Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

80 zł kieszonkowego za Konto Samodzielniaka w BNP Paribas

80 zł kieszonkowego za Konto Samodzielniaka w BNP Paribas
Źródło: najlepszekonto.pl

Zasady trwającej do 31 października 2021 r. akcji "Kieszonkowe dla Samodzielniaka II" są bardzo proste. Bez trudu poradzi sobie z nimi nastolatek (13-18 lat), jak i dziecko w wieku 7-13, bo to właśnie do osób w tym wieku skierowana jest opisywana promocja.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto czytać opis tej akcji, bo nie jesteś przekonany do otwierania rachunku bankowego dla swojej pociechy, to zachęcamy Cię do lektury tekstów „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku” oraz „Jak założyć konto nastolatkowi?”.

Czas przejść do szczegółów związanych z uczestnictwem i warunkami aktywności.

Kto ma szansę na kieszonkowe?

W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma produktami:

  • Kontem Samodzielniaka, którego posiadacz musi mieć skończone 13 lat, ale nie ukończył jeszcze 18 r.ż.;
  • Kontem Karty Samodzielniaka, które można założyć dziecku w wieku 7-13 lat pod warunkiem, że rodzic/opiekun prawny sam jest posiadaczem rachunku osobistego w BNP Paribas.

Będąc rodzicem nastolatka, musisz udać się z nim do placówki BNP Paribas, by wyrazić zgodę na udział pociechy w promocji, ale to syn/córka będzie właścicielem Konta Samodzielniaka z Kartą do Dorosłości i to on/ona będzie podpisywał/a dokumenty.

Jako rodzic dziecka w wieku 7-13 lat możesz samodzielnie dopełnić wszelkich formalności i otworzyć dziecku Konto Karty Samodzielniaka z Kartą Samodzielniaka lub Mikrokartą Samodzielniaka. Ta ostatnia umożliwia jedynie transakcje zbliżeniowe.

Co zrobić, by zasłużyć na nagrodę?

Jak wspomnieliśmy, wymagania regulaminu naprawdę nie są skomplikowane. Oto co trzeba zrobić:

Krok 1
Krok 1

Do 31 października 2021 r. załóż w BNP Paribas Konto Karty Samodzielniaka (będąc rodzicem dziecka w wieku 7-13 lat) lub Konto Samodzielniaka (jako nastolatek w wieku 13-18 lat) wraz z dostępem do bankowości internetowej.

Wykaz placówek banku, w których możesz dopełnić formalności, znajdziesz tutaj.

Krok 2
Krok 2

Twoim obowiązkiem jako rodzica/opiekuna prawnego małoletniego, co wynika z regulaminu akcji, jest zasilenie nowo otwartego rachunku dziecka w 4 kolejnych miesiącach dowolną kwotą, by pociecha mogła wykonać w każdym miesiącu wymagane transakcje bezgotówkowe kartą debetową.

Krok 3
Krok 3

Dyskretnie monitoruj, czy Twoja pociecha wykona w każdym z 4 kolejnych miesięcy po otwarciu konta przynajmniej 5 płatności kartą na dowolną kwotę.

​​​​​​​Za każdy miesiąc, w którym powyższe zadanie zostanie zrealizowane, bank przekaże na konto małoletniego 20 zł kieszonkowego. Maksymalna nagroda wynosi więc 80 zł.

Nagroda
Nagroda

Premia wpłynie na Konto Karty Samodzielniaka lub Konto Samodzielniaka do 10. dnia kolejnego miesiąca po tym, w którym zostały wykonane transakcje.

Istotne szczegóły

Przystępując do promocji, nie zapomnij o akceptacji jej regulaminu,

Zwracamy uwagę, że Kartą Samodzielniaka można płacić tylko w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych.

Możliwa jest sytuacja, że w trakcie trwania promocji Twoje dziecko skończy 18 lat. Wówczas jego rachunek zostanie przekształcony w "dorosłe" konto i tym samym bank zaprzestanie wypłacania kieszonkowego, gdyż, zgodnie z regulaminem, bonus może być przekazywany tylko na rachunki osób niepełnoletnich. Tym samym maksymalna premia może być niższa niż 80 zł.

Z regulaminu wynika, że niespełnienie warunku w jednym miesiącu nie pozbawia możliwości ubiegania się o premię w kolejnym. W tej sytuacji Twoja pociecha po prostu otrzyma łącznie mniejsze kieszonkowe.

Zdobyta nagroda zwolniona jest z podatku dochodowego, nie trzeba jej wykazywać w rocznym zeznaniu podatkowym.

Konto Samodzielniaka

Większość usług dostępnych dla małoletnich klientów banków oferowana jest za darmo. Nie inaczej jest w BNP Paribas: konto i wydana do niego karta otwierane są i prowadzone bezwarunkowo za darmo. Zwracamy jedynie uwagę na opłatę za Mikrokartę Samodzielniaka (1 zł/miesiąc) oraz prowizję za wypłatę z bankomatu Blikiem (5 zł).

Dodatkowe kieszonkowe zawsze się przyda

Oferowane przez BNP Paribas dodatkowe kieszonkowe nie jest oszałamiające, ani w ujęciu miesięcznym, ani całościowym. Nie ma jednak co narzekać, warto dostrzec, że to doskonała okazja do oswojenia dziecka ze światem finansów i uznać, że premia pieniężna to tylko miły dodatek.

Przemyśl tę propozycję, porozmawiaj z pociechą o otwarciu rachunku i rozpocznijcie wspólnie przygodę z bankowością.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji :Kieszonkowe dla Samodzielniaka II"

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.