Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto 360° Student – prosty w obsłudze rachunek często promowany przez bank. Teraz z premią 200 zł

Beata Szymańska
Beata Szymańska

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

Konto 360° Student – prosty w obsłudze rachunek często promowany przez bank. Teraz z premią 200 zł
Źródło: Strona banku
Bank Millennium - Konto 360 Student - 200 zł

Konto 360° Student nie tylko dla studentów!

Na wstępie ważna informacja: choć rachunek Banku Millennium ma w nazwie słowo „student”, to w praktyce jest dostępny dla wszystkich osób między 18. a 26. rokiem życia – zarówno tych studiujących, jak i pracujących czy kontynuujących naukę w szkole średniej. Słowem, jeśli mieścisz się we wspomnianym przedziale wiekowym, otworzysz Konto 360° Student bez żadnych problemów.

Zanim jednak podejmiesz taką decyzję, poznaj wszystkie zalety i wady rachunku i sam oceń, czy spełni on Twoje potrzeby.

Sprawdź, co dostaniesz za darmo, a za co zapłacisz

Wiadomo, że w przypadku osób, które często jeszcze nie posiadają stałych dochodów, najważniejsze są koszty związane z prowadzeniem konta. Zwróć więc uwagę na prowizje za podstawowe czynności bankowe (czyli operacje, które będziesz wykonywał najczęściej). Następnie przeanalizuj opłaty pobierane za mniej popularne usługi (być może w przyszłości zechcesz z nich skorzystać, warto więc wiedzieć, ile kosztują).

Zapewne sam dostrzegłeś, że lista stałych opłat jest krótka, a ponadto bez większego wysiłku da się ją zredukować praktycznie do zera. Wystarczy, że raz w miesiącu wykonasz płatność kartą lub Blikiem, a nie zapłacisz za obsługę karty, a także za wypłatę gotówki ze wszystkich krajowych i zagranicznych bankomatów. Bezpłatne są również takie usługi, jak prowadzenie konta, krajowe przelewy internetowe oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku. W odróżnieniu od „dorosłych” posiadaczy Konta 360 nie musisz też zapewniać regularnych wpływów na rachunek.

Podsumowując - wszystkie kluczowe operacje możesz mieć za darmo, o ile wykażesz się minimalną aktywnością i choć raz w miesiącu użyjesz karty lub Blika. Zwróć przy tym uwagę, że bank nie narzuca Ci kwoty transakcji, tak więc możesz z łatwością wywiązać się z tego obowiązku.

I jeszcze jedna istotna podpowiedź – prowizja za kartę nie jest pobierana od razu, a dopiero za drugi pełny miesiąc od otwarcia rachunku. Ten fakt może nieco uśpić Twoją czujność i spowodować, że zapomnisz o wymaganej transakcji. Jeśli więc nie chcesz przeżyć przykrej niespodzianki w postaci niechcianej opłaty, oblicz sobie, w którym miesiącu powinieneś wykonać wymaganą płatność i koniecznie pamiętaj o tym terminie! (przykładowo: jeśli otworzyłeś konto w kwietniu, to warunki zacznij spełniać w czerwcu).

Oferta oszczędnościowa

Być może zaliczasz się do osób, które zamiast wydawać pieniądze na codzienne przyjemności, wolą odkładać je na konkretne cele: zagraniczne podróże, opłacenie studiów czy pierwszy w życiu samochód. Jeśli tak, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Otwierając rachunek 360° Student w Banku Millennium będziesz miał do wyboru kilka produktów oszczędnościowych.

Lokata Urodzinowa

Taką ciekawą opcją wartą rozważenia jest miesięczna Lokata Urodzinowa, którą możesz otworzyć w bankowości mobilnej wyłącznie w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Choć lokata ma charakter nieodnawialny (tzn. po miesiącu jest zamykana, a znajdujące się na niej środki są przelewane na Twój rachunek osobisty), to mimo wszystko da się z niej skorzystać wielokrotnie. Po upływie roku możesz założyć depozyt ponownie i w ten sposób uczcić kolejne urodziny.

Promocje na nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit

Kolejnym produktem, na który chcemy zwrócić Twoją uwagę, jest Konto Oszczędnościowe Profit.

Bankowość internetowa i mobilna z Kontem 360° Student

Jednym z największych atutów Konto 360° Student jest nowoczesna bankowość elektroniczna. Zarówno aplikacja mobilna Bank Millennium, jak i system transakcyjny banku zostały wyposażone w szereg funkcji, które ułatwią Ci zarządzanie kontem i lepszą kontrolę nad wydatkami.

Przede wszystkim, korzystanie z nich jest intuicyjne i nie powinno stwarzać problemów nawet początkującym użytkownikom. Po drugie – oba kanały dostępu da się łatwo spersonalizować, czyli dostosować do własnych potrzeb. Po trzecie, znajdziesz w nich wiele rozwiązań, które przydadzą Ci się w codziennym życiu.

Przykładowo: w aplikacji mobilnej będziesz mógł kupić bilety komunikacji miejskiej, opłacić miejsce na parkingu, doładować telefon czy zablokować transakcje kartą poza Unią Europejską. Kolejnymi udogodnieniami są: przelewy na telefon Blik, możliwość logowania odciskiem palca oraz wybór skrótów dostępnych przed zalogowaniem. Warto też w tym miejscu wspomnieć o usłudze mobilnej autoryzacji, dzięki której szybko i wygodnie zatwierdzisz przelewy. Oczywiście, zarówno w Millenecie jak i w aplikacji mobilnej, będziesz mógł wykonać wszystkie podstawowe operacje bankowe.

Nowoczesne formy płatności

Posiadając rachunek osobisty w Banku Millennium, zyskasz także dostęp do nowoczesnych płatności mobilnych. Nawet jeśli nie będziesz miał przy sobie gotówki, będziesz mógł zapłacić w sklepie za pomocą smartfona (przy użyciu takich rozwiązań, jak Apple Pay, HCE oraz Blik) lub zegarka Garmin (Garmin Pay). Bank udostępnia także szybkie przelewy, tak wygodne podczas internetowych zakupów (PayU, Dotpay, Przelewy24), a także płatności za pomocą elektronicznych portfeli (Masterpass oraz Visa Checkout).

Szkoda tylko, że bank wciąż nie udostępnił swoim klientom płatności mobilnych Google Pay (mamy jednak nadzieję, że ta „niedoróbka” zostanie szybko naprawiona).

Aktualne promocje

Konto 360° Student jest aktualnie objęte interesującymi promocjami. Sprawdź poniżej:

Kiepska oferta dla podróżników i Erasmusowiczów

Niestety, choć Konto 360 Student w Banku Millennium ma wiele atutów, posiada również swoją słabą stronę, a jest nią więcej niż przeciętna oferta walutowa. Korzystając z karty prowadzonej w polskich złotych za granicą, musisz się liczyć z następującymi opłatami: prowizją za przewalutowanie w wysokości ok. 2% wartości transakcji i sporym kosztem za wypłatę z zagranicznych bankomatów. Na szczęście, tej ostatniej prowizji możesz uniknąć, wykonując min. 1 transakcję kartą lub Blikiem w miesiącu. Pamiętaj jednak, że jeśli nie wywiążesz się z tego warunku, korzystanie z zagranicznych bankomatów może znacznie uszczuplić Twój portfel.

Sytuacji nie ratuje alternatywa w postaci konta walutowego (w euro, funtach, dolarach lub frankach szwajcarskich) oraz wyrobienie karty walutowej. Co prawda, w tym wariancie unikniesz prowizji za przewalutowanie transakcji, nie unikniesz jednak opłaty za korzystanie z karty oraz za wypłatę gotówki z zagranicznych bankomatów za granicą. Do tego dochodzi koszt prowadzenia rachunku walutowego (chociaż tu masz szansę na uniknięcie tej prowizji, otwierając konto walutowe przez Millenet).

Słowem, niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, i tak jest źle i tak niedobrze.

Jak założyć konto Konto 360° Student w Banku Millennium?

Konto 360° Student - poza promocją - najłatwiej i najwygodniej otworzysz online, wypełniając wniosek dostępny na stronie internetowej banku. We wniosku musisz podać swoje dane: imię, nazwisko, PESEL, adres e-mail oraz telefon kontaktowy, a także wybrać sposób podpisania umowy (podczas wizyty w oddziale lub za pośrednictwem kuriera).

Co stanie się z rachunkiem po Twoich 26 urodzinach?

Po trzech miesiącach od ukończenia przez Ciebie 26. roku życia rachunek zostanie automatycznie przekształcony w standardowe Konto 360°. Pamiętaj jednak, że w przypadku „dorosłej” wersji konta obowiązują nieco inne zasady umożliwiające zwolnienie z opłat. Aby uniknąć prowizji za prowadzenie rachunku (8 zł), obsługę karty (7 zł) oraz wypłatę z krajowych i zagranicznych bankomatów, będziesz musiał zapewnić wpływ na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł oraz wykonać choćby jedną płatność kartą lub Blikiem w miesiącu.

Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, możesz oczywiście wypowiedzieć umowę i otworzyć ROR w innym banku.

Zdaniem redakcji

Konto 360° w wersji studenckiej to praktycznie darmowy rachunek, oferujący dostęp do wielu ciekawych usług dodatkowych, np. nowoczesnych form płatności mobilnych takich jak elektroniczne portfele, szybkie przelewy i transakcje zbliżeniowe (Blik, HCE, Apple Pay). Aby konto stało się bezpłatne, wystarczy jedna płatność kartą lub Blikiem w miesiącu na dowolną kwotę.

Solidnym argumentem przemawiającym na korzyść Konta 360° Student jest nowoczesna aplikacja mobilna. Bankowa „apka” jest prosta w obsłudze, zawiera wiele przydatnych funkcji i cieszy się świetną opinią klientów. Reasumując, jeśli nie rozstajesz się ze swoim telefonem i chętnie korzystasz z nieszablonowych rozwiązań, szybko docenisz przygotowane przez bank udogodnienia, choćby takie jak możliwość kupna biletu komunikacji miejskiej.

Jak już wspomnieliśmy, Konto 360° Student ma też swoje minusy, a największym z nich jest bardzo przeciętna oferta walutowa. W gruncie rzeczy wysokie koszty związane z płatnościami za granicą dyskwalifikują ten rachunek jako konto dla podróżników i erasmusowiczów.

Reasumując, Konto 360° Student – jak każde inne konto bankowe - posiada swoje silne oraz słabe strony. Ty sam musisz zdecydować, które aspekty rachunku są dla Ciebie najważniejsze i na tej podstawie podjąć decyzję. Jeśli zwracasz uwagę na niskie opłaty i doceniasz zalety nowych technologii, słowem, chcesz mieć konto, które ułatwi Ci zarządzanie finansami, to naszym zdaniem propozycja Banku Millennium jest w stanie zaspokoić Twoje oczekiwania. A premia 200 zł założenie rachunku również może być niemałym atutem ;).

Ocena redakcji łącznie:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety

200 zł w gotówce dla młodych z Kontem 360° Student w Banku Millennium. Naprawdę proste warunki!
  • konto założysz bez wizyty w oddziale za pośrednictwem kuriera lub metodą na "selfie" (tylko w aplikacji mobilnej)
  • darmowe konto i łatwe warunki uniknięcia opłaty za bankomaty i kartę
  • duży wybór produktów oszczędnościowych
  • konto dobre dla początkującego w bankowości (dobra aplikacja mobilna i bankowość internetowa)

Wady

  • nieciekawa oferta walutowa
  • ograniczone limity przelewów

Opinia eksperta

Beata Szymańska
Największy atut - wystarczy 1 transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu, aby konto stało się praktycznie bezpłatne. Po stronie plusów trzeba też umieścić nowoczesną aplikację mobilną i rozbudowaną ofertę oszczędnościową. Słowem, idealna propozycja dla aktywnych klientów :-))
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji konta
  2. Taryfa opłat i prowizji kart debetowych

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.

Więcej o Bank Millennium