Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Karta kredytowa Millennium Alfa i Impresja w Banku Millennium + 5% zwrotu za zakupy i 200 zł na Allegro

Krzysztof Duliński
Redaktor Najlepszekonto.pl
Ocena:

Zalety:

960 zł od Banku Millennium! 200 zł na Allegro za kartę kredytową + 760 zł w ramach moneybacku
Do końca 5 dni
 • zniżki w ramach programu rabatowego Inspiracje
 • bezpłatne wydanie karty głównej i dodatkowej
 • niskie koszty użytkowania (z możliwością uniknięcia opłat)

Wady:

 • nieco krótszy niż u konkurencji okres bezodsetkowy

Opinia eksperta

Największe atuty kart kredytowych Millennium Alfa i Impresja? - niska opłata za użytkowanie, której można w prosty sposób uniknąć oraz atrakcyjne warunki moneybacku. Trzeba tylko pamiętać, która karta w jakich sklepach uprawnia do otrzymania zwrotu.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszej analizie ocenimy tylko dwie karty kredytowe Banku Millennium — Millennium Alfa i Millennium Impresja, gdyż uważamy je za najatrakcyjniejsze.

Przyjrzymy się im pod kątem kosztów ich wydania oraz użytkowania. Zwrócimy także uwagę na wysokość prowizji pobieranych m.in. od wypłat z bankomatów czy opłat za przewalutowanie. Spojrzymy również na długość okresu bezodsetkowego, oprocentowanie karty, dodatkowe usługi oferowane posiadaczom tych kart i oczywiście na moneyback, czyli możliwość odzyskania 5% wydatków (maksymalnie 760 zł w roku).

Niedrogie karty kredytowe w wersjach Alfa i Impresja

Dedykowana kobietom karta kredytowa Millennium Impresja może pochodzić zarówno od Visy, jak i od Mastercarda. Natomiast operatorem skierowanej do mężczyzn karty Millennium Alfa jest tylko Visa.

Obie wersje należą do jednych z tańszych w użytkowaniu "kredytówek" dostępnych na polskim rynku. Jeśli w danym miesiącu wykonamy min. 5 transakcji, korzystanie z "plastiku" będzie zupełnie darmowe.

Uwaga: w aktualnej promocji karty Impresja warunek uniknięcia opłaty jest jeszcze łatwiejszy do spełnienia. Przez rok wystarczy wykonywać min. 1 transakcję bezgotówkową w każdym miesiącu, aby uniknąć opłat.

Zaletami wspomnianych kart są także niższe w stosunku do większości konkurencyjnych ofert prowizje za wypłatę pieniędzy z bankomatu oraz koszty przewalutowania transakcji dokonywanych w walutach obcych. Posiadacze Millenium Impresja i Millennium Alfa mają również możliwość rozłożenia swojego zadłużenia na raty oraz otrzymania zniżek w licznych punktach handlowo-usługowych.

Obie karty charakteryzuje przeciętny, wynoszący 51 dni okres bezodsetkowy. Po jego zakończeniu oprocentowanie zadłużenia wynosi 7,2% rocznie, co jest aktualnie standardem na rynku. Minimalny limit kredytowy na karcie wynosi 1000 zł, zaś maksymalny - 100 000 zł. Karty wydawane są z 48-miesięcznym terminem ważności.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Banku Millennium?

O karty Millennium Impresja i Millennium Alfa mogą wnioskować następujące osoby:

 • pracujący w ramach umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło;
 • prowadzący własną działalność gospodarczą;
 • emeryci i renciści;
 • osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Osoby posiadające rachunek w Banku Millennium i przelewające na niego swoje wynagrodzenie (przynajmniej od 3 miesięcy) obowiązuje uproszczona procedura wydawania karty.

Obsługa zadłużenia i koszty karty

Jak już wspomnieliśmy, karty kredytowe Millennium Alfa i Millennium Impresja charakteryzują się stosunkowo niewielkimi kosztami obsługi oraz standardowymi warunkami zaciągania i spłaty zadłużenia. Szczegółowe parametry kart prezentujemy poniżej:

Dodatkowe bonusy

Omawiane karty kredytowe Millennium Alfa i Millennium Impresja wyróżniają się pozytywnie nie tylko niskimi opłatami, ale i atrakcyjnymi bonusami. Kliknij poniżej, aby zobaczyć szczegóły:

Opcjonalne i płatne ubezpieczenie i pakiet assistance

Dodatkiem do obu omawianych kart jest pakiet assistance, dzięki któremu nie musisz się martwić zepsutym samochodem, przebitą oponą, przeprowadzką czy awarią sprzętu domowego. Wystarczy jeden telefon i bank załatwi sprawę za Ciebie. Opłata za ten pakiet wynosi 4,99 zł miesięcznie

Wraz z kartami kredytowymi Millenium Millennium Alfa/Impresja domyślnie oferowany jest także pakiet ubezpieczeń o nazwie „Pakiet Bezpieczeństwa”. Koszt pakietu to 3,99 zł miesięcznie. W skład pakietu wchodzi m.in. ubezpieczenie na wypadek nieuprawnionego użycia karty czy rabunku gotówki pobranej przy pomocy karty.

Jeśli ktoś chce z niego zrezygnować, może odznaczyć odpowiednią opcję już na etapie składania wniosku o kartę. Później można wyłączyć pakiet, dzwoniąc na infolinię lub składając taką deklarację w placówce banku. Procedura rezygnacji jest zatem stosunkowo prosta i nie zajmuje dużo czasu.

5% moneyback i rabaty

Jak wspomnieliśmy, każda z omawianych kart adresowana jest do innej grupy — Millennium Impresja do kobiet, a Millennium Alfa do mężczyzn. Stąd każda z nich związana jest z inną grupą partnerów, u których można uzyskać zwrot 5% wydatków, do 760 zł rocznie.

I tak, panie otrzymają zwroty m.in. w sklepach Bershka, Carrefour, Sephora, Stradivarius...

Sklepy z moneybackiem do karty kredytowej Impresja
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona Banku Millennium

a panowie w placówkach Leroy Merlin, Inter Cars, czy w kinach Cinema City.

Sklepy z moneybackiem do karty kredytowej Alfa
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona Banku Millennium

Płacąc jedną z tych "kredytówek" nie trzeba zgłaszać sprzedawcy chęci odzyskania 5% kwoty płatności, bank automatycznie nalicza moneyback. Pieniądze przelewane są na rachunek karty na początku następnego miesiąca.

Dla posiadaczy kart dostępne są również rabaty oferowane przez blisko 1000 partnerów w ramach programu Inspiracje.

Opinia redakcji: "czołówka rankingu"

Karty kredytowe Millennium Alfa/Impresja znajdują się w czołówce sporządzonego przez nas rankingu najlepszych klasycznych kart kredytowych. Karty wydawane są bezpłatnie, a jeśli w danym miesiącu dokonamy przy ich użyciu przynajmniej 5 transakcji, wówczas użytkowanie "plastiku" również będzie darmowe. Natomiast jeśli karta leży w naszym portfelu, ale na co dzień z niej nie korzystamy, wówczas miesięczny koszt użytkowania wyniesie 7,99 zł.

Co prawda omawiane karty posiadają minimalnie krótszy w stosunku do innych analizowanych kart kredytowych okres bezodsetkowy, ale mankament ten rekompensują niższe od konkurencji opłaty i prowizje od transakcji gotówkowych czy walutowych. Możesz się także cieszyć moneybackiem (dla każdej z kart u innych partnerów) oraz rabatami u partnerów programu Inspiracje

Negatywnie oceniamy fakt, że są one oferowane z domyślnie aktywnym „Pakietem Bezpieczeństwa” oraz pakietem assistance. Cena tych usług nie jest wysoka — 3,99 zł miesięcznie za pierwszą i 4,99 zł miesięcznie za drugą, ale jeśli ktoś nie chce z niej korzystać, musi wyłączyć pakiet na etapie składania wniosku lub później przez bankową infolinię. Jeśli tego nie zrobi (a przy tym nie korzysta aktywnie z karty), naraża się na dodatkowe koszty.

Wniosek o kartę kredytową Millennium Impresja / Alfa możesz złożyć bezpośrednio na stronie Banku Millennium, jednak w ten sposób nie zdobędziesz na ogół prawa do premii w promocji, gdyż w większości akcji konieczne jest wnioskowanie o te "kredytówki" w bankowości elektronicznej Banku Millennium. Lepszą opcją jest więc założenie najpierw konta osobistego Konta 360º (zwłaszcza, gdy trwa jego promocja oznaczająca szansę na otrzymanie nagrody za ten ruch), a dopiero potem złożenie wniosku o kartę kredytową w Millenecie. Tym samym dasz sobie szansę na zdobycie dwóch premii — za otwarcie rachunku osobistego i za skorzystanie z karty kredytowej.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin sprzedaży premiowej dla karty Millennium Mastercard Impresja
 2. Regulamin sprzedaży premiowej dla karty Millennium Visa Alfa
 3. Regulamin sprzedaży premiowej dla karty Millennium Visa Impresja
 4. Regulamin kart kredytowych
 5. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.