My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta osobiste z premią - lipiec 2019

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 14:19
Konta osobiste z premią - [Data format="month Year" /]

Aktualny ranking kont z premią – lipiec 2019

Wyświetl:

Konta osobiste z premią

Przejdź do pełnego rankingu kont osobistych
Sprawdź pełną listę kont osobistych

Założenia, na jakich powstał ranking

Wysoka nagroda za otwarcie konkretnego konta nie musi oznaczać, że to najlepszy rachunek dostępny na rynku, a akcja, w której jest oferowany, jest najatrakcyjniejszą z aktualnie trwających. Są jeszcze inne parametry, które bierzemy pod uwagę w rankingu kont z premią.

W rankingu kont osobistych oceniamy standardowe warunki prowadzenia konkretnego rachunku (np. opłaty za korzystanie z niego i możliwość ich uniknięcia) oraz związanej z nim karty debetowej (np. miesięczny koszt jej używania, wypłaty z bankomatów). Ze względu na to, że co pewien czas organizowane są akcje promujące poszczególne rachunki osobiste, zdecydowaliśmy się na opracowanie rankingu kont z premią. Największe znaczenie przypisaliśmy w nim wysokości i atrakcyjności proponowanej nagrody oraz warunkom, jakie należy spełnić, by ją uzyskać. Opłaty dotyczące rachunku i karty płatniczej mają tym razem mniejsze znaczenie.

Kryteria oceny kont z premią
Kliknij, aby powiększyć

Najważniejsze - atrakcyjna nagroda i warunki jej uzyskania

Opracowując założenia naszego rankingu rachunków z premią, oparliśmy się o własne doświadczenia związane z uczestnictwem w promocjach organizowanych przez banki oraz sygnały i sugestie płynące od Czytelników naszego portalu.

Uważamy, że atrakcyjna premia ma duże znaczenie dla oceny, ale równie ważne są warunki, jakie trzeba spełnić, by ją zdobyć. Weryfikujemy zakres niezbędnej aktywności, łatwość wywiązania się z warunków przez szerokie grono uczestników, ale także przejrzystość regulaminu. Naszym zdaniem, nieprecyzyjny, dwuznaczny opis zasad promocji to poważny mankament wielu akcji mogący „odstraszać” potencjalnych uczestników, zwłaszcza początkujących Łowców Promocji.

Opłaty istotnym uzupełnieniem

W sytuacji, gdy oceniamy atrakcyjność promocji i warunki uzyskania w niej nagrody, na dalszy plan schodzą kwestie związane z opłatami za podstawowe usługi bankowe dotyczące rachunku oraz powiązanej z nim karty płatniczej. Oceniamy jednak miesięczny koszt prowadzenia konta czy korzystania z „plastiku”, możliwość uniknięcia tych opłat, bo nie po to sięga się po bonusy, by część z nich oddawać zaraz bankowi w postaci różnego rodzaju opłat.

Stawiamy na rzetelność i aktualność

Wkrótce po starcie nowej akcji uwzględniamy jej zasady w naszym zestawieniu. Dzięki temu zawsze masz rzetelny obraz aktualnej sytuacji rynkowej i wiesz, gdzie znajdziesz najatrakcyjniejsze promocyjne wisienki.

Jeśli masz sugestie, propozycje zmian w metodologii naszego zestawienia kont z premią, chętnie je poznamy i przemyślimy. Pisz śmiało.