Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim
Źródło: strona Banku ING
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta walutowa:
Oferta oszczędnościowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

100 000 zł do wygrania w loterii dla nowych posiadaczy Konta Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim!
Trwa do: 27.11.2021
 • jeżeli prowadzisz JDG, to konto założysz bez wizyty w oddziale
 • konto, karta i przelewy za darmo jeśli zapewnisz wpływ do ZUS oraz wykonasz transakcje kartą
 • nowoczesna aplikacja mobilna
 • ciekawe usługi dodatkowe ułatwiające zarządzanie firmą

Wady:

 • dość wysoka opłata za wypłatę gotówki za granicą
 • mało atrakcyjna oferta oszczędnościowa

Opinia eksperta

Rachunek firmowy w ING Banku Śląskim to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na kompleksowych rozwiązaniach bankowych dla swojego biznesu. Niewątpliwym atutem konta jest pakiet usług ułatwiających zarządzanie firmą (zwłaszcza program do samodzielnego prowadzenia księgowości i fakturowania),jednak posiadacze ROR-u mogą skorzystać z wielu innych przydatnych funkcjonalności: Kantoru Walutowego, terminali płatniczych, leasingu, produktów kredytowych.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszym artykule przeanalizowaliśmy główne parametry, które przedsiębiorcy biorą pod uwagę przy wyborze rachunku: koszty prowadzenia konta, opłaty za kartę płatniczą i przelewy, dostęp do środków oraz dodatkowe usługi oferowane klientom.

Pełna analiza Konta Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim


Podstawowe parametry Konta Direct dla Firmy

Dla każdego klienta banku liczą się przede wszystkim koszty związane z prowadzeniem rachunku, obsługą karty płatniczej i przelewami. Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty i prowizje dla Konta Direct dla Firmy.

Firmowe konto w ING Banku Śląskim ułatwi Ci samodzielną księgowość

Posiadając Konto Direct dla Firmy zyskasz dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności, które ułatwią Ci zarządzanie firmą. System transakcyjny banku udostępnia usługi księgowe, dzięki czemu będziesz mógł obniżyć koszty administracyjne i lepiej kontrolować finanse swojego przedsiębiorstwa.

Do przydatnych udogodnień oferowanych przez ING Bank Śląski należy program ING Księgowość, składający się z następujących modułów: KPiR, ryczałt ewidencjonowany, kadry i płace, fakturowanie i magazyn. Szczególnie rozbudowany jest moduł do fakturowania umożliwiający wystawianie nielimitowanej liczby rachunków i faktur i wysyłanie ich na adres e-mail. Aplikacja pozwala też na wystawianie faktur cyklicznych, wysyłanie przypomnień o płatnościach, dodawanie faktur z plików oraz skanów, a także sprawdzanie rachunków kontrahentów na "Białej liście". Dodatkowo przypomina o terminach płatności faktur i terminach podatkowych.

Warto również wspomnieć o pozostałych możliwościach programu ING Księgowość. W ramach modułu do samodzielnego rozliczania będziesz mógł prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów, generować raporty roczne, księgować i wysyłać deklaracje podatkowe, rozliczać ryczałt ewidencjonowany, a także wykonywać takie operacje jak amortyzacja środków trwałych, ewidencja przebiegu pojazdów czy przeprowadzanie remanentu.

Oczywiście, system elektroniczny ING Banku Śląskiego zawiera szereg innych rozwiązań, które mogą Ci się przydać w prowadzeniu biznesu. Jest to np. rozbudowana oferta leasingowa, szybka pożyczka online dla firmy czy możliwość skorzystania z linii kredytowej .

Kantor oraz konta walutowe

Prowadzisz interesy z partnerami z zagranicy i często przeprowadzasz transakcje w obcych walutach? W ING Banku Śląskim możesz skorzystać z dwóch udogodnień: rachunku walutowego i Kantoru Walutowego.

Do wyboru masz konta walutowe prowadzone w EUR, USD, GBP i CHF (19 zł/mies.) wraz z kartą walutową. Posiadając konto walutowe, będziesz mógł wykonywać przelewy w walucie rachunku, dzięki czemu nie poniesiesz dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem na złotówki. Bank nie pobiera również opłat za przelewy SEPA, o ile spełnisz jeden z dwóch warunków aktywności.

Z kolei korzystanie z Kantoru Walutowego jest całkowicie darmową usługą dostępną z poziomu bankowości elektronicznej. Niestety, w Kantorze masz do wyboru tylko 4 waluty, co znacznie obniża atrakcyjność tej usługi.

Przeciętna oferta oszczędnościowa

Zastanawiasz się, jak efektywnie wykorzystać nadwyżkę na rachunku bieżącym firmy? W ING Banku Śląskim będziesz mógł skorzystać z kilku opcji, musimy jednak uczciwie przyznać, że oprocentowanie firmowych depozytów jest mało zachęcające. Do wyboru masz Otwarte Konto Oszczędnościowe w złotówkach (0,05% niezależnie od kwoty), rachunek oszczędnościowy w walucie (0,01% w skali roku) oraz lokatę terminową z oprocentowaniem 0,05%.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Konta firmowego Direct w ING Banku Śląskim

Konto firmowe w ING Banku Śląskim oferuje także rozwiązania, które mogą Ci się przydać w prowadzeniu biznesu. Są to:

 • Profil Zaufany ePUAP - możesz skorzystać z tej usługi za darmo za pośrednictwem bankowości internetowej Moje ING,
 • Bogaty pakiet ubezpieczeń,
 • Płatności online dla sklepów internetowych,
 • Terminale płatnicze zintegrowane z platformą ING POS,
 • Dostęp do platformy Aleo – jest to bezpłatna internetowa platforma handlowa dla firm, o szeregu ciekawych funkcjonalności. Pozwala między innymi na prezentację katalogu firmy oraz prowadzenie własnego sklepu internetowego B2B, wysyłanie elektronicznych zapytań ofertowych, organizację aukcji zakupowych i sprzedażowych, porównywanie ofert (dzięki zastosowaniu przejrzystych parametrów), korzystanie z darmowych przelewów do kontrahentów i darmowego przelewu AleoPay zabezpieczającego transakcje. Ponadto klienci zarejestrowani na platformie Aleo mogą wykupić usługę „Finansowanie Dostawców”, opartą na transakcji faktoringu odwróconego. Umożliwia ona dostawcom prawie natychmiastowe otrzymanie zapłaty za dostarczone produkty lub usługi, a odbiorcom opłacanie faktury w dogodnym dla siebie terminie. Aby usprawnić negocjacje z dostawcą, bank stwarza możliwość indywidualnego ustalania marży dla poszczególnych faktur.

Konto Direct dla Firmy okiem redakcji

Rachunek firmowy w ING Banku Śląskim to najlepsze rozwiązanie dla tych, których chcą mieć nieograniczony i stały dostęp do swojego konta. Zapewniają to aplikacje mobilne oraz serwis ING BankOnLine. Konto będzie także dobrym wyborem dla osób, które cenią nowoczesne usługi ułatwiające prowadzenie biznesu.

Jedynym mankamentem konta jest konieczność spełniania warunku aktywności celem uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku i przelewy, jednak warunek ten nie jest uciążliwy do wykonania. Jeśli nie odstraszy to potencjalnego klienta, to Konto Direct dla Firmy staje się atrakcyjnym, nowoczesnym rachunkiem firmowym, które można polecić każdemu, kto prowadzi własną działalność gospodarczą.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.