Konto Citi Priority w Banku Citi Handlowy: do 150 zł + 4% zwrotu za transakcje w obcej walucie

Konto Citi Priority w Banku Citi Handlowy: do 150 zł + 4% zwrotu za transakcje w obcej walucie Źródło obrazka: strona Banku Citi Handlowy

Citi Priority to konto, które może zainteresować przede wszystkim osoby, które chcą zarabiać na promocjach bankowych. Jeśli zapewnisz wpływy na rachunek w wysokości 5000 zł, to prowadzenie konta będzie bezpłatne, podobnie jak karta debetowa czy wypłaty z bankomatów. W aktualnych promocjach możesz zyskać nawet 150 zł premii za regularne wpływy, do 4% zwrotu za transakcje w obcej walucie, a do tego darmowe prowadzenie konta i korzystanie z karty.

W naszym artykule przyjrzymy się najważniejszym kosztom związanym z kontem Citi Priority oraz wskażemy na dodatkowe produkty i usługi, które rozszerzają możliwości tego rachunku i pozwalają na nim zarobić.

Parametry konta Citi Priority

Opłaty i prowizje związane z prowadzeniem rachunku czy obsługą karty debetowej niezmiennie stanowią istotny wyznacznik atrakcyjności konta osobistego. Oto, jak się one przedstawiają dla rachunku Citi Priority:

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie rachunku;
 • 30 zł za prowadzenie konta – opłaty można uniknąć, spełniając jeden z dwóch warunków:
  • utrzymywanie na rachunkach w banku (kontach, lokatach, inwestycjach) salda w wysokości min. 30 000 zł,
  • zapewnienie miesięcznych wpływów zewnętrznych w łącznej kwocie min. 5000 zł;
 • 0 zł za korzystanie z karty debetowej MasterCard Paypass z technologią zbliżeniową. Wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Karta do konta Citi Priority

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą.
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir;
 • 10 zł za internetowy przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir;
 • 12 zł za przelew wewnętrzny w oddziale banku, 16 zł za przelew na rachunki w innych bankach dokonany u doradcy w oddziale;
 • 20 zł za przelew SORBNET przez Citibank Online;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 5 zł za przelew SEPA;
 • 0,25% min. 10 zł max. 100 zł za przelewy walutowe (opłata za przelew w CHF jest zwracana na konto klienta);
 • bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale;
 • 0 zł za zmianę PIN do karty w bankowości elektronicznej oraz przez telefon (o ile mamy włączoną usługę Citiphone);
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie innym niż Citi Handlowy;
 • 5 zł za dodatkowy wyciąg z rachunku w formie papierowej.

Atrakcyjne premie w promocjach

Aktualnie Citibank promuje rachunek Citi Priority za pomocą kilku akcji. Zasady udziału w nich są dość podobne. Różnica sprowadza się do zestawu nagród, które są do zdobycia w każdej z nich

Zyskaj do 150 zł i premię walutową

Osoby, które otworzą konto Citi Priority w ramach tej promocji, co najmniej do 1 lipca 2021 r. nie zapłacą za jego prowadzenie (standardowo opłata może wynosić aż 30 zł) oraz korzystanie z karty. Co więcej, w każdym miesiącu będą mogły wykonać 3 darmowe przelewy natychmiastowe z poziomu bankowości internetowej. Muszą się jednak liczyć z nieco wyższymi opłatami za operacje wykonywane w oddziale. Dla przykładu, wpłaty i wypłaty gotówki w placówce będzie kosztowała 20 zł.

Otwierając rachunek w promocji, możesz zyskać 30 zł miesięcznej premii za zapewnienie wpływu wynagrodzenia/emerytury/wynagrodzenia w wysokości min. 2 000 zł. O premię można się ubiegać w każdym z 5 kolejnych miesięcy, więc do zgarnięcia jest nawet 150 zł!

Dodatkową nagrodę stanowi zwrot marży, którą Citibank pobiera od płatności w walutach obcych. Zwrot będzie wypłacany przez 12 miesięcy, pod warunkiem, że w danym miesiącu zapewnisz wspomniany już wpływ w wysokości min. 2 000 zł.

Oferta obowiązuje do 30 maja 2019 r., a jej szczegóły opisaliśmy w tym artykule.

4% na Koncie Oszczędnościowym przez 4 miesiące do 10 tys. zł

W kolejnej akcji (trwającej do 27 czerwca 2019 r.) założenie Konta Citi Priority stanowi przepustkę do uzyskania 4% w skali roku przez 4 miesiące dla kwot do 10 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym. Dla uzyskania promocyjnego oprocentowania konieczne jest zapewnienie przez 4 miesiące wpływu na konto wynagrodzenia w wysokości min. 2 tys. zł.

Uczestnictwo w promocji wiąże się z gwarancją braku opłaty za prowadzenie konta Citi Priority do 21 lipca 2021 r. (standardowo prowizja wynosi aż 30 zł miesięcznie). Dodatkowo 3 pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu (Expres Elixir), wykonywane w bankowości Citibank Online i w Automatycznym Bankierze będą bezpłatne, choć ich zwykły koszt to 10 zł.

Szczegóły tej akcji opisaliśmy w tym tekście.

3% na Koncie Oszczędnościowym przez 6 miesięcy do 70 tys. zł + inne bonusy

Kolejna promocja też wiąże się z podwyższonym oprocentowaniem na Koncie Oszczędnościowym. W jej ramach środki do 70 tys. zł mogą być oprocentowane aż 3% w skali roku przez 6 miesięcy. Wymagania banku są jednak dość wysokie - średniomiesięczne saldo na rachunkach w wysokości 100 tys. zł lub zapewnienie wpływu 8 tys. zł miesięcznie.

Spełnienie jednego ze wspomnianych warunków, to także podstawa do ubiegania się o jedną z innych nagród dostępnych w tej promocji. Do zdobycia są m.in. premia walutowa, możliwość otwarcia lokaty walutowej w USD z oprocentowaniem 2% w skali roku i 3 darmowe przelewy Express Elixir.

Akcja trwa do 30 czerwca 2019 r. Jej szczegóły opisaliśmy tutaj.

Wiele nagród do wyboru z kartą kredytową

Będąc już klientem Citibanku, warto postarać się o kartę kredytową Citi Simplicity. Objęta jest ona bardzo wieloma promocjami, w których do zdobycia są atrakcyjne nagrody o wartości kilkuset złotych. Korzystanie z niej to z kolei dostęp do wielu bonusów i ofert specjalnych.

Karta wielowalutowa w Citibanku

W Citi Handlowym klienci mogą również korzystać z kart wielowalutowych. Umożliwiają one całkiem wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach.

Karta wielowalutowa w Citibanku nie jest odrębną kartą - jeśli mamy plastik wydany do konta w złotych, możemy go podpiąć do rachunku walutowego w EUR, USD lub GBP. Niestety, w danym momencie możemy mieć podpięte tylko jedno konto. Oznacza to, że jeśli udajemy się za granicę i będziemy płacili np. w euro, najpierw musimy zalogować się do naszej bankowości internetowej (lub zadzwonić na infolinię) i sami określić rachunek, z którego mają być realizowane płatności. Dla niektórych osób konieczność manualnego przełączania się między różnymi kontami walutowymi może nie być najwygodniejszym rozwiązaniem.

Jak prezentują się opłaty? Tutaj oferta Citi Handlowego wygląda dobrze - rachunek walutowy prowadzony jest bezpłatnie w euro, dolarach,oraz funtach.

Dodatkowe usługi w ramach Citi Priority

Citi Priority to rachunek dla wymagających klientów. Konto można dopasować do własnych potrzeb, a bank proponuje jego posiadaczom interesujące usługi dodatkowe, wśród których warto wymienić:

 • bogata oferta kart kredytowych – w Citi Handlowym można wybrać kartę kredytową dopasowaną do naszych potrzeb. Wśród nich można polecić np. bezpłatną kartę Citi Simplicity.
 • konto SuperOszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 1,50% (dla salda do 20 000 zł). Może być prowadzony także w EUR, USD i GBP.
 • Citi Mobile – aplikacja mobilna do zarządzania środkami na rachunku.
 • Lokaty terminowe - można je zakładać w polskich złotych, jak i w euro, dolarach, funtach i frankach. Oprocentowanie w zależności od waluty sięga 0,75% w skali roku.
 • Program korzyści Priceless Specials oferujący dostęp do atrakcyjnych zniżek i rabatów. Takim sympatycznym bonusem jest np. możliwość skorzystania z wcześniejszej przedsprzedaży biletów na koncerty największych gwiazd muzycznych organizowane przez Live Nation Polska.

Konto Citi Priority okiem redakcji

Citi Priority nie jest rachunkiem dla każdego. Na pierwszy rzut oka konto wygląda jak rachunek premium oferowany z myślą tylko o zamożnych klientach. Naszym zdaniem jest to jednak przede wszystkim świetna oferta dla osób, które poszukują okazji do zarabiania na promocjach bankowych i takim klientom głównie rekomendujemy ten rachunek.

Wadą Konta Citi Priority jest paradoksalnie niewiele usług skierowanych bezpośrednio do klientów zamożnych. Oprocentowanie w wysokości 1,5% do 20 000 zł nie stanowi atrakcyjnej alternatywy dla depozytów konkurencyjnych banków, a karta wielowalutowa - choć obecna w ofercie banku (+) - wymaga manualnego przełączania się między poszczególnymi rachunkami, o czym łatwo zapomnieć podczas zagranicznych podróży (-).

Podsumowując, jeśli jesteś osobą dobrze zorganizowaną i zarządzasz swoimi finansami w świadomy sposób - rozważ skorzystanie z promocji Konta Citi Priority i karty kredytowej, bo to się po prostu opłaci. Pozostałym osobom sugerujemy zainteresowanie się ofertą konkurencji.

Ocena: 4.5

 • darmowe prowadzenie konta i karta dzięki promocji
 • nawet 150 zł premii za wpływy
 • 4% zwrotu za transakcje walutowe
 • karta wielowalutowa
 • wysoka opłata za prowadzenie konta poza promocją

Pytania i odpowiedzi

Tak, konto można założyć jako wspólne, wystarczy udać się z wybraną osobą do oddziału banku. Można także przekształcić konto indywidualne we wspólne. W przypadku opłaty za prowadzenie konta wystarczy, aby na rachunku utrzymywać saldo w kwocie min. 30 000 zł. Drugą możliwością jest posiadanie karty kredytowej przez pierwszego współwłaściciela oraz dokonanie razem przez obu właścicieli transakcji kartami debetowymi na łączną kwotę min. 5000 zł.


Sylwetka Citi Handlowy

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W 2001 r. połączył się z Citibankiem i odtąd funkcjonuje na rynku pod nazwą Citi Handlowy. Bank w swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność i indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w Citi można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta kosztuje 30 zł miesięcznie. Opłaty można jednak uniknąć na jeden z dwóch sposobów: 1) zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne na rachunek w łącznej kwocie min. 5 tys. zł LUB 2) utrzymując na rachunkach w banku Citi Handlowy min. 30 tys. zł. Pozostałe opłaty prezentują się zdecydowanie lepiej: karta debetowa – 0 zł, przelewy krajowe – 0 zł, wypłaty z bankomatów w Polsce – 0 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto w Citibanku to bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą zarabiać na promocjach bankowych.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Bank nie pobiera opłaty za kartę debetową oraz wypłaty z bankomatów na całym świecie. W aktualnie trwającej promocji możesz zyskać darmowe prowadzenie rachunku i kartę, do 150 zł premii i 4% zwrotu za transakcje walutowe. W innej akcji do zdobycia jest 6 nagród.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Standardowa opłata za prowadzenie konta jest wysoka.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  założysz rachunek i zyskasz szansę na nawet 150 zł premii i 4% zwrotu za transakcje walutowe.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.