Konto Click w Toyota Banku

Konto Click w Toyota Banku Źródło obrazka: strona Toyota Banku

Toyota Bank zachęca nastolatków do oszczędzania. Małoletni posiadacze Konta Click mogą liczyć na niezłe oprocentowanie rachunku (2,5% w skali roku), skorzystać z rachunku oszczędnościowego z 3-procentowym oprocentowaniem oraz założyć dowolną lokatę z oferty banku.

Sprawdzamy, jak prezentuje się Konto Click na tle rachunków młodzieżowych oferowanych przez inne banki i przyglądamy się dokładniej jego podstawowym parametrom. Prezentujemy je poniżej:

 • oprocentowanie konta, zmienne z miesięczną kapitalizacją odsetek, wynosi 2,5% w skali roku dla środków do 8000 zł, dla nadwyżki ponad tę kwotę spada do 0,50%;
 • bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta.
 • 1 zł za obsługę karty debetowej – opłaty nie można uniknąć. Do wyboru są dwie karty Visa: Karta Super Red III lub Karta Ruby Passion – obie są wyposażone w technologię umożliwiającą płatności zbliżeniowe;
 • 0 zł za trzy pierwsze wypłaty gotówki z bankomatów w kraju;
 • 4,50 zł – za czwartą i kolejną wypłatę w dowolnym krajowym bankomacie;
 • 3% min. 10 zł za wypłatę środków z bankomatu za granicą. Bank dodatkowo pobiera prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 4% jej wartości;
 • 2 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.
 • 0 zł za wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe;
 • 0 zł za utworzenie i realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za utworzenie i realizację polecenia zapłaty;
 • 0 zł – przelew do US i ZUS.

Usługi powiązane z Kontem Click

Konto Super Click - dodatkowe konto oszczędnościowe dedykowane nastolatkom. Jeżeli dziecko posiada Konto Click, otwarcie i prowadzenie wersji Super Click jest bezpłatne. Konto jest oprocentowane na 3% w skali roku dla kwot do 10 000 zł (w przypadku wyższych kwot oprocentowanie spada do 0,75%). Bank stosuje miesięczną kapitalizację odsetek.

Dowolna lokata z oferty Toyota Banku – aby dziecko mogło posiadać lokatę, konieczna jest zgoda opiekuna ustawowego.

Jak założyć (i zamknąć) Konto Click?

Aby założyć rachunek, małoletni klient musi wypełnić wniosek o konto (może to uczynić on-line) i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera lub w placówce banku. Do wypełnienia wniosku konieczny będzie jeden z następujących dokumentów: legitymacja szkolna, dowód lub paszport. W formularzu wniosku należy podać również swój numer PESEL oraz nazwisko rodowe matki – dobrze więc wcześniej przygotować sobie te informacje.

Warto podkreślić, że do otwarcia Konta Click konieczna jest także zgoda przedstawiciela ustawowego (jednego z rodziców). Przedstawiciel ustawowy pełni jednocześnie rolę pełnomocnika i posiada dość szerokie uprawnienia, umożliwiające mu nadzór nad finansami pociechy. Posiada pełen dostęp do konta dziecka i może wydawać własne dyspozycje dotyczące rachunku, np. może się zgodzić (lub nie) na wydanie karty debetowej dla dziecka, zakwestionować złożoną przez niego dyspozycję przelewu, a przede wszystkim - kontrolować limity transakcji.

Po ukończeniu przez młodego człowieka 24. roku życia Konto Click jest automatycznie przekształcane w rachunek dla osoby dorosłej. Z reguły jednak bank stara się wcześniej upewnić, czy posiadacz konta chce z niego zrezygnować, czy też zamierza nadal korzystać z oferty banku (kontaktując się z właścicielem rachunku telefonicznie na miesiąc przed jego 24 urodzinami).

Dodatkowe informacje o rachunku

 • Bank nie wymaga utrzymywania na koncie minimalnego salda ani regularnych wpłat na rachunek;
 • rodzic nie musi posiadać w Toyota Banku swojego rachunku osobistego (musi za to być dopisany do konta dziecka jako pełnomocnik);
 • nastolatek może posiadać tylko jedno Konto Click.

Komentarz redakcji

Konto Click stanowi specyficzną ofertę. Największym atutem rachunku jest dość wysokie oprocentowanie na rachunku osobistym, wynoszące 2,5% w skali roku - oraz możliwość oszczędzania na Koncie Super Click (tu oprocentowanie wynosi aż 3%). Z poziomu konta można również założyć dowolną lokatę znajdującą się w ofercie Toyota Banku (w przypadku wykupienia dodatkowych produktów konieczna jest zgoda rodzica-pełnomocnika).

Jednak Konto Click sprawdza się znacznie gorzej w roli rachunku bieżącego, przeznaczonego do przeprowadzania zwykłych operacji, np. przelewów, wypłat z bankomatów czy płatności internetowych. Co prawda, prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak zewnętrzne i wewnętrzne przelewy internetowe, jednak bank wprowadził sztywną opłatę za kartę (1 zł miesięcznie) oraz zapewnił tylko trzy darmowe wypłaty z bankomatu (pozostałe kosztują 4,50 zł). Jeżeli Twoje dziecko będzie częściej korzystało z bankomatów - ten rachunek nie jest dla niego. Na tle rachunków młodzieżowych oferowanych przez inne banki, w których większość podstawowych operacji jest bezpłatna, jest to dosyć zaskakujące rozwiązanie.

Reasumując, Konto Click może głównie zainteresować osoby, które szukają ciekawej oferty oszczędnościowej. W tej roli rachunek Toyota Banku sprawdzi się bardzo dobrze. Zanim jednak rodzice i ich pociechy zdecydują się na otwarcie Konta Click, powinni na spokojnie przeanalizować inne dostępne oferty i zwrócić uwagę na to, jakie konto będzie dla dziecka najlepsze.

Ocena: 3.5

 • rachunek jest oprocentowany
 • wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe w pakiecie
 • płatne wypłaty z bankomatów (za 4. i kolejną wypłatę)
 • sztywna opłata za kartę debetową

Sylwetka Toyota Banku

Toyota Bank Polska S.A. na naszym rynku działa od 2001 r. Rok później bank rozpoczął działalność leasingową w spółce Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Na początku oferta koncentrowała się na finansowaniu zakupu samochodów Toyota. W 2007 r Toyota Bank rozszerzył zakres usług o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki, karty płatnicze, a także systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS, udostępniono również bankowość elektroniczną.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Rachunek jest oprocentowany w wysokości 2,5% w skali roku dla salda do 8000 zł. Prowadzenie konta jest bezpłatne, jednak obowiązuje sztywna opłata za użytkowanie karty debetowej w wysokości 1 zł miesięcznie. Pierwsze trzy wypłaty z krajowych bankomatów są bezpłatne, za kolejne zapłacimy 4,50 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Click może głównie zainteresować osoby, które szukają ciekawej oferty oszczędnościowej.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Z poziomu rachunku można dodatkowo założyć rachunek oszczędnościowy i dowolną lokatę z oferty banku.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Sztywna opłata za korzystanie z karty debetowej, bezpłatne jedynie trzy pierwsze wypłaty środków z bankomatów w kraju.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.