Konto Citi Priority w Banku Citi Handlowy: nawet 1150 zł premii!

Konto Citi Priority w Banku Citi Handlowy: nawet 1150 zł premii! Źródło obrazka: strona Banku Citi Handlowy

Citi Priority to konto, które może zainteresować przede wszystkim osoby, które chcą zarabiać na promocjach bankowych. Jeśli zapewnisz wpływy na rachunek w wysokości 5000 zł, to prowadzenie konta będzie bezpłatne, podobnie jak karta debetowa czy wypłaty z bankomatów. W aktualnych promocjach możesz zyskać nawet 1150 zł premii, a do tego bezpłatne konto, kartę i bankomaty.

W naszym artykule przyjrzymy się najważniejszym kosztom związanym z kontem Citi Priority oraz wskażemy na dodatkowe produkty i usługi, które rozszerzają możliwości tego rachunku i pozwalają na nim zarobić.

Parametry konta Citi Priority

Opłaty i prowizje związane z prowadzeniem rachunku czy obsługą karty debetowej niezmiennie stanowią istotny wyznacznik atrakcyjności konta osobistego. Oto, jak się one przedstawiają dla rachunku Citi Priority:

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie rachunku;
 • 30 zł za prowadzenie konta – opłaty można uniknąć, spełniając jeden z dwóch warunków:
  • utrzymywanie na rachunkach w banku (kontach, lokatach, inwestycjach) salda w wysokości min. 30 000 zł,
  • zapewnienie miesięcznych wpływów zewnętrznych w łącznej kwocie min. 5000 zł;
 • 0 zł za korzystanie z karty debetowej MasterCard Paypass z technologią zbliżeniową. Wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Karta do konta Citi Priority

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą.
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir;
 • 10 zł za internetowy przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir;
 • 12 zł za przelew wewnętrzny w oddziale banku, 16 zł za przelew na rachunki w innych bankach dokonany u doradcy w oddziale;
 • 20 zł za przelew SORBNET przez Citibank Online;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 5 zł za przelew SEPA;
 • 0,25% min. 10 zł max. 100 zł za przelewy walutowe (opłata za przelew w CHF jest zwracana na konto klienta);
 • bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale;
 • 0 zł za zmianę PIN do karty w bankowości elektronicznej oraz przez telefon (o ile mamy włączoną usługę Citiphone);
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie innym niż Citi Handlowy;
 • 5 zł za dodatkowy wyciąg z rachunku w formie papierowej.

Nawet 1150 zł w promocjach

Citibank chętnie promuje rachunek Citi Priority. Obecnie konto objęte jest różnymi akcjami, w których łącznie możesz zyskać nawet 1150 zł.

Do 1000 zł w programie poleceń

W programie poleceń konta Citi Priority możesz otrzymać 100 zł premii za jedno skuteczne polecenie. Maksymalnie możesz zarekomendować rachunek 10 osobom, czyli łączna wartość nagrody wyniesie nawet 1000 zł. Jako osoba polecająca:

 1. Wejdź na i uzupełnij formularz. Będziesz musiał podać w nim dane swoje oraz osoby, której chciałbyś polecić konto Citi Priority.
 2. Po uzupełnieniu formularza koniecznie zaakceptuj regulamin oraz poinformuj osobę poleconą o tym, że przekazałeś bankowi jej dane.

Osoba polecona do 31 grudnia 2018 r. powinna podpisać umowę o otwarcie konta Citi Priority, a następnie w okresie od założenia konta do ostatniego dnia drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia rachunku:

 1. Spełnić jeden z dwóch poniższych warunków:
  • utrzymać na wszystkich rachunkach w Citi Handlowym średniomiesięczne saldo w wysokości 30 tys. zł LUB
  • uzyskać saldo dzienne na rachunkach w Citibanku na poziomie min. 5 tys. zł.
 2. Dokonać co najmniej dwóch transakcji bezgotówkowych kartą debetową wydaną do konta tak, by ich łączna wartość wyniosła min. 300 zł.

0 zł za prowadzenie konta

Jeśli po 1 stycznia 2017 r. nie posiadałeś żadnego produktu w Citibanku, możesz założyć promocyjną wersję konta Citi Priority i nie płacić za jego prowadzenie. Warunki?

 1. Wypełnij formularz na stronie promocji do 31 grudnia 2018 r. i zaznacz oświadczenia o zapoznaniu się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych oraz chęci otrzymywania informacji o statusie wniosku.
 2. Podpisanie umowy też musi nastąpić w okresie obowiązywania oferty, tj. do 31 grudnia 2018 r.

Spełnienie tych warunków zagwarantuje Ci zwolnienie z 30-złotowej opłaty za prowadzenie konta. Jeśli jednak chciałbyś uniknąć dodatkowo prowizji za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, powinieneś wyrazić następujące zgody marketingowe:

 • na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych również po okresie obowiązywania umowy lub w przypadku, gdy nie zostanie zawarta (zgoda dotyczy nie tylko banku, ale także jego partnerów),
 • na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną.

Więcej o ofercie piszemy tutaj.

Do 150 zł zwrotu za zakupy

Otwierając darmową, internetową wersję rachunku, możesz zyskać 5% zwrotu za płatności kartą przez pół roku - nawet 150 zł. Wystarczy, że zapewnisz jednorazowy wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1500 zł, przynajmniej raz zalogujesz się do systemu Citibank Online z poziomu przeglądarki na Twoim smartfonie, byś mógł ubiegać się o moneyback.

Oferta obowiązuje do 31 grudnia 2018 r., choć szansę na zwrot ma tylko 3000 uczestników. Szczegóły opisaliśmy tutaj.

Do 150 zł premii i 4% za transakcje walutowe

Z Kontem Internetowym Citi Priority wiąże się jeszcze jedna promocja - można w niej zyskać nawet 150 zł premii (30 zł przez 5 miesięcy) w gotówce oraz dodatkowo 4% zwrotu za transakcje w walutach obcych. Podstawowym warunkiem jest tu zapisanie się do akcji na i wyrażenie wymaganych zgód marketingowych.

Premię 150 zł otrzymasz, jeśli w każdym z 5 miesięcy zapewnisz na rachunek wpływ w kwocie min. 1500 zł oraz dokonasz jednej transakcji kartą.

Zwrot za transakcje w walutach to inaczej zwrot marży pobieranej przez Citibank przy transakcjach walutowych.

Więcej o tej akcji piszemy w tym tekście.

2,5% na koncie oszczędnościowym

Na koniec wspomnijmy o innej ofercie, w której można zyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Przez pół roku może ono wynieść 2,5% dla kwoty do 100 tys. zł. Warunki są jednak dość trudne - należy założyć Konto Citi Priority wraz z Kontem Oszczędnościowym, wyrazić zgody marketingowe, a przez kolejne 6 miesięcy 1) utrzymać średniomiesięczne saldo na poziomie min. 30 tys. zł LUB zapewnić comiesięczne wpływy w wysokości min. 5 tys. zł i 2) dokonać przynajmniej 18 transakcji bezgotówkowych (po min. 3 transakcje miesięcznie) kartą lub nośnikiem zbliżeniowym.

Więcej o ofercie znajdziesz tutaj.

Karta wielowalutowa w Citibanku

W Citi Handlowym klienci mogą również korzystać z kart wielowalutowych. Umożliwiają one całkiem wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach.

Karta wielowalutowa w Citibanku nie jest odrębną kartą - jeśli mamy plastik wydany do konta w złotych, możemy go podpiąć do rachunku walutowego w EUR, USD lub GBP. Niestety, w danym momencie możemy mieć podpięte tylko jedno konto. Oznacza to, że jeśli udajemy się za granicę i będziemy płacili np. w euro, najpierw musimy zalogować się do naszej bankowości internetowej (lub zadzwonić na infolinię) i sami określić rachunek, z którego mają być realizowane płatności. Dla niektórych osób konieczność manualnego przełączania się między różnymi kontami walutowymi może nie być najwygodniejszym rozwiązaniem.

Jak prezentują się opłaty? Tutaj oferta Citi Handlowego wygląda dobrze - rachunek walutowy prowadzony jest bezpłatnie w euro, dolarach,oraz funtach.

Dodatkowe usługi w ramach Citi Priority

Citi Priority to rachunek dla wymagających klientów. Konto można dopasować do własnych potrzeb, a bank proponuje jego posiadaczom interesujące usługi dodatkowe, wśród których warto wymienić:

 • bogata oferta kart kredytowych – w Citi Handlowym można wybrać kartę kredytową dopasowaną do naszych potrzeb. Wśród nich można polecić np. bezpłatną kartę Citi Simplicity.
 • konto SuperOszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 1,50% (dla salda do 20 000 zł). Może być prowadzony także w EUR, USD i GBP.
 • Citi Mobile – aplikacja mobilna do zarządzania środkami na rachunku.
 • Lokaty terminowe - można je zakładać w polskich złotych, jak i w euro, dolarach, funtach i frankach. Oprocentowanie w zależności od waluty sięga 0,75% w skali roku.

Konto Citi Priority okiem redakcji

Citi Priority nie jest rachunkiem dla każdego. Na pierwszy rzut oka konto wygląda jak rachunek premium oferowany z myślą tylko o zamożnych klientach. Naszym zdaniem jest to jednak przede wszystkim świetna oferta dla osób, które poszukują okazji do zarabiania na promocjach bankowych i takim klientom głównie rekomendujemy ten rachunek.

Wadą Konta Citi Priority jest paradoksalnie niewiele usług skierowanych bezpośrednio do klientów zamożnych. Oprocentowanie w wysokości 1,5% do 20 000 zł nie stanowi atrakcyjnej alternatywy dla depozytów konkurencyjnych banków, a karta wielowalutowa - choć obecna w ofercie banku (+) - wymaga manualnego przełączania się między poszczególnymi rachunkami, o czym łatwo zapomnieć podczas zagranicznych podróży (-).

Podsumowując, jeśli jesteś osobą dobrze zorganizowaną i zarządzasz swoimi finansami w świadomy sposób - rozważ skorzystanie z promocji Konta Citi Priority i karty kredytowej, bo to się po prostu opłaci. Pozostałym osobom sugerujemy zainteresowanie się ofertą konkurencji.

Ocena: 4.5

 • nawet 150 zł premii i 4% zwrotu za transakcje walutowe
 • do 1000 zł premii w programie poleceń
 • do 150 zł zwrotu za zakupy w promocji
 • konto za 0 zł w promocyjnej wersji
 • 2,5% na Koncie Oszczędnościowym przez 6 miesięcy
 • karta wielowalutowa
 • wysoka opłata za prowadzenie konta

Pytania i odpowiedzi

Tak, konto można założyć jako wspólne, wystarczy udać się z wybraną osobą do oddziału banku. Można także przekształcić konto indywidualne we wspólne. W przypadku opłaty za prowadzenie konta wystarczy, aby na rachunku utrzymywać saldo w kwocie min. 30 000 zł. Drugą możliwością jest posiadanie karty kredytowej przez pierwszego współwłaściciela oraz dokonanie razem przez obu właścicieli transakcji kartami debetowymi na łączną kwotę min. 5000 zł.

Sylwetka Citi Handlowy

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W 2001 r. połączył się z Citibankiem i odtąd funkcjonuje na rynku pod nazwą Citi Handlowy. Bank w swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność i indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w Citi można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta kosztuje 30 zł miesięcznie. Opłaty można jednak uniknąć na jeden z dwóch sposobów: 1) zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne na rachunek w łącznej kwocie min. 5 tys. zł LUB 2) utrzymując na rachunkach w banku Citi Handlowy min. 30 tys. zł. Pozostałe opłaty prezentują się zdecydowanie lepiej: karta debetowa – 0 zł, przelewy krajowe – 0 zł, wypłaty z bankomatów w Polsce – 0 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto w Citibanku to bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą zarabiać na promocjach bankowych.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Bank nie pobiera opłaty za kartę debetową oraz wypłaty z bankomatów na całym świecie. W aktualnie trwających promocjach możesz zyskać do 1000 zł premii w programie poleceń, lub też - alternatywnie - 0 zł za prowadzenie konta albo do 150 zł zwrotu za zakupy lub do 150 zł premii i 4% zwrotu za transakcje walutowe.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Standardowa opłata za prowadzenie konta jest wysoka.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  założysz rachunek i zyskasz szansę na nawet 150 zł premii i 4% zwrotu za transakcje walutowe.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.