Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Konto 360° Student – prosty w obsłudze rachunek z ciekawą ofertą oszczędnościową i premią w programie poleceń

Beata Szymańska

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

Konto 360° Student – prosty w obsłudze rachunek z ciekawą ofertą oszczędnościową i premią w programie poleceń
Źródło: Strona banku
Bank Millennium - Konto 360

Tanie, wygodne, proste w obsłudze – tak w skrócie można opisać Konto 360° Student. Wystarczy, że wykonasz jedną transakcję kartą lub Blikiem w miesiącu, a rachunek stanie się praktycznie bezpłatny. Mocną stroną konta jest również aplikacja mobilna z wachlarzem fajnych opcji ułatwiających zarządzanie rachunkiem. Do tego bank dorzucił całkiem niezłą ofertą oszczędnościową i premię (do wyboru) w programie poleceń.

Konto 360° Student nie tylko dla studentów!

Na wstępie ważna informacja: choć rachunek Banku Millennium ma w nazwie słowo „student”, to w praktyce jest dostępny dla wszystkich osób między 18. a 26. rokiem życia – zarówno tych studiujących, jak i pracujących czy kontynuujących naukę w szkole średniej. Słowem, jeśli mieścisz się we wspomnianym przedziale wiekowym, otworzysz Konto 360° Student bez żadnych problemów.

Zanim jednak podejmiesz taką decyzję, poznaj wszystkie zalety i wady rachunku i sam oceń, czy spełni on Twoje potrzeby.

Sprawdź, co dostaniesz za darmo, a za co zapłacisz

Wiadomo, że w przypadku osób, które często jeszcze nie posiadają stałych dochodów, najważniejsze są koszty związane z prowadzeniem konta. Zwróć więc uwagę na prowizje za podstawowe czynności bankowe (czyli operacje, które będziesz wykonywał najczęściej). Następnie przeanalizuj opłaty pobierane za mniej popularne usługi (być może w przyszłości zechcesz z nich skorzystać, warto więc wiedzieć, ile kosztują).

Konto 360° Student z premią otworzysz na tej stronie banku.

Zapewne sam dostrzegłeś, że lista stałych opłat jest krótka, a ponadto bez większego wysiłku da się ją zredukować praktycznie do zera. Wystarczy, że raz w miesiącu wykonasz płatność kartą lub Blikiem, a nie zapłacisz za obsługę karty, a także za wypłatę gotówki ze wszystkich krajowych i zagranicznych bankomatów. Bezpłatne są również takie usługi, jak prowadzenie konta, krajowe przelewy internetowe oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku. W odróżnieniu od „dorosłych” posiadaczy Konta 360 nie musisz też zapewniać regularnych wpływów na rachunek.

Podsumowując - wszystkie kluczowe operacje możesz mieć za darmo, o ile wykażesz się minimalną aktywnością i choć raz w miesiącu użyjesz karty lub Blika. Zwróć przy tym uwagę, że bank nie narzuca Ci kwoty transakcji, tak więc możesz z łatwością wywiązać się z tego obowiązku.

I jeszcze jedna istotna podpowiedź – prowizja za kartę nie jest pobierana od razu, a dopiero za drugi pełny miesiąc od otwarcia rachunku. Ten fakt może nieco uśpić Twoją czujność i spowodować, że zapomnisz o wymaganej transakcji. Jeśli więc nie chcesz przeżyć przykrej niespodzianki w postaci niechcianej opłaty, oblicz sobie, w którym miesiącu powinieneś wykonać wymaganą płatność i koniecznie pamiętaj o tym terminie! (przykładowo: jeśli otworzyłeś konto w kwietniu, to warunki zacznij spełniać w czerwcu).

Interesująca oferta oszczędnościowa

Być może zaliczasz się do osób, które zamiast wydawać pieniądze na codzienne przyjemności, wolą odkładać je na konkretne cele: zagraniczne podróże, opłacenie studiów czy pierwszy w życiu samochód. Jeśli tak, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Otwierając rachunek w Banku Millennium będziesz mógł skorzystać z atrakcyjnej  oferty oszczędnościowej i w prosty sposób pomnożyć swój zasób gotówki.

Lokata Urodzinowa 3% + Lokata Mobilna 2,5%

Taką ciekawą opcją wartą rozważenia jest miesięczna Lokata Urodzinowa z oprocentowaniem 3% w skali roku dla kwot w przedziale 1 tys. - 10 tys. zł. Ten depozyt możesz otworzyć w bankowości mobilnej wyłącznie w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Choć lokata ma charakter nieodnawialny (tzn. po miesiącu jest zamykana, a znajdujące się na niej środki są przelewane na Twój rachunek osobisty), to mimo wszystko da się z niej skorzystać wielokrotnie. Po upływie roku możesz założyć depozyt ponownie i w ten sposób uczcić kolejne urodziny.

Jednak na tym oferta oszczędnościowa Banku Millennium się nie kończy. Następną wartą rozważenia propozycją jest Lokata Mobilna z oprocentowaniem 2,25% dla kwot od 500 zł do 10 tys. zł. Co ciekawe, jeśli otworzysz lokatę z wykorzystaniem „Rozszerzonej rzeczywistości” (poprzez baner na stronie banku), oprocentowanie wzrośnie do 2,5% w skali roku. Także z tego produktu możesz skorzystać ponownie po upływie 3 miesięcy na tych samych warunkach.

2,7% na Koncie Oszczędnościowym Profit

Kolejnym produktem, na który chcemy zwrócić Twoją uwagę, jest Konto Oszczędnościowe Profit.

Bankowość internetowa i mobilna

Jednym z największych atutów Konto 360° Student jest nowoczesna bankowość elektroniczna. Zarówno aplikacja mobilna, jak i system transakcyjny banku zostały wyposażone w szereg funkcji, które ułatwią Ci zarządzanie kontem i lepszą kontrolę nad wydatkami.

Przede wszystkim, korzystanie z nich jest intuicyjne i nie powinno stwarzać problemów nawet początkującym użytkownikom. Po drugie – oba kanały dostępu da się łatwo spersonalizować, czyli dostosować do własnych potrzeb. Po trzecie, znajdziesz w nich wiele rozwiązań, które przydadzą Ci się w codziennym życiu.

Przykładowo: w aplikacji mobilnej będziesz mógł kupić bilety komunikacji miejskiej, opłacić miejsce na parkingu, doładować telefon czy zablokować transakcje kartą poza Unią Europejską. Kolejnymi udogodnieniami są: przelewy na telefon Blik, możliwość logowania odciskiem palca oraz wybór skrótów dostępnych przed zalogowaniem. Warto też w tym miejscu wspomnieć o usłudze mobilnej autoryzacji, dzięki której szybko i wygodnie zatwierdzisz przelewy. Oczywiście, zarówno w Millenecie jak i w aplikacji mobilnej, będziesz mógł wykonać wszystkie podstawowe operacje bankowe.

Mało tego, aplikacja Banku Millennium współpracuje ze Smart Watchem. Jej instalacja pozwala na dostęp do podstawowych funkcji, takich jak: płatności BLIK, sprawdzanie salda rachunków oraz kursu walut. Co więcej, za pomocą zegarka można znaleźć bankomat lub placówkę Banku Millennium, uruchomić nawigację i wyznaczyć najkrótszą trasę do tego punktu.

Jednak najbardziej oryginalną funkcją dostępną w aplikacji mobilnej jest wsparcie automatycznej konsultantki Milli. Chatbot – któremu możesz wydawać komendy głosowo lub zadawać pytania w formie pisemnej – pomoże Ci w wysłaniu przelewu, sprawdzi dla Ciebie historię rachunku, pokaże listę nadchodzących i zaplanowanych płatności, doładuje telefon na kartę, a także podpowie, kiedy środki przychodzące trafią na Twoje konto.

Nowoczesne formy płatności

Posiadając rachunek osobisty w Banku Millennium zyskasz także dostęp do nowoczesnych płatności mobilnych. Nawet jeśli nie będziesz miał przy sobie gotówki, będziesz mógł zapłacić w sklepie za pomocą smartfona przy użyciu takich rozwiązań, jak Apple Pay, HCE oraz Blik. Bank udostępnia także szybkie przelewy, tak wygodne podczas internetowych zakupów (PayU, Dotpay, Przelewy24), a także płatności za pomocą elektronicznych portfeli (Masterpass oraz Visa Checkout).

Aktualne promocje

Konto 360° Student jest aktualnie objęte interesującymi promocjami. Sprawdź poniżej:

Kiepska oferta dla podróżników i Erasmusowiczów

Niestety, choć Konto 360 Student ma wiele atutów, posiada również swoją słabą stronę, a jest nią więcej niż przeciętna oferta walutowa. Korzystając z karty prowadzonej w polskich złotych za granicą, musisz się liczyć z następującymi opłatami: prowizją za przewalutowanie w wysokości ok. 2% wartości transakcji i sporym kosztem za wypłatę z zagranicznych bankomatów. Na szczęście, tej ostatniej prowizji możesz uniknąć, wykonując min. 1 transakcję kartą lub Blikiem w miesiącu. Pamiętaj jednak, że jeśli nie wywiążesz się z tego warunku, korzystanie z zagranicznych bankomatów może znacznie uszczuplić Twój portfel.

Sytuacji nie ratuje alternatywa w postaci konta walutowego (w euro, funtach, dolarach lub frankach szwajcarskich) oraz wyrobienie karty walutowej. Co prawda, w tym wariancie unikniesz prowizji za przewalutowanie transakcji, nie unikniesz jednak opłaty za korzystanie z karty oraz za wypłatę gotówki z zagranicznych bankomatów za granicą. Do tego dochodzi koszt prowadzenia rachunku walutowego (chociaż tu masz szansę na uniknięcie tej prowizji, otwierając konto walutowe przez Millenet).

Słowem, niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, i tak jest źle i tak niedobrze.

Kilka mniejszych niedociągnięć

Na zakończenie wspomnijmy jeszcze o dwóch mankamentach Konto 360° Student. Wielka szkoda, że bank wciąż nie udostępnił swoim klientom płatności mobilnych Google Pay (mamy jednak nadzieję, że ta „niedoróbka” zostanie szybko naprawiona). Zaskoczeniem in minus są też niskie dzienne limity przelewów: maks. 50 tysięcy za pośrednictwem bankowości internetowej i maks. 10 tys. zł w aplikacji mobilnej (w ramach przelewów zwykłych i natychmiastowych).

Jak założyć konto?

Konto 360° Student - poza promocją - najłatwiej i najwygodniej otworzysz online, wypełniając wniosek dostępny na stronie internetowej banku. We wniosku musisz podać swoje dane: imię, nazwisko, PESEL, adres e-mail oraz telefon kontaktowy, a także wybrać sposób podpisania umowy (podczas wizyty w oddziale lub za pośrednictwem kuriera).

Co stanie się z rachunkiem po Twoich 26 urodzinach?

Po trzech miesiącach od ukończenia przez Ciebie 26. roku życia rachunek zostanie automatycznie przekształcony w standardowe Konto 360°. Pamiętaj jednak, że w przypadku „dorosłej” wersji konta obowiązują nieco inne zasady umożliwiające zwolnienie z opłat. Aby uniknąć prowizji za prowadzenie rachunku (8 zł), obsługę karty (7 zł) oraz wypłatę z krajowych i zagranicznych bankomatów, będziesz musiał zapewnić wpływ na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł oraz wykonać choćby jedną płatność kartą lub Blikiem w miesiącu.

Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, możesz oczywiście wypowiedzieć umowę i otworzyć ROR w innym banku.

Zdaniem redakcji

Konto 360° w wersji studenckiej to praktycznie darmowy rachunek, oferujący dostęp do wielu ciekawych usług dodatkowych, np. nowoczesnych form płatności mobilnych takich jak elektroniczne portfele, szybkie przelewy i transakcje zbliżeniowe (Blik, HCE, Apple Pay). Aby konto stało się bezpłatne, wystarczy jedna płatność kartą lub Blikiem w miesiącu na dowolną kwotę.

Solidnym argumentem przemawiającym na korzyść Konta 360° Student jest nowoczesna aplikacja mobilna. Bankowa „apka” jest prosta w obsłudze, zawiera wiele przydatnych funkcji i cieszy się świetną opinią klientów. Reasumując, jeśli nie rozstajesz się ze swoim telefonem i chętnie korzystasz z nieszablonowych rozwiązań, szybko docenisz przygotowane przez bank udogodnienia, choćby takie jak możliwość kupna biletu komunikacji miejskiej.

Kolejnym atutem Konta 360° Student jest Konto Oszczędnościowe Profit (z oprocentowaniem 2,7% przez 3 miesiące) oraz Lokata Urodzinowa 3% + Lokata Mobilna 2,5% – depozyty, z których możesz korzystać wielokrotnie, co samo w sobie jest sporą zaletą. Oczywiście, na rynku można znaleźć lokaty lub konta oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem, jednak… większość z nich to jednorazowe oferty, często obudowane dodatkowymi warunkami. Na szczęście, Bank Millennium poszedł inną drogą i umożliwił swoim klientom systematyczne oszczędzanie.

Jak już wspomnieliśmy, Konto 360° Student ma też swoje minusy, a największym z nich jest bardzo przeciętna oferta walutowa. W gruncie rzeczy wysokie koszty związane z płatnościami za granicą dyskwalifikują ten rachunek jako konto dla podróżników i erasmusowiczów.

Reasumując, Konto 360° Student – jak każde inne konto bankowe - posiada swoje silne oraz słabe strony. Ty sam musisz zdecydować, które aspekty rachunku są dla Ciebie najważniejsze i na tej podstawie podjąć decyzję. Jeśli zwracasz uwagę na niskie opłaty, szukasz dobrej oferty oszczędnościowej, doceniasz zalety nowych technologii, słowem, chcesz mieć konto, które ułatwi Ci zarządzanie finansami, to naszym zdaniem propozycja Banku Millennium jest w stanie zaspokoić Twoje oczekiwania.

Ocena redakcji łącznie:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety

Do 160 zł zniżki na ubezpieczenie OC/AC w Banku Millennium
  • darmowe konto i łatwe warunki uniknięcia opłaty za bankomaty i kartę
  • dobra propozycja dla oszczędzającego (dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe)
  • konto dobre dla początkującego w bankowości (dobra aplikacja mobilna i bankowość internetowa)

Wady

  • nieciekawa oferta walutowa
  • mocno ograniczone limity przelewów

Opinia eksperta

Beata Szymańska
Największy atut - wystarczy 1 transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu, aby konto stało się praktycznie bezpłatne. Po stronie plusów trzeba też umieścić nowoczesną aplikację mobilną i rozbudowaną ofertę oszczędnościową. Słowem, idealna propozycja dla aktywnych i oszczędnych :-))
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji konta
  2. Taryfa opłat i prowizji kart debetowych

O banku

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Czytaj więcej

Komentarze