Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 31 grudnia 2018 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: Alior Bank lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: 200 zł za standardową aktywność na Koncie Jakże Osobistym Alior Banku + nawet 3% na koncie oszczędnościowym.

Do 200 zł na zakupy w Decathlonie za korzystanie z produktów Alior Banku

Do 200 zł na zakupy w Decathlonie za korzystanie z produktów Alior Banku
Źródło: strona promocji

Nowi klienci Alior Banku mogą zyskać do 200 zł na zakupy w Decathlonie. Warunek? Skorzystanie z kantoru walutowego i konta osobistego w tym banku. Podoba Ci się nagroda, ale masz już konto w Alior Banku? Nic straconego! Możesz zyskać 100 zł do Decathlonu, jeśli zdecydujesz się na rejestrację w Kantorze Walutowym Alior Banku.

Organizator promocji, czyli Alior Bank, nazwał ją „Karty Kantoru – bony do Decathlonu”. Nazwa nie jest „porywająca”, ale przecież nie ona jest najważniejsza. Liczą się warunki, jakie trzeba spełnić, by otrzymać nagrodę.

Informacje podstawowe

Zacznijmy od tego, że promocja trwa do 31 grudnia 2018 r. Może w niej wziąć udział każda pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która przed 31 października 2018 r. nie złożyła wniosku o Kantor Walutowy Alior Banku.

Musisz też wiedzieć, że organizator przygotował 500 nagród premiowych i 500 nagród dodatkowych. Każda z nich będzie miała postać e-kart do wykorzystania w Decathlonie.

Nagrody premiowe mogą zdobyć nowi i obecni klienci banku, którzy zarejestrują się w Kantorze Walutowym Alior Banku. Z kolei nagrody dodatkowe przeznaczone są dla zupełnie nowych klientów Alior Banku, czyli osób, które do 31 października 2018 r. nie posiadały tam żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR).

Może się zdarzyć, że pula premiowych rejestracji w Kantorze Walutowym Alior Banku zostanie wyczerpana szybko i promocja zakończy się przed podanym wyżej terminem. Bank poinformuje o takiej sytuacji na stronie promocji.

Nagroda premiowa: 100 zł za rachunek w Kantorze

Spełnienie warunków uprawniających do otrzymania nagrody premiowej w wysokości 100 zł wymagana aktywności. Oto, co musisz zrobić, by zdobyć 100 zł:

  1. W czasie trwania promocji zarejestruj się w Kantorze Walutowym Alior Banku korzystając z kodu JESIEN2018. Miejsce na wpisanie go (poniżej pól do wpisania danych osobowych i określenia waluty rachunków) znajdziesz przechodząc ze strony promocji .

    Kliknij, aby powiększyć
  2. Zawrzyj umowę o kartę walutową Mastercard Debit w euro i/lub w dolarach amerykańskich i/lub w funtach brytyjskich do rachunku walutowego w Kantorze Walutowym Alior Banku.
  3. Do 31 grudnia 2018 r. wykonaj co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych i/lub internetowych wspomnianą wyżej kartą. Każda transakcja musi opiewać na 5 jednostek danej waluty. Przykładowo: masz kartę w euro, to musisz wykonać 5 transakcji i każda z nich musi mieć wartość min. 5 euro.

Dodatkowe 100 zł za założenie konta osobistego

Jeśli do 31 października 2018 r. nie posiadałeś w Alior Banku ROR-u, możesz otrzymać nagrodę dodatkową, też w wysokości 100 zł, o ile wywiążesz się z następujących zadań:

  1. W czasie trwania promocji zarejestrujesz się do Kantoru Walutowego Alior Banku korzystając z kodu JESIEN2018.
  2. Do 31 grudnia 2018 r. zawrzesz z bankiem umowę o dowolny rachunek osobisty wraz z kartą debetową Mastercard Debit w złotówkach. Do wyboru masz oraz .
  3. W trakcie trwania promocji wykonasz otrzymaną kartą min. 1 transakcję bezgotówkową o wartości co najmniej 20 zł w sklepach stacjonarnych lub internetowych.

Do transakcji kartą nie są wliczane te wykonane w punktach posiadających określone kody MCC. Chodzi m.in. punkty usług finansowych realizujące przekazy pieniężne, brokerów ubezpieczeniowych, usługi finansowe. Pełny wykaz nie akceptowanych kodów MCC też znajdziesz w regulaminie.

Premie dla aktywnych

Jak wspomnieliśmy, organizator przygotował po 500 nagród premiowych i dodatkowych. Żadna z nich nie podlega opodatkowaniu. Każda będzie miała postać e-karty.

O wyższym miejscu na „liście rankingowej”, decydującej o tym, kto otrzyma nagrodę premiową i/lub dodatkową (gdyby zdarzyło się, że warunek spełniło więcej niż 500 osób), zdecyduje wyższa suma transakcji dokonanych kartami. W przypadku porównywania płatności wykonanych w walutach obcych suma transakcji zostanie przeliczona na złotówki wg średniego kursu NBP z ostatniego dnia trwania promocji.

Warunki wykorzystania e-kart określa regulamin zamieszczony na stronie internetowej sklepu Decathlon.

Przekazanie nagród

Informacje o przyznaniu nagrody lub nagród będą przekazane przez organizatora do 24 stycznia 2019 r. Stosowny komunikat zobaczysz po zalogowaniu się do Kantoru Walutowego Alior Banku.

Natomiast sama nagroda premiowa i nagroda dodatkowa zostaną Ci przekazane 31 stycznia 2019 r. w postaci wiadomości sms na numer telefonu podany przez Ciebie w danych Kantoru Walutowego.

Kantor Walutowy Alior Banku

Skorzystanie z usług Kantoru Walutowego Alior Banku to podstawowy warunek uczestnictwa w tej promocji. Musisz więc coś o nim wiedzieć.

Kantor działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę i oferuje wymianę walut po atrakcyjnych kursach. Możesz skorzystać z kart w euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. Za wypłaty w tych walutach w placówkach, bank nie pobierze od Ciebie żadnych opłat.

Szczegółowe informacje o Kantorze Walutowym Alior Banku znajdziesz w naszym artykule.

Konta Osobiste w Alior Banku

Nagrodę dodatkową w wysokości 100 zł możesz otrzymać, decydując się na założenie rachunku osobistego w Alior Banku. Spójrzmy więc, co bank może Ci zaoferować.

Konto Jakże Osobiste

Konto przyciąga uwagę swoją elastycznością. Jego posiadacz sam decyduje z jakich korzyści – np. moneyback, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowy, ubezpieczenie w podróży - oferowanych przez bank chce skorzystać.

Prowadzenie konta kosztuje 10 zł miesięcznie. Opłaty tej możesz uniknąć, zapewniając wpływ w danym miesiącu w wysokości min. 1 500 zł. Jeśli masz mniej niż 26 lat, nie musisz spełniać żadnego warunku, by korzystać z konta za darmo.

Z bankomatów Alior Banku możesz pobierać środki bez opłat. Za wypłatę gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce zapłacisz 2,50 zł, a za granicą – 5 zł.

Dodatkowe informacje na temat tego konta zawarliśmy w naszej analizie.

Konto Internetowe

Konto Internetowe nie generuje opłat miesięcznych. Kartę debetową do niego możesz mieć za darmo, o ile spełnisz prosty warunek – wykonasz nią w miesiącu transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł. Gdybyś nie wywiązał się z tego, to bank pobierze opłatę w wysokości 6 zł.

Wypłaty z bankomatów własnych Alior Banku zawsze są darmowe. Za wypłatę z maszyn sieci Euronet też nic nie zapłacisz, pod warunkiem, że wypłacana kwota to min. 100 zł. Za pobranie niższej kwoty lub skorzystanie z innego bankomatu zapłacisz 5 zł.

Kolejne ważne informacje charakteryzujące Konto Internetowe znajdziesz w naszym tekście.

Mamy mieszane uczucia

Czas na podsumowanie i ocenę tej promocji. Mamy mieszane uczucia. Warunki konieczne do otrzymania nagrody premiowej wydają się nam trudne do spełnienia przez osoby, które rzadko wyjeżdżają za granicę, nie kupują w zagranicznych sklepach internetowych. Czasu na ich wykonanie – do 31 grudnia 2018 r. - jest dość mało i może nie być okazji, by wywiązać się z obowiązków. Trzeba też pamiętać, że będąc posiadaczem karty walutowej Kantoru Walutowego Alior Banku trzeba z niej korzystać, przynajmniej co pewien czas. Gdyby bank nie odnotował przez pół roku od momentu jej wydania żadnych transakcji z jej użyciem, to pobierze 15 zł opłaty.

Spełniając warunki udziału w tej promocji, taka opłata Ci nie grozi. Dobrą okazją do wykonania 5 transakcji walutowych będą przecież nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Świąteczne prezenty możesz kupić w zagranicznych sklepach internetowych.

Zwracamy też uwagę na fakt, że wywiązując się ze wszystkich warunków regulaminu możesz nie otrzymać nagrody. Stanie się tak, gdy inni też spełnią wymagania promocji, a suma ich transakcji wykonanych kartami będzie wyższa od Twoich wydatków. Tak więc, im szybciej i na wyższą kwotę wykonasz transakcje, tym Twoje szanse na premię będą większe.

Z tych względów promocję polecamy tylko tym, którzy wiedzą, że w czasie jej trwania będą mieli wiele okazji do dokonywania transakcji walutowych. Możliwość korzystania z atrakcyjnych kursów walutowych w Kantorze Walutowym Alior Banku będzie dla nich dodatkową korzyścią.

O banku

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Czytaj więcej