Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

360 zł moneyback i 100 zł z fast cash + roczne zwolnienie z opłat dla nowych posiadaczy karty kredytowej Santander Bank Polska

360 zł moneyback i 100 zł z fast cash + roczne zwolnienie z opłat dla nowych posiadaczy karty kredytowej Santander Bank Polska
Źródło: najlepszekonto.pl

Inflacja nieustannie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, szczególnie dotkliwe są rosnące ceny żywności. Pewnym antidotum na tę sytuację może być skorzystanie z propozycji Santander Bank Polska, który zachęca do sięgnięcia po kartę kredytową z jego oferty. W nagrodę za ten ruch proponuje zwrot 5% wydatków w sklepach spożywczych. W ten sposób można co miesiąc odzyskać 30 zł, czyli w ciągu roku nawet 360 zł.

To nie koniec nagród przygotowanych w ramach akcji "Karta kredytowa Visa z bonusem". Bank proponuje też 100 zł za skorzystanie z usługi fast cash oraz zwolnienie z opłat za kartę przez 12 miesięcy. Przyjrzyjmy się szczegółom tej interesującej promocji.

Dla nowych posiadaczy "kredytówek"

Promocja trwa do 31 marca 2023 r. Mogą w niej wziąć udział osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które od 1 października 2022 r. do dnia przystąpienia do akcji nie były posiadaczami głównej karty kredytowej w Santanderze.

Jako że mamy do czynienia z produktem kredytowym, trzeba się liczyć z badaniem zdolności kredytowej. Od jego wyniku zależy decyzja o przyznaniu (lub nie) przez bank "kredytówki" i wysokość jej limitu.

360 zł moneyback + 100 premii za fast cash

Oto, co trzeba zrobić, by otrzymać moneyback oraz premię gotówkową:

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2023 r. złóż wniosek o kartę kredytową Visa Silver "Akcja Pajacyk" lub Visa Platinum.

Możesz to zrobić w bankowości elektronicznej (jeśli jesteś już klientem Santandera) lub zamawiając kontakt z doradcą na stronie promocji (gdy nie współpracujesz jeszcze z tym bankiem).

Krok 2
Krok 2

Jeśli chcesz otrzymać 100 zł za skorzystanie z usługi fast cash, w trakcie wnioskowania o kartę kredytową zaznacz odpowiednią opcję. Zanim zdecydujesz się na ten krok, przeczytaj zamieszczone niżej informacje o tej usłudze.

Krok 3
Krok 3

Upewnij się, czy masz wyrażone zgody na kontakty marketingowe i otrzymywanie wiadomości z banku elektronicznymi kanałami kontaktu (EKK) oraz czy podałeś swoje dane kontaktowe. Możesz to zrobić po zalogowaniu się do bankowości internetowej w zakładce Ustawienia -> Forma kontaktu z bankiem -> Zgody.

Krok 4
Krok 4

Aktywnie korzystaj z przyznanej Ci karty kredytowej przez 12 miesięcy (licząc od tego, w którym podpisałeś umowę o "kredytówkę"). Santander Bank Polska odda Ci 5% wydatków w sklepach spożywczych w każdym z tych miesięcy, maksymalnie 30 zł/miesiąc.

Informacja
Informacja

Wypłata premii nastąpi pod warunkiem posiadania aktywnej karty kredytowej w dniu przekazywania nagrody.

Nagroda
Nagroda

Należny Ci zwrot otrzymasz na rachunek karty kredytowej do końca miesiąca następującego po tym, w którym wykonałeś płatności.

Dla uniknięcia nieporozumień, przedstawmy zasady zapisane w regulaminie na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że umowę o kartę kredytową podpisałeś w lutym 2023 r. Wówczas moneybackiem będą objęte płatności, jakie wykonasz od lutego 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Pierwszy bonus, za transakcje z lutego, otrzymasz do końca marca 2023 r.

Transakcje objęte zwrotem

5% moneyback otrzymasz jedynie za płatności w sklepach spożywczych. Decydujące znaczenie ma jednak nie oferowany asortyment czy nawet nazwa placówki, ale kod MCC, pod jakim jest ona zarejestrowana w systemie rozliczeniowym. W regulaminie wymieniono dokładnie kody objęte promocją:

  • 5411 – sklepy spożywcze, supermarkety;
  • 5499 – sklepy spożywcze, sklepy pierwszej potrzeby i specjalne;
  • 5422 – zamrażarki i szafki mięsne;
  • 5441 – sklepy cukiernicze, cukiernie, sklepy z orzechami;
  • 5451 – sklepy z nabiałem, mleczarnie;
  • 5462 – piekarnie;
  • 5300 – hurtownie.

Wyjaśnijmy, że pod kodem 5411 ukryte są najpopularniejsze sieci handlowe, m.in. Auchan, Biedronka, Carrefour, Lidl.

Kilka słów o usłudze fast cash

Fast cash to usługa, z której możesz skorzystać tylko podczas wnioskowania o wydanie karty kredytowej. Dzięki niej możesz przelać na swoje konto osobiste kwotę w ramach przyznanego Ci limitu karty kredytowej. Chcąc otrzymać nagrodę w wysokości 100 zł, musisz zdecydować się na przelew w wysokości min. 3000 zł.

Propozycja szybkiego skorzystania z pieniędzy banku jest bardzo kusząca, ale trzeba pamiętać o konieczności ich oddania w określonym czasie. Dlatego zanim zdecydujesz się na ten ruch, dobrze przemyśl swoją decyzję.

Inne ważne informacje

Brak spełnienia warunków uprawniających do otrzymania nagrody w jednym z miesięcy nie powoduje utraty prawa do jej przyznania za płatności w kolejnych.

Dodajmy, że dodatkową nagrodą jest bezwarunkowe zwolnienie z miesięcznych opłat za kartę w pierwszym roku korzystania z niej.

Kwota otrzymanego zwrotu jest zwolniona z opodatkowania, nie trzeba się z niej rozliczać przed urzędem skarbowym.

Karty kredytowe Santandera

Podjęcie decyzji o udziale w tej promocji z pewnością będzie łatwiejsze, jeśli poznasz propozycje Santander Bank Polska. Najpopularniejszą "kredytówką" z jego oferty jest Visa Silver "Akcja Pajacyk".

Płać i zyskuj

Szkoda, że Santander zaoferował moneyback tylko nowym posiadaczom kart kredytowych, ich obecni użytkownicy mogą czuć się pokrzywdzeni. Cóż, nikt jednak nie obiecywał, że każda promocja będzie ogólnodostępna 😀 Ważne, że nie trzeba spełniać skomplikowanych warunków, by zasłużyć na moneyback. 360 zł tylko za płacenie "kredytówką" Santandera za artykuły spożywcze wygląda całkiem atrakcyjnie. Obrazowo można powiedzieć, że korzystając z promocji, jedne większe zakupy w ciągu roku zrobisz za darmo.

Dodajmy, że jeśli masz już konto w Santanderze i dostęp do bankowości elektronicznej, to możesz wziąć udział w alternatywnej promocji karty kredytowej z premią w postaci 300 zł do Biedronki.

Rozważając udział w tej promocji w sytuacji, gdy nie jesteś jeszcze klientem Santandera, zastanów się nad nawiązaniem współpracy z tym bankiem poprzez otwarcie Konta Jakie Chcę. Decydując się na ten krok, będziesz miał szansę na zgarnięcie kolejnych bonusów, nawet kilkuset złotych.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Karta kredytowa Visa z bonusem"

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.