Konta walutowe i karta multiwalutowa w ofercie eurobanku

Konta walutowe i karta multiwalutowa w ofercie eurobanku Źródło obrazka: strona eurobanku

W ofercie eurobanku pojawiły się właśnie rachunki walutowe prowadzone w euro, dolarach i funtach brytyjskich, a także karta walutowa, którą można podpiąć pod poszczególne konta. Klientom banku udostępniono także opcję dokonywania przelewów walutowych, co do tej pory nie było możliwe i stanowiło jeden z największych minusów oferty eurobanku.

Zgodnie z cennikiem banku otwarcie i prowadzenie kont walutowych będzie darmowe, a z oferty mogą skorzystać wszyscy posiadacze rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w eurobanku. Bezpłatne mają być także przelewy wewnętrzne, a także pierwsza w danym miesiącu wypłata środków realizowana w placówce banku (za kolejne wypłaty zapłacimy po 7 zł).

Tania karta multiwalutowa

Interesującym elementem nowej oferty jest karta multiwalutowa, którą można podłączyć pod wszystkie konta walutowe, jakie posiada dany klient eurobanku. W praktyce karta wydawana jest do konta w polskich złotych, ale jeśli płatność odbywa się w innej walucie, karta w pierwszej kolejności korzysta właśnie z tych środków. Natomiast jeśli akurat na danym koncie walutowym nie mamy zdeponowanych pieniędzy, do dokonania płatności wykorzystywane są środki znajdujące się na rachunku w polskich złotych.

W przypadku kart Visa rozliczenie takiej transakcji odbywa się po korzystnym kursie stosowanym przez Visę z uwzględnieniem 3-proc. prowizji banku. W przypadku konta Prestige prowizja jest jedynie 1-procentowa! Natomiast w przypadku kart Mastercarda transakcję rozlicza się bez prowizji, ale za to po mniej korzystnym dla klienta kursie wynikającym z tabeli kursowej eurobanku.

Wydanie karty multiwalutowej jest darmowe, a do końca marca 2018 roku bank nie pobierze za nią żadnych opłat. Po tym okresie korzystanie z niej kosztować będzie 1,90 zł miesięcznie.

Dowiedz się więcej, jak działa karta multiwalutowa i które banki oprócz eurobanku mają ją w ofercie.

Darmowe wypłaty z bankomatów dla Konta Prestige

Atrakcyjnie dla klientów eurobanku prezentują się także prowizje za opłaty z bankomatów, które wyniosą maksymalnie 1,5 euro, dolara lub funta (w zależności od waluty konta). Natomiast posiadacze konta typu Prestige oraz wszyscy klienci korzystający z sieci eurobanku nie zapłacą za taką operację ani grosza.

Nowe przelewy walutowe

Dzięki wprowadzeniu do oferty kont walutowych, wszyscy klienci eurobanku będą mogli od teraz dokonywać także przelewów, których waluta jest inna niż złoty. Za standardowy przelew SEPA zapłacimy tylko 5 zł, natomiast przesłanie pieniędzy w trybie pilnym będzie kosztować 50 zł. Z kolei koszt przelewu SWIFT wyniesie 0,25% kwoty transakcji, ale nie mniej niż 50 zł i nie więcej niż 200 zł.

Nowa oferta walutowa eurobanku w pigułce

Poniżej znajdziesz zestawienie nowej oferty walutowej eurobanku.

Dostępne waluty euro, dolar, funt
Opłata za otwarcie konta walutowego 0 zł
Opłata za prowadzenie konta walutowego 0 zł
Podjęcie gotówki w oddziale banku 7 zł (pierwsza wypłata bezpłatna)
Wydanie karty multiwalutowej 0 zł
Obsługa karty wielowalutowej* 1,90 zł miesięcznie (do 30.03.2018 opłata nie jest pobierana)
Wypłata gotówki w sieci bankomatów Eurobanku 0 EUR/USD/GBP
Wypłata gotówki z obcych bankomatów 1,5 EUR/USD/GBP lub 0 EUR/USD/GBP dla posiadaczy konta Prestige
Przelew SEPA w trybie standardowym 5 zł
Przelew SEPA w trybie ekspresowym 50 zł
Przelew SWIFT 0,25% kwoty przelewu, min. 50 zł, max. 200 zł

* Opłata za korzystanie z usługi karty multiwalutowej. Oprócz tego wciąż obowiązuje standardowa opłata za korzystanie z karty debetowej w zależności od posiadanego konta osobistego.

Pełną taryfę opłat i prowizji można zobaczyć tutaj.

Naszym zdaniem

Wprowadzając do sprzedaży paletę produktów walutowych, eurobank uzupełnił tym samym swoją największą lukę w dotychczasowej ofercie. Jak do tej pory jego klienci mogli bowiem korzystać wyłącznie z kont i kart prowadzonych w polskich złotych. Na duży plus zasługuje zaoferowanie karty multiwalutowej, dzięki której za pomocą jednego plastiku możemy realizować płatności nawet z czterech różnych kont. Tym samym bank dołączył do wciąż wąskiego grona banków, którzy oferują tego typu produkt.

Jednocześnie porównując ofertę eurobanku do konkurencji, należy stwierdzić, że jest ona jedną z tańszych. Co prawda w większości banków otwarcie i prowadzenie konta walutowego jest darmowe, ale już w przypadku karty płatniczej wiele z nich nalicza opłaty od pięciu do nawet kilkunastu złotych miesięcznie. Tymczasem w eurobanku karta do obsługi kont walutowych do końca marca jest darmowa, a po tym okresie jej koszt wyniesie tylko 1,90 zł. Jeśli więc ktoś szuka niedrogich w korzystaniu i w pełni funkcjonalnych produktów walutowych – oferta eurobanku będzie dla niego jak znalazł.

Z ostatniej chwili

 • 25.03.2019 14:13

  3 nagrody do wyboru, każda o wartości do 300 zł. To Ty decydujesz, o którą będziesz się ubiegał. Poznaj promocję "Korzyści dla Ciebie 2019" banku Credit Ag

 • 22.03.2019 18:31

  W najnowszej promocji BGŻ BNP Paribas i firmy Ad Astra można zdobyć dość nietypowe nagrody rzeczowe - 3 zestawy klocków Lego o łącznej wartości 130 zł.

 • 22.03.2019 11:40

  W promocji karty kredytowej Visa Silver Pajacyk Santandera do zdobycia jest 291 Monet Allegro, czyli 291 zł, do wykorzystania na zakupy w tym serwisie.

 • 19.03.2019 13:46

  Nawet 1700 zł mogą zgarnąć przedsiębiorcy, którzy otworzą iKonto Biznes w Alior Banku i będą z niego aktywnie korzystali przez rok.

 • 18.03.2019 18:33

  Ruszyła kolejna promocja Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas. Do zdobycia jest nawet 200 zł za prostą aktywność na rachunku.

 • 18.03.2019 17:29

  Korzystasz z Blika? Teraz w loterii możesz zdobyć nawet 100 tys. zł! Zasady akcji są bardzo proste. Sprawdź. 

 • 14.03.2019 14:15

  Za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, bank Pekao proponuje przedsiębiorcom 3 darmowe szkolenia o rynkowej wartości kilkuset złotych.

 • 14.03.2019 13:10

  Nawet 300 zł może wrócić w ciągu roku na rachunek Twojej karty kredytowej w ING Banku Śląskim.

 • 13.03.2019 09:15

  Alior Bank ponownie oferuje oprocentowanie 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym dla nowych środków do 100 tys. zł.

 • 11.03.2019 10:51

  Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymają premie gotówkowe i inne bonusy, gdy zrezygnują z usług Orange Finanse i zmienią warunki współpracy z mBankiem.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.