Alior Bank wprowadza do oferty kartę wielowalutową dla firm

Alior Bank wprowadza do oferty kartę wielowalutową dla firm

Zalety kart wielowalutowych zdążyło już poznać liczne grono klientów detalicznych polskich banków. Teraz przyszła pora na przedsiębiorców. Kartę wielowalutową dla firm właśnie wprowadził bowiem do swojej oferty Alior Bank.

Kartą, z której przedsiębiorcy mogą skorzystać do obsługi wielu różnych rachunków walutowych, jest Mastercard Debit Commercial. Z informacji podanej przez bank wynika, że jako pierwszy zaoferował on przedsiębiorcom kartę do aż 23 różnych walut, tzn.: euro, dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego, korony szwedzkiej, korony norweskiej, franka szwajcarskiego, dolara australijskiego, dolara kanadyjskiego, korony czeskiej, rubla rosyjskiego, forinta węgierskiego, jena japońskiego, liry tureckiej, lej rumuńskiego, lewa bułgarskiego, randa południowoafrykańskiego, peso meksykańskiego, kuny chorwackiej, juana chińskiego, bata tajlandzkiego, szekla izraelskiego, dolara hongkońskiego i korony duńskiej.

Wymagany rachunek firmowy w Alior Banku

Warunkiem niezbędnym do skorzystania z karty wielowalutowej dla przedsiębiorców jest posiadanie w Alior Banku rachunku firmowego – chociażby iKonta Biznes, dzięki któremu możesz zyskać przez rok nawet 1500 zł, a do 15 października 2018 r. również dodatkowe 120 zł od Bankier.pl. Są to jednak promocje skierowane do nowych klientów.

Jeśli już posiadasz konto firmowe w Alior Banku, to wystarczy udać się do oddziału i zawnioskować o kartę. Konieczne będzie otwarcie rachunku pomocniczego w interesującej Cię walucie (z powyżej wymienionych), a następnie jego powiązanie z kartą wielowalutową. Ostatniej czynności możesz dokonać również w bankowości elektronicznej.

Ile kosztuje karta Mastercard Debit Commercial?

Alior Bank informuje, że „koszt wydania i obsługi karty wielowalutowej jest taki sam jak innych debetowych kart biznesowych Alior Banku”. Oznacza to, że posiadacze konta firmowego, którzy rozliczają się na zasadach uproszczonej księgowości, nie zapłacą za wydanie pierwszej karty. Druga i każda kolejną będzie ich kosztować 30 zł. Taka sama opłata dotyczy klientów rozliczających się na zasadach pełnej rachunkowości – z tą różnicą, że darmowe jest wydanie aż 3 kart.

Miesięczna opłata za korzystanie z karty może wynieść 3 zł, o ile w danym miesiącu wykonasz za jej pomocą przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych. Jeśli nie spełnisz tego warunku, to za obsługę karty zapłacisz w sumie 9 zł.

Bank pozwala na bezpłatne przypisanie do karty wielowalutowej 5 rachunków pomocniczych. Powiązanie z kartą szóstego rachunku (i kolejnych) oznacza koszt w wysokości 30 zł.

Jak działa karta wielowalutowa?

Po przypisaniu karty do konkretnego rachunku pomocniczego możesz płacić bez przewalutowania w wybranej walucie. Musisz jedynie dopilnować, by na rachunku znajdowała się wystarczająca ilość środków – w przeciwnym razie środki zostaną pobrane z konta w euro, które jest rachunkiem podstawowym dla karty wielowalutowej. W takiej sytuacji bank pobierze prowizję w wysokości 3% wartości transakcji.

Żadnych opłat nie poniesiesz, jeśli dokonujesz płatności w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich oraz szwedzkich i norweskich koronach – oczywiście pod warunkiem, że posiadasz odpowiednie środki na danym rachunku pomocniczym. W przypadku pozostałych walut opłata wynosi 1% wartości transakcji.

Z ogólnymi zasadami działania karty wielowalutowej zapoznasz się w tym tekście.

Oferta godna rozważenia

Sam fakt, że na rynku pojawia się konkurencyjna oferta karty wielowalutowej dla firm, należy ocenić pozytywnie. Tym, co zdecydowanie przemawia za skorzystaniem z propozycji Alior Banku dla przedsiębiorców, jest liczba dostępnych walut. Jeśli dużo podróżujesz po świecie (niekoniecznie służbowo) i nie wiesz, z którą walutą możesz mieć w przyszłości do czynienia, to powinien być to dla Ciebie spory plus.

Dodatkowo korzystanie z karty nie musi być wcale drogie – wszelkie opłaty za wydanie plastiku i jego obsługę są właściwie zbieżne z tymi, które dotyczą każdej innej karty debetowej dla klientów biznesowych.

Wszystko to sprawia, że wachlarz ciekawych propozycji Alior Banku dla przedsiębiorców jest coraz szerszy. Atrakcyjna jest już sama oferta kont firmowych, w szczególności iKonta Biznes. Karta Mastercard Debit Commercial Wielowalutowa jest jej dobrym uzupełnieniem.

Z ostatniej chwili

 • 18.10.2018 15:23

  W najnowszej promocji BGŻ BNP Paribas za założenie Konta Optymalnego i umiarkowaną aktywność możesz zdobyć nawet 200 zł.

 • 18.10.2018 14:03

  Promocja "Studenci rządzą": jeżeli jesteś studentem i założysz Konto Jakie Chcę w Santanderze to możesz liczyć na 100 zł premii.

 • 18.10.2018 08:32

  Korzystając z karty kredytowej Mastercard Business Lotos Alior Banku możesz tankować paliwo nawet 20 gr/l taniej. Do tego są rabaty m.in. na myjnię.

 • 17.10.2018 15:34

  Citi Handlowy przygotował promocję, która ucieszy osoby regularnie wykonujące płatności w walutach obcych.

 • 16.10.2018 18:17

  W konkursie Alior Banku posiadacze Konta Jakże Osobistego mogą wygrać wyjazd do Rzymu. Szczegóły tutaj.

 • 16.10.2018 13:47

  Alior Bank oferuje 2,7% na swoim Koncie Mocno Oszczędnościowym. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące dla kwot do 100 000 zł.

 • 15.10.2018 17:20

  Za płatność Masterpassem za zamówienie o wartości min. 100 zł na Morele.net możesz otrzymać 25 zł na kolejne zakupy

 • 15.10.2018 14:30

  Getin Bank odnowił promocję, w której oprocentowanie nowych środków na koncie oszczędnościowym do 200 tys. zł wynosi 3% w skali roku przez 92 dni.

 • 15.10.2018 14:19

  Zrób zakupy w sklepie internetowym Empiku, zapłać za nie Masterpassem, a dostaniesz 20 zł. Zakupy możesz powtórzyć 3 razy, łącznie zarabiając 60 zł.

 • 15.10.2018 08:35

  Mastercard twierdzi, że z jego kartą płatniczą kolejne kroki zrobisz z łatwością. Oferuje bowiem aż 50% rabatu na buty z kolekcji 574 marki New Balance.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.