Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim
Źródło: strona Banku ING
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

1500 zł z kartą Mastercard + 2 lata zwolnienia z opłat za konto dla nowych klientów firmowych ING Banku Śląskiego
Trwa do: 30.09.2023
  • jeżeli prowadzisz JDG, to konto założysz bez wizyty w oddziale
  • konto, karta i przelewy za darmo jeśli zapewnisz wpływ do ZUS oraz wykonasz transakcje kartą
  • nowoczesna aplikacja mobilna
  • ciekawe usługi dodatkowe ułatwiające zarządzanie firmą
  • dobra oferta oszczędnościowa

Wady:

  • dość wysoka opłata za wypłatę gotówki za granicą

Opinia eksperta

Rachunek firmowy w ING Banku Śląskim to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na kompleksowych rozwiązaniach bankowych dla swojego biznesu. Niewątpliwym atutem konta jest pakiet usług ułatwiających zarządzanie firmą (zwłaszcza program do samodzielnego prowadzenia księgowości i fakturowania),jednak posiadacze ROR-u mogą skorzystać z wielu innych przydatnych funkcjonalności: Kantoru Walutowego, terminali płatniczych, leasingu, produktów kredytowych.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Przed podjęciem decyzji o założeniu firmowego konta warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: wysokość opłat, bankowość elektroniczną oraz dodatkowe usługi powiązane z rachunkiem.

Pełna analiza Konta Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim


Konto Direct dla firm - podstawowe parametry

Firmowy rachunek o przystępnych kosztach może znacząco ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej. Oto najważniejsze opłaty i prowizje dla Konta Direct dla Firmy.

Co oferuje konto firmowe w ING Banku Śląskim?

Wielu przedsiębiorców zwraca uwagę nie tylko na koszty związane z prowadzeniem konta. Równie istotne są dla nich dodatkowe usługi, z których mogą skorzystać.

Bankowość internetowa

Bankowość online ING Banku Śląskiego zawiera szereg rozwiązań, które mogą się przydać w codziennym prowadzeniu biznesu. Są to m.in. różnego typu przelewy (w tym ekspresowy, na telefon, walutowy, podatkowy), a także zlecenia stałe i polecenia zapłaty. System transakcyjny umożliwia również skorzystanie z dodatkowych produktów banku: kredytów i kont oszczędnościowych, terminala płatniczego, kantoru walutowego, leasingu czy finansowania faktur.

Z bankowością internetową połączona jest księgowość online, w ramach której bank udostępnia następujące moduły: KPiR, ryczałt ewidencjonowany, kadry i płace, fakturowanie i magazyn.

Szczególnie rozbudowany jest moduł do fakturowania umożliwiający wystawianie nielimitowanej liczby rachunków i faktur, w tym również cyklicznych. Aplikacja pozwala też na wysyłanie przypomnień o płatnościach, dodawanie faktur z plików oraz skanów, a także sprawdzanie rachunków kontrahentów na "Białej liście". Dodatkowo przypomina o terminach płatności i terminach podatkowych.

Warto również wspomnieć o pozostałych możliwościach programu ING Księgowość. W ramach modułu do samodzielnego rozliczania przedsiębiorca może prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów, generować raporty roczne, księgować i wysyłać deklaracje podatkowe, rozliczać ryczałt ewidencjonowany, a także wykonywać takie operacje jak amortyzacja środków trwałych, ewidencja przebiegu pojazdów czy przeprowadzanie remanentu.

Aplikacja mobilna

Aplikacja Moje ING mobile posiada wszystkie funkcje dostępne w bankowości internetowej. Dodatkowo umożliwia podgląd stanu konta i karty kredytowej bez logowania, dodawanie paragonów, generowanie kodów BLIK, szybkie przelewy na telefon, powiadomienia PUSH po każdej transakcji, płatności za autostrady i parkingi.

Warto w tym miejscu dodać, że użytkownicy aplikacji mobilnej mają do wyboru 3 metody logowania: za pomocą PIN-u, odciskiem palca (dla telefonów z czytnikiem linii papilarnych) bądź też skanem twarzy (opcja dostępna na urządzeniach iPhone z funkcją Face ID oraz telefonach Google Pixel 4 i 4XL).

Płatności mobilne

Klienci biznesowi ING Banku Śląskiego mogą dodać swoje firmowe karty płatnicze i kredytowe do portfeli elektronicznych Google Pay oraz Apple Pay. Bank udostępnia także Blika dla biznesu z następującymi funkcjami: kody, płatności zbliżeniowe, możliwość zlecenia przelewu na telefon, wpłaty i wypłaty w bankomatach i wpłatomatach Planet Cash oraz urządzeniach własnych banku.

Bramka płatnicza imoje

ING przygotował także ofertę dla firm, które działają lub chcą zacząć działać w e-commerce. Udostępniona przez bank bramka płatnicza imoje umożliwia obsługę płatności za pomocą Blika, kart oraz szybkich przelewów podczas finalizacji zakupu przez klienta. W ramach usługi ING oferuje również odroczoną płatność dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Dostęp do platformy Aleo

Jest to bezpłatna internetowa platforma zawierająca aktualne dane wszystkich firm zarejestrowanych w KRS i CEIDG. Użytkownicy Aleo mogą dodać do systemu wizytówkę własnego przedsiębiorstwa oraz skorzystać z 3 różnych wyszukiwarek (po numerze NIP, REGON lub KRS) w celu odszukania interesującej ich firmy. Kolejną opcją dostępną na platformie Aleo jest usługa „Finansowanie Dostawców”, oparta na transakcji faktoringu odwróconego. Umożliwia ona dostawcom prawie natychmiastowe otrzymanie zapłaty za dostarczone produkty lub usługi, a odbiorcom opłacanie faktury w dogodnym dla siebie terminie.

Kto może otworzyć Konto Direct dla Firmy?

Rachunek firmowy w ING Banku Śląskim jest przeznaczony dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i korzystających z uproszczonych zasad księgowości oraz dla wspólnot mieszkaniowych.

Konto Direct dla Firmy – promocje i bonusy

Aktualnie Konto Direct dla Firmy jest objęte następującymi promocjami:

Jak założyć Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim?

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą założyć konto firmowe Direct za pomocą następujących metod:

  • w aplikacji mobilnej metodą na "selfie", 
  • wypełniając formularz rejestracyjny na stronie banku i podpisując umowę za pośrednictwem kuriera,
  • w oddziale banku.

Z kolei osoby, które przymierzają się do uruchomienia firmy, w jednym wniosku przez internet założą jednocześnie: konto firmowe Direct, działalność gospodarczą i profil zaufany.

W przypadku wspólnot założenie konta jest możliwe wyłącznie w oddziale. 

Przydatne produkty powiązane

Produkty oszczędnościowe

Terminale płatnicze w telefonie

Finansowanie faktur

Leasing samochodowy

Konto Direct dla Firmy – warunki, opinie, recenzja

Pora na ocenę rachunku i związanych z nim usług. Sprawdźmy więc, dla kogo Konto Direct dla Firmy będzie dobrym wyborem, a kto powinien przemyśleć decyzję o otwarciu rachunku.

Atrakcyjność opłat

W mojej opinii Konto Direct dla Firmy stanowi interesującą propozycję dla klientów aktywnie korzystających z rachunku. Warunki zwalniające z prowizji za prowadzenie konta, przelewy zewnętrzne i przelewy SEPA nie są skomplikowane i nawet jeśli Twoja firma od niedawna działa na rynku, nie powinieneś mieć problemów z ich spełnieniem. Podoba mi się również elastyczność banku, który zaproponował trzy różne opcje na uniknięcie powyższej opłaty, dzięki czemu możesz wybrać najwygodniejszy dla siebie sposób, np w jednym miesiącu zapewnić wpływ na konto, a w następnym wykonać przelew do ZUS.

Także karta płatnicza oraz wypłaty z bankomatów w kraju nie będą generować kosztów, o ile wykażesz się umiarkowaną aktywnością. W przypadku karty wystarczy wykonanie transakcji bezgotówkowych o określonej wartości, natomiast w przypadku bankomatów będziesz musiał skorzystać z "odpowiednich" urządzeń. Na szczęście, ING i Planet Cash posiadają łącznie 4800 maszyn, tak więc ich znalezienie nie powinno być trudne.

Reasumując, przy niewielkim wysiłku możesz zredukować większość kosztów związanych z obsługą rachunku. Dodatkowo na liście bezpłatnych operacji znajdziesz również wpłatę gotówki we wpłatomacie (do 50 tys. zł), cashback, polecenie zapłaty oraz kody SMS służące do autoryzacji operacji.

Niemniej jeśli zajmujesz się sprzedażą detaliczną i operujesz na co dzień gotówką lub też często przebywasz służbowo za granicą równie istotne będą dla Ciebie takie parametry, jak koszt wpłat i wypłat w oddziale czy prowizja od wypłat z zagranicznych bankomatów. Niestety, w tym przypadku opłaty są dość wysokie i nie da się ich uniknąć.

Użyteczność rachunku

Przyjrzyjmy się teraz pozostałym składnikom oferty.

Bankowość elektroniczna

Kontem można łatwo i wygodnie zarządzać za pomocą bankowości elektronicznej. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza aplikacja Moje ING mobile zawierająca szereg udogodnień, które mogą Ci ułatwiać prowadzenie biznesu. Znajdziesz w niej różne rozwiązania wspomagające nadzór nad płynnością firmy, narzędzia do samodzielnego prowadzenia księgowości oraz opcje ułatwiające obsługę faktur. Według mnie jest to idealna propozycja dla małych, kilkuosobowych firm, dla których ważna jest bezproblemowa obsługa bieżącej działalności i które chcą ograniczyć wydatki na księgowość.

Dodatkowe produkty powiązane z kontem

Moim zdaniem warto także omówić dodatkowe produkty powiązane z Kontem Direct dla Firmy. Bo choć dla wielu przedsiębiorców najważniejszym kryterium wyboru rachunku są opłaty za podstawowe czynności bankowe, to dla niektórych równie ważna jest kompleksowa oferta banku, zwłaszcza w zakresie finansowania bieżącej działalności.

Oferta kredytowa i leasingowa

Oferta kredytowa obejmuje linię kredytową dla firm, w ramach której bank udostępnia aż 500 tys. zł (do 200 tys. zł bez zabezpieczenia). Przedsiębiorcy mogą również zaciągnąć pożyczkę z obniżoną marżą, pożyczkę zabezpieczoną gwarancjami de minimis oraz wyrobić kartę kredytową z limitem od 1 tys. do 50 tys. zł.

Kolejnym produktem przygotowanym z myślą o przedsiębiorcach jest leasing. Klienci mają do wyboru 3 opcje: leasing operacyjny, finansowy oraz VAT Marża. Finansowanie obejmuje następujące środki trwałe: maszyny i urządzenia, samochody osobowe / dostawcze / ciężarowe, fotowoltaikę oraz sprzęt medyczny, IT i biurowy.

Finansowanie faktur

Usługą, która może przypaść do gustu firmom prowadzącym sprzedaż towarów lub/i usług z odroczoną płatnością, jest finansowanie faktur. ING umożliwia sfinansowanie nawet pojedynczej faktury, przy czym minimalna wartość poszczególnych faktur została ustalona na niskim poziomie, co nie wcale tak jest częstą praktyką. Kolejnym plusem jest wysoki limit faktoringowy i szybki czas wypłaty środków oraz przejrzysty sposób naliczania opłat. 

Kantor oraz konta walutowe

Przedsiębiorcy, którzy często przeprowadzają transakcje w obcych walutach, mogą w ING Banku Śląskim skorzystać z dwóch udogodnień: rachunku walutowego (w EUR, USD, GBP) oraz Kantoru Walutowego. Korzystanie z Kantoru jest całkowicie darmową usługą dostępną z poziomu bankowości elektronicznej, natomiast prowadzenie rachunku w dewizach wiąże się ze sztywną opłatą (niestety – dość wysoką), co moim zdaniem znacznie obniża atrakcyjność tej usługi. Dobrze chociaż, że klienci mają możliwość uniknięcia opłaty za przelewy SEPA, o ile spełnią jeden z 3 warunków aktywności.

Terminal płatniczy

Posiadacze Konta Direct dla Firmy mogą również podpisać z bankiem umowę o przenośny terminal płatniczy lub terminal w telefonie. Dodatkowo bank przygotował dla nich dwa ciekawe rozwiązania ułatwiające monitorowanie transakcji przeprowadzanych na terminalach (Serwis ING eTerminal i  platfomę ING POS).

Jakość obsługi

Na jakość obsługi składa się wiele czynników – są to m.in. wiedza i kompetencje pracowników infolinii, szybka reakcja na reklamacje czy też procedury obowiązujące w rozmaitych sytuacjach, np. w przypadku wnioskowania o kredyt, zmiany danych adresowych firmy czy dopisania pełnomocnika do rachunku. Na podstawie własnych doświadczeń oraz opinii naszych Czytelników muszę z żalem stwierdzić, że w kilku obszarach bank mija się z oczekiwaniami swoich klientów.

Na liście niedociągnięć muszę umieścić długi czas oczekiwania na kontakt z infolinią, przedłużanie procedur związanych z obsługą reklamacji oraz brak punktów kasowych we wszystkich oddziałach banku (ten aspekt jest uciążliwy zwłaszcza dla detalistów prowadzących działalność w mniejszych miejscowościach, którzy aby wpłacić utarg w bilonie często muszą jechać kilkanaście kilometrów do placówki oferującej tego typu operację).

Warto również wspomnieć o dość częstej praktyce blokowania rachunków na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Oczywiście fakt, iż bank respektuje ustawę, trudno uznać za wadę, jednak sposób, w jaki to robi, budzi wiele kontrowersji. Zdaniem naszych Czytelników do blokady konta często dochodzi bez wcześniejszego ostrzeżenia, a próby wyjaśnienia tej sytuacji są skazane na niepowodzenie, gdyż pracownicy infolinii nie znają szczegółów sprawy.

Aby jednak moja ocena nie wypadła zbyt jednostronnie, muszę docenić kompetencję pracowników i ich wiedzę na temat oferowanych produktów, systematycznie usprawnianą bankowość elektroniczną, a także napisane przystępnym językiem dokumenty (tabele opłat, regulaminy).

Promocje i bonusy

O ile konto osobiste w ING regularnie jest objęte promocją dla nowych klientów, o tyle akcje specjalne związane z kontem dla przedsiębiorców można policzyć na palcach jednej ręki. Przyznam się szczerze, że trudno mi zrozumieć tę powściągliwość banku, zwłaszcza że konkurencja mocno promuje swoje firmowe rachunki i często oferuje nowym klientom premię wynoszącą minimum kilkaset złotych + okresowe zwolnienie z najważniejszych opłat. Jest jednak faktem, że w ostatnim czasie bank udostępnił kilka akcji specjalnych dla nowych klientów, natomiast dla obecnych przygotował pakiet mini promocji z bonusami w postaci niższych opłat za korzystanie z określonych produktów lub wykonanie określonych transakcji.

Konto Direct dla Firm – czy warto je otworzyć?

Rachunek firmowy w ING Banku Śląskim to ciekawa propozycja dla mniejszych firm, którym zależy na kompleksowych rozwiązaniach bankowych dla biznesu. Niewątpliwym atutem konta jest pakiet usług ułatwiających zarządzanie firmą (zwłaszcza program do samodzielnego prowadzenia księgowości i fakturowania), jednak ROR oferuje znacznie więcej: terminale płatnicze, atrakcyjny leasing, finansowanie faktur, spory wybór produktów kredytowych.

Jedynym mankamentem rachunku jest konieczność spełniania warunku aktywności celem uniknięcia opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty i przelewy internetowe, jednak warunek ten nie jest uciążliwy do wykonania. Jeśli nie odstraszy to potencjalnego klienta, to Konto Direct dla Firmy staje się atrakcyjnym, nowoczesnym rachunkiem firmowym, które można polecić każdemu, kto prowadzi własną działalność gospodarczą.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.