Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto 360° zostało wycofane z oferty Banku Millennium, zastąpił je rachunek Millennium 360°.

Konto 360° w Banku Millennium: nowoczesny rachunek z wieloma możliwościami i atrakcyjnymi bonusami

Konto 360° w Banku Millennium: nowoczesny rachunek z wieloma możliwościami i atrakcyjnymi bonusami
Źródło: strona Banku Millennium
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

 • wystarczy spełnić dwa proste warunki, aby korzystać z konta, karty i wszystkich bankomatów zupełnie za darmo
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na bardzo dobrą aplikację mobilną
 • interesujące usługi dodatkowe (limit w koncie, ubezpieczenie assistance, bilety w aplikacji)
 • konto założysz online (logując się w innym banku), za pośrednictwem kuriera lub metodą "na selfie"

Wady:

 • wysokie opłaty w przypadku niespełnienia warunków aktywności
 • brak Google Pay

Opinia eksperta

Konto 360° to popularny rachunek wśród łowców promocji. Powodów do narzekań nie mają też poszukiwacze nowinek w bankowości (może poza brakiem Google Pay...) oraz osoby zainteresowane korzystaniem z produktów oszczędnościowych.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto 360° może otworzyć każda osoba pełnoletnia, choć dla klientów do 26. roku życia prawdopodobnie bardziej opłacalne będzie skorzystanie z oferty konta studenckiego (Konto 360° Student) ze względu na korzystniejsze parametry związane z opłatami.

Skupmy się jednak na podstawowym rachunku z oferty Banku Millennium. Już teraz możemy zdradzić, że powinien on zainteresować osoby poszukujące okazji do zysku oraz te, dla których spore znaczenie ma dostęp do nowoczesnych rozwiązań w bankowości. Potrzeby klientów są jednak kwestią na tyle zróżnicowaną, że Konto 360° może Ci przypaść do gustu nawet, jeśli niekoniecznie należysz do wspomnianych grup. A zatem przekonaj się, czy rachunek osobisty w Banku Millennium ma szansę spełnić Twoje oczekiwania.

Pełna analiza Konta 360° Banku Millennium


Ile kosztuje Konto 360° w Banku Millennium?

Zaczynamy od sprawy kluczowej, czyli kosztów związanych z korzystaniem z rachunku. Ile zapłacisz za jego prowadzenie, kartę, wypłatę z bankomatu? A może jest szansa, by wszystkich tych opłat uniknąć?

Garść porad

W celu spełnienia warunku uniknięcia opłat (wpływów zewnętrznych) warto rozważyć ustanowienie zlecenia stałego na kwotę 1000 zł z rachunku w innym banku. Alternatywą jest również odbieranie wynagrodzenia za pracę lub regularnych świadczeń właśnie na Konto 360°. Wówczas pozostanie Ci już tylko wykonać jedną płatność kartą do konta lub Blikiem, choć i na to jest metoda – wystarczy ustawić comiesięczną płatność kartą za jedną usługę, z której korzystasz np. w Internecie (dobrym przykładem jest popularny Netflix).

Warunków uprawniających do zwolnienia z opłat nie musisz spełniać od razu. Bank pobiera opłaty dopiero za drugi pełny miesiąc od otwarcia konta. Przykład: jeśli otworzyłeś konto w styczniu, to warunki zacznij spełniać w marcu.

Interesujące rozwiązania dla poszukiwaczy nowinek

Bank Millennium promuje swoje usługi hasłem „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu”. Sprawdźmy, jak możemy zaznać tej „nowoczesności” przy okazji korzystania z Konta 360°.

Płatności mobilne i szybkie przelewy

Posiadacze rachunków w Banku Millennium mogą płacić za pomocą Blika (także zbliżeniowo!) oraz telefonem w technologii HCE, Blikiem, Apple Pay i zegarkiem (Garmin Pay).

Jeśli chodzi o szybkie przelewy, to z Kontem 360° zapłacisz zarówno przez PayU, jak i Dotpay oraz Przelewy24. Skorzystasz też z portfela elektronicznego od Mastercarda (Masterpass).

System bankowości internetowej Millenet

Operacji bankowych w Internecie dokonasz za pośrednictwem systemu Millenet. Trudno o nim powiedzieć jakiekolwiek złe słowo, gdyż spełnia najważniejsze kryteria bardzo dobrego serwisu bankowości internetowej – jest czytelny, a zarazem funkcjonalny.

Dzięki Millenet wykonasz wszystkie standardowe operacje (w tym przelewy krajowe i walutowe) oraz ustawisz zlecenia stałe. Serwis daje też łatwy dostęp do nowych produktów banku. Twoje przychody i wydatki przeanalizuje za Ciebie Menager Finansów, który jest dobrym narzędziem wspomagającym zarządzanie prywatnym budżetem. W Millenecie skorzystasz również z usługi e-administracji, tak więc będziesz mógł zdalnie złożyć wniosek np. o świadczenie 500+.

Zalogowanie do serwisu odbywa się w aż 3 krokach. Należy podać nie tylko indywidualny numer klienta (MilleKod) i hasło, ale także wybrane cyfry numeru PESEL. Może być to dla niektórych użytkowników dość uciążliwe, ale… chodzi przecież o bezpieczeństwo, więc nie będziemy się czepiać.

Świetna aplikacja mobilna

Najwięcej „smaczków” poszukiwacze nowinek znajdą jednak w aplikacji mobilnej banku, która – jak wynika z głosów oddanych w sklepie Google Play - jest wyjątkowo dobrze oceniana przez użytkowników. Sprawdźmy, z jakich powodów.

Przelewy na telefon Blik, wygodne opłacanie faktur (QR lub przesłanie pliku), możliwość logowania odciskiem palca, wybór skrótów dostępnych przed zalogowaniem – ok, to bardzo przydatne funkcje, ale coraz częściej występujące w aplikacjach mobilnych banków. Gdy jednak dodamy do tego możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej i opłacenia miejsca na parkingu, obsługę kart lojalnościowych, ustawienia personalizacji (możesz zmienić tło aplikacji) czy możliwość zablokowania transakcji kartą poza Unią Europejską i skorzystania z nowych produktów, to otrzymamy narzędzie, dzięki któremu możemy korzystać ze wszystkich funkcjonalności konta w dowolnym miejscu i czasie.

Nie możemy też nie wspomnieć o automatycznej konsultantce Milli – chatbocie, któremu możesz wydawać polecenia głosowe. Milla pomoże Ci m.in. w sprawdzeniu szczegółów historii rachunku czy zleceniu przelewu. Jak zapowiada bank, możliwości Milli mają być nieustannie poszerzane.

Całość jest, ponownie, podana w czytelnej formie – mnogość możliwości nie powoduje, że czujemy się zagubieni, a odnalezienie potrzebnej funkcji nie stanowi większego problemu. Dostępne jest też rozszerzenie aplikacji na zegarki typu smartwatch, dzięki któremu sprawdzisz chociażby stan konta i skorzystasz z Blika.

Banku Millennium, dobra robota!

Konto 360° w Banku Millennium – coś dla oszczędzających

Oto oferta Banku Millennium dla osób zainteresowanych oszczędzaniem.

Konto Oszczędnościowe Profit

Rachunek oszczędnościowy w Banku Millennium to dobra propozycja dla stałych klientów; powtarzające się cyklicznie promocje na nowe środki stanowią jedną z lepszych na rynku okazji do oszczędzania - i to bez dodatkowych wymogów w rodzaju wpływu na konto czy płatności kartą. 

Lokata Horyzont Zysku

Depozyt dostępny jest w wariancie półrocznym, rocznym i półtorarocznym, z czego najwyższe oprocentowanie oferuje ten ostatni:

Lokata Mobilna

Wśród produktów oszczędnościowych wyróżnia się też propozycja kwartalnej Lokaty Mobilnej:

Na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielkie środki (od 500 zł do 10 tys. zł). Z oferty możesz skorzystać ponownie po upływie 3 miesięcy i to na tych samych warunkach. Jeśli Konto 360° jest rachunkiem wspólnym, lokatę może założyć każdy ze współposiadaczy rachunku.

Lokata Urodzinowa

Ciekawie wygląda też miesięczna Lokata Urodzinowa. W jej przypadku mamy do czynienia z dość nietypowym warunkiem – z podwyższonego oprocentowania można bowiem skorzystać w ciągu 30 dni od swoich urodzin.

Lokatę założysz w bankowości mobilnej. Depozyt ma charakter nieodnawialny, za to możesz otworzyć go ponownie po roku, z okazji kolejnych swoich urodzin.

Oszczędzanie na rachunku IKE

A może poszukujesz sposobu na efektywne oszczędzanie z myślą o emeryturze? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – Bank Millennium proponuje swoim klientom (wymagane jest posiadanie rachunku bieżącego) Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) oprocentowane na poziomie 0,1% w skali roku.

Zgodnie ze specyfiką IKE środki na nim zgromadzone są nieopodatkowane – nie musisz przejmować się podatkiem od zysków kapitałowych, charakterystycznym chociażby dla lokat. Co więcej, bank nie pobiera opłat za prowadzenie takiego rachunku, a na konto możesz wpłacać kwoty już od 100 zł wzwyż.

Dodatkowe usługi dla posiadaczy konta

W momencie otwierania konta staniecie przed wyborem dotyczącym skorzystania z kilku dodatkowych usług. Oto one:

Limit w koncie

Bank Millennium proponuje posiadaczom konta dodatkowe środki do wykorzystania. Jeśli będziesz utrzymywał się na debecie nie dłużej niż 7 dni, to nie zapłacisz odsetek od zadłużenia.

Bank nie pobiera opłat za przyznanie limitu w pierwszym roku. W przypadku przedłużenia usługi na okres kolejnych 12 miesięcy musisz liczyć się z opłatą roczną, ale przynajmniej przez pierwszy rok limit w koncie może stanowić atrakcyjną alternatywę dla karty kredytowej.

Pakiet Bardzo Pomocny

To nic innego jak ubezpieczenie assistance obejmujące pakiet domowy i medyczny. Usługa jest darmowa przez pierwszych 12 miesięcy, a po tym czasie pobierana jest comiesięczna opłata 4,99zł. W ciągu roku można skorzystać z 7 interwencji techników/lekarzy, o ile są to interwencje różnego rodzaju.

Pakiet Bezpieczeństwa

Za 3,99 zł miesięcznie możesz wykupić ubezpieczenie karty płatniczej wraz z pakietem 25 SMS-ów informujących o każdej dokonanej płatności.

Program rabatowy „Inspiracje”

Posiadacze kart wydanych przez Bank Millennium mogą skorzystać ze zniżek w prawie 1000 sklepów stacjonarnych i internetowych w całej Polsce.

Konto 360° – czego mu brakuje?

Nie ma rachunków idealnych – Konto 360° nie jest wyjątkiem od tej zasady, czego dowodem są pewne mniejsze lub większe mankamenty.

Kiepska oferta walutowa

Należy sobie otwarcie powiedzieć, że rachunek niespecjalnie przyda się podróżnikom i tym, którzy często rozliczają się w obcych walutach. Już samo przewalutowanie będzie nieopłacalne, a w przypadku wypłat z bankomatów za granicą należy do niego doliczyć niemałą prowizję (o ile oczywiście nie spełnimy warunków dotyczących wpływów i transakcji).

Nie dość, że posługiwanie się kartą do Konta 360° to nienajlepszy pomysł, to alternatywa w postaci konta walutowego wcale nie wydaje się być opcją korzystniejszą. Z jednej strony, z kontem w euro, funtach, dolarach czy frankach szwajcarskich unikniemy przewalutowań transakcji w tych walutach; z drugiej, zapłacimy niemałą miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku.

Co prawda osobom otwierającym rachunek przez Millenet przysługuje darmowe prowadzenie konta, ale... absolutnie nie do przeskoczenia jest opłata za korzystanie z karty. Bank pobiera również sporą prowizję za wypłatę gotówki z zagranicznych bankomatów. Wniosek? Naprawdę niewiele trzeba, by konto walutowe okazało się nawet droższe w użytkowaniu za granicą niż konto prowadzone w złotych. Nie polecamy.

Brak Google Pay

Pewną rysą na wizerunku „nowoczesnego” banku jest fakt, że do tej pory nie udostępnił on swoim klientom płatności mobilnych Google Pay. Co prawda od kwietnia 2019 r. możliwe jest dodanie karty do portfela Apple i dokonywanie płatności Apple Pay, ale to właśnie telefony z systemem Android, a nie iPhone'y, stanowią w Polsce większość.

Uczciwie dodajmy, że płacić zbliżeniowo telefonem można również dzięki HCE, ale nie ma co ukrywać – brak Google Pay wśród metod płatności w ofercie instytucji, która aspiruje do miana lidera w zakresie oferowania nowatorskich rozwiązań, to spore rozczarowanie. No cóż, wypada mieć nadzieję, że ich wprowadzenie (zwłaszcza po udostępnieniu Apple Pay) pozostaje kwestią czasu.

Ograniczone limity przelewów

Większość z nas nie wykonuje na co dzień operacji na kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak każdy może w końcu stanąć przed taką koniecznością. W sytuacji zakupu droższego auta czy nieruchomości wysłanie przelewu z poziomu serwisu Millenet może być jednak problematyczne.

Jeśli zatwierdzasz przelewy za pomocą kodów SMS, jednego dnia będziesz mógł zlecić za pośrednictwem bankowości internetowej transfer na maksymalnie 50 tys. zł. Zdecydowanie lepiej jest korzystać z autoryzacji mobilnej: wtedy będziesz mógł przelać do 200 tys. zł dziennie.

W przypadku kwot powyżej 200 tys. zł jedyną opcją jest przelew zlecony w placówce, gdzie musimy liczyć się z opłatą za zlecenie przelewu. Z kolei z aplikacji mobilnej można przelać w ciągu dnia maksymalnie 10 tys. zł i dotyczy to łącznie przelewów zwykłych i natychmiastowych.

Jak otworzyć Konto 360°? Kilka sposobów

Konto osobiste w Banku Millennium poza promocją otworzysz przez Internet, wypełniając wniosek online. Musisz przy tej okazji wybrać preferowaną formę podpisania umowy:

 1. w oddziale,
 2. w obecności kuriera,
 3. metodą "na selfie" przy użyciu zdjęć twarzy oraz dowodu osobistego lub
 4. przy wykorzystaniu tzw. otwartej bankowości, logując się na swoje konto główne prowadzone w innym banku (pod warunkiem, że jest to jedna z instytucji widocznych na liście).

W przypadku otwierania konta w ramach promocji musisz zwrócić uwagę na to, które opcje są dopuszczone w jej regulaminie. Może się bowiem zdarzyć, że niektóre z powyższych form zawarcia umowy nie będą uznawane.

Podsumowując – czy warto otworzyć Konto 360°?

Odpowiedź na to pytanie jest łatwa do przewidzenia – to zależy od konkretnych potrzeb. Zacznijmy od tych klientów, którzy raczej powinni rozejrzeć się za ofertą konkurencji.

Wysokość dwóch najważniejszych opłat, za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty, może być nieco odpychająca. Choć opłat tych można stosunkowo łatwo uniknąć – wystarczy zapewnić wpływ min. 1000 zł (właściwie z dowolnego źródła, np. ze swojego konta w innym banku) oraz wykonać choćby jedną płatność kartą lub Blikiem – to trudno tę kwestię zbagatelizować. Z drugiej strony, spełnienie wspomnianych warunków pozwoli Ci nie tylko na uniknięcie opłat za prowadzenie i kartę, ale również zapewni Ci jednocześnie bezprowizyjne korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Wydaje się więc, Konto 360° w dość łatwy sposób może się więc okazać dla jego posiadacza darmowe.

Wystarczy jednak zapomnieć o warunkach uniknięcia opłat, by z naszego konta zniknęła równowartość miesięcznych prowizji za prowadzenie i kartę. Do tego dojdą opłaty za korzystanie z bankomatów, o ile zdarzy nam się wypłacić gotówkę z maszyn innego banku. Z tego względu nie polecamy tego rachunku osobom, które mogą mieć problem z zapewnieniem regularnych wpływów lub nie zamierzają wcale korzystać z karty lub Blika.

Kolejną grupą, której polecamy raczej skorzystanie z innej oferty, są osoby często wyjeżdżające za granicę oraz dokonujące transakcji w obcych walutach. Nie da się ukryć, że Bank Millennium nie ma dla nich konkurencyjnej propozycji.

Komu polecamy Konto 360°?

Rachunek powinien natomiast przykuć uwagę oszczędzających (także tych, którzy swoje oszczędzanie wiążą z myślą o dostatniej emeryturze). Ciekawe funkcje aplikacji mobilnej sprawiają, że rachunek możemy z czystym sumieniem polecić osobom korzystającym z nowoczesnych rozwiązań w bankowości – oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadza im zbytnio brak płatności Google Pay. Łowcy promocji z pewnością chętnie skorzystają z licznych akcji promocyjnych, które Bank Millennium często i chętnie organizuje.

Na koniec wspomnijmy o jeszcze jednej kwestii. Zainteresowani ofertą Banku Millennium mogą być osoby, które preferują bezpośredni kontakt z pracownikiem banku. Millennium posiadał od wielu lat całkiem dobrze rozbudowaną sieć placówek (zwłaszcza w dużych miastach), a po przejęciu eurobanku ma ich jeszcze więcej. To ważny argument dla tych, którzy wolą załatwiać sprawy „przy okienku” niż zdalnie.

Krótko mówiąc, flagowy rachunek osobisty w Banku Millennium to produkt, którego atuty mogą przyciągnąć klientów z określonymi oczekiwaniami. Czy jesteś wśród nich? Oceń sam.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji konta
 2. Taryfa opłat i prowizji kart debetowych

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.

Pytania i odpowiedzi: