Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Karta kredytowa Millennium Alfa i Impresja w Banku Millennium + 5% zwrotu za zakupy + 200 zł premii

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Karty kredytowe Millennium Alfa i Millennium Impresja, to propozycje dla osób aktywnie korzystających z "plastiku" na co dzień, jak i dla tych, którzy kartę traktują wyłącznie jako źródło dodatkowych pieniędzy na wypadek nieprzewidzianych wydatków. Ofertę Banku Millennium wyróżnia 5-procentowy moneyback i program rabatowy Inspiracje. Składając wniosek o "kredytówkę" w ramach promocji, możesz zyskać 200 zł premii.

W naszej analizie ocenimy tylko dwie karty kredytowe Banku Millennium - Millennium Alfa i Millennium Impresja, gdyż uważamy je za najatrakcyjniejsze. Przyjrzymy się im pod kątem kosztów ich wydania oraz użytkowania. Zwrócimy także uwagę na wysokość prowizji pobieranych m.in. od wypłat z bankomatów czy opłat za przewalutowanie. Spojrzymy również na długość okresu bezodsetkowego czy oprocentowanie karty oraz dodatkowe usługi oferowane posiadaczom tych kart.

Niedrogie karty kredytowe w wersjach Alfa i Impresja

Dedykowana kobietom karta kredytowa Millennium Impresja może pochodzić zarówno od Visy, jak i od Mastercarda. Natomiast operatorem skierowanej do mężczyzn karty Millennium Alfa jest tylko Visa.

Obie wersje należą do jednych z tańszych w użytkowaniu kredytówek dostępnych na polskim rynku. Jeśli w danym miesiącu wykonamy min. 5 transakcji, korzystanie z "plastiku" będzie zupełnie darmowe. Zaletami wspomnianych kart są także niższe w stosunku do większości konkurencyjnych ofert prowizje za wypłatę pieniędzy z bankomatu oraz koszty przewalutowania transakcji dokonywanych w walutach obcych. Posiadacze Millenium Impresja i Millennium Alfa mają również możliwość rozłożenia swojego zadłużenia na raty oraz otrzymania zniżek w licznych punktach handlowo-usługowych.

Obie karty charakteryzuje przeciętny, wynoszący 51 dni okres bezodsetkowy. Po jego zakończeniu oprocentowanie zadłużenia wynosi 10% rocznie, co jest aktualnie standardem na rynku. Minimalny limit kredytowy na karcie wynosi 1 000 zł, zaś maksymalny - 100 000 zł. Karty wydawane są z 48-miesięcznym terminem ważności.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Banku Millennium?

O karty Millennium Impresja i Millennium Alfa mogą wnioskować następujące osoby:

  • pracujący w ramach umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło;
  • prowadzący własną działalność gospodarczą;
  • emeryci i renciści;
  • osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Osoby posiadające rachunek w Banku Millennium i przelewające na niego swoje wynagrodzenie (przynajmniej od 3 miesięcy) obowiązuje uproszczona procedura wydawania karty.

Karta kredytowa Miillennium Alfa
Karta kredytowa Miillennium Alfa
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona Banku Millennium

Karta kredytowa Miillennium Impresja
Karta kredytowa Miillennium Impresja
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona Banku Millennium

Obsługa zadłużenia i koszty karty

Jak już wspomnieliśmy, karty kredytowe Millennium Alfa i Millennium Impresja charakteryzują się stosunkowo niewielkimi kosztami obsługi oraz standardowymi warunkami zaciągania i spłaty zadłużenia. Szczegółowe parametry kart prezentujemy poniżej.

Wniosek o kartę kredytową (bez promocji) możesz złożyć na .

Dodatkowe bonusy

Omawiane karty kredytowe Millennium Alfa i Millennium Impresja wyróżniają się pozytywnie nie tylko niskimi opłatami, ale i atrakcyjnymi bonusami.

Aktualne promocje

Karta kredytowa Millennium Alfa / Impresja jest aktualnie objęte interesującymi promocjami. Sprawdź poniżej:

Płatne ubezpieczenie i pakiet assistance

Dodatkiem do obu omawianych kart jest pakiet assistance, dzięki któremu nie musisz się martwić zepsutym samochodem, przebitą oponą, przeprowadzką czy awarią sprzętu domowego. Wystarczy jeden telefon i bank załatwi sprawę za Ciebie. Opłata za ten pakiet wynosi 4,99 zł miesięcznie

Wraz z kartami kredytowymi Millenium Millennium Alfa/Impresja domyślnie oferowany jest także pakiet ubezpieczeń o nazwie „Pakiet Bezpieczeństwa”. Koszt pakietu to 3,99 zł miesięcznie. W skład pakietu wchodzi m.in. ubezpieczenie na wypadek nieuprawnionego użycia karty czy rabunku gotówki pobranej przy pomocy karty.

Jeśli ktoś chce z niego zrezygnować, może odznaczyć odpowiednią opcję już na etapie składania wniosku o kartę. Później można wyłączyć pakiet, dzwoniąc na infolinię lub składając taką deklarację w placówce banku. Procedura rezygnacji jest zatem stosunkowo prosta i nie zajmuje dużo czasu.

Moneyback i rabaty

Jak wspomnieliśmy, każda z omawianych kart adresowana jest do innej grupy - Millennium Alfa do mężczyzna, a Millennium Impresja do kobiet. Stąd każda z nich związana jest z inną grupą partnerów, u których można uzyskać zwrot części wydatków, do 5%. I tak, panie otrzymają zwroty m.in. w sklepach Sephora, Zara, Stradivarius, a panowie w placówkach Leroy Merlin, GO Sport czy Inter Cars.

Pieniądze przelewane są na rachunek karty na początku następnego miesiąca.

Dla posiadaczy kart dostępne są również rabaty oferowane przez blisko 1 000 partnerów w ramach programu Inspiracje.

Opinia redakcji: "czołówka rankingu"

Karty kredytowe Millennium Alfa/Impresja znajdują się w czołówce sporządzonego przez nas rankingu najlepszych klasycznych kart kredytowych. Karty wydawane są bezpłatnie, a jeśli w danym miesiącu dokonamy przy ich użyciu przynajmniej 5 transakcji, wówczas użytkowanie "plastiku" również będzie darmowe. Natomiast jeśli karta leży w naszym portfelu, ale na co dzień z niej nie korzystamy, wówczas miesięczny koszt użytkowania wyniesie 7,99 zł.

Co prawda omawiane karty posiadają minimalnie krótszy w stosunku do innych analizowanych kart kredytowych okres bezodsetkowy, ale mankament ten rekompensują niższe od konkurencji opłaty i prowizje od transakcji bezgotówkowych czy walutowych. Możesz się także cieszyć moneybackiem (dla każdej z kart u innych partnerów) oraz rabatami u partnerów programu Inspiracje

Negatywnie oceniamy fakt, że są one oferowane z domyślnie aktywnym „Pakietem Bezpieczeństwa” oraz pakietem assistance. Cena tych usług nie jest wysoka - 3,99 zł miesięcznie za pierwszą i 4,99 zł miesięcznie za drugą, ale jeśli ktoś nie chce z niej korzystać, musi wyłączyć pakiet na etapie składania wniosku lub później przez bankową infolinię. Jeśli tego nie zrobi (a przy tym nie korzysta aktywnie z karty), naraża się na dodatkowe koszty.

Wniosek o kartę kredytową Millennium Impresja / Alfa możesz złożyć bezpośrednio na stronie Banku Millennium, jednak w ten sposób nie zdobędziesz na ogół prawa do premii w promocji, gdyż w większości akcji konieczne jest wnioskowanie o te "kredytówki" w bankowości elektronicznej Banku Millennium. Lepszą opcją jest więc założenie najpierw konta osobistego Konta 360º (zwłaszcza, gdy trwa jego promocja oznaczająca szansę na otrzymanie nagrody za ten ruch), a dopiero potem złożenie wniosku o kartę kredytową w Millenecie. Tym samym dasz sobie szansę na zdobycie dwóch premii - za otwarcie rachunku osobistego i za skorzystanie z karty kredytowej.

Dodajmy, że w ofercie Banku Millennium jest także "zwykła" kredytówka. Ona także jest wydawana za darmo i możesz uniknąć miesięcznych opłat za jej prowadzenie jeśli wykonasz nią 5 transakcji w miesiącu. W przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę w wysokości 4,99 zł.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

200 zł z kartą kredytową Banku Millennium w ramach akcji „Świąteczne zakupy” + roczne zwolnienie z opłat
  • zniżki w ramach programu rabatowego Inspiracje
  • bezpłatne wydanie karty głównej i dodatkowej
  • niskie koszty użytkowania (z możliwością uniknięcia opłat)

Wady

  • nieco krótszy niż u konkurencji okres bezodsetkowy

Opinia eksperta

Krzysztof Duliński
Największe atuty kart kredytowych Millennium Alfa i Impresja? - niska opłata za użytkowanie, której można w prosty sposób uniknąć oraz atrakcyjne warunki moneybacku. Trzeba tylko pamiętać, która karta w jakich sklepach uprawnia do otrzymania zwrotu.
Złóż wniosek na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Czytaj więcej

Komentarze