Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Citi Priority w Citi Handlowym

Konto Citi Priority w Citi Handlowym
Źródło: strona Banku Citi Handlowy
Ocena:

Zalety:

3400 punktów (ok. 50 zł) w programie Mastercard Bezcenne Chwile dla zaproszonych posiadaczy kart w Citi Handlowym
Trwa do: 31.12.2020
  • konto otworzysz bez wychodzenia z domu metodą fotoweryfikacji
  • darmowa karta i bankomaty

Wady:

  • wysoka opłata za prowadzenie konta oraz wymagające warunki jej uniknięcia
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszym artykule przyjrzymy się najważniejszym kosztom związanym z kontem Citi Priority oraz wskażemy na dodatkowe produkty i usługi, które rozszerzają możliwości tego rachunku i pozwalają na nim zarobić.

Parametry konta Citi Priority w Citi Handlowym

Opłaty i prowizje związane z prowadzeniem rachunku czy obsługą karty debetowej niezmiennie stanowią istotny wyznacznik atrakcyjności konta osobistego. Oto, jak się one przedstawiają dla rachunku Citi Priority:

Konto Citi Priority założysz na stronie Citi Handlowego

Aktualne promocje

Konto Citi Priority jest aktualnie objęte interesującymi promocjami. Sprawdź poniżej:

Jak widzisz, opłaty za prowadzenie rachunku nie należą do niskich. Na szczęście można ich uniknąć, ale wymaga to sporej aktywności na rachunku.

Karta wielowalutowa w Citibanku

W Citi Handlowym klienci mogą również korzystać z kart wielowalutowych. Umożliwiają one całkiem wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach.

Karta wielowalutowa w Citibanku nie jest odrębną kartą - jeśli mamy plastik wydany do konta w złotych, możemy go podpiąć do rachunku walutowego w EUR, USD lub GBP. Niestety, w danym momencie możemy mieć podpięte tylko jedno konto. Oznacza to, że jeśli udajemy się za granicę i będziemy płacili np. w euro, najpierw musimy zalogować się do naszej bankowości internetowej (lub zadzwonić na infolinię) i sami określić rachunek, z którego mają być realizowane płatności. Dla niektórych osób konieczność manualnego przełączania się między różnymi kontami walutowymi może nie być najwygodniejszym rozwiązaniem.

Jak prezentują się opłaty? Tutaj oferta Citi Handlowego wygląda dobrze - rachunek walutowy prowadzony jest bezpłatnie w euro, dolarach oraz funtach.

Dodatkowe usługi w ramach Citi Priority

Citi Priority to rachunek dla wymagających klientów. Konto można dopasować do własnych potrzeb, a bank proponuje jego posiadaczom usługi dodatkowe, takie jak: 

  • bogata oferta kart kredytowych – w Citi Handlowym można wybrać kartę kredytową dopasowaną do naszych potrzeb, np. Citi Simplicity lub Citibank-BP Motokartę.
  • konto SuperOszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 0,07% (dla salda do 20 000 zł). Może być prowadzony także w EUR, USD i GBP.
  • Citi Mobile – aplikacja mobilna do zarządzania środkami na rachunku.
  • Lokaty terminowe - można je zakładać w polskich złotych, jak i w euro, dolarach, funtach i frankach. Oprocentowanie w zależności od waluty sięga 0,75% w skali roku.
  • Program korzyści Mastercard Bezcenne chwile oferujący dostęp do atrakcyjnych zniżek i rabatów. Takim sympatycznym bonusem jest np. możliwość skorzystania z wcześniejszej przedsprzedaży biletów na koncerty największych gwiazd muzycznych organizowane przez Live Nation Polska.

Konto Citi Priority okiem redakcji

Citi Priority nie jest rachunkiem dla każdego. Na pierwszy rzut oka konto wygląda jak rachunek premium oferowany z myślą tylko o zamożnych klientach. Naszym zdaniem jest to jednak przede wszystkim świetna oferta dla osób, które poszukują okazji do zarabiania na promocjach bankowych i takim klientom głównie rekomendujemy ten rachunek.

Wadą Konta Citi Priority jest paradoksalnie niewiele usług skierowanych bezpośrednio do klientów zamożnych. Oprocentowanie w wysokości 0,07% do 20 000 zł nie stanowi atrakcyjnej alternatywy dla depozytów konkurencyjnych banków, a karta wielowalutowa - choć obecna w ofercie banku (+) - wymaga manualnego przełączania się między poszczególnymi rachunkami, o czym łatwo zapomnieć podczas zagranicznych podróży (-).

Podsumowując, jeśli jesteś osobą dobrze zorganizowaną i zarządzasz swoimi finansami w świadomy sposób - rozważ skorzystanie z promocji Konta Citi Priority i karty kredytowej, bo to się po prostu opłaci. Pozostałym osobom sugerujemy zainteresowanie się ofertą konkurencji.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.