Karta kredytowa Millennium Visa / MasterCard

Karta kredytowa Millennium Visa / MasterCard Źródło obrazka karty: strona Banku Millennium

Karty kredytowe Millennium Visa i Millennium MasterCard to propozycje zarówno dla osób aktywnie korzystających z "plastiku" podczas codziennych zakupów w sklepach czy w Internecie, jak i dla tych, którzy kartę traktują wyłącznie jako źródło dodatkowych pieniędzy na wypadek nieprzewidzianych wydatków.

W naszej analizie ocenimy karty kredytowe Banku Millennium pod kątem kosztów ich wydania oraz użytkowania. Zwrócimy także uwagę na wysokość prowizji pobieranych m.in. od wypłat z bankomatów czy opłat za przewalutowanie. Przyjrzymy się również takim warunkom jak długość okresu bezodsetkowego czy oprocentowanie karty oraz dodatkowym usługom oferowanym posiadaczom kart.

Niedrogie karty Millennium Visa i Millennium MasterCard

Karty Millennium Visa i Millennium MasterCard to jedne z najtańszych w użytkowaniu kredytówek dostępnych na polskim rynku, a jeśli w danym miesiącu wykonamy min. 5 transakcji, korzystanie z "plastiku" będzie zupełnie darmowe. Zaletami kart są także niższe w stosunku do większości konkurencyjnych kart prowizje za wypłatę pieniędzy z bankomatu oraz koszty przewalutowania transakcji dokonywanych w walutach obcych. Posiadacze Millenium Visy i Millennium MasterCard mają również możliwość rozłożenia swojego zadłużenia na raty oraz otrzymania zniżek w licznych punktach handlowo-usługowych.

Obie karty charakteryzuje przeciętny, wynoszący 51 dni okres bezodsetkowy, a po jego zakończeniu oprocentowanie zadłużenia wynosi 10% rocznie, co jest aktualnie standardem na rynku. Minimalny limit kredytowy na karcie wynosi 1000 zł, zaś maksymalny - 15 000 zł. Karty wydawane są z 48-miesięcznym terminem ważności.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Banku Millennium?

O karty Millennium Visa i Millennium MasterCard mogą wnioskować następujące osoby:

 • pracujący w ramach umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło;
 • prowadzący własną działalność gospodarczą;
 • emeryci i renciści;
 • osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Osoby posiadające rachunek w Banku Millennium i przelewające na niego swoje wynagrodzenie (przynajmniej od 3 miesięcy) obowiązuje uproszczona procedura wydawania karty.

Wizerunek kart prezentujemy poniżej:

Karty kredytowe Millennium

Obsługa zadłużenia i koszty karty

Jak już wspomnieliśmy, karty kredytowe Millennium Visa i Millennium MasteCard charakteryzują się stosunkowo niewielkimi kosztami obsługi oraz standardowymi warunkami zaciągania i spłaty zadłużenia. Szczegółowe parametry kart prezentujemy poniżej.

 • długość okresu bezodsetkowego wynosi 51 dni, w tym 30 dni wynikające z okresu rozliczeniowego oraz 21 dni na spłatę zadłużenia;
 • po zakończeniu okresu bezodsetkowego oprocentowanie długu wyniesie 10% (standard na rynku);
 • bank wymaga spłaty minimalnej w wysokości 5%;  
 • istnieje możliwość rozłożenia posiadanego zadłużenia na raty;
 • minimalny limit zadłużenia to 1000 zł;
 • maksymalny oferowany limit zadłużenia wynosi 15 000 zł;
 • karta wydawana jest na okres 48 miesięcy.
 • bezpłatne wydanie kart Millennium Visa i Millennium MasterCard;
 • bezpłatne wydanie karty dodatkowej;
 • bezpłatne wydanie karty na wypadek kradzieży lub zagubienia;
 • bezpłatne wznowienie karty (po upływie daty ważności).
 • 0 zł – miesięczny koszt korzystania w przypadku zrealizowania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum 5 transakcji kartą. Jeśli warunek nie jest spełniony, koszt użytkowania wynosi 4,99 zł miesięcznie;
 • 0 zł – miesięczny koszt korzystania z karty dodatkowej w przypadku zrealizowania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum 5 transakcji kartą. Jeśli warunek nie jest spełniony, koszt użytkowania wynosi 2,99 zł miesięcznie;
 • 3,99% (min. 9,99 zł) prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu w Polsce;
 • 2% marża pobierana w przypadku transakcji realizowanych w walucie obcej + koszt wynikający ze spreadu walutowego według taryfy wystawcy karty.
 • 0 zł za zmianę limitu karty;
 • 0 zł za sprawdzenie limitu karty w bankomacie Millennium (50 gr za wydruk);
 • 20 zł za zmianę cyklu rozliczeniowego;
 • 0 zł za monit listowy.

Wniosek o kartę kredytową możesz złożyć na .

Uważaj na płatne ubezpieczenie

Wraz z kartami kredytowymi Millenium Visa i Millennium MasterCard domyślnie oferowany jest także pakiet ubezpieczeń o nazwie „Pakiet Bezpieczeństwa”. Koszt pakietu to 3,99 zł miesięcznie. W skład pakietu wchodzi m.in. ubezpieczenie na wypadek nieupoważnionego użycia karty czy rabunku gotówki pobranej przy pomocy karty.

A jeśli ktoś chce z niego zrezygnować, może odznaczyć odpowiednią opcję już na etapie składania wniosku o kartę. Później można wyłączyć pakiet, dzwoniąc na infolinię lub składając taką deklarację w placówce banku. Procedura rezygnacji jest zatem stosunkowo prosta i nie zajmuje dużej ilości czasu.

Dodatkowe usługi dostępne w ramach karty

Dla posiadaczy kart dostępna jest również oferta blisko 1000 rabatów oferowanych w ramach programu Inspiracje, a także bezpłatny dostęp do systemu zarządzania finansami o nazwie Manager Finansów. Karty powiązane są z kontem osobistym w Banku Millenium, a przy składaniu wniosku istnieje możliwość wyboru jednego z dwóch kolorów plastiku: srebrnego lub magenta.

Opinia redakcji: "lider ogólnego rankingu"

Karty kredytowe Millennium Visa i Millennium MasterCard zajęły pierwsze miejsce w sporządzonym przez nas rankingu najlepszych klasycznych kart kredytowych. Karty wydawane są bezpłatnie, a jeśli w danym miesiącu dokonamy przy ich użyciu przynajmniej 5 transakcji, wówczas użytkowanie "plastiku" również będzie darmowe. Natomiast jeśli karta leży w naszym portfelu, ale na co dzień z niej nie korzystamy, wówczas miesięczny koszt użytkowania wyniesie 4,99 zł.

Millennium Visa i Millennium MasterCard posiadają minimalnie krótszy w stosunku do innych analizowanych kart kredytowych okres bezodsetkowy, co jednak rekompensują niższe od konkurencji opłaty i prowizje od transakcji bezgotówkowych czy walutowych.

Analizując karty kredytowe Millennium Visa i Millennium MasterCard, zwróciliśmy negatywnie uwagę na to, że są one oferowane z domyślnie aktywnym „Pakietem Bezpieczeństwa”. Cena usługi nie jest wysoka i wynosi 3,99 zł miesięcznie, ale jeśli ktoś nie chce z niej korzystać, musi wyłączyć pakiet na etapie składania wniosku lub później przez bankową infolinię. Jeśli tego nie zrobi (a przy tym nie korzysta aktywnie z karty), wówczas miesięczny koszt użytkowania zwiększy się do blisko 9 zł.

Wniosek o kartę kredytową Millennium Visa / MasterCard możesz złożyć na .

Ocena: 4.5

 • bezpłatne wydanie karty głównej i dodatkowej
 • niski lub zerowy miesięczny koszt użytkowania
 • niska w stosunku do konkurencji opłata za wypłatę z gotówki z bankomatu
 • niska prowizja za przewalutowanie (dotyczy transakcji w walutach obcych)
 • nieco krótszy niż u konkurencji okres bezodsetkowy
 • oferowanie kart z domyślnie aktywnym pakietem ubezpieczeń

Sylwetka Banku Millennium

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Konto w pigułce

 • Kto skorzysta z karty?

  Karty kredytowe Millennium Visa i Millennium MasterCard to dobre rozwiązanie dla biernego posiadacza, czyli osoby, która sporadycznie korzysta z "kredytówki", jak i aktywnego użytkownika, który często rozlicza się za jej pomocą.

 • Jak wygląda obsługa zadłużenia?

  Okres bezodsetkowy jest nieco krótszy niż u konkurencji i wynosi 51 dni. Pozostałe parametry są już standardowe: 10% - oprocentowanie zadłużenia po okresie bezodsetkowym i 5% - wysokość spłaty minimalnej. Limit kredytowy wynosi od 1000 do 15 000 zł.

 • Jakie są koszty karty?

  Karty należą do najtańszych na rynku. Bank wydaje je za darmo, a do tego można stosunkowo łatwo uniknąć miesięcznej opłaty za korzystanie z plastiku (4,99 zł), jeżeli w poprzednim miesiącu wykonałeś min. 5 transakcji kartą. Należy jednak uważać na wypłaty z bankomatów - koszt 3,99% (min. 9,99 zł).

 • Jakie są największe zalety karty?

  Największą zaletą kart kredytowych Millennium są niskie opłaty.

 • Jakie są największe wady karty?

  Okres bezodsetkowy jest nieco krótszy niż u konkurencji i wynosi 51 dni.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o kartę kredytową w Banku Millennium możesz złożyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.