Karta wielowalutowa - nowa usługa w ofercie mBanku

Karta wielowalutowa - nowa usługa w ofercie mBanku

Od listopada posiadacze kart Visa w mBanku mogą znacząco zmniejszyć koszty wyjazdów za granicę. W ofercie banku pojawiła się karta wielowalutowa, która umożliwia płatności w walucie obcej bez ponoszenia kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji.

Karta wielowalutowa umożliwia wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie lub ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych lub internetowych i wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie, nie martwiąc się przy tym kosztami przewalutowania.

Aby skorzystać z tego udogodnienia, należy najpierw otworzyć rachunek walutowy i podpiąć do niego swoją „debetówkę” wydaną do konta w złotówkach. Od tej pory podczas dokonywania transakcji system sam rozpozna walutę płatności i pobierze środki z odpowiedniego rachunku. Innymi słowy, w sytuacji, kiedy płacimy w EUR, USD, GBP lub CHF, transakcja zostanie rozliczana bezpośrednio w tej walucie (bez przewalutowań).

Jakie karty mBanku umożliwiają skorzystanie z usługi wielowalutowej?

Na razie nowa usługa dostępna jest dla jedynie dla posiadaczy kart Visa. Opcją wielowalutową są objęte następujące plastiki:

 • Visa PayWave,
 • Visa Tymczasowa,
 • Visa Intensive,
 • Visa Aquarius,
 • Visa Foto.

Warto dodać, że bank zamierza rozszerzyć swoją usługę również na karty z logiem Mastercarda, na razie nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Ile kosztuje usługa wielowalutowa mBanku?

Bank deklaruje, że przekształcenie „zwykłej” debetówki w kartę wielowalutową nie wiąże się z żadnym dodatkowym kosztem. Bez zmian pozostaje także wysokość prowizji za obsługę poszczególnych kart płatniczych Visa, jak i warunki umożliwiające uniknięcie tej opłaty.

Warto też wspomnieć, że rachunki walutowe są otwierane i prowadzone bezpłatnie. Konta oferowane są w czterech walutach: euro, dolarach, frankach szwajcarskich i funtach. mBank zapowiada jednak, że w przyszłości dołączą do nich także rachunki w jenach, koronach czeskich, norweskich, duńskich i szwedzkich, forintach oraz chorwackich kunach.

Jak skorzystać z nowej usługi

Aby uruchomić usługę wielowalutową, należy najpierw otworzyć rachunek walutowy, a następnie w serwisie transakcyjnym (w sekcji "Moje finanse") wybrać kartę, na której usługa wielowalutowa ma zostać uruchomiona. Po potwierdzeniu dyspozycji, np. za pomocą mobilnej autoryzacji, nowa funkcja będzie aktywna.

Należy też pamiętać, by przed wykonaniem transakcji zapewnić na odpowiednich rachunkach środki walutowe. Konta można zasilać za pomocą bankowości internetowej i mobilnej w mKantorze. Bez tego płatności będą rozliczane z rachunku złotowego, co wiąże się z kosztami przewalutowań. Bank obciąży wówczas rachunek w złotówkach i naliczy prowizję za przewalutowanie transakcji. Będzie ona jednak niższa niż standardowe 5,9 proc. – wyniesie 3,5 proc.

Lepiej późno niż wcale

Karta wielowalutowa to wygodne i praktyczne rozwiązanie, szczególnie przydatne dla osób, które często przebywają za granicą lub robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Nic więc dziwnego, że usługa cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i powoli staje się bankowym standardem. Tylko w ostatnich miesiącach karty z opcją wielowalutową pojawiły się w eurobanku, PKO BP i Santander Bank Polska. Obecnie do grona instytucji udostępniających tę funkcjonalność dołączył też mBank. Dla klientów tej instytucji to świetna wiadomość.

Listę pozostałych banków oferujących kartę wielowalutową znajdziesz tutaj.

Z ostatniej chwili

 • 19.04.2019 17:03

  W najnowszej promocji karty Citi Simplicity masz szansę zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł.Sprawdź warunki akcji.

 • 19.04.2019 12:21

  Klienci mBanku, korzystający także z usług Kompakt Finanse mogą otrzymać 120 zł. Za co? Za rezygnację z produktów Kompakt Finanse.

 • 19.04.2019 07:47

  Podpisanie umowy o kartę kredytową Visa z ING Banku Śląskiego i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące oznacza nagrodę -  maks. 160 zł do Pyszne.pl.

 • 19.04.2019 07:41

  Nawet 270 zł mogą zyskać klienci Kompakt Finanse, którzy przeniosą konto do mBanku. Kolejne bonusy czekają za przeniesienie do niego produktów kredytowych.

 • 18.04.2019 14:06

  Wystarczy, że podpiszesz umowę karty kredytowej z ING Bankiem Śląskim i przez 5 miesięcy będziesz z niej aktywnie korzystał, a możesz zyskać nawet 250 zł.

 • 17.04.2019 18:08

  Aktywne korzystanie przez 3 miesiące z karty kredytowej Citi Simplicity zostanie nagrodzone przez Citi Handlowy bonem o wartości 400 zł na Allegro.pl.

 • 17.04.2019 15:43

  Za rezygnację z usług Kompakt Finanse i powierzenie finansów swojej firmy tylko mBankowi, możesz teraz zyskać 60 zł.

 • 17.04.2019 11:31

  Zdrapki i tokeny przemijają. Zastąpiły je SMS-y autoryzacyjne. Ostatnio kolejne banki udostępniają klientom mobilną autoryzację

 • 16.04.2019 14:00

  Polecając kartę kredytową Citibanku możesz zdobyć równowartość 100 zł. Osoba, która zdecyduje się na "kredytówkę" za Twoją namową może zyskać nawet 350 zł.

 • 16.04.2019 12:35

  Tylko 600 osób ucieszy się z nagród w promocji "Nest Konto z wiosennym bonusem". Do zdobycia jest 100 zł w gotówce.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.