Karta kredytowa Millennium Alfa i Impresja w Banku Millennium + 5% zwrotu za zakupy + 200 zł za wzięcie karty

Karta kredytowa Millennium Alfa i Impresja w Banku Millennium + 5% zwrotu za zakupy + 200 zł za wzięcie karty Źródło obrazka karty: strona Banku Millennium

Karty kredytowe Millennium Alfa i Millennium Impresja, to propozycje dla osób aktywnie korzystających z "plastiku" na co dzień, jak i dla tych, którzy kartę traktują wyłącznie jako źródło dodatkowych pieniędzy na wypadek nieprzewidzianych wydatków. Ofertę Banku Millennium wyróżnia 5-procentowy moneyback i program rabatowy Inspiracje. Składając wniosek o "kredytówkę" w ramach promocji przez bankowość elektroniczną, możesz zyskać 200 zł premii.

W naszej analizie ocenimy tylko dwie karty kredytowe Banku Millennium - Millennium Alfa i Millennium Impresja, gdyż uważamy je za najatrakcyjniejsze. Przyjrzymy się im pod kątem kosztów ich wydania oraz użytkowania. Zwrócimy także uwagę na wysokość prowizji pobieranych m.in. od wypłat z bankomatów czy opłat za przewalutowanie. Przyjrzymy się również takim warunkom jak długość okresu bezodsetkowego czy oprocentowanie karty oraz dodatkowym usługom oferowanym posiadaczom kart.

Niedrogie karty kredytowe w wersjach Alfa i Impresja

Dedykowana kobietom karta kredytowa Millennium Impresja może pochodzić zarówno od Visy, jak i od Mastercarda. Natomiast operatorem skierowanej do mężczyzn karty Millennium Alfa jest tylko Visa.

Obie wersje należą do jednych z tańszych w użytkowaniu kredytówek dostępnych na polskim rynku. Jeśli w danym miesiącu wykonamy min. 5 transakcji, korzystanie z "plastiku" będzie zupełnie darmowe. Zaletami wspomnianych kart są także niższe w stosunku do większości konkurencyjnych ofert prowizje za wypłatę pieniędzy z bankomatu oraz koszty przewalutowania transakcji dokonywanych w walutach obcych. Posiadacze Millenium Impresja i Millennium Alfa mają również możliwość rozłożenia swojego zadłużenia na raty oraz otrzymania zniżek w licznych punktach handlowo-usługowych.

Obie karty charakteryzuje przeciętny, wynoszący 51 dni okres bezodsetkowy. Po jego zakończeniu oprocentowanie zadłużenia wynosi 10% rocznie, co jest aktualnie standardem na rynku. Minimalny limit kredytowy na karcie wynosi 1 000 zł, zaś maksymalny - 100 000 zł. Karty wydawane są z 48-miesięcznym terminem ważności.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Banku Millennium?

O karty Millennium Impresja i Millennium Alfa mogą wnioskować następujące osoby:

 • pracujący w ramach umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło;
 • prowadzący własną działalność gospodarczą;
 • emeryci i renciści;
 • osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Osoby posiadające rachunek w Banku Millennium i przelewające na niego swoje wynagrodzenie (przynajmniej od 3 miesięcy) obowiązuje uproszczona procedura wydawania karty.

Wizerunki kart prezentujemy poniżej: Alfa (na górze) i Impresja (na dole)

Obsługa zadłużenia i koszty karty

Jak już wspomnieliśmy, karty kredytowe Millennium Alfa i Millennium Impresja charakteryzują się stosunkowo niewielkimi kosztami obsługi oraz standardowymi warunkami zaciągania i spłaty zadłużenia. Szczegółowe parametry kart prezentujemy poniżej.

 • długość okresu bezodsetkowego wynosi 51 dni, w tym 30 dni wynikające z okresu rozliczeniowego oraz 21 dni na spłatę zadłużenia;
 • po zakończeniu okresu bezodsetkowego oprocentowanie długu wyniesie 10% (standard na rynku);
 • bank wymaga spłaty minimalnej w wysokości 5%;  
 • istnieje możliwość rozłożenia posiadanego zadłużenia na raty;
 • minimalny limit zadłużenia to 1000 zł;
 • maksymalny oferowany limit zadłużenia wynosi 15 000 zł;
 • karta wydawana jest na okres 48 miesięcy.
 • bezpłatne wydanie kart Millennium Alfa/Impresja;
 • bezpłatne wydanie karty dodatkowej;
 • bezpłatne wydanie karty na wypadek kradzieży lub zagubienia;
 • bezpłatne wznowienie karty (po upływie daty ważności).
 • 0 zł – miesięczny koszt korzystania w przypadku zrealizowania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum 5 transakcji kartą. Jeśli warunek nie jest spełniony, koszt użytkowania wynosi 7,99 zł miesięcznie;
 • 0 zł – miesięczny koszt korzystania z karty dodatkowej w przypadku zrealizowania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum 5 transakcji kartą. Jeśli warunek nie jest spełniony, koszt użytkowania wynosi 2,99 zł miesięcznie;
 • 3,99% (min. 9,99 zł) prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu w Polsce i za granicą;
 • 2% marża pobierana w przypadku transakcji realizowanych w walucie obcej + koszt wynikający ze spreadu walutowego według taryfy wystawcy karty.
 • 0 zł za zmianę limitu karty;
 • 0 zł za sprawdzenie limitu karty w bankomacie Millennium (0,50 zł za wydruk);
 • 20 zł za zmianę cyklu rozliczeniowego;
 • 0 zł za monit listowy.

Wniosek o kartę kredytową (bez promocji) możesz złożyć na .

Dodatkowe bonusy

Omawiane karty kredytowe Millennium Alfa i Millennium Impresja wyróżniają się pozytywnie nie tylko niskimi opłatami, ale i atrakcyjnymi bonusami.

200 zł w promocji

Złożenie wniosku o wydanie karty w ramach promocji i później aktywne korzystanie z niej do końca lipca 2019 r. może przynieść Ci 200 zł. Wymagana aktywność sprowadza się do zapłacenia "kredytówką" w trzech kolejnych okresach min. 300 zł.

UWAGA: aby otrzymać premię, musisz złożyć wniosek o kartę przez bankowość elektroniczną lub mobilną!

Szczegóły tej akcji znajdziesz w tym artykule.

Płatne ubezpieczenie i pakiet assistance

Dodatkiem do obu omawianych kart jest pakiet assistance, dzięki któremu nie musisz się martwić zepsutym samochodem, przebitą oponą, przeprowadzką czy awarią sprzętu domowego. Wystarczy jeden telefon i bank załatwi sprawę za Ciebie. Opłata za ten pakiet wynosi 4,99 zł miesięcznie

Wraz z kartami kredytowymi Millenium Millennium Alfa/Impresja domyślnie oferowany jest także pakiet ubezpieczeń o nazwie „Pakiet Bezpieczeństwa”. Koszt pakietu to 3,99 zł miesięcznie. W skład pakietu wchodzi m.in. ubezpieczenie na wypadek nieuprawnionego użycia karty czy rabunku gotówki pobranej przy pomocy karty.

Jeśli ktoś chce z niego zrezygnować, może odznaczyć odpowiednią opcję już na etapie składania wniosku o kartę. Później można wyłączyć pakiet, dzwoniąc na infolinię lub składając taką deklarację w placówce banku. Procedura rezygnacji jest zatem stosunkowo prosta i nie zajmuje dużo czasu.

Moneyback i rabaty

Jak wspomnieliśmy, każda z omawianych kart adresowana jest do innej grupy - Millennium Alfa do mężczyzna, a Millennium Impresja do kobiet. Stąd każda z nich związana jest z inną grupą partnerów, u których można uzyskać zwrot części wydatków, do 5%. I tak, panie otrzymają zwroty m.in. w sklepach Sephora, Zara, Stradivarius, a panowie w placówkach Leroy Merlin, GO Sport czy Inter Cars.

Pieniądze przelewane są na rachunek karty na początku następnego miesiąca.

Dla posiadaczy kart dostępne są również rabaty oferowane przez blisko 1 000 partnerów w ramach programu Inspiracje.

Opinia redakcji: "czołówka rankingu"

Karty kredytowe Millennium Alfa/Impresja znajdują się w czołówce sporządzonego przez nas rankingu najlepszych klasycznych kart kredytowych. Karty wydawane są bezpłatnie, a jeśli w danym miesiącu dokonamy przy ich użyciu przynajmniej 5 transakcji, wówczas użytkowanie "plastiku" również będzie darmowe. Natomiast jeśli karta leży w naszym portfelu, ale na co dzień z niej nie korzystamy, wówczas miesięczny koszt użytkowania wyniesie 7,99 zł.

Co prawda omawiane karty posiadają minimalnie krótszy w stosunku do innych analizowanych kart kredytowych okres bezodsetkowy, ale mankament ten rekompensują niższe od konkurencji opłaty i prowizje od transakcji bezgotówkowych czy walutowych. Możesz się także cieszyć moneybackiem (dla każdej z kart u innych partnerów) oraz rabatami u partnerów programu Inspiracje

Negatywnie oceniamy fakt, że są one oferowane z domyślnie aktywnym „Pakietem Bezpieczeństwa” oraz pakietem assistance. Cena tych usług nie jest wysoka - 3,99 zł miesięcznie za pierwszą i 4,99 zł miesięcznie za drugą, ale jeśli ktoś nie chce z niej korzystać, musi wyłączyć pakiet na etapie składania wniosku lub później przez bankową infolinię. Jeśli tego nie zrobi (a przy tym nie korzysta aktywnie z karty), naraża się na dodatkowe koszty.

Wniosek o kartę kredytową Millennium Impresja / Alfa możesz złożyć na , jednak w ten sposób nie zdobędziesz prawa do premii 200 zł. Lepszą opcją jest założenie najpierw np. Konta 360º, a potem złożenie wniosku o kartę kredytową przez bankowość internetową. Tym samym dasz sobie szansę na zdobycie 200 zł premii - tylko musisz się śpieszyć, ponieważ pula nagród jest ograniczona.

Dodajmy, że w ofercie Banku Millennium jest także "zwykła" kredytówka. Ona także jest wydawana za darmo i możesz uniknąć miesięcznych opłat za jej prowadzenie jeśli wykonasz nią 5 transakcji w miesiącu. W przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę w wysokości 4,99 zł.

Ocena: 4.5

 • 200 zł za wzięcie karty w promocji i aktywne korzystanie z niej
 • 5% moneyback oraz rabaty w ramach programu Inspiracje
 • bezpłatne wydanie karty głównej i dodatkowej
 • niski lub zerowy miesięczny koszt użytkowania
 • niska prowizja za przewalutowanie (dotyczy transakcji w walutach obcych)
 • niska w stosunku do konkurencji opłata za wypłatę z gotówki z bankomatu
 • nieco krótszy niż u konkurencji okres bezodsetkowy
 • oferowanie kart z domyślnie aktywnym pakietem ubezpieczeń

Sylwetka Banku Millennium

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Konto w pigułce

 • Kto skorzysta z karty?

  Karty kredytowe Millennium Alfa/Impresja, to dobre rozwiązanie dla biernego posiadacza, czyli osoby, która sporadycznie korzysta z "kredytówki", jak i aktywnego użytkownika, który często rozlicza się za jej pomocą.

 • Jak wygląda obsługa zadłużenia?

  Okres bezodsetkowy jest nieco krótszy niż u konkurencji i wynosi 51 dni. Pozostałe parametry są już standardowe: 10% - oprocentowanie zadłużenia po okresie bezodsetkowym i 5% - wysokość spłaty minimalnej. Limit kredytowy wynosi od 1 000 do 100 000 zł.

 • Jakie są koszty karty?

  Karty należą do najtańszych na rynku. Bank wydaje je za darmo, a do tego można stosunkowo łatwo uniknąć miesięcznej opłaty za korzystanie z plastiku (7,99 zł), jeżeli w poprzednim miesiącu wykonałeś min. 5 transakcji kartą. Należy jednak uważać na wypłaty z bankomatów - koszt 3,99% (min. 9,99 zł).

 • Jakie są największe zalety karty?

  Największą zaletą kart kredytowych Millennium są umiarkowane opłaty oraz 5% moneyback (zależnie od wybranej wersji Alfa czy Impresja, dostępny u innych partnerów) i rabaty w ramach programu Inspiracje. Decydując się na jedną z kart w ramach promocji, możesz zyskać 200 zł, jeśli złożysz wniosek przez bankowość elektroniczną.

 • Jakie są największe wady karty?

  Okres bezodsetkowy jest nieco krótszy niż u konkurencji i wynosi 51 dni.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o kartę kredytową w Banku Millennium bez premii możesz złożyć na .

  Jeśli chcesz otrzymać 200 zł premii, złóż wniosek o kartę przez bankowość internetową!

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.