rachunek w ofercie Credit Agricole. Jeśli możesz zapewnić stałe wpływy na konto i lubisz płatności bezgotówkowe, nie zapłacisz ani za jego prowadzenie, ani za kartę i bankomaty w kraju. Do tego możesz skorzystać z karty wielowalutowej i niezłego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym. Za przeniesienie rachunku do Credit Agricole bank proponuje 200 zł nagrody. Czy Konto dla Ciebie jest faktycznie "dla Ciebie"?

Wraz z kompleksową zmianą oferty w Credit Agricole pojawił się nowy rachunek – Konto dla Ciebie. Zastąpił on Konto PROSTOoszczędzające i w obecnej formie stanowi miłą odmianę wobec swojego, droższego poprzednika. Rachunek możemy polecić pełnoletnim osobom, które posiadają stałe miesięczne dochody - jeśli masz więcej niż 18 lat, możesz założyć to Konto dla Ciebie i korzystać ze wszystkich jego funkcji.

Ile zapłacisz za Konto dla Ciebie?

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem rachunku bankowego, jedno z pierwszych pytań, jakie sobie zadajemy, brzmi: Ile za to zapłacę? Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym opłatom, które wiążą się z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole.

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie rachunku;
 • 7 zł miesięcznie za prowadzenie konta - opłaty można uniknąć, zapewniając w miesiącu poprzednim wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł i dokonując min. jednej transakcji kartą lub Blikiem.
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej ze standardowym wizerunkiem - możesz wybrać kartę Mastercard Debit Standard Wielowalutową lub Visę Debit Wielowalutową - bądź 15 zł za wydanie karty z niestandardową grafiką. Przykładowe wizerunki kart prezentujemy poniżej:
 • 9 zł miesięcznie za korzystanie z karty - opłaty można uniknąć, zapewniając w miesiącu poprzednim wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł i dokonując min. jednej transakcji kartą lub Blikiem;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Credit Agricole;
 • 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów - opłaty można uniknąć, zapewniając w miesiącu poprzednim wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł i dokonując min. jednej transakcji kartą lub Blikiem;
 • 10 zł za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą - bank dolicza również 4% za przewalutowanie transakcji.
 • 0 zł za standardowy przelew internetowy;
 • 10 zł za przelew realizowany telefonicznie lub w placówce banku;
 • 7 zł za przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir;
 • 0 zł za ustanowienie i realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 30 zł za przelew SORBNET;
 • 10 zł za przelew europejski SEPA;
 • 0,25% min. 40 zł max. 250 zł za przelew walutowy;
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku.
 • 5 zł za wypłaty Blikiem z bankomatów obcych - opłaty można uniknąć, zapewniając w miesiącu poprzednim wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł i dokonując min. jednej transakcji kartą lub Blikiem;
 • 7 zł miesięcznie za pakiet umożliwiający bezprowizyjne wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju i za granicą - dotyczy to zarówno wypłat kartą debetową, jak i Blikiem;
 • 25 zł za wznowienie karty z niestandardowym wizerunkiem;
 • 5 zł za zamówienie nowego PIN do karty;
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 10 zł za wyciąg papierowy wysłany pocztą, jeśli klient ma dostęp do bankowości elektronicznej CA24.

Rzut oka na powyższe opłaty pozwala stwierdzić, że bank ułatwia klientom uniknięcie podstawowych kosztów. Jeśli dokonanie transakcji kartą/Blikiem jest dla Ciebie problemem, możesz ułatwić sobie życie - na początku miesiąca zapłać kartą za jakiś drobiazg (np. bilet komunikacji miejskiej) i warunek zostanie spełniony. Co do wymogu zasilenia konta, bank uznaje każdy typ wpływu - zarówno z tytułu wynagrodzenia, renty/emerytury czy zwykłego przelewu z innego banku, jak i wpłaty gotówkowej - z wyjątkiem przelewów wewnętrznych np. z zakończonej lokaty itp. Jeśli nie masz stałego źródła dochodów, warunek możesz spełnić przez ustawienie zlecenia stałego ze swojego konta w innym banku.

Warto również wiedzieć, że warunki zwalniające z opłat należy zacząć spełniać dopiero w następnym miesiącu od miesiąca założenia rachunku, dlatego przy otwieraniu konta nie musimy się martwić o to, czy zdążymy zapewnić przelew i zapłacić kartą.

Wystarczą stałe miesięczne wpływy na min. 1000 zł i jedna transakcja kartą lub Blikiem, aby nie płacić za prowadzenie rachunku, obsługę karty czy wypłaty z bankomatów.

Mankamentem taryfy opłat jest z pewnością dość wysoki koszt przelewu natychmiastowego czy wypłat z bankomatów za granicą (obarczony 4% prowizją za przewalutowanie). Warto też uważać na wybór wizerunku karty - choć to atrakcyjna usługa, to za wznowienie plastiku z niestandardową grafiką zapłacimy aż 25 zł!

200 zł i więcej dla Łowców Promocji

Credit Agricole rzadko oferuje premie związane z rachunkami osobistymi, zatem warto przyjrzeć się bliżej aktualnym promocjom Konta dla Ciebie.

200 zł za przeniesienie rachunku

Credit Agricole zachęca do przeniesienia rachunku z innego banku i otwarcia Konta dla Ciebie. Za taką decyzję, popartą zapewnieniem wpływów na nowo otwarty rachunek w wysokości co najmniej 1 000 zł przez 3 miesiące, oferuje 200 zł nagrody.

Szczegółowe zasady tej promocji opisaliśmy w naszym artykule.

50 zł w programie poleceń

Miłym bonusem dla posiadaczy rachunków w Credit Agricole jest program poleceń, w którym zarówno polecający, jak i polecony mogą otrzymać po 50 zł premii. Obecni klienci powinni tylko zgłosić się do akcji, natomiast nowi - podać kod polecenia przy zakładaniu konta, a następnie przez kolejne 3 miesiące zapewnić wpływy na nowy rachunek lub dokonywać transakcji kartą.

Szczegóły promocji znajdziesz tutaj.

Co oceniamy pozytywnie?

Skoro znamy już główne opłaty związane z Kontem dla Ciebie, przyjrzyjmy się dodatkowym usługom i produktom, z których mogą skorzystać klienci Credit Agricole.

2,5% na Rachunku Oszczędzam i autooszczędzanie z CAsaver

Jeśli interesuje Cię oszczędzanie, możesz otworzyć Rachunek Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek i zyskać więcej, niż przewidują to standardowe warunki. Przez pierwsze 4 miesiące Twoje środki będą oprocentowane stawką 2,5% w skali roku – dotyczy to kwot do 100 tys. zł. Niestety z lepszych warunków możesz skorzystać tylko raz.

Z kontem oszczędnościowym powiązana jest również usługa CAsaver, umożliwiająca oszczędzanie na zaokrągleniach transakcji dokonanych kartą. Takie małe kwoty również trafią na wybrany Rachunek Oszczędzam i zwiększą stan Twoich środków. Oprocentowanie tego konta zależy od wariantu (z codzienną lub kwartalną kapitalizacją odsetek) i wynosi obecnie ok. 0,4% (wyższa stawka dotyczy nadwyżek). Więcej o usłudze autooszczędzania znajdziesz tutaj.

Karta wielowalutowa

Wraz z głównym rachunkiem osobistym Credit Agricole oferuje również coś dla podróżujących za granicę. Karta debetowa do Konta dla Ciebie posiada funkcję wielowalutową, dzięki czemu przy płatnościach w walucie innej niż PLN środki zostaną pobrane z odpowiedniego rachunku walutowego bez dodatkowych prowizji.

Samo konto walutowe może być prowadzone w euro, dolarach lub funtach, jednak jego prowadzenie dla posiadaczy Konta dla Ciebie kosztuje 1 zł miesięcznie. Nie jest to dużo, ale w porównaniu z konkurencją nie prezentuje się najlepiej.

Assistance dla ceniących bezpieczeństwo

Konto dla Ciebie może przynieść również korzyści osobom, które cenią sobie bezpieczeństwo i pomoc w nagłych wypadkach. Ubezpieczenie assistance Pomoc dla Ciebie zapewnia wsparcie w razie nieoczekiwanego zachorowania, awarii czy kradzieży, natomiast wariant rozszerzony dodatkowo oferuje pomoc w razie uszkodzenia komputera czy samochodu.

Jeśli skorzystasz z ubezpieczenia w ciągu 6 miesięcy od założenia Konta dla Ciebie, usługa będzie bezpłatna przez pierwsze pół roku. Po tym okresie będą Cię obowiązywać miesięczne składki, jednak są one niższe niż w przypadku pozostałych rachunków osobistych Credit Agricole.

Mankamenty rachunku w Credit Agricole

Te dodatki to tylko jedna strona Konta dla Ciebie. Drugą są elementy, które mogą okazać się dla Ciebie uciążliwe. Podstawowych opłat da się uniknąć, ale trzeba pamiętać o spełnianiu warunków. Możesz korzystać z karty wielowalutowej, ale za każdy rachunek w walucie zapłacimy 1 zł. Bank podwyższa oprocentowanie konta oszczędnościowego w pierwszych miesiącach, ale stawka mogłaby być wyższa. Klienci zapłacą Blikiem, ale płatności zbliżeniowe telefonem np. przez Google Pay czy Apple Pay są dla nich nieosiągalne.

Właśnie to “ale” sprawia, że rachunek w Credit Agricole oceniamy umiarkowanie pozytywnie. Każda z dodatkowych usług może przynieść Ci wymierne korzyści, jednak powinieneś jednocześnie pamiętać o związanych z nimi niedogodnościach.

Jak założyć konto?

Jeśli chcesz założyć Konto dla Ciebie, możesz to zrobić, składając wniosek internetowy i podpisując dokumenty dostarczone przez kuriera.

Jeśli posiadasz już rachunek w Credit Agricole, możesz go bezpłatnie zamienić na Konto dla Ciebie. W tym celu wystarczy podpisać aneks do umowy telefonicznie lub w oddziale banku.

Czy Konto dla Ciebie jest dla Ciebie?

Konto w Credit Agricole trudno ocenić jednoznacznie. Patrząc tylko na koszty, zauważymy dość wysokie opłaty za prowadzenie rachunku, obsługę karty, przelewy natychmiastowe czy SEPA, przy czym pierwszych dwóch kosztów możemy uniknąć. Jeśli posiadasz stałe dochody i lubisz płacić bezgotówkowo, w zasadzie możesz otrzymać konto za zero, w przeciwnym razie zapłacisz ponad 15 zł miesięcznie (nie wliczając w to opłat za bankomaty). Uproszczenie i ujednolicenie warunków - wpływ na konto i jedna transakcja kartą/Blikiem zwalniające z podstawowych kosztów - uznajemy tu jako solidny atut rachunku w Credit Agricole.

Na szczęście same opłaty nie zawsze przesądzają o wyborze konkretnego rachunku – klienci, którzy założą Konto dla Ciebie, otrzymują dostęp do karty wielowalutowej z wybranym wizerunkiem, podwyższonego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym czy nawet 200 zł premii za przeniesienie konta do Credit Agricole. Każde z tych udogodnień może przynieść Ci wymierne korzyści w postaci oszczędności na transakcjach walutowych, odsetek na koncie oszczędnościowym czy bonusu w promocji. Warto również docenić przystępną taryfę opłat, która jest wolna od gwiazdek i mnóstwa przypisów.

Pomimo niezłych dodatków, podstawowe konto w Credit Agricole prezentuje się umiarkowanie atrakcyjnie. Jak już wspomnieliśmy, sporo tu “haczyków”, na które trzeba uważać - za konto walutowe zapłacimy 1 zł miesięcznie, nie skorzystamy z Google Pay i Apple Pay ani z wysokiego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (w porównaniu z ofertą konkurencji).

Czy warto?

Jeśli cenisz proste opłaty i użyteczne rozwiązania, Konto dla Ciebie będzie niezłym wyborem. Jeśli interesują Cię promocje, a do tego chcesz zmienić bank, możesz przenieść rachunek do Credit Agricole i zyskać 200 zł premii, a potem przystąpić do programu poleceń i zyskać 50 zł premii za rekomendowanie rachunku znajomym. Ponadto będziesz mógł także skorzystać z innych propozycji banku, godząc się jednak z ich wadami. Czy konto w Credit Agricole jest stworzone dla Ciebie? Naszym zdaniem - tak, jeśli szukasz promocji bankowych, w przeciwnym razie zastanów się nad innymi ofertami.

Ocena: 4.0

 • 200 zł za przeniesienie rachunku do Credit Agricole
 • 2,5% na koncie oszczędnościowym
 • karta wielowalutowa
 • bezpłatne ubezpieczenie assistance przez pół roku
 • dość wysokie opłaty za przelewy natychmiastowe i SEPA
 • brak HCE i Google Pay
 • płatne wypłaty Blikiem z bankomatów

Sylwetka Credit Agricole

Początki działalności banku Credit Agricole w Polsce sięgają 1991 r., kiedy to powstał Bank Świętokrzyski S.A. oraz firma Lukas Sp.z o.o. W 2011 r. na skutek przekształceń tych podmiotów pojawił się Credit Agricole Bank Polska S.A., który wprowadził nową ofertę kont osobistych, kredytów oraz dedykowanych produktów dla rolników. Wartości, którymi kieruje się bank, to: wiarygodność, dostępność, profesjonalizm oraz przyjazność.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Podstawowy koszt prowadzenia konta to 7 zł, obsługi karty – 9 zł, wypłat z innych bankomatów w kraju – 5 zł. Opłat możesz uniknąć, zapewniając miesięczne wpływy na min. 1000 zł i dokonując jednej transakcji kartą lub Blikiem. Przelewy internetowe są bezpłatne.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto dla Ciebie przyniesie korzyści aktywnym klientom o stałych dochodach. Zadowolone z rachunku będą osoby podróżujące za granicę oraz ceniące bezpieczeństwo swoje i swojego mienia.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Za przeniesienie rachunku z innego banku Credit Agricole nagrodzi Cię kwotą 200 zł. W ramach rachunku możesz skorzystać z karty wielowalutowej i wybrać jej wzór spośród kilkudziesięciu dostępnych propozycji.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera dość wysokie opłaty za przelewy natychmiastowe i SEPA. Rachunek nie oferuje płatności HCE ani Google Pay.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.