Rachunek dbNET Biznes w Deutsche Banku

9 listopada 2018 r. część Deutsche Bank Polska została przejęta przez Santander Bank Polska. Rachunek dbNET Biznes został wycofany z oferty.

Rachunek dbNET Biznes w Deutsche Banku Źródło obrazka: strona Deutsche Banku

Konto dbNET Biznes to korzystne rozwiązanie dla osób, które poszukują niedrogiego, a zarazem sprawdzonego rachunku bankowego do obsługi działalności gospodarczej. Konto firmowe w Deutsche Banku łączy w sobie wysoką jakość z niskim kosztem – jedyną obowiązkową opłatą jest koszt obsługi karty debetowej, jednak bardzo łatwo go uniknąć. Rachunek oferuje swoim posiadaczom interesujące usługi dodatkowe, które mogą pomóc w prowadzeniu działalności.

W naszej analizie przyjrzymy się najważniejszym aspektom związanym z kontem dbNET Biznes, zwracając uwagę na podstawowe opłaty i prowizje oraz usługi dodatkowe.

Parametry Konta dbNET Biznes

Podstawowe parametry każdego rachunku bankowego, a tym bardziej konta dla firm, związane są przede wszystkim z kosztami prowadzenia konta, obsługi karty płatniczej oraz opłatami za wykonywane przelewy. Parametry kosztowe konta dbNET Biznes są następujące:

 • z rachunku mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą;
 • rachunek jest oprocentowany na 1% w skali roku dla kwot do 50 tys. zł;
 • 0 zł za prowadzenie rachunku;
 • 20,00 zł - opłata za zamknięcie rachunku (jeżeli likwidacja konta nastąpiła w ciągu 90 dni od chwili otwarcia na wniosek klienta);
 • 0 zł za wydanie karty debetowej - do rachunku bankowego wydawana jest karta Visa Business Electron, która umożliwia wypłatę gotówki z bankomatów na całym świecie oraz dokonywanie opłat za zakupy w Internecie.
 • 5 zł za miesięczną obsługę karty debetowej – opłaty można uniknąć pod warunkiem wykonania co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej przy użyciu karty. Karta oferuje bezpłatne ubezpieczenie środków wypłaconych z bankomatów i terminalów typu POS oraz ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji dokonanych przez osoby trzecie przy użyciu zagubionej lub skradzionej karty. Więcej informacji o ubezpieczeniu znajdziesz tutaj;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą + 3% za przewalutowanie transakcji w walucie innej niż PLN;
 • 5 zł - opłata za sprawdzenie salda w bankomacie.
 • 0 zł za krajowe przelewy ELIXIR złożone za pośrednictwem Internetu; 2 zł za przelewy złożone za pośrednictwem Teleserwisu, 5 zł za przelewy ELIXIR zlecone w oddziale Deutsche Banku;
 • brak możliwości zlecania przelewów ekspresowych;
 • 0 zł za przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i do Urzędu Skarbowego;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 65 zł (opłata za koszty innych banków) + 0,2% min. 30 zł max. 250zł za przelew walutowy (poza Europejski Obszar Gospodarczy) zlecony za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej db easyNET. Bank nie pobiera opłat za walutowe przelewy przychodzące;
 • 7 zł za przelew SEPA;
 • 40 zł za przelew SORBNET dla kwot poniżej 1 mln zł, 20 zł dla kwot od 1 mln zł;
 • 0,4% min. 6 zł za wpłaty i wypłaty środków w oddziale - pierwsze 5 wpłat i wypłat w miesiącu jest bezpłatnych. Wpłaty i wypłaty środków można realizować w walutach PLN, USD, EUR i CHF. Uwaga: awaryjna wypłata gotówki powyżej ustalonego dla danego Oddziału limitu, wiąże się z poniesieniem opłaty w wysokości 0,5% od nadwyżki ponad kwotę limitu;
 • 0 zł - kody autoryzacyjne SMS;
 • 0 zł – miesięczny wyciąg z konta w formie elektronicznej, 10 zł – wyciąg papierowy odbierany w oddziale lub wysyłany pocztą.

Konto dbNET Biznes możesz założyć na .

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Konta dbNET Biznes

Konto dbNET Biznes oferuje następujące, dodatkowe korzyści dla posiadacza rachunku:

 • 1,0% oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym db Oszczędna Firma – rachunek prowadzony jest bezpłatnie (oprocentowanie dla posiadaczy innych kont firmowych wynosi 0,75%). Pierwszy w miesiącu przelew wychodzący na rachunek prowadzony przez Deutsche Bank PBC jest darmowy, każdy następny kosztuje 15 zł. Przelew z rachunku db Oszczędna Firma na konto w innym banku wiąże się z opłatą 15 zł.
 • Pakiet Przedsiębiorczy – kody rabatowe na produkty i usługi partnerów współpracujących z Deutsche Bankiem. Obecnie posiadacze konta dbNET Biznes mogą korzystać ze zniżek na księgowość internetową (6 miesięcy bezpłatnego korzystania z usług księgowości online iFirma), przeloty, Paczkomaty oraz promocję firmy w Zumi.
 • Pakiet ubezpieczeń do rachunku – pomoc medyczna, ubezpieczenie od utraty lub zniszczenia mienia, awarii sprzętu komputerowego, infolinia medyczna i prawna. Ubezpieczeniem objęty jest właściciel rachunku dbNET Biznes, współmałżonek posiadacza rachunku lub osoba prowadząca z nim wspólne gospodarstwo domowe oraz ich dzieci do pierwszego roku życia. Więcej o ubezpieczeniu rachunków można przeczytać pod tym adresem (otworzy się w nowym oknie przeglądarki).

Jakie Firmy Najbardziej Skorzystają z Konta dbNET Biznes?

Konto dbNET Biznes to korzystny rachunek dla nowych i istniejących firm, wykonujących dużą liczbę transakcji za pośrednictwem Internetu. Zadowolone z konta będą także osoby, które posiadają zagranicznych kontrahentów. Tego rodzaju podmioty skorzystają z darmowych przelewów krajowych, konkurencyjnych cenowo przelewów zagranicznych oraz możliwości darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i poza granicami kraju. Nie ma jednak produktów idealnych, więc chociaż rachunek Deutsche Banku to dobra oferta, to nie jest doskonały. Niewielkimi minusami konta dbNET Biznes są brak możliwości zlecania przelewów ekspresowych oraz mało nowoczesny serwis transakcyjny.

Podsumowując, konto dbNET Biznes pomimo swoich wad jest rachunkiem, który zaspokoi potrzeby większości przedsiębiorców. Rozważ skorzystanie z oferty Deutsche Banku, jeżeli poszukujesz rachunku do wykonywania podstawowych operacji bankowych, w ramach prowadzonej DG.

Ocena: 4.5

 • rachunek jest oprocentowany
 • łatwa do uniknięcia opłata za kartę debetową
 • brak przelewów natychmiastowych


Sylwetka Deutsche Banku

Deutsche Bank rozpoczął działalność w Polsce w 1995 r. jako bank dla klientów korporacyjnych. W 2001 r. powstała odrębna instytucja – Deutsche Bank PBC – która obsługiwała osoby fizyczne oraz małe i średnie firmy. W 2012 r. podjęto decyzję o połączeniu obu banków, które zakończyło się na początku 2014 r. W wyniku fuzji powstał bank uniwersalny, w którego ofercie znajdują się m.in. konta osobiste i firmowe, karty płatnicze czy ubezpieczenia.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie rachunku, przelewy krajowe oraz do ZUS/US a także wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą są bezpłatne. Miesięczna opłata za kartę to 5 zł, jednak unikniesz jej, przynajmniej raz płacąc kartą debetową do rachunku. Rachunek jest oprocentowany na 1% w skali roku dla kwot do 50 000 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Rachunek dbNET Biznes najwięcej korzyści przyniesie przedsiębiorcom, którzy zamierzają zarządzać swoimi środkami przez Internet. Jest to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy dokonują częstych transakcji bezgotówkowych.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Rachunek może być darmowy, jeśli dokonasz przynajmniej jednej płatności kartą debetową. W ramach rachunku otrzymasz także bezpłatne pakiety ubezpieczeń.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Posiadacze konta dbNET Biznes nie mają możliwości zlecania przelewów natychmiastowych.

 • Gdzie założyć?

  Konto dbNET Biznes możesz otworzyć przez Internet, przechodząc na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.