Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim
Źródło: strona Banku ING
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta walutowa:
Oferta oszczędnościowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

 • jeżeli prowadzisz JDG, to konto założysz bez wizyty w oddziale
 • konto, karta i przelewy za darmo jeśli zapewnisz wpływ do ZUS oraz wykonasz transakcje kartą
 • nowoczesna aplikacja mobilna
 • ciekawe usługi dodatkowe ułatwiające zarządzanie firmą
 • dobra oferta oszczędnościowa

Wady:

 • dość wysoka opłata za wypłatę gotówki za granicą

Opinia eksperta

Rachunek firmowy w ING Banku Śląskim to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na kompleksowych rozwiązaniach bankowych dla swojego biznesu. Niewątpliwym atutem konta jest pakiet usług ułatwiających zarządzanie firmą (zwłaszcza program do samodzielnego prowadzenia księgowości i fakturowania),jednak posiadacze ROR-u mogą skorzystać z wielu innych przydatnych funkcjonalności: Kantoru Walutowego, terminali płatniczych, leasingu, produktów kredytowych.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszym artykule przeanalizowaliśmy główne parametry, które przedsiębiorcy biorą pod uwagę przy wyborze rachunku: koszty prowadzenia konta, opłaty za kartę płatniczą i przelewy, dostęp do środków oraz dodatkowe usługi oferowane klientom poprzez bankowość internetową.

Pełna analiza Konta Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim


Konto Direct dla firm - podstawowe parametry

Dla każdego klienta banku liczą się przede wszystkim koszty związane z prowadzeniem rachunku, obsługą karty płatniczej i przelewami. Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty i prowizje dla Konta Direct dla Firmy.

Firmowe konto w ING Banku Śląskim ułatwi Ci samodzielną księgowość

Posiadając Konto Direct dla Firmy zyskasz też dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności, które ułatwią Ci zarządzanie firmą. Jedną z nich jest np. księgowość online, dzięki której będziesz mógł obniżyć koszty administracyjne i lepiej kontrolować finanse swojego przedsiębiorstwa. Program ING Księgowość, składa się z następujących modułów: KPiR, ryczałt ewidencjonowany, kadry i płace, fakturowanie i magazyn.

Szczególnie rozbudowany jest moduł do fakturowania umożliwiający wystawianie nielimitowanej liczby rachunków i faktur i wysyłanie ich na adres e-mail. Aplikacja pozwala też na wystawianie faktur cyklicznych, wysyłanie przypomnień o płatnościach, dodawanie faktur z plików oraz skanów, a także sprawdzanie rachunków kontrahentów na "Białej liście". Dodatkowo przypomina o terminach płatności faktur i terminach podatkowych.

Warto również wspomnieć o pozostałych możliwościach programu ING Księgowość. W ramach modułu do samodzielnego rozliczania będziesz mógł prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów, generować raporty roczne, księgować i wysyłać deklaracje podatkowe, rozliczać ryczałt ewidencjonowany, a także wykonywać takie operacje jak amortyzacja środków trwałych, ewidencja przebiegu pojazdów czy przeprowadzanie remanentu.

Oczywiście, bankowość online ING Banku Śląskiego zawiera szereg innych rozwiązań, które mogą Ci się przydać w prowadzeniu biznesu. Jest to np. szybka pożyczka online dla firmy, linia kredytowa, możliwość złożenia wniosku o terminal płatniczy, rozbudowana oferta leasingowa i finansowanie faktur.

Kantor oraz konta walutowe

Prowadzisz interesy z partnerami z zagranicy i często przeprowadzasz transakcje w obcych walutach? W ING Banku Śląskim możesz skorzystać z dwóch udogodnień: rachunku walutowego i Kantoru Walutowego.

Do wyboru masz konta walutowe prowadzone w EUR, USD, GBP (19 zł/mies.) wraz z kartą walutową. Posiadając konto walutowe, będziesz mógł wykonywać przelewy w walucie rachunku, dzięki czemu nie poniesiesz dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem na złotówki. Bank nie pobiera również opłat za przelewy SEPA, o ile spełnisz jeden z dwóch warunków aktywności.

Z kolei korzystanie z Kantoru Walutowego jest całkowicie darmową usługą dostępną z poziomu bankowości elektronicznej. Niestety, w Kantorze masz do wyboru tylko 4 waluty, co znacznie obniża atrakcyjność tej usługi.

Oferta oszczędnościowa

Zastanawiasz się, jak efektywnie wykorzystać nadwyżkę na rachunku bieżącym firmy? W ING Banku Śląskim będziesz mógł skorzystać z kilku opcji. Do wyboru masz przede wszystkim Otwarte Konto Oszczędnościowe:

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Konta firmowego Direct w ING Banku Śląskim

Konto firmowe w ING Banku Śląskim oferuje także rozwiązania, które mogą Ci się przydać w prowadzeniu biznesu. Są to:

 • Profil Zaufany ePUAP - możesz skorzystać z tej usługi za darmo za pośrednictwem bankowości internetowej Moje ING,
 • Nowoczesne formy płatności - Blik, Google Pay, Apple Pay,
 • Bogaty pakiet ubezpieczeń,
 • Płatności online dla sklepów internetowych,
 • Terminale płatnicze zintegrowane z platformą ING POS,
 • Dostęp do platformy Aleo – jest to bezpłatna internetowa platforma handlowa dla firm, o szeregu ciekawych funkcjonalności. Pozwala między innymi na prezentację katalogu firmy oraz prowadzenie własnego sklepu internetowego B2B, wysyłanie elektronicznych zapytań ofertowych, organizację aukcji zakupowych i sprzedażowych, porównywanie ofert (dzięki zastosowaniu przejrzystych parametrów), korzystanie z darmowych przelewów do kontrahentów i darmowego przelewu AleoPay zabezpieczającego transakcje. Ponadto klienci zarejestrowani na platformie Aleo mogą wykupić usługę „Finansowanie Dostawców”, opartą na transakcji faktoringu odwróconego. Umożliwia ona dostawcom prawie natychmiastowe otrzymanie zapłaty za dostarczone produkty lub usługi, a odbiorcom opłacanie faktury w dogodnym dla siebie terminie. Aby usprawnić negocjacje z dostawcą, bank stwarza możliwość indywidualnego ustalania marży dla poszczególnych faktur.

Jak założyć Konto Direct dla Firmy?

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz założyć konto firmowe Direct na  różne sposoby:

 • w aplikacji mobilnej metodą na "selfie",
 • wypełniając formularz rejestracyjny na stronie banku i podpisując umowę za pośrednictwem kuriera lub podczas wizyty w oddziale.

Natomiast jeśli dopiero przymierzasz się do uruchomienia firmy, w jednym wniosku przez internet założysz jednocześnie: konto firmowe Direct, działalność gospodarczą i profil zaufany.

Konto Direct dla Firmy okiem redakcji

Rachunek firmowy w ING Banku Śląskim to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na kompleksowych rozwiązaniach bankowych dla swojego biznesu. Niewątpliwym atutem konta jest pakiet usług ułatwiających zarządzanie firmą (zwłaszcza program do samodzielnego prowadzenia księgowości i fakturowania), jednak ROR ma znacznie więcej do zaoferowania: Kantor Walutowy, terminale płatnicze, atrakcyjny leasing, duży wybór produktów kredytowych.

Jedynym mankamentem rachunku jest konieczność spełniania warunku aktywności celem uniknięcia opłaty za prowadzenie konta i przelewy internetowe, jednak warunek ten nie jest uciążliwy do wykonania. Jeśli nie odstraszy to potencjalnego klienta, to Konto Direct dla Firmy staje się atrakcyjnym, nowoczesnym rachunkiem firmowym, które można polecić każdemu, kto prowadzi własną działalność gospodarczą.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.