Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Zyskaj kieszonkowe dla pociechy – 150 zł z Kontem Samodzielniaka w BNP Paribas

Zyskaj kieszonkowe dla pociechy – 150 zł z Kontem Samodzielniaka w BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Od czasu do czasu banki zachęcają rodziców, by ci założyli rachunki dzieciom i w zamian oferują małoletnim nagrody pieniężne lub vouchery do wybranych sklepów. Taką propozycję przygotował właśnie BNP Paribas, a okazją ku temu jest wprowadzenie do oferty Konta Karty Samodzielniaka (dla dzieci w wieku 7-13 lat) oraz Konta Samodzielniaka (dla małoletnich w wieku 0-18 lat).

Jeśli otworzysz Konto Karty Samodzielniaka dla swojego dziecka albo zezwolisz nastolatkowi na podpisanie umowy o Konto Samodzielniaka i Twoja pociecha będzie wykonywała otrzymaną kartą płatniczą przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu, to przez pół roku bank będzie wypłacał małoletniemu kieszonkowe w wysokości 25 zł. W sumie jest więc do zdobycia 150 zł.

Kto może starać się o kieszonkowe?

Akcja „Kieszonkowe dla Samodzielniaka” trwa do 31 stycznia 2021 r. Jej regulamin mówi, że nie mogą w niej brać udziału osoby, które uczestniczyły we wcześniejszych podobnych akcjach zorganizowanych pod hasłami "Kieszonkowe 2020" i "Kieszonkowe do szkoły".

Dodatkowe warunki:

  • posiadacz Konta Samodzielniaka musi mieć skończone 13 lat, ale nie ma jeszcze 18 lat;
  • Konto Karty Samodzielniaka możesz założyć swemu dziecku w wieku 7-13 lat pod warunkiem, że sam jesteś posiadaczem rachunku osobistego w BNP Paribas.

Uwaga dla rodzica

Będąc rodzicem lub przedstawicielem ustawowym dziecka w wieku 7-13 lat, możesz sam udać się do placówki i otworzyć dla pociechy Konto Karty Samodzielniaka z Kartą Samodzielniaka lub Mikrokartą Samodzielniaka (umożliwia jedynie transakcje zbliżeniowe).

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka, powinieneś udać się z pociechą do placówki, by wyrazić zgodę na otwarcie przez małoletniego Konta Samodzielniaka z Kartą do Dorosłości, ale to nastolatek będzie podpisywał dokumenty, to on będzie właścicielem rachunku.

W obu przypadkach pamiętaj, by zabrać ze sobą dokument tożsamości dziecka, np. legitymację szkolną, paszport, dowód osobisty; w przypadku maluchów, które nie chodzą jeszcze do szkoły może być akt urodzenia).

Jak zyskać 150 zł kieszonkowego?

Pierwszy krok musicie wykonać wspólnie, później wymagana jest tylko aktywność dziecka:

Krok 1
Krok 1

Do 31 stycznia 2021 r. załóż w BNP Paribas Konto Karty Samodzielniaka (jako rodzic dziecka w wieku 7-13 lat) lub Konto Samodzielniaka (jeśli jesteś nastolatkiem w wieku 13-18 lat) wraz z dostępem do bankowości internetowej.

Podpisanie umowy może się odbyć tylko w placówce banku. Ich wykaz znajdziesz tutaj.

Krok 2
Krok 2

Przez minimum 6 miesięcy wpłacaj na konto swojej pociechy kieszonkowe, by miała ona możliwość wykonywania transakcji bezgotówkowych otrzymaną kartą debetową.

Krok 3
Krok 3

Dopilnuj, by Twoje dziecko wykonało w każdym z 6 kolejnych miesięcy po otwarciu konta przynajmniej 5 płatności kartą na dowolną kwotę. Za każdy okres, w którym warunek zostanie spełniony, bank przekaże dziecku 25 zł kieszonkowego. Maksymalna nagroda wynosi więc 150 zł.

Nagroda
Nagroda

Pieniądze wpłyną na Konto Karty Samodzielniaka lub Konto Samodzielniaka 8. dnia kolejnego miesiąca po tym, w którym zostały wykonane transakcje.

Dodatkowe ważne informacje

Pamiętaj, że przystąpienie do promocji po dopełnieniu formalności związanych z założeniem rachunku wymaga zaakceptowania regulaminu akcji.

Transakcje Kartą Samodzielniaka, czyli przez dziecko w wieku 7-13 lat mogą być wykonywane tylko w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych.

Kieszonkowe będzie wypłacane tylko na rachunki dla osób niepełnoletnich. Wynika z tego, że jeśli Twoje dziecko skończy 18 lat i jego konto zostanie przekształcone w "dorosły" ROR, to bank zaprzestanie przekazywania premii. Możliwe jest więc, że łączna premia będzie niższa niż 150 zł.

Z regulaminu wynika, że niespełnienie warunku w jednym miesiącu nie pozbawia możliwości ubiegania się o premię w kolejnym. W tej sytuacji Twoja pociecha po prostu otrzyma łącznie mniejsze kieszonkowe.

Zdobyta nagroda zwolniona jest z podatku dochodowego, nie trzeba się z niej rozliczać z urzędem skarbowym.

Konta dla małoletnich

Jako to w przypadku kont dla dzieci i nastolatków bywa, tak i produkty BNP Paribas większość usług oferują za darmo. Trzeba tylko uważać na wypłaty z bankomatów Blikiem, gdyż kosztuje to aż 5 zł.

Okazja na oswojenie dziecka z bankowością

Propozycja banku BNP Paribas to dobra okazja na pokazanie dziecku korzyści związanych z posiadaniem rachunku bankowego, używaniem karty debetowej. Wymóg wykonania w każdym z 6 miesięcy po 5 transakcji bezgotówkowych nie jest trudny do spełnienia, zwłaszcza gdy będziesz zachęcał pociechę do samodzielności..

Korzystając z okazji, zapraszamy do lektury tekstów „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku” oraz „Jak założyć konto nastolatkowi?

Być może jesteś nastolatkiem, którego zainteresowała promocja i zastanawiasz się nad udziałem w niej. Dla Ciebie mamy tekst „Jak namówić rodziców na konto w banku?

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Kieszonkowe dla samodzielniaka"

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.