Karta wielowalutowa - nowa usługa w ofercie mBanku

Karta wielowalutowa - nowa usługa w ofercie mBanku

Od listopada posiadacze kart Visa w mBanku mogą znacząco zmniejszyć koszty wyjazdów za granicę. W ofercie banku pojawiła się karta wielowalutowa, która umożliwia płatności w walucie obcej bez ponoszenia kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji.

Karta wielowalutowa umożliwia wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie lub ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych lub internetowych i wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie, nie martwiąc się przy tym kosztami przewalutowania.

Aby skorzystać z tego udogodnienia, należy najpierw otworzyć rachunek walutowy i podpiąć do niego swoją „debetówkę” wydaną do konta w złotówkach. Od tej pory podczas dokonywania transakcji system sam rozpozna walutę płatności i pobierze środki z odpowiedniego rachunku. Innymi słowy, w sytuacji, kiedy płacimy w EUR, USD, GBP lub CHF, transakcja zostanie rozliczana bezpośrednio w tej walucie (bez przewalutowań).

Jakie karty mBanku umożliwiają skorzystanie z usługi wielowalutowej?

Na razie nowa usługa dostępna jest dla jedynie dla posiadaczy kart Visa. Opcją wielowalutową są objęte następujące plastiki:

 • Visa PayWave,
 • Visa Tymczasowa,
 • Visa Intensive,
 • Visa Aquarius,
 • Visa Foto.

Warto dodać, że bank zamierza rozszerzyć swoją usługę również na karty z logiem Mastercarda, na razie nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Ile kosztuje usługa wielowalutowa mBanku?

Bank deklaruje, że przekształcenie „zwykłej” debetówki w kartę wielowalutową nie wiąże się z żadnym dodatkowym kosztem. Bez zmian pozostaje także wysokość prowizji za obsługę poszczególnych kart płatniczych Visa, jak i warunki umożliwiające uniknięcie tej opłaty.

Warto też wspomnieć, że rachunki walutowe są otwierane i prowadzone bezpłatnie. Konta oferowane są w czterech walutach: euro, dolarach, frankach szwajcarskich i funtach. mBank zapowiada jednak, że w przyszłości dołączą do nich także rachunki w jenach, koronach czeskich, norweskich, duńskich i szwedzkich, forintach oraz chorwackich kunach.

Jak skorzystać z nowej usługi

Aby uruchomić usługę wielowalutową, należy najpierw otworzyć rachunek walutowy, a następnie w serwisie transakcyjnym (w sekcji "Moje finanse") wybrać kartę, na której usługa wielowalutowa ma zostać uruchomiona. Po potwierdzeniu dyspozycji, np. za pomocą mobilnej autoryzacji, nowa funkcja będzie aktywna.

Należy też pamiętać, by przed wykonaniem transakcji zapewnić na odpowiednich rachunkach środki walutowe. Konta można zasilać za pomocą bankowości internetowej i mobilnej w mKantorze. Bez tego płatności będą rozliczane z rachunku złotowego, co wiąże się z kosztami przewalutowań. Bank obciąży wówczas rachunek w złotówkach i naliczy prowizję za przewalutowanie transakcji. Będzie ona jednak niższa niż standardowe 5,9 proc. – wyniesie 3,5 proc.

Lepiej późno niż wcale

Karta wielowalutowa to wygodne i praktyczne rozwiązanie, szczególnie przydatne dla osób, które często przebywają za granicą lub robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Nic więc dziwnego, że usługa cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i powoli staje się bankowym standardem. Tylko w ostatnich miesiącach karty z opcją wielowalutową pojawiły się w eurobanku, PKO BP i Santander Bank Polska. Obecnie do grona instytucji udostępniających tę funkcjonalność dołączył też mBank. Dla klientów tej instytucji to świetna wiadomość.

Listę pozostałych banków oferujących kartę wielowalutową znajdziesz tutaj.

Z ostatniej chwili

 • 7.12.2018 15:52

  W promocji EnveloBanku możesz zyskać nawet 100 zł za zrealizowanie 10 płatności kartą w Internecie. Najbardziej aktywnie zgarną dodatkowe dwie stówy.

 • 6.12.2018 13:27

  Kolejna okazja z Google Pay: za zakupy na min. 200 zł w e-sklepie Media Expert można otrzymać od 30 do 150 zł rabatu.

 • 5.12.2018 13:47

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.

 • 3.12.2018 19:04

  Niższe koszty dot. karty kredytowej i niższe oprocentowanie zadłużenia, to korzyści jakie odniesiesz w promocji "Jedyna taka karta" banku Credit Agricole.

 • 3.12.2018 15:22

  200 zł premii - tyle można zgarnąć otwierając eKonto Standard w mBanku i zlecając na nie przelew swojego wynagrodzenia.

 • 3.12.2018 10:43

  Getin Bank po raz kolejny proponuje 3,5% na Koncie Oszczędnościowym przez 12 miesięcy dla kwot do 10 000 zł dla aktywnych.

 • 30.11.2018 14:41

  Kolejna szansa na 100 zł. Tym razem z Kontem Freemium od T-Mobile Usługi Bankowe. Premia do wykorzystania na Allegro.

 • 30.11.2018 13:09

  100 zł premii czeka na tych, którzy założą Konto Jakże Osobiste w Alior Banku i wywiążą się z prostych obowiązków - wpływy i 3 transakcje kartą.

 • 28.11.2018 17:08

  W czwartej edycji promocji iKonta Biznes w Alior Banku do zdoobycia jest nawet 1620 zł w gotówce oraz warta ponad 450 zł prenumerata Pulsu Biznesu.

 • 27.11.2018 15:51

  W promocji "Zgarnij prezent pod choinkę" Santander Bank Polska rozdaje nowym posiadaczom konta osobistego lub firmowego nawet 150 zł do wydania na Allegro,

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.