My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta osobiste z premią - październik 2019

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 19:40
Konta osobiste z premią - październik 2019

Aktualny ranking kont z premią – październik 2019

Wyświetl:

Konta osobiste z premią

Sprawdź pełną listę kont osobistych

Założenia, na jakich powstał ranking

Wysoka nagroda za otwarcie konkretnego konta nie musi oznaczać, że to najlepszy rachunek dostępny na rynku, a akcja, w której jest oferowany, jest najatrakcyjniejszą z aktualnie trwających. Są jeszcze inne parametry, które bierzemy pod uwagę w rankingu kont z premią, by nasze zestawienie było obiektywne, uwzględniało punkty spojrzenia różnych osób.

W rankingu kont osobistych oceniamy standardowe warunki prowadzenia konkretnego rachunku (np. opłaty za korzystanie z niego i możliwość ich uniknięcia) oraz związanej z nim karty debetowej (np. miesięczny koszt jej używania, wypłaty z bankomatów). Ze względu na to, że co pewien czas organizowane są akcje promujące poszczególne konta osobiste, zdecydowaliśmy się na opracowanie odrębnego zestawienia rachunków z nagrodą. Uwzględniamy w nim ROR-y, których otwarcie wiąże się aktualnie z otrzymaniem specjalnego bonusu, oczywiście po spełnieniu wymagań postawionych przez organizatora akacji (jest nim na ogół bank czy organizacja płatnicza, ale niekiedy inny podmiot).

Kryteria oceny kont z bonusem

W naszym rankingu największe znaczenie przypisaliśmy wysokości i atrakcyjności proponowanej nagrody (pewne znaczenie ma też jej forma – gotówka, voucher, nagroda rzeczowa) oraz warunkom, jakie należy spełnić, by ją uzyskać. Opłaty dotyczące rachunku i karty płatniczej są tym razem na dalszym planie. Wynika to z faktu, że w wielu przypadkach wymagania promocji są tożsame z warunkami uprawniającymi do bezpłatnego korzystania z konta osobistego czy z karty płatniczej. Uczestnicząc w promocji masz ten kłopot z głowy, a po zgarnięciu nagrody za otwarcie konta nie masz obowiązku dalszego utrzymywania danego rachunku i powiązanych z nim produktów. Możesz z nich zrezygnować nie ponosząc żadnych konsekwencji.

Ranking konto osobistych z premią  - kyteria oceny
Kliknij, aby powiększyć

Najważniejsze - atrakcyjna nagroda za konto

Opracowując założenia naszego rankingu rachunków z premią, oparliśmy się o własne doświadczenia związane z uczestnictwem w promocjach organizowanych przez banki oraz sygnały i sugestie płynące od Czytelników naszego portalu.

Na tej podstawie uznajemy, że olbrzymie znaczenie ma atrakcyjność oferowanej nagrody. Przy czym mamy na myśli nie tylko jej realną wartość, ale i możliwość korzystania z niej oraz jej przydatność dla szerokiego grona osób.

Na szczycie takiego mini-rankingu nagród stawiamy konto z nagrodą gotówkową, gdyż klient sam może w pełni zdecydować, na co i kiedy wyda otrzymany bonus. W tej sytuacji nawet mniejsza kwota jest bardzo atrakcyjna.

Na drugim miejscu klasyfikujemy rachunki z bonem/voucherem. W tym przypadku swoboda wykorzystania premii jest już mniej lub bardziej ograniczona, zarówno w czasie (termin ważności vouchera), jak i w „przestrzeni” (miejsce wykorzystania bonu). Dobrze, gdy otrzymany kod uprawnia do zakupów w wielu sklepach albo - gdy jest ich mniej - ich asortyment jest bardzo różnorodny. Nagradzanie voucherami, które są ważne przez kilkanaście dni i można z nich skorzystać tylko w nielicznych, na dodatek „niszowych” sklepach, uważamy za niezbyt uczciwe wobec uczestników promocji.

Najniżej oceniamy atrakcyjność kont z nagrodą rzeczową czy punktami w ramach programu lojalnościowego. W pierwszym przypadku klient nie ma absolutnie żadnej decyzyjności – po prostu musi się cieszyć z bonusu, który przygotował organizator. W opcji z punktami jest nieco lepiej, bo istnieje wybór spośród nagród ujętych w katalogu programu. Oczywiście pod warunkiem, że punktów jest dostatecznie dużo, by móc je wymienić od razu na coś ciekawego. Nieprzychylnie patrzymy na sytuacje, gdy dla doprowadzenia do tego etapu trzeba się jeszcze wykazać jakąś aktywności i zebrać dodatkowe punkty.

Zupełnie osobno oceniamy atrakcyjność promocji, w których występuje konto z moneybackiem. W tym przypadku punktujemy nie tylko wysokość zwrotu (jako pewien procent transakcji lub określoną kwotę), ale również możliwość jego uzyskania (w jakich sklepach; jaka kwota minimalna transakcji jest wymagana, by moneyback został naliczony; po jakim czasie klient „odzyskuje” wydane pieniądze itp.).

Nie mniej ważne - warunki jej uzyskania

Uważamy, że atrakcyjna premia za otwarcie konta ma duże znaczenie dla jego oceny, ale równie ważne są warunki, jakie trzeba spełnić, by ją zdobyć. Weryfikujemy zakres niezbędnej aktywności, łatwość wywiązania się z warunków przez szerokie grono uczestników, ale także przejrzystość regulaminu.

Działania wymagane przez regulamin, a niezbędne do otrzymania premii, oceniamy pod kątem możliwości ich realizacji przez przeciętnego użytkownika danego produktu. Doceniamy, że wystarczy jakikolwiek wpływ na konto (lub w niewielkiej kwocie) albo tylko kilka transakcji kartą czy wydanie nią niewielkiej kwoty. Nieprzychylnie patrzymy na akcje, w których są bardzo rygorystyczne wymagania dotyczące pieniędzy wpływających na rachunek lub konieczne jest wykonanie choć jednostkowej transakcji kartą na dość wysoką kwotę minimalną.

Naszym zdaniem, nieprecyzyjny, dwuznaczny opis zasad promocji to poważny mankament wielu akcji mogący „odstraszać” potencjalnych uczestników, zwłaszcza początkujących Łowców Promocji. Dlatego zwracamy uwagę na sformułowania zawarte w regulaminach akcji specjalnych. Z uznaniem patrzymy na przejrzyste, napisane przystępnym językiem zasady promocji, zawierające precyzyjne definicje pojęć występujących w dokumencie. Negatywnie oceniamy zawiłe, trudne do zrozumienia regulaminy, które wymagają licznych konsultacji z pracownikami banku, a i tak pozostawiają dozę niepewności czy też dają organizatorowi pole do innej interpretacji zapisów.

Uważamy, że nie można premiować akcji i związanych z nimi rachunków, jeśli zawiłości regulaminu stwarzają możliwość sporów z organizatorem, istnieje ryzyko, że konieczne będzie pisanie reklamacji, gdy premia nie zostanie przyznana, albo uzyskanie nagrody będzie wynikało, choćby częściowo, z uznaniowej decyzji organizatora.

Opłaty istotnym uzupełnieniem

W sytuacji, gdy na potrzeby zestawienia rachunków z bonusem oceniamy atrakcyjność promocji i warunki uzyskania w niej nagrody, na dalszy plan schodzą kwestie związane z opłatami za podstawowe usługi bankowe dotyczące rachunku oraz powiązanej z nim karty płatniczej.

Jak już wspomnieliśmy, w wielu przypadkach wymagana przez regulamin akcji specjalnej aktywność jest tożsama z warunkami bezpłatności danego produktu zapisanymi w tabeli opłat i prowizji. Są jednak i takie promocje, w których działania niezbędne dla uniknięcia opłat są wyższe lub odmienne od zadań postawionych przed uczestnikami promocji. Dlatego podczas tworzenia rankingu kont z premią oceniamy również i miesięczny koszt prowadzenia konta czy korzystania z „plastiku”, możliwość uniknięcia tych opłat. Wszak nie po to sięga się po bonusy, by część z nich oddawać zaraz bankowi w postaci różnego rodzaju opłat.

Stawiamy na rzetelność i aktualność

Wkrótce po starcie nowej akcji uwzględniamy jej zasady w naszym zestawieniu. Dzięki temu zawsze masz rzetelny obraz aktualnej sytuacji rynkowej i wiesz, gdzie znajdziesz najatrakcyjniejsze konta z nagrodą. Można powiedzieć, że my wykonaliśmy swoją pracę – przygotowaliśmy Ci przydatne informacje. Teraz ruch należy do Ciebie. Sam musisz zdecydować, który rachunek z premią jest dla Ciebie najatrakcyjniejszy, regulamin której akcji nie stawia przed Tobą trudnych do realizacji wymagań i tym samy łatwo, bez stresów i wyrzeczeń zgarniesz przypisany do niego bonus.

Początkującym Łowcom Promocji radzimy, by zaczynali od prostych, z niewielkimi wymaganiami akcji, w których nagrody może nie są oszałamiające, ale łatwe do zdobycia. W miarę zdobywania doświadczenia, oswajania się z wymaganiami regulaminów, można przejść do bardziej skomplikowanych promocji, by w końcu zapolować naprawdę na „grubego zwierza”, czyli bardzo atrakcyjną nagrodę. O tym, że warto korzystać z akcji specjalnych przekonasz się, czytając nasz tekst o tym, jak udział w promocjach korzystnie wpływa na charakter. A gdybyś chciał wiedzieć, dlaczego oferowane są konta z premią i kto na tym korzysta, zajrzyj do tego tekstu.


Jeśli masz sugestie, propozycje zmian w metodologii naszego zestawienia kont z premią, chętnie je poznamy i przemyślimy. Pisz śmiało!