Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Citigold w Citi Handlowym: rachunek dla wymagających, z indywidualną obsługą

Konto Citigold w Citi Handlowym: rachunek dla wymagających, z indywidualną obsługą
Źródło: strona banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Promocje i bonusy:

Zalety:

1000 zł w gotówce + 7,6% na lokacie za otwarcie konta Citigold w Citibanku
Do końca 24 dni
 • konto otworzysz bez wychodzenia z domu metodą fotoweryfikacji
 • darmowa karta i bankomaty
 • wsparcie osobistego opiekuna i zespołu ekspertów
 • szeroka oferta produktów ubezpieczeniowych
 • status Klienta Citigold w każdym kraju, gdzie bank ma swoje placówki

Wady:

 • wysoka opłata za prowadzenie konta oraz wymagające warunki jej uniknięcia
 • opłata za przelew natychmiastowy

Opinia eksperta

Warunki prowadzenia konta Citigold są typowe dla rachunków z segmentu premium. Wyróżnia je natomiast możliwość korzystania z szerokiej gamy usług dostępnych jedynie dla posiadaczy Citigold, wśród których zwraca uwagę wsparcie zespołu doradców; ekspertów od inwestycji, ubezpieczeń, kredytów i rynków walutowych.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Dla oceny atrakcyjności kont z segmentu premium decydujące znaczenie ma elastyczność oferty banku, możliwość dopasowania jej elementów do indywidualnych potrzeb klienta. Spójrzmy, jak pod tym względem prezentuje się konto osobiste Citigold z oferty banku Citi Handlowy, czym wyróżnia się na tle konkurencji. 

Pełna analiza konta Citigold w Citi Handlowym


Konto Citigold – opłaty za prowadzenie rachunku

W przypadku kont premium banki na ogół pobierają comiesięczną opłatę, w ramach której klient otrzymuje bezpłatnie wszystkie (lub większość) usług bankowych oraz może korzystać z licznych przywilejów. Istnieje też możliwość, by rachunek był darmowy po spełnieniu określonych wymagań. Dokładnie takie podejście prezentuje też Citibank. 

Otwierając Konto Citigold niemal wszystkie usługi bankowe będziesz miał za darmo. Zapłacisz jedynie za prowadzenie rachunku (jeśli nie zapewnisz odpowiedniego średniego salda w miesiącu) oraz przelewy natychmiastowe (zawsze). 

Co oferuje konto Citigold?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, posiadanie Konta Citigold oznacza możliwość korzystania nie tylko z podstawowych produktów bankowych, ale i z wielu usług niedostępnych dla przeciętnego klienta.

Zespół doradców

W doborze optymalnych rozwiązań pomoże Ci osobisty opiekun wraz z zespołem ekspertów, w skład którego wchodzą:

 • Menedżer Inwestycyjny – jego zadaniem jest poznanie i zrozumienie celów finansowych klienta, wypracowanie z nim indywidualnej strategii inwestycyjnej;
 • Ekspert ds. Rynków Walutowych, który zajmuje się bieżącą analizą rynku walutowego i zachowań kursów walut, służy informacją nt. sytuacji makroekonomicznej czy wymiany walut;
 • Menedżer ds. Rozwiązań Ubezpieczeniowych badający profesjonalnie potrzeby ubezpieczeniowe klienta i prezentujący odpowiadające im rozwiązania ubezpieczeniowe o charakterze ochronnym i oszczędnościowym. Przedstawione propozycje umożliwiają ochronę życia i zdrowia posiadacza konta Citigold, budowanie kapitału, zabezpieczenie finansowe jego bliskich.

Rozwiązania przydatne podczas podróży

Klienci Citibanku mogą zakładać rachunki walutowe w 15 walutach i tym samym, przebywając za granicą, płacić za zakupy i wypłacać gotówkę bez kosztów przewalutowania.

Wymiany walut można dokonać online, telefonicznie lub w oddziale po kursach porównywalnych z kantorami internetowymi. W przypadku transakcji opiewających na min. 100 000 PLN (lub równowartości w walucie) możliwa jest bezpośrednia negocjacja kursu z dealerem walutowym.

Dodajmy, że EUR i USD można wypłacać i wpłacać w Polsce w każdej chwili w bankomatach walutowych Citi Handlowego.

Posiadacz konta Citigold może korzystać z rabatów w wielu hotelach i restauracjach na całym świecie, nie ma znaczenia, czy podróżuje służbowo, czy w celach prywatnych. Uruchomienie bezpłatnej usługi Citibank Global Wallet sprawi, że karta debetowa automatycznie wybierze jedno z kont walutowych, dopasowując je do waluty transakcji.

Wśród korzyści, które mogą się przydać w podróży, są też ubezpieczenie podróżne oraz awaryjna wypłata (emergency cash) w dowolnej placówce Citi na całym świecie w razie utraty gotówki i karty płatniczej.

Inwestowanie z Kontem Citigold

Jako klient Citigold masz dostęp do bezpłatnej usługi doradztwa inwestycyjnego, dzięki której możesz stworzyć portfel inwestycyjny dopasowany do swoich potrzeb i planów. W ramach tej usługi otrzymasz rekomendacje inwestycyjne uwzględniające Twoje cele, skłonność do ryzyka oraz sytuację rynkową.

Wsparciem w inwestowaniu mogą być też raporty i analizy wyjaśniające w przystępny sposób zawiłości rynków finansowych, prezentujące ocenę najważniejszych wydarzeń gospodarczych na świecie, a także prognozy rozwoju sytuacji.

Citibank podkreśla, że posiadacze konta Citigold mają dostęp do jednej z najbogatszych w Polsce ofert zagranicznych funduszy inwestycyjnych, mogą inwestować w różnorodne produkty strukturyzowane i obligacje denominowane w różnych walutach.

Osobom posiadającym środki w różnych walutach i gotowym zaakceptować ryzyko walutowe w zamian za możliwość osiągnięcia wysokiego zysku bank proponuje inwestycję dwuwalutową, czyli narzędzie finansowe, w którym zysk zależy od zachowania kursu wybranej pary walut (waluty bazowej oraz waluty alternatywnej). Jeżeli przewidywania odnośnie do zmian na rynku walutowym okażą się trafne, to klient otrzymuje zainwestowany kapitał oraz odsetki, tym wyższe, im wyższe ryzyko podjął.

Produkty kredytowe

Będąc klientem Citi, możesz oczywiście korzystać z szerokiej gamy produktów kredytowych, dzięki którym – według zapewnień Citibanku – realizacja planów, a nawet codzienne zakupy, mogą być o wiele łatwiejsze. Mowa o limicie w koncie, kartach kredytowych (ich posiadacze mogą skorzystać z pożyczki z karty oraz Planu Spłat Ratalnych Komfort) i kredytach gotówkowych czy hipotecznych.

Bankowość elektroniczna

Internetowy serwis transakcyjny Citibank Online i aplikacja mobilna Citi Mobile są identyczne dla wszystkich klientów Citibanku. Zrealizujesz w nich przelewy, zamówisz nowe produkty i usługi, skontaktujesz się z bankiem.

W aplikacji mobilnej znajdziesz m.in. opcję polecania produktów Citibanku znajomym, zakładkę z ofertami przygotowanymi przez bank specjalnie dla Ciebie oraz uruchomisz usługę Citialerts, dzięki której będziesz informowany poprzez sms-y i wiadomości e-mail o zdarzeniach na Twoim koncie i/lub karcie kredytowej.

Korzystanie z bankowości elektronicznej jest niezbędne do realizacji transakcji internetowych, gdyż metoda autoryzacji płatności kartą kodem SMS nie jest dostępna dla większości operacji. Głównymi metodami potwierdzania operacji „plastikiem” w Internecie są autoryzacja mobilna (powiadomieniem push w aplikacji mobilnej) i internetowa (konieczne jest zalogowanie się do Citibank Online).

Płatności mobilne

Wśród płatności mobilnych oferowanych przez Citi Handlowy znajdziesz Apple Pay, Google Pay i Blika. Bank zachęca do regulowania należności właśnie tymi metodami podkreślając, że w ten sposób płaci się szybciej i wygodniej, gdyż robi się to tym, co zawsze mamy pod ręką, czyli smartfonem, nie tracąc przy tym przywilejów związanych z programem Citi Specials.

Program Citi Specials

Citi Specials to program korzyści oferowanych przez Citibank dla wszystkich jego klientów. Przy płatnościach kartami Citi Handlowego wiążą się z nim rabaty u prawie 300 partnerów programu, możliwość skorzystania z licznych akcji specjalnych. Promocje i nagrody podzielone są na pięć kategorii: podróże, kulinaria, rozrywka, zakupy oraz sport i zdrowie.

Częścią Citi Specials są Program Restauracyjny (pozwala otrzymać prezent-niespodziankę lub min. 10% rabaty w 300 kawiarniach i restauracjach w całej Polsce) oraz przedsprzedaż biletów na wybrane koncerty organizowane przez Live Nation.

Kto może otworzyć Konto Citigold?

Konto Citigold występuje tylko w jednej wersji adresowanej do osób fizycznych z pełną zdolnością do czynności prawnych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że ze względu na warunek uniknięcia opłaty za jego prowadzenie, jest to rachunek dla osób ze znacznymi zasobami gotówki.

Okazje specjalne, czyli promocje Konta Citigold

Co pewien czas Citibank przygotowuje oferty powitalne dla zakładających Konto Citigold. Nagrodami za nawiązanie współpracy są na ogół premie gotówkowe lub podwyższone oprocentowanie produktów depozytowych. Później bank zachęca swoich klientów dodatkowymi bonusami do polecania jego produktów czy uczestnictwa w innych akcjach specjalnych.

Jak otworzyć konto Citigold?

Najwygodniejszy sposób otwarcia konta Citigold to z pewnością złożenie wniosku na stronie internetowej. Doradca, który skontaktuje się z Tobą po jego wysłaniu, pomoże w dopełnieniu formalności, dokona wstępnego rozpoznania potrzeb, odpowie na pytania dotyczące oferty i warunków korzystania z niej. Spotkanie odbędzie się w miejscu i czasie dogodnym dla Ciebie lub w jednym z oddziałów Citigold mieszczących się w prestiżowych lokalizacjach w największych miastach Polski.

Produkty powiązane z Kontem Citigold

Oferta walutowa

Oferta oszczędnościowa

Karta kredytowa

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Pytania i odpowiedzi: