Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Karta kredytowa Millennium Impresja w Banku Millennium z 5% zwrotu za zakupy

Karta kredytowa Millennium Impresja w Banku Millennium z 5% zwrotu za zakupy
Źródło: strona Banku Millennium
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:

Zalety:

900 zł od Banku Millennium! 300 zł do Allegro za kartę kredytową Mastercard Impresja lub Gold + do 600 zł moneybacku
Do końca 9 dni
 • zniżki w ramach programu rabatowego Inspiracje
 • możliwość wskazania karty do płatności Blikiem
 • niskie koszty użytkowania (z możliwością uniknięcia opłat)

Wady:

 • krótszy niż u konkurencji okres bezodsetkowy

Opinia eksperta

Największe atuty karty kredytowej Millennium Impresja? - niska opłata za użytkowanie, której można w prosty sposób uniknąć oraz atrakcyjne warunki moneybacku. Trzeba tylko pamiętać, w jakich sklepach można otrzymać zwrot części wydatków.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Karta Millennium Impresja należy do jednych z tańszych w użytkowaniu "kredytówek" dostępnych na polskim rynku. Jeśli w danym miesiącu wykonamy min. 5 transakcji, korzystanie z "plastiku" będzie zupełnie darmowe.

Oceniając kartę, zwracamy uwagę na koszty jej wydania oraz użytkowania, wysokość prowizji (m.in. za wypłaty z bankomatów), opłaty za przewalutowanie, a także na dodatkowe usługi oferowane posiadaczom i oczywiście na moneyback, czyli możliwość odzyskania 5% wydatków (maksymalnie 600 zł w roku).

Karta kredytowa Millennium Impresja może pochodzić zarówno od Visy, jak i od Mastercarda.

Pełna analiza karty kredytowej Impresja w Banku Millennium


Obsługa zadłużenia i koszty karty

Jak już wspomnieliśmy, karta kredytowa Millennium Impresja charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi kosztami obsługi oraz standardowymi warunkami zaciągania i spłaty zadłużenia. Szczegółowe parametry karty prezentujemy poniżej:

Posiadacze Millenium Impresja mogą rozłożyć swoje zadłużenie na raty oraz otrzymać zniżki w licznych punktach handlowo-usługowych, o czym piszemy poniżej.

Zwracamy uwagę na konieczność wykonania określonej liczby transakcji (na dowolną kwotę), by "kredytówka" była bezpłatna, zmienne oprocentowanie zadłużenia (uzależnione od poziomu stóp procentowych) i opłaty za transakcje gotówkowe. Tych ostatnich dobrze jest unikać, by nie ponosić niepotrzebnie kosztów.

Karta wydawane jest z 48-miesięcznym terminem ważności.

Okazjonalne bonusy

Omawiana karta kredytowa Millennium Impresja wyróżnia się pozytywnie nie tylko niskimi opłatami, ale i różnymi bonusami przygotowanymi przez Bank Millennium dla swoich klientów. Sugerujemy, by współpracę z Bankiem Millennium zawsze zaczynać od założenia konta osobistego, co częśto wiąże się z szansą na zdobycie bonusu powitalnego.

Stałe przywileje

Bank Millennium dba, by zainteresowanie jego "kredytówką" nie spadało.

5% moneyback

Jak wspomnieliśmy, karta Impresja pozwala na uzyskanie 5% moneyback w sklepach partnerów. Maksymalna kwota zwrotu może wynieść 50 zł/miesiąc, czyli 600 zł rocznie.

Oto wykaz sklepów, w których możesz zyskać zwrot części wydatków:

Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona internetowa Banku Millennium

Trzeba dodać, że w niektórych sklepach obowiązują ograniczenia:

 • Cinema City - moneyback nie jest przyznawany w trakcie zakupów on-line, czyli transakcji dokonywanych na odległość,
 • InterCars - zwrot przysługuje wyłącznie za zakupy online na www.sklep.intercars.com.pl,
 • Maxmara - moneyback nie obowiązuje dla Max Mara Weekend,
 • Smyk - zwrot nie dotyczy zakupów na www.smyk.com,
 • Empik - moneybacku nie otrzymasz za zakupy na www.empik.com, empiktravel.pl, w Empik school oraz Empik cafe,
 • Sony Centre - moneyback obejmuje tylko płatności kartą w salonach Sony Centre,
 • Travelplanet.pl - zwrot dotyczy tylko płatności za imprezy turystyczne realizowane kartą w Punktach Obsługi Klienta oraz on-line. Lista POK jest dostępna tutaj.

Płacąc przy użyciu karty wydanej przez Bank Millennium nie trzeba zgłaszać sprzedawcy chęci odzyskania 5% kwoty płatności, bank automatycznie nalicza moneyback. Pieniądze przelewane są na rachunek karty do 20. dnia następnego miesiąca.

Połącz kartę "Impresja" z goodie i zyskaj

Łącząc swoją kartę kredytową "Impresja" z platformą zakupową goodie możesz zyskać nawet do 25% zwrotu za zakupy w około 800 sklepach internetowych. Uzbierany moneyback automatycznie raz w miesiącu zasili rachunek Twojej karty.

Program Inspiracje

Dla posiadaczy karty dostępne są również rabaty oferowane przez blisko 1000 podmiotów w ramach programu Inspiracje. Informacje o jego aktualnych partnerach oraz oferowanych przez nich rabatach znajdziesz w specjalnej wyszukiwarce.

Aby otrzymać zniżkę, należy poinformować sprzedawcę przed płatnością, że będzie ona dokonywana kartą Banku Millennium uczestniczącą w programie Inspiracje. W przypadku transakcji w sklepach internetowych trzeba wpisać kod promocyjny podany przy opisie partnera – zwykle jest to 6 pierwszych cyfr numeru karty.

Opcjonalne i płatne ubezpieczenie

Wraz z kartą Impresja domyślnie oferowany jest także pakiet ubezpieczeń o nazwie „Pakiet Bezpieczeństwa”. W jego skład wchodzi m.in. ubezpieczenie na wypadek nieuprawnionego użycia karty czy rabunku gotówki pobranej przy pomocy karty.

Negatywnie oceniamy fakt, że pakiet jest domyślnie aktywny. Co prawda procedura rezygnacji jest stosunkowo prosta i nie zajmuje dużo czasu - trzeba odznaczyć odpowiednią opcję już na etapie składania wniosku o kartę lub dzwoniąc w trakcie korzystania z niej na infolinię, ewentualnie składając taką deklarację w placówce banku - ale trzeba o tym po prostu pamiętać.

Cena usługi nie jest wysoka, ale jeśli ktoś nie chce z niej korzystać, najlepiej by wyłączył pakiet na etapie składania wniosku. Jeśli tego nie zrobi, naraża się na dodatkowe koszty.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Banku Millennium?

Do otrzymania karty głównej uprawnione są następujące osoby:

 • pracujący w ramach umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło;
 • prowadzący własną działalność gospodarczą;
 • emeryci i renciści;
 • osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Oczywiście najważniejszym warunkiem wydania karty Visa / Mastercard Impresja jest przejście procedury sprawdzającej zdolność i wiarygodność kredytową, po czym uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Założenie karty nie jest skomplikowane. Osoby posiadające rachunek w Banku Millennium i przelewające na niego swoje wynagrodzenie (przynajmniej od 3 miesięcy) obowiązuje uproszczona procedura wydawania karty.

Zestaw wymaganych dokumentów potwierdzających osiągane dochody uzależniony jest od źródła ich pochodzenia. Stosowne informacje znajdziesz na stronie banku w części Wymagane dokumenty (na dole strony).

Jak sięgnąć po "kredytówkę" w Banku Millennium?

Wniosek o kartę kredytową Millennium Impresja możesz złożyć bezpośrednio na stronie Banku Millennium, jednak w ten sposób nie zdobędziesz na ogół prawa do premii w promocji, gdyż w większości akcji konieczne jest wnioskowanie o te "kredytówki" w bankowości elektronicznej Banku Millennium.

Lepszą opcją jest więc założenie najpierw rachunku osobistego Konta 360º (zwłaszcza, gdy trwa jego promocja oznaczająca szansę na otrzymanie nagrody za ten ruch), a dopiero potem złożenie wniosku o kartę kredytową w Millenecie. Tym samym dasz sobie szansę na zdobycie dwóch premii — za otwarcie rachunku osobistego i za skorzystanie z karty kredytowej.

Karta z czołówki rankingu

Karta Millennium Impresja znajdują się w czołówce sporządzonego przez nas rankingu najlepszych klasycznych kart kredytowych. Wydanie głównej karty kredytowej jest bezpłatnie, a jeśli w danym miesiącu dokonamy przy jej użyciu przynajmniej 5 transakcji, wówczas użytkowanie "plastiku" również będzie darmowe. Natomiast jeśli karta leży w naszym portfelu, ale na co dzień z niej nie korzystamy, wówczas musimy się liczyć z prowizją wynikającą z aktualnej tabeli opłat.

Co prawda omawiana karta ma minimalnie krótszy w stosunku do innych analizowanych kart kredytowych okres bezodsetkowy, ale mankament ten rekompensują niższe od konkurencji opłaty i prowizje od transakcji gotówkowych czy walutowych. Możesz się także cieszyć moneybackiem w wybranych punktach oraz rabatami u partnerów programu Inspiracje.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin programu "Moneyback dla kart Impresja"
 2. Regulamin kart kredytowych
 3. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.