Konto 360º w Banku Millennium i 2,7% na koncie oszczędnościowym

Konto 360º w Banku Millennium i 2,7% na koncie oszczędnościowym Źródło obrazka: strona Banku Millennium

Konto 360° w Banku Millennium to połączenie warunkowo bezpłatnego rachunku dla klientów indywidualnych z ubezpieczeniem assistance. Bank stawia na nowoczesność i funkcjonalność, czego przejawem jest choćby jedna z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku. Osoby oszczędne zyskają dodatkowo 2,7% na koncie oszczędnościowym i 2,5% na lokacie, a wszyscy klienci w programie poleceń mogą otrzymać cenne nagrody.

W naszej analizie Konta 360º skupimy się przede wszystkich na najważniejszych parametrach związanych z obsługą rachunku i karty debetowej. Przyjrzymy się także dodatkowym usługom dostępnym dla posiadaczy tego konta oraz ubezpieczeniu assistance, które jest mocną stroną rachunku.

Podstawowe parametry Konta 360° w Banku Millennium

Jednym z najważniejszych czynników, które decydują o wyborze rachunku bankowego, są koszty związane z jego obsługą. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze opłaty i prowizje dotyczące Konta 360°:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • opłata za prowadzenie rachunku wynosi 8 zł miesięcznie – można jej uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynie min. 1000 zł z innych banków (lub z Banku Millennium, o ile wpływ nie pochodzi od właściciela lub współwłaściciela rachunku) oraz zostanie dokonana przynajmniej jedna transakcja kartą debetową lub Blikiem.
 • bezpłatne wydanie karty debetowej – do Konta 360° udostępniana jest karta VISA Konto 360°, która umożliwia płatności zbliżeniowe (technologia payWave) i internetowe. Wizerunek karty przedstawiamy poniżej:

Karta debetowa Millennium Visa Konto 360

 • 7 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej – opłata nie jest pobierana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty, potem można jej uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło min. 1000 zł (z innego banku) oraz dokonano przynajmniej jednej płatności kartą lub Blikiem;
 • bezpłatne wypłaty środków z bankomatów Banku Millennium;
 • 1 zł za wypłatę gotówki z bankomatów BZ WBK i Planet Cash, 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów – przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty ta opłata nie jest pobierana, potem można jej uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło min. 1000 zł (z innego banku) oraz dokonano przynajmniej jednej płatności kartą do Konta 360° lub Blikiem;
 • 2,5% nie mniej niż 9 zł za wypłatę środków z bankomatów za granicą – opłata nie jest pobierana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty i można jej uniknąć, spełniając warunek miesięcznych wpływów i płatności kartą płatniczą. Uwaga: bank dolicza 2% za przewalutowanie transakcji;
 • bezpłatne korzystanie z wpłatomatów;
 • bezpłatne przelewy krajowe w systemie ELIXIR;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy – przelewy natychmiastowe realizowane są w systemie Express ELIXIR;
 • 7,99 zł za przelew w oddziale banku;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 0,5% min. 20 zł max. 125 zł za zwykły przelew walutowy;
 • 5 zł za przelew europejski SEPA;
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku.
 • 3,99 zł miesięcznie za "Pakiet Bezpieczeństwa", czyli ubezpieczenie karty i pakiet SMS-ów informacyjnych o stanie konta. Usługa jest płatna po upływie pełnego miesiąca od wydania karty. Jest ona włączana automatycznie, ale można ją bez problemu wyłączyć kontaktując się z infolinią banku;
 • 5 zł za wyciągi papierowe z konta dla klientów korzystających z Millenet, 0 zł dla pozostałych klientów.

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Konto 360° Student

Studencka wersja Konta 360° przeznaczona jest dla osób między 18. a 26. rokiem życia. Po ukończeniu 26. roku życia masz 3 miesiące na wybór nowego rachunku, w przeciwnym razie bank przekształci konto w standardową wersję Konta 360°.

Konto 360° Student posiada zalety standardowego rachunku osobistego oraz wprowadza kilka korzystnych zmian. Jeśli dokonasz przynajmniej jednej transakcji kartą debetową lub Blikiem w miesiącu, to prowadzenie rachunku studenckiego jest bezpłatne, podobnie jak obsługa karty i wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.

Jedynym minusem w porównaniu ze standardową wersją Konta 360° jest to, że Pakiet Bardzo Pomocny nie jest darmowy dla Konta 360° Student.

Atrakcyjne bonusy w programie poleceń

W kolejnej edycji programu poleceń Konta 360° i Konta 360° Student zarówno polecający, jak i polecony mogą otrzymać atrakcyjne bonusy - bony do Empiku i Zalando, bilety do kina, lokatę 4% lub 10% moneyback.

Jeśli chcesz polecać konta znajomym, powinieneś posiadać rachunek osobisty w Banku Millennium oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Kolejny krok to rejestracja w programie poleceń i przekazanie kodu polecenia wybranej osobie.

Poleconym w programie może być klient, który w ciągu poprzednich 12 miesięcy nie posiadał w Banku Millennium żadnego produktu. Jeśli spełniasz ten warunek, załóż Konto 360° lub Konto 360° Student, podając otrzymany kod polecenia i rejestrując się w programie (należy także wyrazić zgody marketingowe). Potem w ciągu 30 dni powinieneś wykonać transakcje kartą lub Blikiem na łączna kwotę 360 zł.

Szczegóły akcji znajdziesz w tym artykule.

2,7% na koncie oszczędnościowym i 2,5% na lokacie

Konto 360° to nie tylko nowoczesny rachunek osobisty, ale także świetne narzędzie do efektywnego oszczędzania. W aktualnej ofercie banku warto zwrócić szczególną uwagę na Konto Oszczędnościowe Profit i Lokatę Mobilną.

Konto Oszczędnościowe Profit wyróżnia się na rynku wysokim jak na obecne czasy oprocentowaniem wynoszącym 2,7% dla nowych środków, liczonych na dzień 13 października 2018 r. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni od momentu pierwszej wpłaty nowych środków i dotyczy salda do 200 000 zł. To aktualnie jedna z najlepszych ofert oszczędnościowych na rynku depozytów.

To jednak nie koniec. Kolejną ciekawą okazją do oszczędzania jest bowiem 3-miesięczna Lokata Mobilna. Jej oprocentowanie dla posiadaczy Konta 360° wynosi 2,25%. Co ciekawe, oprocentowanie depozytu można podwyższyć do 2,5% korzystając z "Rozszerzonej rzeczywistości". W jaki sposób? Po uruchomieniu aplikacji mobilnej banku należy zeskanować specjalny baner znajdujący się na stronie Banku Millennium, a następnie założyć nową lokatę - ciekawe, pomysłowe i opłacalne rozwiązanie, warto wypróbować.

Warto także dodać, że z powyższych produktów można korzystać cyklicznie, pamiętając jedynie o zapewnianiu nowych środków na koncie oszczędnościowym oraz o odnawianiu lokaty.

Więcej o Koncie Profit przeczytasz tutaj.

Usługi dodatkowe dla posiadaczy Konta 360°

Osoby, które założą najnowszy rachunek osobisty w Banku Millennium otrzymują dostęp do nowoczesnych i atrakcyjnych usług:

 • Przelewy na e-mail i numer telefonu – to nowa funkcjonalność udostępniona klientom banku. Jeśli nie pamiętasz numeru konta znajomego, a chcesz przelać mu pieniądze, wystarczy, że znasz jego numer telefonu lub adres e-mail. Odbiorca otrzyma informację o przelewie przez sms lub pocztę elektroniczną i będzie mógł skorzystać ze środków, nawet jeżeli nie jest klientem Banku Millennium. Dokonywanie tego typu przelewów jest bezpłatne.
 • BLIK - system płatności w sklepach i Internecie oparty na kodach jednorazowych.
 • HCE - płatności zbliżeniowe telefonem komórkowym.
 • Limit w koncie osobistym – jeśli korzystasz z dodatkowych środków do 7 dni w miesiącu, bank nie naliczy odsetek od Twojego zadłużenia.
 • Manager Finansów – aplikacja, która pozwala uporządkować domowy budżet i analizować swoje wydatki, dostępna przez Internet i aplikację mobilną.
 • Program rabatowy „Inspiracje” – płatności kartą debetową pozwalają Ci na skorzystanie z rabatów w blisko 1000 sklepach i punktach usługowych.

Kolejne usługi zasługują na oddzielne omówienie.

Ubezpieczenie assistance „Pakiet Bardzo Pomocny”

Klienci Banku Millennium, którzy zdecydują się otworzyć Konto 360°, objęci są ubezpieczeniem „Pakiet Bardzo Pomocny”, na które składa się assistance medyczny i domowy:

 • Assistance medyczny – obejmuje np. wizytę lekarza, pielęgniarki, dostawę leków, transport medyczny – po jednej interwencji w ciągu 12 miesięcy; bez ograniczeń można korzystać np. z infolinii medycznej lub telefonicznych konsultacji lekarskich.
 • Assistance domowy – obejmuje m.in. interwencję specjalisty (np. hydraulika, ślusarza) w razie nieprzewidzianej awarii sprzętu RTV i AGD, a także sprzętu PC – po jednej interwencji w ciągu 12 miesięcy.

Ochrona ubezpieczeniowa trwa przez 12 miesięcy i w ciągu tego okresu klient może skorzystać łącznie z maksymalnie 7 różnych interwencji z tym, że każdy typ interwencji można wykorzystać bezpłatnie tylko raz (czyli raz w roku możemy skorzystać z pomocy hydraulika, raz z wizyty lekarza, itd. aż do wyczerpania limitu 7 interwencji rocznie).

Przez pierwszy rok od założenia Konta 360° ubezpieczenie „Pakiet Bardzo Pomocny” jest bezpłatny, potem kosztuje 4,99 zł miesięcznie, jednak w każdej chwili można z niego bez problemu zrezygnować dzwoniąc na infolinię banku.

"Pakiet Bezpieczeństwa" - opłata za SMS-y i ubezpieczenie karty

Posiadacze kart płatniczych mogą także skorzystać z usługi „Pakiet Bezpieczeństwa”. Składa się ona z „Pakietu powiadomień SMS o transakcjach dokonanych kartą” oraz pakietu ubezpieczeń „Ochrona karty”:

 • Pakiet powiadomień obejmuje 25 SMS-ów – są one wysyłane na numer telefonu posiadacza karty po dokonaniu każdej transakcji z użyciem plastiku. Po przekroczeniu limitu powiadomień, SMS-y wysyłane są nadal, jednak bank pobiera wówczas opłatę w wysokości 0,25 zł za każdą wiadomość.
 • Ochrona karty – ubezpieczenie obejmuje nieuprawnione użycie karty w wyniku rabunku, kradzieży albo zgubienia, utratę środków pieniężnych na skutek rabunku gotówki pobranej z bankomatu lub terminala POS, koszt wymiany dokumentów, ubezpieczenie zakupionego towaru oraz ubezpieczenie gwarancji najniższej ceny.

Koszt usługi „Pakiet Bezpieczeństwa” wynosi 3,99 zł miesięcznie. Warto wiedzieć, że usługa jest dobrowolna, a opłata jest pobierana dopiero po upływie pierwszego pełnego miesiąca po wydaniu karty (jeżeli więc otrzymaliśmy kartę w połowie czerwca, bank pobierze opłatę dopiero za sierpień – w czerwcu i lipcu usługa będzie bezpłatna). Osoby, które nie chcą ponosić kosztów ubezpieczenia karty, mogą zrezygnować z „Pakietu” wyłącznie poprzez call center.

MilleSMS

Klientom, którym zależy na bezpieczeństwie transakcji, bank zaoferował jednak dodatkowe rozwiązanie – możliwość skorzystania z samych sms-ów. Usługę można aktywować (lub wyłączyć) w serwisie transakcyjnym banku, decydując się na jedną z dwóch opcji;

 • pakiet MilleSMS - w jego ramach bank oferuje 20 bezpłatnych wiadomości przesyłanych na krajowy numer telefonu komórkowego w cenie 2,99 zł miesięcznie. Przez pierwszy miesiąc od uruchomienia usługi sms-y wysyłane są bez opłat;
 • nielimitowaną liczbę smsów – w tej opcji płacimy za każdą wiadomość oddzielnie. Koszt wysyłki jednego MilleSMS-a na polski numer telefonu komórkowego wynosi 0,25 zł, na numer zagraniczny - 0,30 zł.

Podczas aktywacji usługi klient decyduje zarówno o rodzaju, jak i minimalnej kwocie transakcji, o której bank powinien przesłać mu informację.

Konto 360° okiem redakcji

Rachunek osobisty w Banku Millennium to konto dla klientów, którzy poszukują uniwersalnego, nowoczesnego, mobilnego rachunku z funkcjonalnymi usługami, np. assistance w razie awarii sprzętu domowego.

Wystarczą wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i jedna płatność kartą lub Blikiem, by nie płacić ani za prowadzenie rachunku, ani za kartę debetową czy wypłaty z bankomatów. Konto 360° przyniesie także korzyści klientom, którzy zwracają uwagę na dodatkowe usługi oferowane w ramach rachunku. Powinien przypaść również do gustu osobom zamierzającym otworzyć w banku konto oszczędnościowe, które aktualnie należy do najlepszych na rynku. Dodatkowym bonusem są także nagrody za skuteczne polecanie konta - bony zakupowe, lokata 4% czy 10% moneyback.

Podsumowując: Konto 360° w Banku Millennium to aktualnie jeden z najlepszych rachunków na rynku. Sami z niego korzystamy i uważamy, że zdecydowanie warte jest uwagi.

Ocena: 4.5

 • cenne nagrody w programie poleceń
 • wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe (2,7%)
 • płatności mobilne BLIK i HCE
 • bezpłatne ubezpieczenie assistance przez rok
 • podstawowe opłaty uzależnione od miesięcznych wpływów i transakcji kartą

Pytania i odpowiedzi

Tak, należy w tym celu udać się z wybraną (dowolnie) osobą do oddziału banku. Aby uniknąć kosztów prowadzenia konta, obsługi karty debetowej (także dla współwłaściciela) i wypłat z bankomatów, współwłaściciele muszą łącznie zapewnić wpływy na konto w łącznej kwocie min. 1000 zł oraz dokonać przynajmniej jednej transakcji kartą.
Tak. W momencie przelewu środków zostaną one przez bank zaksięgowane - to wystarczy, by warunek został spełniony. Można więc wypłacić środki nawet chwilę po tym, jak pojawiły się na koncie.
Warunek obowiązuje od pierwszego PEŁNEGO miesiąca. Jeśli więc otworzymy rachunek np. w połowie lub przed końcem czerwca, to w tym miesiącu nie musimy spełniać obu warunków, natomiast w kolejnym – już tak (o ile chcemy uniknąć opłaty za prowadzenie konta i użycie karty).


Sylwetka Banku Millennium

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Standardowo: 8 zł za prowadzenie konta, 7 zł za kartę, 0 zł za przelewy, do 5 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Wszystkich tych opłat można jednak stosunkowo łatwo uniknąć, spełniając co miesiąc łącznie dwa warunki: (a) zasilić rachunek przelewami zewnętrznymi o łącznej kwocie min. 1000 zł oraz (b) wykonać min. jedną transakcję za pomocą karty debetowej lub Blikiem.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Rachunek w Banku Millennium to dobry wybór dla tych klientów, którzy poszukują niedrogiego i nowoczesnego konta z możliwością uniknięcia opłat za jego prowadzenie. Rachunek przyniesie także korzyści osobom, które chcą posiadać rachunek z ubezpieczeniem assistance oraz osobom oszczędnym, poszukującym atrakcyjnie oprocentowanych lokat i kont oszczędnościowych.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Przez rok od założenia konta będziesz objęty ubezpieczeniem „Pakiet Bardzo Pomocny”. Zyskujesz także dobre oprocentowanie konta oszczędnościowego i Lokaty Mobilnej oraz możliwość dokonywania przelewów na e-mail i numer telefonu. Możesz też otrzymać atrakcyjne nagrody w programie poleceń.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Standardowe opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty debetowej są dość wysokie, dlatego jeśli nie będziesz regularnie zasilać rachunku, możesz dotkliwie odczuć pobierane przez bank prowizje.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o Konto 360° możesz złożyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.