Alior Bank wprowadza do oferty kartę wielowalutową dla firm

Alior Bank wprowadza do oferty kartę wielowalutową dla firm

Zalety kart wielowalutowych zdążyło już poznać liczne grono klientów detalicznych polskich banków. Teraz przyszła pora na przedsiębiorców. Kartę wielowalutową dla firm właśnie wprowadził bowiem do swojej oferty Alior Bank.

Kartą, z której przedsiębiorcy mogą skorzystać do obsługi wielu różnych rachunków walutowych, jest Mastercard Debit Commercial. Z informacji podanej przez bank wynika, że jako pierwszy zaoferował on przedsiębiorcom kartę do aż 23 różnych walut, tzn.: euro, dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego, korony szwedzkiej, korony norweskiej, franka szwajcarskiego, dolara australijskiego, dolara kanadyjskiego, korony czeskiej, rubla rosyjskiego, forinta węgierskiego, jena japońskiego, liry tureckiej, lej rumuńskiego, lewa bułgarskiego, randa południowoafrykańskiego, peso meksykańskiego, kuny chorwackiej, juana chińskiego, bata tajlandzkiego, szekla izraelskiego, dolara hongkońskiego i korony duńskiej.

Wymagany rachunek firmowy w Alior Banku

Warunkiem niezbędnym do skorzystania z karty wielowalutowej dla przedsiębiorców jest posiadanie w Alior Banku rachunku firmowego – chociażby iKonta Biznes, dzięki któremu możesz zyskać przez rok nawet 1500 zł, a do 15 października 2018 r. również dodatkowe 120 zł od Bankier.pl. Są to jednak promocje skierowane do nowych klientów.

Jeśli już posiadasz konto firmowe w Alior Banku, to wystarczy udać się do oddziału i zawnioskować o kartę. Konieczne będzie otwarcie rachunku pomocniczego w interesującej Cię walucie (z powyżej wymienionych), a następnie jego powiązanie z kartą wielowalutową. Ostatniej czynności możesz dokonać również w bankowości elektronicznej.

Ile kosztuje karta Mastercard Debit Commercial?

Alior Bank informuje, że „koszt wydania i obsługi karty wielowalutowej jest taki sam jak innych debetowych kart biznesowych Alior Banku”. Oznacza to, że posiadacze konta firmowego, którzy rozliczają się na zasadach uproszczonej księgowości, nie zapłacą za wydanie pierwszej karty. Druga i każda kolejną będzie ich kosztować 30 zł. Taka sama opłata dotyczy klientów rozliczających się na zasadach pełnej rachunkowości – z tą różnicą, że darmowe jest wydanie aż 3 kart.

Miesięczna opłata za korzystanie z karty może wynieść 3 zł, o ile w danym miesiącu wykonasz za jej pomocą przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych. Jeśli nie spełnisz tego warunku, to za obsługę karty zapłacisz w sumie 9 zł.

Bank pozwala na bezpłatne przypisanie do karty wielowalutowej 5 rachunków pomocniczych. Powiązanie z kartą szóstego rachunku (i kolejnych) oznacza koszt w wysokości 30 zł.

Jak działa karta wielowalutowa?

Po przypisaniu karty do konkretnego rachunku pomocniczego możesz płacić bez przewalutowania w wybranej walucie. Musisz jedynie dopilnować, by na rachunku znajdowała się wystarczająca ilość środków – w przeciwnym razie środki zostaną pobrane z konta w euro, które jest rachunkiem podstawowym dla karty wielowalutowej. W takiej sytuacji bank pobierze prowizję w wysokości 3% wartości transakcji.

Żadnych opłat nie poniesiesz, jeśli dokonujesz płatności w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich oraz szwedzkich i norweskich koronach – oczywiście pod warunkiem, że posiadasz odpowiednie środki na danym rachunku pomocniczym. W przypadku pozostałych walut opłata wynosi 1% wartości transakcji.

Z ogólnymi zasadami działania karty wielowalutowej zapoznasz się w tym tekście.

Oferta godna rozważenia

Sam fakt, że na rynku pojawia się konkurencyjna oferta karty wielowalutowej dla firm, należy ocenić pozytywnie. Tym, co zdecydowanie przemawia za skorzystaniem z propozycji Alior Banku dla przedsiębiorców, jest liczba dostępnych walut. Jeśli dużo podróżujesz po świecie (niekoniecznie służbowo) i nie wiesz, z którą walutą możesz mieć w przyszłości do czynienia, to powinien być to dla Ciebie spory plus.

Dodatkowo korzystanie z karty nie musi być wcale drogie – wszelkie opłaty za wydanie plastiku i jego obsługę są właściwie zbieżne z tymi, które dotyczą każdej innej karty debetowej dla klientów biznesowych.

Wszystko to sprawia, że wachlarz ciekawych propozycji Alior Banku dla przedsiębiorców jest coraz szerszy. Atrakcyjna jest już sama oferta kont firmowych, w szczególności iKonta Biznes. Karta Mastercard Debit Commercial Wielowalutowa jest jej dobrym uzupełnieniem.

Z ostatniej chwili

 • 19.04.2019 17:03

  W najnowszej promocji karty Citi Simplicity masz szansę zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł.Sprawdź warunki akcji.

 • 19.04.2019 12:21

  Klienci mBanku, korzystający także z usług Kompakt Finanse mogą otrzymać 120 zł. Za co? Za rezygnację z produktów Kompakt Finanse.

 • 19.04.2019 07:47

  Podpisanie umowy o kartę kredytową Visa z ING Banku Śląskiego i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące oznacza nagrodę -  maks. 160 zł do Pyszne.pl.

 • 19.04.2019 07:41

  Nawet 270 zł mogą zyskać klienci Kompakt Finanse, którzy przeniosą konto do mBanku. Kolejne bonusy czekają za przeniesienie do niego produktów kredytowych.

 • 18.04.2019 14:06

  Wystarczy, że podpiszesz umowę karty kredytowej z ING Bankiem Śląskim i przez 5 miesięcy będziesz z niej aktywnie korzystał, a możesz zyskać nawet 250 zł.

 • 17.04.2019 18:08

  Aktywne korzystanie przez 3 miesiące z karty kredytowej Citi Simplicity zostanie nagrodzone przez Citi Handlowy bonem o wartości 400 zł na Allegro.pl.

 • 17.04.2019 15:43

  Za rezygnację z usług Kompakt Finanse i powierzenie finansów swojej firmy tylko mBankowi, możesz teraz zyskać 60 zł.

 • 17.04.2019 11:31

  Zdrapki i tokeny przemijają. Zastąpiły je SMS-y autoryzacyjne. Ostatnio kolejne banki udostępniają klientom mobilną autoryzację

 • 16.04.2019 14:00

  Polecając kartę kredytową Citibanku możesz zdobyć równowartość 100 zł. Osoba, która zdecyduje się na "kredytówkę" za Twoją namową może zyskać nawet 350 zł.

 • 16.04.2019 12:35

  Tylko 600 osób ucieszy się z nagród w promocji "Nest Konto z wiosennym bonusem". Do zdobycia jest 100 zł w gotówce.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.