Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto 360° Junior w Banku Millennium

Konto 360° Junior w Banku Millennium
Źródło: strona Banku Millennium
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Promocje i bonusy:

Zalety:

100 zł na eKarcie goodie za Konto 360° Junior w Banku Millennium
Do końca 9 dni
  • wysoko oceniana aplikacja internetowa i mobilna (dla osób od 14. r.ż.)
  • specjalna aplikacja dla dzieci w wieku 7-13 lat
  • płatności telefonem i Blik już od 7 lat (Apple Pay od 13 lat)

Wady:

  • niezbyt interesująca oferta walutowa na wakacyjny wyjazd

Opinia eksperta

Konto 360° Junior, choć może przydać się i młodszym dzieciom, najlepsze będzie dla aktywniejszych nastolatków. Najbardziej zalety konta odczują odczują osoby, które chętnie korzystają z aplikacji mobilnej i internetowej banku, chcą gromadzić oszczędności, a także aktywnie posługują się kartą debetową.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Bank Millennium jako jedna z nielicznych instytucji przygotował kompleksową ofertę dla niepełnoletnich klientów. Konto 360° Junior można bowiem otworzyć już niemowlakowi; dziecko będzie mogło korzystać z rachunku, dopóki nie skończy 18 lat. Do rachunku wydawana jest karta płatnicza dla osób, które skończyły 7 lat. Rodzic także musi posiadać ROR w Banku Millennium.

Założenie Konta 360° Junior otwiera dostęp do szeregu innych produktów bankowych, zazwyczaj niedostępnych dla osób małoletnich. Posiadacze rachunku Junior uzyskują możliwość „podpięcia” do niego również konta oszczędnościowego, rachunku walutowego (w tym oszczędnościowego w walucie obcej) oraz lokaty prowadzonych na jego nazwisko.

Pełna analiza Konta 360° Junior Banku Millennium


Konto 360° Junior: opłaty i prowizje

Poniżej przedstawiono najważniejsze opłaty związane z Kontem 360° Junior.

Co oferuje Konto 360° Junior?

Przyjrzyjmy się teraz, z jakich usług i funkcji mogą korzystać dzieci w różnym wieku w ramach swojego konta.

Możliwości rachunku bankowego dla dzieci

Usługi oferowane na Koncie 360° Junior zależą od tego, w jakim wieku jest dziecko.

Funkcje i usługi

0-7 lat

7-13 lat

13-18 lat

Karta płatnicza

Nie

Karta Millennium Visa Konto 360° dla Małoletnich

VISA Konto 360 payWave

Bankowość internetowa i mobilna

Nie

Tak, specjalna aplikacja dla dzieci

Tak, Millenet

Płatności telefonem

Nie Tak, HCE i Blik Tak, HCE, Blik i Apple Pay

Konto oszczędnościowe

Tak

Tak

Tak

Konto walutowe (w tym walutowe oszczędnościowe)

Tak

Tak

Tak

Co może rodzic w ramach konta dziecka?

Swoboda korzystania z konta przez nastolatka nie jest nieograniczona; rodzic ma wgląd w rachunek dziecka i może ewentualnie zablokować konkretne transakcje. Może także ustanowić limity, np. płatności kartą czy wypłat z bankomatów.

Ograniczenia występują także przy wypłatach gotówkowych. Z konta osoby małoletniej można pobrać w miesiącu co najwyżej tzw. kwotę zwykłego zarządu, czyli ok. 6000 zł. Wszystkie wypłaty ponad tę sumę wymagają zgody sądu. Jeżeli więc rodzic chciałby zamknąć rachunek dziecka, a na koncie znajdowałoby się np. 15 tys. zł, to operację tę należałoby rozdzielić na przynajmniej 3 miesiące. Rodzic może wypłacić środki z konta dziecka wyłącznie w oddziale.

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa Millenet

Aplikacja mobilna Banku Millennium jest dostępna dla dzieci powyżej 13. roku życia. Za jej pomocą nastolatki mogą płacić telefonem, korzystać z mobilnej autoryzacji transakcji, kupować bilety komunikacji miejskiej, wnioskować o nowe produkty, karty lojalnościowe ze zniżkami, zablokować transakcje kartą poza UE i skorzystać z chatbota Milla.

Wygląd aplikacji mobilnej Banku Millennium
Kliknij, aby powiększyć

Dla młodszych dzieci, w wieku 7-13 lat, bank przygotował osobną aplikację, w której dziecko sprawdzi środki na swoim koncie i historię, wyśle prośbę o kieszonkowe do rodzica, zmieni PIN karty, wykona przelewy na telefon Blik oraz płatności z kodem (z pominięciem czeków Blik), tymczasowo zablokuje kartę debetową, zleci przelewy wewnętrzne na Konto Oszczędnościowe Profit i z rachunku oszczędnościowego na konto osobiste.

Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona Banku Millennium.

Co po ukończeniu 18. roku życia?

Konto 360° Junior przeznaczone jest wyłącznie dla osób niepełnoletnich. Kiedy klient skończy 18 lat, może otworzyć rachunek Millennium 360°. Warunki prowadzenia wersji studenckiej rachunku osobistego są identyczne jak młodzieżowej.

Niezwłocznie po osiągnięciu pełnoletności należy powiadomić bank o tym fakcie i podpisać umowę o kolejny rachunek (wersja Junior zostanie wtedy zamknięta). Jeżeli jednak “świeżo upieczony” dorosły o tym zapomni, najprawdopodobniej bank po jakimś czasie sam dokona takiej zamiany.

Warto pamiętać, że z chwilą osiągnięcia pełnoletności wszystkie środki zgromadzone na rachunkach młodej osoby stają się wyłącznie jej własnością i rodzic traci prawo dostępu do kont dziecka (chyba że dziecko zadecyduje inaczej, np. udzielając rodzicowi pełnomocnictwa).

Kto może otworzyć Konto 360° Junior?

Konto 360° Junior może otworzyć jedno z rodziców dziecka (zgoda drugiego rodzica nie jest wymagana), o ile jest już klientem Banku Millennium.

Rachunek otwierany jest na nazwisko dziecka i to ono jest jego właścicielem.

Promocje Konta 360° Junior

Kto powiedział, że najmłodsi klienci nie mogą brać udziału w bankowych promocjach i zdobywać nagród? Sprawdź, co przygotował Bank Millennium dla posiadaczy Konta 360° Junior.

Jak założyć Konto 360° Junior?

Aby dziecko mogło posiadać własny rachunek w Banku Millennium, konieczne jest również otwarcie konta dla rodzica. Można to zrobić na stronie banku.

Podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie banku jest konto Millennium 360:

Natomiast aby założyć konto dziecku, należy przyjść z nim do oddziału. W banku małoletniemu zostanie założona kartoteka klienta.

Bank otwiera konto dla młodych na podstawie dokumentów dziecka takich jak: dowód osobisty (lub paszport) czy legitymacja szkolna. Potrzebne będą również dokumenty opiekuna prawnego, w tym wypadku rodzica.

Jeżeli rodzic jest klientem Banku Millennium, może spróbować otworzyć rachunek dziecku za pomocą bankowości internetowej/mobilnej. Nawet jeżeli ostatecznie bank nie zgodzi się na otwarcie małoletniemu konta w taki sposób, zawsze można udać się z wypełnionym już wnioskiem do placówki i szybciej podpisać umowę.

Czytaj więcej o zakładaniu kont dziecięcych lub o zakładaniu kont młodzieżowych.

Przydatne produkty powiązane

Produkty oszczędnościowe

Produkty walutowe

Konto 360° Junior w Banku Millennium: opinie, recenzja, porady

Sprawdźmy teraz, jak Konto 360° Junior sprawdza się na co dzień.

Atrakcyjność opłat

Prowadzenie Konta 360° Junior jest bezwarunkowo darmowe. „Bezwarunkowo” oznacza, że bank nie wymaga zapewnienia żadnych regularnych wpływów na rachunek ani utrzymywania na nim określonej minimalnej kwoty. Saldo konta może wynosić zero i nie będzie się to wiązało z żadnymi kosztami.

Prowizje mogą pojawić się przy karcie. Młodsze dzieci (7-13 lat) nie zapłacą na korzystanie z karty debetowej, ale jej wydanie i odnowienie to już pewien koszt (karta dla dziecka ważna jest przez 4 lata).

Z kolei nastolatek może za kartę płacić kilka złotych miesięcznie, chyba że wykona nią choć jedną transakcję „plastikiem” lub Blikiem w miesiącu. Kwota jest dowolna, do zwolnienia z opłaty wystarczy kupno choćby napoju lub bułki. Co ważne, wykonanie tej jednej transakcji powoduje, że można w danym miesiącu pobierać za darmo środki z bankomatów zarówno w całej Polsce, jak i za granicą. W przeciwnym wypadku bank proponuje dość zawiły system darmowych, tańszych i drogich maszyn.

Mimo swoich oczywistych mocnych stron Konto 360° Junior ma również kilka wad. Pierwszą z nich jest opłata za kartę oraz uzależnienie darmowych wypłat z bankomatów od wykonania transakcji “plastikiem” lub Blikiem (dla dzieci od 13 lat). O ile siedemnastolatek nie będzie miał raczej problemów ze spełnieniem tego warunku, o tyle trzynastolatek – już niekoniecznie. Jeżeli nie uda mu się zapłacić kartą w danym miesiącu, nie tylko będzie musiał uiścić prowizję za kartę, ale i straci darmowe wypłaty z bankomatów.

Z mieszanymi uczuciami podchodzę też do rozróżnienia, które bankomaty są darmowe, które kosztują tylko złotówkę, a które aż 5 zł (oczywiście przy braku spełnienia warunku zwolnienia z opłat). Dla dziecka taki system jest skomplikowany, trudno też wymagać od młodego człowieka pełnej mobilności w znalezieniu darmowego bankomatu. Moim zdaniem wypłaty przynajmniej z maszyn krajowych powinny być bezwarunkowo bezpłatne.

Użyteczność rachunku

Jeśli chodzi o dzieci w wieku 7-13 lat, to muszę przyznać, że Millennium stanął na wysokości zadania. Nie każdy bank udostępnia osobom w tym wieku kartę płatniczą, a już prawdziwą rzadkością jest specjalna aplikacja mobilna, umożliwiająca dziecku faktyczne – choć dostosowane do wieku – korzystanie z konta.

Natomiast dziecko poniżej 8. roku życia nie może wykonywać przelewów ani płacić kartą czy skorzystać z bankomatu. To ogólnie obowiązująca zasada na rynku bankowości. W przypadku dzieci w tym wieku Konto 360° Junior może służyć w zasadzie wyłącznie głównie do gromadzenia oszczędności. Choć sam rachunek nie jest oprocentowany, otwiera dostęp do produktów oszczędnościowych w rodzaju rachunku oszczędnościowego czy lokaty.

Funkcje i usługi Konta 360° Junior dla nastolatka nie różnią się w zasadzie od możliwości, jakie oferuje zwykłe konto dla dorosłych. Tak więc nastolatek może sam robić przelewy przez Internet (w systemie transakcyjnym Millenet, w tym operacje zagraniczne), wpłacać/wypłacać gotówkę, płacić kartą oraz telefonem (w tym Apple Pay, choć w Polsce usługa ta jest dostępna dla osób od 16. roku życia. Podpowiedź: banki nie weryfikują, jaki wiek podał użytkownik przy rejestracji w usłudze), wpłacać środki we wpłatomacie czy składać wniosek o nowe produkty (np. o konto oszczędnościowe). Natomiast niedostępne dla młodych są kredyty i pożyczki.

Oferta walutowa na zagraniczny wyjazd to podstawowa słabość Konta 360° Junior. Bank Millennium nie udostępnia kart wielowalutowych, a jedynie płatne kartę walutową do rachunku w euro, ponadto pobiera niewielką - ale jednak - prowizję za przewalutowanie transakcji.

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa Millenet

Aplikacja mobilna Banku Millennium cieszy się dużym uznaniem wśród jej użytkowników. Jest ona również dostępna dla klientów niepełnoletnich (powyżej 13. roku życia; osoby młodsze mogą korzystać ze specjalnej aplikacji dla dzieci w wieku 7-13 lat).

Aplikacja uchodzi za bardzo czytelną i intuicyjną, dzięki czemu nie sprawia użytkownikom większych problemów w aktywnym korzystaniu z bankowości mobilnej. Podobnie czytelny i funkcjonalny jest system bankowości internetowej Millenet.

Czy znasz wszystkie reguły bezpiecznego bankowania w sieci? Sprawdź się z naszym poradnikiem, jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej.

Oferta oszczędnościowa

Jak już wspominałam, Bank Millennium udostępnia osobom niepełnoletnim produkty oszczędnościowe takiej jak Konto Oszczędnościowe Profit, rachunki oszczędnościowe w walutach obcych, a także lokaty. Każdy taki rachunek otwierany jest za zgodą rodzica na imię i nazwisko dziecka, a zgromadzone środki należą do nieletniego. Podlegają ograniczeniom przy wypłacie, dopóki małoletni nie skończy 18 lat i będzie mógł zupełnie samodzielnie decydować o swoich pieniądzach.

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w cyklicznej promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit na tzw. nowe środki i dzięki temu podwyższać oprocentowanie na swoim rachunku.

Promocje i bonusy

Bank często organizuje promocje tego rachunku, w których po spełnieniu prostych warunków aktywności można zdobyć kilkadziesiąt złotych premii. Łączą się one z oferami specjalnymi rachunku Millennium 360° - czyli konta dla rodzica - dzięki czemu i rodzic, i dziecko mogą otrzymać premię.

Podsumowanie: Bank Millennium i konto dla dziecka na całe dzieciństwo

Konto 360° Junior to darmowy rachunek dziecięcy i młodzieżowy, przeznaczony dla osób w wieku 0-18 lat. Można go otworzyć wtedy, gdy rodzic posiada w Banku Millennium swój rachunek.

Każde bieżące konto dla dziecka na polskim rynku jest prowadzone bezpłatnie, natomiast oferta Millennium wyróżnia się czym innym: nowoczesnymi rozwiązaniami dla młodych oraz dostępem do szerokiej gamy funkcji i usług – również dla dzieci poniżej 13. roku życia (choć o katalogu funkcji decyduje wiek dziecka). Krokiem zdecydowaniem wartym uznania jest uruchomienie specjalnej aplikacji mobilnej banku już dla siedmiolatków.

Minusem oferty jest konieczność wykonywania min. 1 transakcji kartą lub Blikiem w miesiącu przez nastolatka. Choć spełnienie tego wymogu zwalnia jednocześnie z opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów, to warunek ten może być trudny do spełnienia dla młodszych nastolatków. Trudno również nie zauważyć, że w wielu innych bankach korzystanie z bankomatów (przynajmniej krajowych) jest dla młodzieży bezpłatne.

Zaletami Konta 360° Junior – poza brakiem opłat za prowadzenie rachunku – są dodatkowe produkty oszczędnościowe dostępne dla dziecka, np. konto oszczędnościowe oraz lokaty. Możliwe jest również oszczędzanie w walucie obcej (zarówno na kontach oszczędnościowych, jak i na lokatach).

Pierwsze kroki z bankowością na pewno ułatwi młodemu klientowi aplikacja mobilna i serwis bankowości internetowej Millennium. Bank zadbał o ich przejrzystość, czytelność i funkcjonalność.

Podsumowując, Konto 360° Junior nie powinno rozczarować ani dziecka, ani jego rodziców. Warto przy tym pamiętać, że korzystanie z niego wiąże się z kilkoma drobnymi obowiązkami, co jednak może być skuteczną motywacją do nauki zarządzania swoim budżetem i pilnowania wydatków.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji - konta
  2. Taryfa opłat i prowizji - karty płatnicze
  3. Cennik usług Blik

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.

Pytania i odpowiedzi: