Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Karta Kredytowa z Żubrem w Pekao SA

Karta Kredytowa z Żubrem w Pekao SA
Źródło: strona banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

Nawet 600 zł moneyback z Kartą Kredytową z Żubrem z oferty banku Pekao
Bezterminowa
 • długi okres bezodsetkowy
 • darmowa karta w podstawowym pakiecie
 • 6% rabatu na Booking.com
 • zwroty za zakupy internetowe w wyższych pakietach (2% zwrotu, do 30 zł miesięcznie)
 • pakiety dopasowane do potrzeb klienta
 • ubezpieczenie zakupów i transakcji internetowych

Wady:

 • wysokie prowizje za wypłaty gotówki z bankomatów
 • przewalutowanie transakcji zagranicznych po kursie banku
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Choć początkowo rozeznanie się w poszczególnych pakietach Karty Kredytowej z Żubrem może wydawać się trudne, warto poświęcić temu chwilę uwagi, ponieważ to jedna z lepszych kredytówek na rynku: z bardzo długim okresem bezodsetkowym (aż 58 dni), z wysokim maksymalnym limitem (100 tys. zł), a co najważniejsze – z możliwością wyboru darmowej wersji lub uniknięciem opłat za jej obsługę.

Co więcej, korzystanie z Karty z Żubrem wiąże się z szeregiem korzyści i ułatwień, takich jak zwrot za zakupy i transakcje w Internecie, za przejazd autostradą, ubezpieczenia w podróży, dogodne raty w ramach karty… Dostęp do nich zależy od tego, na który pakiet kredytówki się zdecydujesz: na darmowy Pakiet Standard, czy warunkowo bezpłatny Złoty bądź Platynowy.

Pełna analiza Karty Kredytowej z Żubrem w Banku Pekao SA


Opłaty i prowizje

Spójrzmy teraz, ile zapłacisz za obsługę i korzystanie z karty w danym pakiecie:

Jak widzisz, w przypadku Pakietu Standard nie zapłacisz ani grosza za obsługę kredytówki, ale jednocześnie droższe niż w pozostałych pakietach będą wypłaty z bankomatów. Decydując się na jeden z wyższych pakietów, musisz liczyć się albo z prowizją (Złoty: 19 zł/mies., Platynowy: 39 zł/mies.), albo z koniecznością wykonywania transakcji o pokaźnej wartości (odpowiednio: 2000 zł i 3000 zł w danym cyklu rozliczeniowym).

Jeśli chodzi o opłaty, to na powyższym różnice między pakietami się kończą. Niezależnie od tego, czy wybierzesz Pakiet Standard, czy Platynowy, tyle samo zapłacisz za przekroczenie limitu karty (0 zł), za wydanie karty dodatkowej (0 zł); identyczny jest też koszt spłaty minimalnej (3%, min. 30 zł zadłużenia).

Cykl rozliczeniowy

Jak już wspominaliśmy, Bank Pekao SA zaproponował na Karcie Kredytowej z Żubrem jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych na rynku. Oznacza to, że po upływie 30-dniowego okresu rozliczeniowego masz jeszcze aż 28 dni okresu bezodsetkowego na uregulowanie zobowiązania. Co istotne, bank udostępnia możliwość wyboru dnia zakończenia cyklu rozliczeniowego: 

 • od 2 dnia miesiąca do 1 dnia następnego miesiąca włącznie,
 • od 6 dnia miesiąca do 5 dnia następnego miesiąca włącznie,
 • od 11 dnia miesiąca do 10 dnia następnego miesiąca włącznie,
 • od 16 dnia miesiąca do 15 dnia następnego miesiąca włącznie,
 • od 21 dnia miesiąca do 20 dnia następnego miesiąca włącznie,
 • od 26 dnia miesiąca do 25 dnia następnego miesiąca włącznie.

Po zakończeniu cyklu otrzymasz zestawienie transakcji.

Kto może ubiegać się o Kartę Kredytową z Żubrem?

Główna karta kredytowa wydawana jest wyłącznie osobom pełnoletnim. Bank nie określił precyzyjnie dolnej granicy dochodów osoby ubiegającej się o kartę, jednak po otrzymaniu wniosku zbada i oceni zdolność kredytową wnioskodawcy.

Na tej samej podstawie postanowi nie tylko, czy klient otrzyma kredytówkę, ale też, jak wysoki będzie limit karty; minimalny wynosi 2000 zł (i to masz „jak w banku”), zaś maksymalny – w zależności od Twojej sytuacji finansowej i wiarygodności – może wynieść nawet 100 tys. zł.

Jako posiadacz karty głównej możesz wnioskować jeszcze o 5 kart dodatkowych, w tym dla osoby, która skończyła już 13 lat. Wydanie karty dodatkowej jest bezpłatne. Do każdej z nich wybierasz osobny pakiet.

Promocje związane z Kartą Kredytową z Żubrem

Kredytówki w Pekao SA nierzadko objęte są ofertami specjalnymi. Sprawdź, co bank przygotował tym razem:

Pakiet Standard: 0 zł za obsługę kredytówki

Jak łatwo się domyślić, Pakiet Standard, w przypadku którego nie ponosisz opłat za obsługę karty, wiąże się też z najuboższym wachlarzem usług i funkcji, co nie oznacza jednak, że są one nieciekawe. Możesz bowiem liczyć na:

 • spłatę zakupów do wartości 1000 zł w ratach 10 × 0% bez odsetek i prowizji;
 • spłatę zakupów do 36 rat bez prowizji z obniżonym o 5% oprocentowaniem;
 • ubezpieczenie zakupów oraz transakcji internetowych (maks. kwota ubezpieczenia wynosi po 1000 zł w obu przypadkach);
 • dodatkowe punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile: 5 punktów za każde wydane 50 zł (od 1 września 2022 r.: 3 punkty za 50 zł).

Musisz też pamiętać, w Pakiecie Standard znacznie droższe są wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych (7%). Generalnie jednak nigdy ich nie polecamy w przypadku kart kredytowych, chyba że w naprawdę pilnych wypadkach, bo w zasadzie w przypadku niemal każdej karty jest to po prostu droga i nieopłacalna operacja.

Zatem jeżeli zależy Ci na posiadaniu kredytówki, z której będziesz swobodnie korzystać, kiedy będziesz tego potrzebować, i nie zależy Ci ani na realizowaniu dużych transakcji, ani na usługach dodatkowych, Karta z Żubrem w Pakiecie Standard jest znakomitym rozwiązaniem.

Pakiet Złoty: więcej możliwości

Za korzystanie z Pakietu Złotego możesz zapłacić już 19 zł/mies. – o ile nie wydasz nią min. 2000 zł w danym cyklu rozliczeniowym. Czy to dużo, czy mało, zależy od Twoich wydatków. Jednocześnie płacisz nieco mniej za wypłatę z bankomatów polskich i zagranicznych: 5% wartości transakcji.

Ponadto zyskujesz:

 • zwrot 2% za zakupy w Internecie, do 20 zł miesięcznie;
 • ubezpieczenie w podróży (NNW do 100 tys. zł oraz koszty leczenia i assistance, również do 100 tys. zł);
 • dostęp do bezpłatnych saloników lotniskowych Flight Delay Pass w przypadku opóźnienia lotu o min. 60 minut (usługa obejmuje również 4 zarejestrowane przez Ciebie osoby);
 • spłatę zakupów do wartości 2000 zł w ratach 10 × 0% bez odsetek i prowizji;
 • spłatę zakupów do 36 rat bez prowizji z obniżonym o 10% oprocentowaniem;
 • ubezpieczenie zakupów oraz transakcji internetowych (maks. kwota ubezpieczenia wynosi po 3000 zł w obu przypadkach);
 • dodatkowe punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile: 5 punktów za każde wydane 50 zł (od 1 września 2022 r.: 4 punkty za 50 zł).

Pakiet Platynowy: najwięcej korzyści i szeroki katalog usług związanych z kartą

Obsługa miesięczna Karty Kredytowej z Żubrem w Pakiecie Platynowym to koszt 39 zł – tego kosztu unikniesz, gdy wykonasz w danym cyklu rozliczeniowym transakcje kredytówką na 3000 zł. W zamian za to otrzymujesz:

 • zwrot 2% za zakupy w Internecie, do 30 zł miesięcznie;
 • zwrot 5% wydatków za przejazdy autostradami, do 20 zł miesięcznie;
 • ubezpieczenie w podróży (NNW do 200 tys. zł, koszty leczenia i assistance do 200 tys. zł, OC w życiu prywatnym do 200 tys. zł oraz ubezpieczenie w ramach pakietu sport);
 • dostęp do bezpłatnych saloników lotniskowych Flight Delay Pass w przypadku opóźnienia lotu o min. 60 minut (usługa obejmuje również 4 zarejestrowane przez Ciebie osoby);
 • spłatę zakupów do wartości 3000 zł w ratach 10 × 0% bez odsetek i prowizji;
 • spłatę zakupów do 36 rat bez prowizji z obniżonym o 15% oprocentowaniem;
 • ubezpieczenie zakupów oraz transakcji internetowych (maks. kwota ubezpieczenia wynosi po 6000 zł w obu przypadkach);
 • dodatkowe punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile: 5 punktów za każde wydane 50 zł.

Jak zmienić pakiet?

W ramach Karty Kredytowej z Żubrem możesz swobodnie zmieniać pakiet, z którego korzystasz – i to zupełnie za darmo.

Zmiana pakietu na wyższy (np. z pakietu Standard na Złoty) następuje niemal natychmiast. Dłużej będziesz musiał poczekać w przypadku zmiany pakietu na niższy, np. na bezpłatny Standard, ponieważ zmiana nastąpi:

 • pierwszego dnia następnego miesiąca, jeżeli od aktywacji dotychczasowego pakietu upłynęły min. trzy pełne miesiące kalendarzowe (zwane okresem startowym) lub
 • pierwszego dnia kolejnego miesiąca po upływie okresu startowego – gdy zmieniasz pakiet przed upływem okresu startowego.

Opłata za obsługę karty w nowym pakiecie zostanie naliczona po upływie pełnego miesiąca kalendarzowego, w którym dany pakiet był aktywny.

Co ważne, zmiana pakietu nie wiąże się z koniecznością wymiany karty.

Jak otrzymać Kartę Kredytową z Żubrem?

Najprostsza droga do uzyskania kredytówki przewidziana jest dla klientów Pekao SA; jeśli jesteś jednym z nich, sprawdź w swojej bankowości elektronicznej (internetowej lub mobilnej), czy otrzymałeś od banku ofertę karty kredytowej.

Jeżeli nie masz obecnie nic wspólnego z Pekao SA lub nie znalazłeś wspomnianej propozycji w serwisie, a chciałbyś otrzymać kredytówkę, wypełnij specjalny formularz na stronie banku i poczekaj na kontakt od konsultanta.

Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku Karta z Żubrem zostanie wysłana na wskazany przez Ciebie adres korespondencyjny w ciągu 5 dni roboczych od chwili zawarcia umowy.

Wady Karty Kredytowej z Żubrem

Choć bank nie nalicza osobnej marży za przewalutowanie transakcji realizowanej za granicą (co akurat jest standardem na rynku), to i tak taka operacja może wiązać się z kosztami wyższymi niż u konkurencji. Niestety, w przypadku Karty Kredytowej z Żubrem Pekao SA zrezygnowało z rozliczeń operacji walutowych po znacznie korzystniejszym kursie organizacji kartowej i przewalutowuje je po własnym – wyższym – kursie.

Komentarz redakcji

W przypadku Karty Kredytowej z Żubrem Bank Pekao SA zdecydował się na rozwiązanie – jak sam określił – abonamentowe. Sam wybierasz, które usługi najbardziej Cię interesują i jakie prowizje jesteś gotowy ponosić.

Obsługa jednego z pakietów, Standard, jest zupełnie darmowa, zaś w przypadku dwóch płatnych prowizji można uniknąć. Oczywiście niemała opłata miesięczna powinna się wiązać z ciekawszymi funkcjami i atrakcyjnymi usługami i tak faktycznie jest.

W ramach Pakietu Złotego możesz liczyć na moneyback do 20 zł miesięcznie i np. ubezpieczenie w podróży, zaś z Pakietem Platynowym: na jeszcze szerszy zakres ochrony, moneyback do 30 zł miesięcznie i zwrot 5% za przejazdy autostradą. Pakiety możesz zmieniać bez dodatkowych opłat i bez konieczności wymiany karty.

Co warto byłoby poprawić w tej ofercie? Zdecydowanie kwestię przewalutowań – stosowanie kursu banku przy transakcjach zagranicznych to spory krok w tył.

Poza tym Karta Kredytowa z Żubrem to solidna oferta z wygodnymi dla kredytobiorcy parametrami: bardzo długim okresem bezodsetkowym, wysokim limitem kredytowym. To Ty decydujesz, czy chcesz z niej korzystać aktywnie, czy tylko wtedy, kiedy akurat jest Ci ona potrzebna.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin Karty Kredytowej z Żubrem
 2. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.