Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Karta kredytowa Visa TurboKARTA Santander Consumer Banku z 360 zł moneyback

Karta kredytowa Visa TurboKARTA Santander Consumer Banku z 360 zł moneyback
Źródło: strona Santander Consumer Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:

Wady:

  • wysoki próg wydatków zwalniający z opłaty miesięcznej
  • opłata za przekroczenie limitu
  • pobranie opłaty miesięcznej już w dniu aktywacji karty

Opinia eksperta

Visa TurboKARTA jest doskonałą propozycją dla osób aktywnych, dużo podróżujących samochodem, które będą miały wiele okazji, by zdobyć związany z tą "kredytówką" moneyback. Nie polecam jej osobie, która będzie sięgała po nią tylko okazjonalnie, co będzie się wiązało z ponoszeniem comiesięcznych kosztów.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Podstawowa zaleta karty kredytowej to możliwość korzystania za darmo z pieniędzy banku przez określony czas. Jeśli można zyskać coś dodatkowo, to warto się takiej "kredytówce" przyjrzeć bliżej. Pod naszą lupę trafiła więc karta kredytowa Visa TurboKARTA Santander Consumer Banku. Sprawdźmy, czy wspomniane bonusy nie są tylko wabikiem, mającym odciągnąć uwagę od wysokich i kłopotliwych opłat lub innych mankamentów oferty.

Pełna analiza Visa TurboKARTY


Karta kredytowa Visa TurboKARTA Santander Consumer Banku - koszty korzystania

Zacznijmy od prześwietlenia kosztów, jakie wiążą się z wydaniem i korzystaniem z omawianej "kredytówki":

Jak widzisz, nie ma w nich niczego nadzwyczajnego - oprocentowanie po okresie bezodsetkowym jest w maksymalnej dopuszczalnej wysokości, bank nie pobiera opłat od transakcji bezgotówkowych.

Opisując tę "kredytówkę", Santander Consumer Bank zwraca uwagę, że daje ona dostęp do programu Visa Oferty, co oznacza zniżki i promocyjne oferty w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, a także, że związana jest z nią możliwość rozłożenia wydatków na dogodne raty.

Warto też docenić, że cały proces ubiegania się o Visa TurboKARTĘ można przeprowadzić zdalnie, a później bardzo wiele rzeczy związanych z jej obsługą (np. zmiana numeru PIN lub limitów transakcyjnych, zastrzeżenie/czasowa blokada karty, rozłożenie wydatków na raty) jest możliwych do zrealizowania w bankowości internetowej bądź aplikacji mobilnej.

Pewnym minusem jest stosunkowo krótki okres bezodsetkowy wynoszący 54 dni.

Kogo bank zaprasza po Visa TurboKARTĘ?

Santander Consumer Bank nie stawia specjalnych wymagań przed osobami zainteresowanymi tą "kredytówką". Oczywiście konieczna jest pełna zdolność do czynności prawnych oraz pozytywne przejście procesu badania zdolności i wiarygodności kredytowej. Od jego wyniku zależy, jak wysoki limit zostanie Ci zaproponowany.

Przypominamy, że bank sprawdzi nie tylko Twoje dochody, zapyta o comiesięczne wydatki, ale sięgnie także do rejestrów Biura Informacji Kredytowej (BIK), by zobaczyć, jak dotychczas wywiązywałeś się z regulowania swoich zobowiązań. Fakt, że nie dotrzymywałeś terminów spłaty karty kredytowej lub rat kredytów, może wpłynąć na wysokość zaproponowanego Ci limitu kredytowego, a nawet być przyczyną odmowy wydania Visa TurboKARTY.

Atrakcyjny moneyback

Visa TurboKARTA jest aktualnie objęte interesującymi promocjami. Sprawdź poniżej:

Visa TurboKARTA Santander Consumer Banku - co zyskasz dodatkowo?

Bezpłatne korzystanie z pieniędzy banku przez pewien czas cieszy, ale to podstawowa cecha każdej karty kredytowej, więc trzeba szukać wyróżników interesującego nas "plastiku". O moneybacku już wspomnieliśmy. Warto, byś jeszcze wiedział o dwóch benefitach.

Car Assistance

Bezpłatne ubezpieczenie car assistance zapewni Ci pomoc w przypadku awarii lub kradzieży samochodu, w tym także w sytuacji, gdy zabraknie Ci paliwa. W razie potrzeby Centrum Alarmowe zorganizuje dla Ciebie samochód zastępczy, zakwaterowanie w hotelu oraz opiekę nad dziećmi.

Do Twojej dyspozycji jest również Serwis Informacyjny, w którym uzyskasz informacje przydatne w podróży (np. o pogodzie), a także instrukcje, jak postępować w razie wypadku.

Korzystaj i zyskaj 50 zł

Gdy już będziesz posiadaczem omawianej "kredytówki", być może bank zaprosi Cię do udziału w akcji "Korzystaj i zyskaj". Jej zasady są bardzo proste: po otrzymaniu zaproszenia wykonaj 5 transakcji na łączną kwotę min. 500 zł (mogą to być nawet wypłaty z bankomatu, ale pamiętaj, że wiąże się to z prowizją). W nagrodę wkrótce otrzymasz 50 zł na rachunek karty.

Bezpieczeństwo też jest ważne

Bank zapewnia, że bezpieczeństwo płatności jest jednym z jego priorytetów. Potwierdzeniem tego jest m.in. przygotowanie "Przewodnika po świecie bezpiecznych zakupów w Internecie".

Formą zabezpieczenia transakcji online jest bezpłatna usługa 3D Secure, której istotą jest wysłanie kodu autoryzacyjnego na numer telefonu właściciela karty zapisany w systemie banku. Należy pamiętać, że 3D Secure działa tylko w sytuacji, gdy sklep, w którym wykonujesz zakupy, także wdrożył u siebie ten system. Niestety, nie wszystkie sklepy oferują tego typu zabezpieczenie.

Bank proponuje również trzy pakiety usług związanych z bezpieczeństwem. Pakiet Standard obejmuje zabezpieczenie płatności kartą (chodzi o transakcje wykonane "kredytówką" bez użycia PIN-u po jej kradzieży) oraz wydanie zaświadczenia bankowego o posiadanych produktach, sporządzenie opinii bankowej oraz kopii dokumentu bankowego (poza pakietem każdy z dokumentów kosztuje kilkadziesiąt złotych). W wariancie Premium otrzymujesz wszystko to, co zawiera wersja Standard, a także powiadomienia sms o zbliżającym się terminie spłaty kwoty minimalnej. Z kolei pakiet Premium PLUS to wspomniane wyżej przywileje, a także raz na 12 miesięcy.

Kolejnym wyrazem troski banku o klientów jest możliwość wykupienia ubezpieczenia karty, które chroni życie, zdrowie i/lub interes majątkowy (utrata pracy lub hospitalizacja) klienta. W zależności od aktywności zawodowej ochrona może obejmować śmierć ubezpieczonego (posiadacza karty), czasową lub trwałą i całkowitą niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu na skutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Jak wnioskować o Visa TurboKARTĘ?

Santander Consumer Bank umożliwia złożenie wniosku o tę "kredytówkę" na trzy sposoby - na infolinii, w oddziale, a także poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej. Naszym zdaniem ostatnie rozwiązanie jest najwygodniejsze i najbezpieczniejsze. Po wysłaniu zgłoszenia, poczekaj na kontakt doradcy, który przeprowadzi Cię przez cały proces wypełnienia wniosku, poinformuje o tym, jakie dokumenty potwierdzające Twoje dochody musisz dostarczyć i jak masz to zrobić.

Od osób pracujących na etacie oczekiwane są wyciągi z trzech ostatnich miesięcy. Prowadzący działalność gospodarczą muszą się przygotować na dostarczenie bilansu lub wyciągu z Książki Przychodów i Rozchodów (KPiR) z trzech ostatnich zamkniętych miesięcy. To tylko przykłady, nie można wykluczyć, że zostaniesz poproszony o dostarczenie także innych dokumentów.

Zdalne złożenie wniosku o Visa TurboKARTĘ oznacza dwie możliwości podpisania umowy - podczas spotkania z kurierem lub przelewem weryfikacyjnym na kwotę 1 zł. Wybrawszy drugą opcję, na podany przez siebie adres e-mail otrzymasz dokumenty dotyczące karty oraz link do "strony technicznej". Musisz się do niej zalogować (potrzebny będzie numer PESEL, adres e-mail oraz jednorazowe hasło) i podążać za wskazówkami, które doprowadzą do wysłania przelewu weryfikacyjnego.

Kartę kredytową i kod PIN otrzymasz w odrębnych przesyłkach listowych dostarczonych przez pocztę. Ze względów bezpieczeństwa "plastik" jest nieaktywny, możesz go aktywować, dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu podany w przesyłce albo w bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się do serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej należy wybrać opcję Aktywuj i postępować zgodnie z podpowiedziami podsuwanymi przez system.

Karta kredytowa Visa TurboKARTA Santander Consumer Banku - propozycja dla aktywnych

Analiza parametrów karty kredytowej Visa TurboKARTA i związanych z nią korzyści wskazuje, że bank adresuje ją do osób aktywnych. Świadczy o tym choćby fakt, że z opłaty za obsługę karty zwalnia wydanie nią tysiąca złotych w okresie rozliczeniowym. Zasady moneybacku też wyraźnie preferują częste używanie karty w określonych miejscach. Z kolei opracowanie krótkiej instrukcji pokazującej możliwości zarządzania kartą w aplikacji mobilnej może sugerować, że bank docenia zwolenników nowoczesnych rozwiązań.

Ocena czy Visa TurboKARTA Santander Consumer Banku odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom, czy związane z nią benefity są dla Ciebie interesujące, leży - jak zawsze - po Twojej stronie. Zwracamy tylko uwagę, że promocja dotycząca moneyback jest bezterminowa, bank może ją w każdej chwili odwołać.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Santander Consumer Bank to instytucja specjalizująca w obszarze consumer finance, czyli kredytów dla klientów indywidualnych. Pod obecną nazwą bank działa w Polsce od 2006 r., natomiast w 2011 r. połączył się z AIG Bank Polska. Santander Consumer Polska należy do hiszpańskiej Grupy Santander, której częścią jest również Santader Bank Polska (dawne BZ WBK).