Nawet 150 zł kieszonkowego dla Twojego dziecka od BGŻ BNP Paribas

Nawet 150 zł kieszonkowego dla Twojego dziecka od BGŻ BNP Paribas Źródło obrazka: strona BGŻ BNP Paribas

Tym razem promocja adresowana do rodziców. Zakładając konto w BGŻ BNP Paribas, możecie zyskać w ciągu 6 miesięcy nawet 150 zł dodatkowego kieszonkowego dla swojej pociechy. Warunki do spełnienia są łatwe, więc pomyślcie o bezpłatnym prezencie dla dziecka.

Promocję zorganizował bank BGŻ BNP Paribas, który aktywnie promuje swoje konta – Konto Maksymalne i Konto Premium. Na założenie jednego z nich i przystąpienie do promocji macie czas do 31 października 2018 r. Wspomniane 150 zł kieszonkowego zostanie wypłacone przez bank w 6 miesięcznych ratach po 25 zł każda, po spełnieniu przez Twoje dziecko (!) jednego prostego warunku.

Dziecko musi mieć skończone 13 lat (od tego momentu zyskuje ograniczoną zdolność do czynności prawnych i może w pewnym zakresie podejmować decyzje finansowe) i nie powinno mieć więcej niż 17,5 lat (wtedy możliwe jest zyskanie maksymalnej kwoty kieszonkowego, o czym poniżej).

Odwiedź bank i załóż konto z dzieckiem

Warunkiem udziału w promocji jest otwarcie wspólnego – dla rodzica i małoletniego dziecka (poniżej 18 roku życia w dniu otwarcia konta) - Konta Maksymalnego lub Konta Premium.

Oto warunki niezbędne do spełnienia na drodze po kieszonkowe:

 1. Udanie się wspólnie z dzieckiem do oddziału banku i założenie Konta Maksymalnego lub Konta Premium (w obu przypadkach z kartą debetową), którego będziecie współposiadaczami. Musicie to zrobić najpóźniej 31 października 2018 r.
 2. Posiadanie dostępu do bankowości internetowej.
 3. Wyrażenie przez pełnoletniego współposiadacza konta (czyli rodzica) zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez bank oraz zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną (sms, e-mail), w oddziale i za pośrednictwem stron internetowych banku. Dla realizacji tych działań konieczne jest podanie poprawnego adresu e-mail i numeru telefonu.

Co miesiąc 25 zł

Bank będzie wypłacał Twojemu dziecku dodatkowe kieszonkowe przez 6 kolejnych miesięcy od chwili przystąpienia do promocji. Musisz jedynie – Drogi Rodzicu – dopilnować, by Twoja pociecha wywiązała się z jednego jedynego obowiązku: w danym miesiącu kalendarzowym, za który ma być wypłacone kieszonkowe, musi wykonać minimum 5 transakcji bezgotówkowych. Nie ma znaczenia, kiedy zostaną one rozliczone przez bank na koncie. Decyduje data ich wykonania.

Posłużmy się przykładem z regulaminu promocji. Dziecko wykonało w lipcu 5 transakcji – 3 z nich zostały rozliczone w lipcu, a 2 dopiero w pierwszych dniach sierpnia. Z kolei w sierpniu dziecko wykonało jedynie 3 transakcje i wszystkie zostały rozliczone w sierpniu. W tej sytuacji kieszonkowe zostanie wypłacone tylko za lipiec, bo w tym miesiącu zostało faktycznie dokonanych 5 transakcji. W sierpniu zaliczone zostaną tylko 3 transakcje, a więc warunek promocji nie został spełniony.

Zauważcie, że gdyby dziecko nie wykonało 5 obowiązkowych transakcji bezgotówkowych w jakimś miesiącu, to za ten miesiąc nie otrzyma kieszonkowego, ale nie “wyrzuca” go to zupełnie z promocji. Jeśli w kolejnym miesiącu wywiąże się z obowiązku, to bank wypłaci mu kieszonkowe.

Wypłata kieszonkowego

Kieszonkowe zostanie wypłacone 8. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonano 5 obowiązkowych transakcji bezgotówkowych (w naszym przykładzie transakcje były wykonane w lipcu, więc kieszonkowe byłoby wypłacone w sierpniu). Gdyby był to dzień wolny, to kieszonkowe zostanie przekazane w najbliższym dniu roboczym.

25 zł kieszonkowego może być wypłacane maksymalnie przez 6 kolejnych miesięcy. Zgodnie z powyższym przykładem, ostatnia wypłata nastąpiłaby 8 lutego - po zweryfikowaniu przez bank, czy w styczniu zostało wykonanych 5 obowiązkowych transakcji bezgotówkowych.

Premie są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Transakcje bez premii

Pamiętajcie, że sprawdzając spełnienie warunku uprawniającego do wypłaty kieszonkowego bank nie zaliczy jako prawidłowo wykonanych tych transakcji, które zostały anulowane, zwrócone lub wykonane po ukończeniu przez dziecko 18 roku życia. Trzeba więc zaznaczyć, że Wasza pociecha otrzyma maksymalne kieszonkowe od banku, jeśli w chwili założenia konta i przystąpienia do promocji zostało jej minimum 6 miesięcy do ukończenia 18 lat.

Konto Maksymalne czy Konto Premium - które jest korzystniejsze?

Konto Maksymalne z kieszonkowym prowadzone jest bezpłatnie. Wydana do niego karta debetowa też jest bezpłatna do 26. roku życia jednego ze współposiadaczy. Później opłata wynosi 12 zł, ale można jej uniknąć, jeśli w miesiącu poprzedzającym miesiąc pobrania opłaty zostaną wykonane kartą transakcje na łączną kwotę 300 zł. Bank nie pobiera opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Dużym atutem Konta Maksymalnego jest również możliwość dokonywania płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay i Blik).

Konto Premium kosztuje miesięcznie 24,50 zł; chyba, że w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty wpłynie nań 7,5 tys. zł lub jego posiadacz ma zdeponowane w banku min. 100 tys. zł. Bank nie pobiera opłat za wydaną do Konta Premium kartę debetową oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie. Korzystając z Konta Premium klient zyskuje dodatkowo opiekę dedykowanego doradcy, złotą kartę zbliżeniową (z funkcją dwuwalutowości i bezpłatnym pakietem ubezpieczeń) oraz dostęp do dedykowanego konta oszczędnościowego z funkcją autooszczędzania.

Połowa 300+ od banku

Korzystając z tej promocji, Wasze dziecko może otrzymać połowę kwoty wypłacanej przez rząd w ramach programu Dobry Start 300+. W tym przypadku trzeba się wykazać inicjatywą – nie tylko założyć Konto Maksymalne lub Konto Premium, ale dopilnować, by nastolatek w każdym z 6 miesięcy wykonał obowiązkowe 5 transakcji bezgotówkowych. Poza tym zapewnienie dziecku dodatkowego kieszonkowego nie powinno sprawiać kłopotów. Podpowiemy Wam, że najlepiej byłoby założyć konto na początku miesiąca, by Wasza pociecha miała jak najwięcej czasu na wykonanie obowiązkowych 5 transakcji bezgotówkowych.

Założenie dziecku konta możecie wykorzystać do oswajania go z bankowością, m.in. nauki, jak korzystać z szybkich i bezpiecznych płatności (Blikiem, Google Pay czy Apple Pay), jak działa wpłatomat, co zrobić, gdy bankomat zatrzymał kartę oraz jakich haseł unikać w bankowości elektronicznej, by nie ułatwiać złodziejom zdobycia jego pieniędzy.

Z ostatniej chwili

 • 26.09.2018 13:15

  Masz kartę płatniczą z logo Visa? Przeczytaj, co musisz zrobić, by część wydawanych nią pieniędzy wróciła na Twoje konto bankowe.

 • 25.09.2018 16:07

  W nowej promocji BGŻ BNP Paribas za wyrobienie i aktywne korzystanie z karty kredytowej możesz zgarnąć bon o wartości 200 zł do sklepów Ikea oraz 5000 punktów mamBONUS.

 • 21.09.2018 14:38

  Nest Bank rusza do walki o nasze oszczędności! Za założenie Nest Konta w promocji możesz zyskać 3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku.

 • 20.09.2018 17:44

  Akcja promocyjna Citibanku, w której za wyrobienie i aktywne posługiwanie się kartą kredytową BP - Payback otrzymać można nawet 300 zł premii w gotówce.

 • 19.09.2018 16:04

  Promocja bez górnego limitu premii! Jej wysokość zależy tylko od uczestnika. Santander płaci 80 zł za pozyskanie nowego klienta i oferuje dodatkową premię.

 • 14.09.2018 12:28

  Z Kontem Optymalnym lub Maksymalnym w BGŻ BNP Paribas można zyskać w sumie aż 3 miesiące darmowego korzystania z 3,5 tys. obiektów sportowych OK System.

 • 12.09.2018 16:55

  Idea Bank zmienia opłaty dla osób korzystających z kont indywidualnych i firmowych.

 • 12.09.2018 14:29

  W promocji pakietu wielowalutowego w Santander Bank Polska „zysk” ma postać gotówki, która zostanie w Waszych kieszeniach podczas transakcji za granicą.

 • 12.09.2018 12:35

  W najnowszej promocji nowi posiadacze Konta dla Młodych w PKO BP mogą zgarnąć 100 zł do wykorzystania na Allegro.

 • 11.09.2018 14:58

  Za założenie eKonta w mBanku w ramach najnowszej promocji i wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych można otrzymać nawet 300 zł.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.