Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

300 zł do Biedronki z Kartą Ratalną Comfort Plus ze stałą spłatą od Santander Consumer Banku

300 zł do Biedronki z Kartą Ratalną Comfort Plus ze stałą spłatą od Santander Consumer Banku
Źródło: najlepszekonto.pl

Karta kredytowa Comfort Plus, określana przez bank także jako ratalna, jest obecna w ofercie Santander Consumer Banku od niedawna. Zasada jej działania jest nieco odmienna od typowej karty kredytowej. Przy „kredytówce” powinieneś oddać bankowi tyle, ile wydałeś w poprzednim okresie rozliczeniowym i wówczas skorzystasz z okresu bezodsetkowego. Możesz też spłacić kwotę minimalną wymaganą przez wydawcę karty i wtedy od tej pozostałej do spłaty będą naliczane odsetki.

Tymczasem w przypadku karty ratalnej Comfort Plus co miesiąc spłacasz stałą kwotę, którą zadeklarowałeś podczas składania wniosku o jej wydanie. Twoje wydatki muszą się mieścić w limicie, który pozostał Ci jeszcze do wykorzystania w ramach tego otrzymanego od banku. Od salda zadłużenia cały czas naliczane są odsetki. Wpłacana co miesiąc kwota zadeklarowana przy podpisywaniu umowy przeznaczana jest na odsetki, miesięczną opłatę za kartę i spłatę zadłużenia. Krótko mówiąc: każda wpłata odbudowuje limit, jaki masz do dyspozycji i zmniejsza zadłużenie, od którego liczone są odsetki, a każdy wydatek zmniejsza kwotę pozostałą do wykorzystania i zwiększa saldo zadłużenia.

Uczestnicy promocji i nagrody do zdobycia

Skoro ustaliliśmy już, jak funkcjonuje karta kredytowa Comfort Plus ze stałą spłatą, czas przejść do opisu akcji „Karta ratalna z voucherem do Biedronki”, która trwa do 31 grudnia 2022 r. Mogą w niej wziąć udział osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które nie posiadają w Santander Consumer Banku karty kredytowej.

Do zgarnięcia są maksymalnie 3 vouchery do Biedronki, każdy o wartości 100 zł. Bonus otrzymasz za miesiąc, w którym wydasz kartą min. 300 zł.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że bank przygotował jedynie 1500 e-kodów po 100 zł. Szansę na ich zdobycie będzie miało 500 osób, które jako pierwsze podpiszą umowę o promowaną „kredytówkę”.

Jak zgarnąć premie?

Wymagania nie są skomplikowane:

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2022 r. (pamiętaj o ograniczonej liczbie nagród) złóż wniosek o kartę kredytową Comfort Plus ze stałą spłatą i podpisz z Santander Consumer Bankiem stosowną umowę. Dopełnienie formalności może się odbyć podczas spotkania z kurierem lub poprzez przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł.

Krok 2
Krok 2

W miesiącu zawarcia umowy o kartę oraz w kolejnych wydaj nią min. 300 zł. Za każdy miesiąc, w którym spełnisz ten warunek, otrzymasz voucher do Biedronki o wartości 100 zł. Maksymalnie możesz zdobyć 3 nagrody. Ostatnia z nich może Ci być przyznana za 5. miesiąc, licząc od tego, w którym zawarłeś z bankiem umowę o kartę kredytową Comfort Plus

Krok 3
Krok 3

Pilnuj, by na Twojej karcie nie wystąpiła zaległość w spłacie zadłużenia w kwocie wyższej niż 50 zł trwająca dłużej niż 10 dni. Gdyby tak się stało, bank nie przekaże Ci nagrody.

Nagroda
Nagroda

Należny Ci bonus otrzymasz w wiadomości sms na podany bankowi numer telefonu do końca miesiąca następującego po tym, w którym zrealizowałeś wymagania regulaminu.

Przedstawmy powyższe reguły na przykładzie. Załóżmy, że podpisałeś umowę o kartę Comfort Plus ze stałą spłatą w listopadzie i w tym miesiącu wydałeś nią min. 300 zł. Wówczas premię otrzymasz do końca grudnia 2022 r., a ostatnim miesiącem, za który może Ci być przyznany voucher, jest marzec 2023 r. (oczywiście jeśli wcześniej nie zasłużysz już na 3 bony).

Istotne szczegóły

Bank zastrzegł, że w ramach promocji nie będą uwzględniane płatności wykonane w punktach o kodach MCC wskazanych w regulaminie. Chodzi m.in. o transakcje związane z hazardem, przekazami pieniężnymi i u brokerów ubezpieczeniowych. Niedozwolone są także przelewy lub doładowania innych portfeli cyfrowych lub rachunków płatniczych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych takich jak np. Revolut, SkyCash czy PayPal.

W przypadku anulowania transakcji (np. w wyniku zwrotu towaru), która nastąpi do dnia przekazania vouchera, taka operacja nie zostanie uwzględniona w wymaganym limicie wydatków.

Do momentu wypłaty ostatniej premii nie możesz wypowiedzieć, a tym bardziej rozwiązać umowy o kartę Comfort Plus.

W regulaminie nie określono terminu ważności voucherów do Biedronki. Zapewne dlatego, że standardowo są one ważne bezterminowo. Aby zapłacić e-kodem, wystarczy podać tworzący go ciąg cyfr kasjerowi lub wybrać na kasie samoobsługowej metodę płatności „e-bon” i samodzielnie wpisać cyfry na ekranie.

Otrzymane przez Ciebie nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, nie musisz się z nich rozliczać z fiskusem.

Karta kredytowa Comfort Plus

Możesz sobie zadać pytanie, kiedy może Ci się przydać taka nietypowa karta kredytowa/ratalna. Bank reklamuje ją w taki sposób:

Wygodne zakupy na raty już znasz. A z kartą ratalną możesz kupować jeszcze wygodniej. Nie musisz szukać sklepu, który oferuje wybrany produkt w dobrej cenie i możliwość spłaty w ratach. To Ty wybierasz sklep, płacisz za zakupy kartą ratalną, a później spłacasz co miesiąc w równych kwotach – tak jak znane Ci raty.

Dodajmy, że nie ma przeszkód, byś oprócz stałej kwoty miesięcznej, którą zadeklarowałeś przy podpisywaniu umowy, wpłacił dodatkowe środki i tym samym zmniejszył saldo swojego zadłużenia.

Możesz wybrać jeden z 4 terminów spłaty karty, tak aby dopasować go do daty wpływu Twojego wynagrodzenia. W bankowości internetowej oraz w aplikacji mobilnej możesz sprawnie i wygodnie spłacić zadłużenie za pośrednictwem serwisu Przelewy24.

Temat do rozważenia

Karta kredytowa, zwana też ratalną, Comfort Plus, to dość nietypowy produkt, różniący się od typowej „kredytówki”. Jej największą zaletą jest naszym zdaniem możliwość swobodnego rozłożenia na raty dokonanego zakupu bez konieczności składania wniosków, proszenia banku o zgodę. Jeśli chcesz, spłacasz we wskazanym terminie całe zadłużenie i nie ponosisz kosztów odsetek lub przekazujesz do banku dowolną kwotę, nie mniejszą niż ta zadeklarowana w umowie.

Zważywszy na premię za aktywne korzystanie z karty, można powiedzieć, że uczestnicząc w tej promocji, masz dostęp do tanich zakupów i dzięki bonusowi możesz wręcz na nich zarobić. Decyzja, czy skorzystasz z propozycji Santander Consumer Banku, należy – jak zawsze – do Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Karta ratalna z voucherem do Biedronki”

O banku

Santander Consumer Bank to instytucja specjalizująca w obszarze consumer finance, czyli kredytów dla klientów indywidualnych. Pod obecną nazwą bank działa w Polsce od 2006 r., natomiast w 2011 r. połączył się z AIG Bank Polska. Santander Consumer Polska należy do hiszpańskiej Grupy Santander, której częścią jest również Santader Bank Polska (dawne BZ WBK).