Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Karta kredytowa Millennium Impresja w Banku Millennium + 5% zwrotu za zakupy i 300 zł na eKarcie goodie

Karta kredytowa Millennium Impresja w Banku Millennium + 5% zwrotu za zakupy i 300 zł na eKarcie goodie
Źródło: strona Banku Millennium
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:

Zalety:

900 zł od Banku Millennium! 300 zł do Empiku na eKarcie goodie za kartę kredytową Visa Impresja + do 600 zł moneybacku
Do końca 3 dni
 • zniżki w ramach programu rabatowego Inspiracje
 • bezpłatne wydanie karty głównej i dodatkowej
 • niskie koszty użytkowania (z możliwością uniknięcia opłat)

Wady:

 • nieco krótszy niż u konkurencji okres bezodsetkowy

Opinia eksperta

Największe atuty karty kredytowej Millennium Impresja? - niska opłata za użytkowanie, której można w prosty sposób uniknąć oraz atrakcyjne warunki moneybacku. Trzeba tylko pamiętać, w jakich sklepach można otrzymać zwrot części wydatków.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Karta Millennium Impresja należy do jednych z tańszych w użytkowaniu "kredytówek" dostępnych na polskim rynku. Jeśli w danym miesiącu wykonamy min. 5 transakcji, korzystanie z "plastiku" będzie zupełnie darmowe.

Oceniając kartę, zwracamy uwagę na koszty jej wydania oraz użytkowania, wysokość prowizji (m.in. za wypłaty z bankomatów), opłaty za przewalutowanie, a także na dodatkowe usługi oferowane posiadaczom i oczywiście na moneyback, czyli możliwość odzyskania 5% wydatków (maksymalnie 600 zł w roku).

Karta kredytowa Millennium Impresja może pochodzić zarówno od Visy, jak i od Mastercarda.

Pełna analiza karty kredytowej Impresja w Banku Millennium


Obsługa zadłużenia i koszty karty

Jak już wspomnieliśmy, karta kredytowa Millennium Impresja charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi kosztami obsługi oraz standardowymi warunkami zaciągania i spłaty zadłużenia. Szczegółowe parametry karty prezentujemy poniżej:

Posiadacze Millenium Impresja mogą rozłożyć swoje zadłużenie na raty oraz otrzymać zniżki w licznych punktach handlowo-usługowych, o czym piszemy poniżej.

Karta wydawane są z 48-miesięcznym terminem ważności.

Okazjonalne bonusy

Omawiana karta kredytowa Millennium Impresja wyróżnia się pozytywnie nie tylko niskimi opłatami, ale i różnymi bonusami przygotowanymi przez Bank Millennium dla swoich klientów. Sugerujemy, by współpracę z Bankiem Millennium zawsze zaczynać od założenia konta osobistego. Wyjaśnienie tej sugestii znajdziesz poniżej.

Stałe przywileje

Bank Millennium dba, by zainteresowanie jego "kredytówką" nie spadało.

5% moneyback i rabaty

Jak wspomnieliśmy, karta Impresja pozwala na uzyskanie 5% moneyback w sklepach partnerów. Maksymalna kwota zwrotu może wynieść 50 zł/miesiąc, czyli 600 zł rocznie.

Oto lista sklepów, w których możesz zyskać moneyback:

Kliknij, aby powiększyć

Trzeba dodać, że w niektórych sklepach obowiązują ograniczenia:

Cinema City - moneyback nie jest przyznawany w trakcie zakupów on-line, czyli transakcji dokonywanych na odległość,

InterCars - zwrot przysługuje wyłącznie za zakupy online na www.sklep.intercars.com.pl,

Maxmara - moneyback nie obowiązuje dla Max Mara Weekend,

Smyk - zwrot nie dotyczy zakupów na www.smyk.com,

Empik - moneybacku nie otrzymasz za zakupy na www.empik.com, empiktravel.pl, w Empik school oraz Empik cafe,

Sony Centre - moneyback obejmuje tylko płatności kartą w salonach Sony Centre,

Travelplanet.pl - zwrot dotyczy tylko płatności za imprezy turystyczne realizowane kartą w Punktach Obsługi Klienta oraz on-line. Lista POK jest dostępna tutaj.

Płacąc "kredytówką" nie trzeba zgłaszać sprzedawcy chęci odzyskania 5% kwoty płatności, bank automatycznie nalicza moneyback. Pieniądze przelewane są na rachunek karty do 20. dnia następnego miesiąca.

Program Inspiracje

Dla posiadaczy karty dostępne są również rabaty oferowane przez blisko 1000 podmiotów w ramach programu Inspiracje. Informacje o jego aktualnych partnerach oraz oferowanych przez nich rabatach znajdziesz w specjalnej wyszukiwarce.

Aby otrzymać zniżkę, należy poinformować sprzedawcę przed płatnością, że będzie ona dokonywana kartą Banku Millennium uczestniczącą w programie Inspiracje. W przypadku transakcji w sklepach internetowych trzeba wpisać kod promocyjny podany przy opisie partnera – zwykle jest to 6 pierwszych cyfr numeru karty.

Opcjonalne i płatne ubezpieczenie

Wraz z kartą Impresja domyślnie oferowany jest także pakiet ubezpieczeń o nazwie „Pakiet Bezpieczeństwa”. W jego skład wchodzi m.in. ubezpieczenie na wypadek nieuprawnionego użycia karty czy rabunku gotówki pobranej przy pomocy karty.

Negatywnie oceniamy fakt, że pakiet jest domyślnie aktywny. Co prawda procedura rezygnacji jest stosunkowo prosta i nie zajmuje dużo czasu - trzeba odznaczyć odpowiednią opcję już na etapie składania wniosku o kartę lub dzwoniąc w trakcie korzystania z niej na infolinię, ewentualnie składając taką deklarację w placówce banku - ale trzeba o tym po prostu pamiętać.

Cena usługi nie jest wysoka, ale jeśli ktoś nie chce z niej korzystać, najlepiej by wyłączył pakiet na etapie składania wniosku. Jeśli tego nie zrobi, naraża się na dodatkowe koszty.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Banku Millennium?

O kartę Millennium Impresja mogą wnioskować następujące osoby:

 • pracujący w ramach umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło;
 • prowadzący własną działalność gospodarczą;
 • emeryci i renciści;
 • osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Osoby posiadające rachunek w Banku Millennium i przelewające na niego swoje wynagrodzenie (przynajmniej od 3 miesięcy) obowiązuje uproszczona procedura wydawania karty.

Jak sięgnąć po "kredytówkę" w Banku Millennium?

Wniosek o kartę kredytową Millennium Impresja możesz złożyć bezpośrednio na stronie Banku Millennium, jednak w ten sposób nie zdobędziesz na ogół prawa do premii w promocji, gdyż w większości akcji konieczne jest wnioskowanie o te "kredytówki" w bankowości elektronicznej Banku Millennium.

Lepszą opcją jest więc założenie najpierw rachunku osobistego Konta 360º (zwłaszcza, gdy trwa jego promocja oznaczająca szansę na otrzymanie nagrody za ten ruch), a dopiero potem złożenie wniosku o kartę kredytową w Millenecie. Tym samym dasz sobie szansę na zdobycie dwóch premii — za otwarcie rachunku osobistego i za skorzystanie z karty kredytowej.

Karta z czołówki rankingu

Karta kredytowa Millennium Impresja znajdują się w czołówce sporządzonego przez nas rankingu najlepszych klasycznych kart kredytowych. Wydawana jest bezpłatnie, a jeśli w danym miesiącu dokonamy przy jej użyciu przynajmniej 5 transakcji, wówczas użytkowanie "plastiku" również będzie darmowe. Natomiast jeśli karta leży w naszym portfelu, ale na co dzień z niej nie korzystamy, wówczas musimy się liczyć z prowizją wynikającą z aktualnej tabeli opłat.

Co prawda omawiana karta ma minimalnie krótszy w stosunku do innych analizowanych kart kredytowych okres bezodsetkowy, ale mankament ten rekompensują niższe od konkurencji opłaty i prowizje od transakcji gotówkowych czy walutowych. Możesz się także cieszyć moneybackiem w wybranych punktach oraz rabatami u partnerów programu Inspiracje.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin programu "Moneyback dla kart Impresja"
 2. Regulamin kart kredytowych
 3. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.