My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim
Źródło: strona Banku ING

Konto Direct dla Firmy to jedno z bardziej interesujących kont dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich korzystających z uproszczonych zasad księgowości oraz wspólnot mieszkaniowych. Rachunek jest nowoczesny i daje dostęp do atrakcyjnych usług dodatkowych.

W naszym artykule przeanalizowaliśmy główne parametry, które przedsiębiorcy biorą pod uwagę przy wyborze rachunku: koszty prowadzenia konta, opłaty za kartę płatniczą i przelewy, dostęp do środków oraz dodatkowe usługi oferowane klientom.

Podstawowe parametry Konta Direct dla Firmy

Dla każdego klienta banku liczą się przede wszystkim koszty związane z prowadzeniem rachunku, obsługą karty płatniczej i przelewami. Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty i prowizje dla Konta Direct dla Firmy.

Wniosek o rachunek firmowy możesz złożyć na .

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Konta Direct dla Firmy

Posiadacze firmowego konta w ING Banku Śląskim mogą skorzystać m.in. z następujących usług dodatkowych:

 • Bezpłatne Otwarte Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem do 0,70% w skali roku.
 • Dostęp do konta poprzez aplikacje mobilne.
 • Wieloosobowe korzystanie z rachunku poprzez nadawanie odpowiednich uprawnień pracownikom firmy w oddziale banku.
 • Moduł Użytkowników w bankowości online, pozwalający na korzystanie z systemu przez więcej niż jednego użytkownika w ramach jednej firmy. Użytkownikiem może zostać dowolna osoba fizyczna wskazana przez właściciela rachunku, a przyznane uprawnienia obejmują możliwość podglądu rachunków oraz samodzielną bądź wieloosobową akceptację realizacji przelewów z wybranych rachunków.
 • Serwis SMS HaloŚląski – w ramach rachunku klient otrzymuje Pakiet Darmowy, który obejmuje 3 bezpłatne SMS-y informujące o transakcjach na koncie.
 • Możliwość założenia lokaty terminowej - środki można także lokować w EUR i USD;
 • Profil Zaufany ePUAP - przedsiębiorcy mogą skorzystać z tej usługi za darmo za pośrednictwem bankowości internetowej Moje ING;
 • Rachunek walutowy - prowadzony w EUR, USD i GBP. Miesięczna opłata za prowadzenie konta w walucie obcej wynosi 19 zł, natomiast za kartę wydaną do konta w euro zapłacisz 5 zł.
 • Finansometr – przejrzysty system do zarządzania finansami, dostępny w ramach bankowości internetowej ING BankOnLine.

Dlaczego Konto Direct dla Firmy to dobry wybór?

Rachunek firmowy w ING Banku Śląskim to najlepsze rozwiązanie dla tych, których chcą mieć nieograniczony i stały dostęp do swojego konta. Zapewniają to aplikacje mobilne oraz serwis ING BankOnLine. Konto będzie także dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie możliwość dokonywania przelewów europejskich i natychmiastowych oraz korzystania z nowoczesnych usług.

Jedynym mankamentem konta jest konieczność spełniania warunku aktywności celem uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku i przelewy, jednak warunek ten nie jest uciążliwy do wykonania. Jeśli nie odstraszy to potencjalnego klienta, to Konto Direct dla Firmy staje się atrakcyjnym, nowoczesnym rachunkiem firmowym, które można polecić każdemu, kto prowadzi własną działalność gospodarczą.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

 • łatwa do uniknięcia opłata za prowadzenie konta
 • nowoczesna aplikacja mobilna
 • możliwość wieloosobowego korzystania z rachunku

Wady

 • dość wysoka opłata za wypłatę gotówki za granicą
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

ING Bank Śląski działa w Polsce od 1989 r. i jest jednym z największych banków w naszym kraju. Misją instytucji jest "rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta". ING to bank uniwersalny, ale i dość nowoczesny, systematycznie udoskonala swoją ofertę i wprowadza nowe funkcje dla klientów.

Czytaj więcej

Komentarze