Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank Millennium

Konto 360° Student – prosty w obsłudze rachunek często promowany przez bank

Konto 360° Student – prosty w obsłudze rachunek często promowany przez bank
Źródło: strona banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

 • darmowe konto i łatwe warunki uniknięcia opłaty za bankomaty i kartę
 • konto dobre dla początkującego w bankowości (dobra aplikacja mobilna i bankowość internetowa)
 • duży wybór produktów oszczędnościowych
 • konto założysz za pośrednictwem kuriera lub metodą na "selfie"

Wady:

 • nieciekawa oferta walutowa

Opinia eksperta

Największy atut - wystarczy 1 transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu, aby konto stało się praktycznie bezpłatne. Po stronie plusów trzeba też umieścić nowoczesną aplikację mobilną i rozbudowaną ofertę oszczędnościową. Słowem, idealna propozycja dla aktywnych klientów :-))
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto 360° Student nie tylko dla studentów!

Na wstępie ważna informacja: choć rachunek Banku Millennium ma w nazwie słowo „student”, to w praktyce jest dostępny dla wszystkich osób między 18. a 26. rokiem życia – zarówno tych studiujących, jak i pracujących czy kontynuujących naukę w szkole średniej. Słowem, jeśli mieścisz się we wspomnianym przedziale wiekowym, będziesz mógł założyć Konto 360° Student bez żadnych problemów.

Zanim jednak podejmiesz taką decyzję, poznaj wszystkie zalety i wady rachunku i sam oceń, czy spełni on Twoje potrzeby.

Pełna analiza Konta 360° Student w Banku Millennium


Sprawdź, co dostaniesz za darmo, a za co zapłacisz

Wiadomo, że w przypadku osób, które często jeszcze nie posiadają stałych dochodów, najważniejsze są koszty związane z prowadzeniem konta. Zwróć więc uwagę na prowizje za podstawowe czynności bankowe (np. przelewy krajowe, wypłaty z bankomatów itp.), a następnie przeanalizuj opłaty pobierane za mniej popularne usługi, np. zlecenia stałe, polecenia zapłaty, wpłatę gotówki we wpłatomacie.Być może w przyszłości zechcesz z nich skorzystać, warto więc wiedzieć, ile kosztują.

Zapewne sam dostrzegłeś, że lista stałych opłat jest krótka, a ponadto bez większego wysiłku da się ją zredukować praktycznie do zera. Jedna płatność Blikiem lub wykonanie jednej transakcji kartą w miesiącu spowoduje, że nie zapłacisz ani grosza za obsługę karty, a także za wypłatę gotówki ze wszystkich krajowych i zagranicznych bankomatów. Bezpłatne są również takie usługi, jak prowadzenie konta, krajowe przelewy internetowe oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku. W odróżnieniu od „dorosłych” posiadaczy Konta 360 nie musisz też zapewniać regularnych wpływów na rachunek.

Ważna podpowiedź! – prowizja za obsługę karty debetowej nie jest pobierana od razu, a dopiero za drugi pełny miesiąc od otwarcia rachunku. Ten fakt może nieco uśpić Twoją czujność i spowodować, że zapomnisz o wymaganej transakcji. Jeśli więc nie chcesz przeżyć przykrej niespodzianki w postaci niechcianej opłaty, sprawdź, w którym miesiącu powinieneś wykonać wymaganą płatność (przykładowo: jeśli otworzyłeś konto w kwietniu, to warunki zacznij spełniać w czerwcu).

Oferta oszczędnościowa

Być może zaliczasz się do osób, które zamiast wydawać pieniądze na codzienne przyjemności, wolą odkładać je na konkretne cele: zagraniczne podróże, opłacenie studiów czy pierwszy w życiu samochód. Jeśli tak, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - Bank Millennium przygotował propozycje także dla takich osób.

Lokata Urodzinowa

Opcją wartą rozważenia jest np. miesięczna Lokata Urodzinowa, którą możesz otworzyć w bankowości mobilnej wyłącznie w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Choć lokata ma charakter nieodnawialny (tzn. po miesiącu jest zamykana, a znajdujące się na niej środki są przelewane na Twój rachunek osobisty), to mimo wszystko da się z niej skorzystać wielokrotnie. Po upływie roku możesz założyć depozyt ponownie i w ten sposób uczcić kolejne urodziny.

Bankowość internetowa i mobilna z Kontem 360° Student

Jednym z największych atutów Konto 360° Student jest nowoczesna bankowość elektroniczna. Zarówno aplikacja mobilna Bank Millennium, jak i system transakcyjny banku zostały wyposażone w szereg funkcji, które ułatwią Ci zarządzanie kontem.

Przede wszystkim, korzystanie z nich jest intuicyjne i nie powinno stwarzać problemów nawet początkującym użytkownikom. Po drugie – oba kanały dostępu da się łatwo spersonalizować, czyli dostosować do własnych potrzeb. Po trzecie, znajdziesz w nich wiele rozwiązań, które przydadzą Ci się w codziennym życiu.

Przykładowo: w aplikacji mobilnej będziesz mógł kupić bilety komunikacji miejskiej, opłacić miejsce na parkingu, doładować telefon czy zablokować transakcje kartą poza Unią Europejską. Kolejnymi udogodnieniami są: przelewy Blik, możliwość logowania odciskiem palca oraz wybór skrótów dostępnych przed zalogowaniem. Warto też w tym miejscu wspomnieć o usłudze mobilnej autoryzacji, dzięki której szybko i wygodnie zatwierdzisz przelewy.

Przydatnym narzędziem jest także Manager Finansów, który ułatwia planowanie i bieżącą weryfikację domowego budżetu. Program automatycznie kategoryzuje, zestawia i analizuje wszystkie wykonane przez Ciebie transakcje, dzięki czemu możesz łatwiej kontrolować wydatki. Za pośrednictwem Millenetu zyskasz również dostęp do innych produktów banku (takich jak lokaty, pożyczki, konto oszczędnościowe, limit debetowy czy karta wirtualna) oraz skorzystasz z usługi e-administracji.

Nowoczesne formy płatności

Posiadając rachunek osobisty w Banku Millennium, zyskasz także dostęp do nowoczesnych płatności mobilnych. Nawet jeśli nie będziesz miał przy sobie gotówki, będziesz mógł zapłacić w sklepie za pomocą smartfona (przy użyciu takich rozwiązań, jak Apple Pay, HCE oraz Blik) lub zegarka Garmin (Garmin Pay). Bank udostępnia także szybkie przelewy, tak wygodne podczas internetowych zakupów (PayU, Dotpay, Przelewy24), a także płatności za pomocą elektronicznych portfeli (Masterpass oraz Visa Checkout).

Jak założyć konto Konto 360° Student w Banku Millennium?

Konto 360° Student - poza promocją - najłatwiej i najwygodniej otworzysz online, wypełniając wniosek dostępny na stronie internetowej banku. We wniosku musisz podać swoje dane: imię, nazwisko, PESEL, adres e-mail oraz telefon kontaktowy, a także wybrać sposób podpisania umowy. Do wyboru masz następujące możliwości:

 • wizytę w oddziale
 • zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera
 • metodę "na selfie" (przy użyciu telefonu)
 • za pomocą tzw. otwartej bankowości (w tym przypadku musisz zalogować się na swoje konto otworzone w innym banku, przy czym musi być to instytucja widoczna na liście).

Co stanie się z rachunkiem po Twoich 26 urodzinach?

Po trzech miesiącach od ukończenia przez Ciebie 26. roku życia rachunek zostanie automatycznie przekształcony w standardowe Konto 360°. Pamiętaj jednak, że w przypadku „dorosłej” wersji konta obowiązują nieco inne zasady umożliwiające zwolnienie z opłat. Aby uniknąć prowizji za prowadzenie rachunku (8 zł), obsługę karty (7 zł) oraz wypłatę z krajowych i zagranicznych bankomatów, będziesz musiał zapewnić wpływ na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł oraz wykonać choćby jedną płatność kartą lub Blikiem w miesiącu.

Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, możesz oczywiście wypowiedzieć umowę i otworzyć ROR w innym banku.

Konto 360° Student – plusy i minusy

Konto 360° w wersji studenckiej to praktycznie darmowy rachunek, oferujący dostęp do wielu ciekawych usług dodatkowych, np. nowoczesnych form płatności mobilnych takich jak elektroniczne portfele, szybkie przelewy i transakcje zbliżeniowe (Blik, HCE, Apple Pay). Aby konto stało się bezpłatne, wystarczy jedna płatność kartą lub Blikiem w miesiącu na dowolną kwotę.

Solidnym argumentem przemawiającym na korzyść Konta 360° Student jest nowoczesna aplikacja mobilna. Bankowa „apka” jest prosta w obsłudze, zawiera wiele przydatnych funkcji i cieszy się świetną opinią klientów. Reasumując, jeśli nie rozstajesz się ze swoim telefonem i chętnie korzystasz z nieszablonowych rozwiązań, szybko docenisz przygotowane przez bank udogodnienia, choćby takie jak możliwość kupna biletu komunikacji miejskiej.

Jak już wspomnieliśmy, Konto 360° Student ma też swoje minusy, a największym z nich jest bardzo przeciętna oferta walutowa. W gruncie rzeczy wysokie koszty związane z płatnościami za granicą dyskwalifikują ten rachunek jako konto dla podróżników i erasmusowiczów.

Reasumując, Konto 360° Student – jak każde inne konto bankowe - posiada swoje silne oraz słabe strony. Ty sam musisz zdecydować, które aspekty rachunku są dla Ciebie najważniejsze i na tej podstawie podjąć decyzję. Jeśli zwracasz uwagę na niskie opłaty i doceniasz zalety nowych technologii, słowem, chcesz mieć konto, które ułatwi Ci zarządzanie finansami, to naszym zdaniem propozycja Banku Millennium jest w stanie zaspokoić Twoje oczekiwania.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji konta
 2. Taryfa opłat i prowizji kart debetowych
 3. Cennik usług: płatności Blik

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.