Karta kredytowa Mastercard Travel w T-Mobile Usługi Bankowe

Karta kredytowa Mastercard Travel w T-Mobile Usługi Bankowe Źródło obrazka: T-Mobile Usługi Bankowe

Karta Mastercard Travel w T-Mobile Usługi Bankowe to propozycja dla dość aktywnych klientów, którzy będą za jej pomocą wykonywać min. 4 transakcje miesięcznie. Takie osoby nie zapłacą za użytkowania "plastiku", a dodatkowo skorzystają z długiego okresu bezodsetkowego.

W naszej analizie zajmiemy się przede wszystkim kartą kredytową MasterCard Travel i usługom z nią związanym. Przyjrzymy się również karcie Pomoc Mierzona Kilometrami i wskażemy, czym różni się od wspomnianej "kredytówki".

Kto może otrzymać kartę kredytową Mastercard Travel?

Karta wydawana jest osobom pełnoletnim pracującym na umowę o pracę na czas nieokreślony i określony, umowę zlecenie, umowę o dzieło, osobom pobierającym emeryturę lub rentę.

Wymagany minimalny dochód to 500 zł. Nie jest wymagane zakładanie konta osobistego w banku.

Wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Obsługa zadłużenia i koszty karty:

W pierwszej kolejności przyjrzymy się kosztom uzyskania i korzystania z kart. Kształtują się one następująco:

 • 59 dni – długość okresu bezodsetkowego;
 • 9,9% rocznie – oprocentowanie karty po zakończeniu okresu bezodsetkowego;
 • minimalna kwota do zapłaty to suma opłat, prowizji i odsetek powiększona o 3% wartości operacji;
 • maksymalny oferowany limit zadłużenia wynosi 80 000 zł;
 • karta wydawana jest na rok;
 • możliwość rozłożenia płatności na raty i spłacania zadłużenia w ratach, maksymalnie przez 84 miesiące. Koszt to 5 zł za każde rozłożone 500 zł, kwota minimalna miesięcznej spłaty – 100 zł.
 • 0 zł – koszt wydania karty. Opłata nie jest pobierana w roku, w którym wnioskowano pierwszy raz o kartę;
 • 20 zł – wydanie karty dodatkowej;
 • 70 zł – wydanie karty w miejsce zastrzeżonej lub zamkniętej;
 • 70 zł – opłata za wznowienie (po upływie daty ważności karty). Opłata może zostać zmniejszona do:
  • 35 zł – jeżeli klient rozliczył transakcje kartą na łączną kwotę min. 7500 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy;
  • 0 zł – jeżeli klient rozliczył transakcje kartą na łączną kwotę 15 000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy;
 • 8 zł - standardowy koszt korzystania z karty w cyklu rozliczeniowym. Opłaty można uniknąć, jeżeli wykona się w tym czasie min. 4 transakcje bezgotówkowe (nie licząc przelewów z rachunku karty). Takie same warunki dotyczą karty dodatkowej;
 • 6% wartości transakcji, min. 10 zł – prowizja pobierana przy wypłacie gotówki z bankomatu w Polsce i za granicą, a także w przypadku pozostałych transakcji gotówkowych;
 • 6%, min. 10 zł – koszt usługi płatności rachunków z karty kredytowej;
 • 0,5%, min. 3 zł – wpłata gotówkowa na rachunek karty kredytowej za pomocą wpłatomatu.
 • 5,20 zł – koszt monitu w formie listu poleconego (za każde pismo);
 • brak obowiązku posiadania ubezpieczenia spłaty karty.

Wniosek o kartę kredytową możesz złożyć na .

Program rabatowy Mastercard Priceless Specials

Płacąc kartą kredytową, automatycznie zbierasz punkty, które następnie możesz wymieniać na nagrody. Wśród partnerów programu są m.in. kina, salony meblowe, sieci odzieżowe, kosmetyczne, sklepy z elektroniką, z zabawkami, artykułami do urządzania wnętrz i wiele innych. Udział w programie jest zupełnie bezpłatny, a każdy nowy klient T-Mobile Usługi Bankowe zostaje do niego włączony automatycznie przy podpisywaniu umowę o kartę.

Karta kredytowa Pomoc Mierzona Kilometrami

Wybierając kartę kredytową Pomoc Mierzona Kilometrami, możesz wymieniać swoje punkty w programie rabatowym nie tylko na zniżki czy nagrody w sklepach, ale i na cegiełki wspierające Fundację TVN „Nie jesteś sam” lub na gadżety akcji Pomoc Mierzona Kilometrami. Celem tej cyklicznej akcji jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym ruchowo. Udział polega na mierzeniu swojej aktywności sportowej za pomocą aplikacji mobilnej, a każdy kilometr, który uczestnik przebiegł, przeszedł lub przejechał na rowerze, przeliczany jest na złotówki. Suma środków zebranych przez uczestników przekazywana jest przez T-Mobile Polska na konto fundacji "Nie jesteś sam" (dla przykładu, po zakończeniu jednej z edycji zebrane 1 mln zł przekazano na remont Kliniki Rehabilitacji Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi).

Komentarz redakcji

T-Mobile Usługi Bankowe oferują możliwość skorzystania z dwóch kart kredytowych Mastercard: Pomoc Mierzona Kilometrami oraz Mastercard Travel. Parametry i koszty użytkowania obu kredytówek są dość podobne, a największa różnica dotyczy limitów kredytowych i zdolności kredytowej.

Obie karty gwarantują też automatyczny dostęp do programu rabatowego Mastercard Priceless Specials, jednak każda z nich oferuje nieco inne dodatkowe funkcjonalności. Mastercard Travel została stworzona z myślą o podróżujących i będzie dobrym rozwiązaniem dla osób często płacących „plastikiem” za granicą. Dodatkowo punkty zbierane w programie rabatowym Priceless Specials można wymieniać na zniżki za pokoje hotelowe czy bilety lotnicze.

Z kolei karta kredytowa Pomoc Mierzona Kilometrami daje możliwość przeznaczenia uzbieranych punktów nie tylko na rabaty i nagrody w sklepach, ale także na działalność charytatywną (dzięki nim można zasilić m.in. Fundację TVN „Nie jesteś sam”).

Osoby, które zdecydują się teraz na kartę kredytową w T-Mobile Usługi Bankowe, dość łatwo unikną kosztów korzystania karty. Ponadto obie karty mają dość długi okres bezodsetkowy (59 dni) i konkurencyjne oprocentowanie na poziomie 9,9%. Aby wejść w posiadanie karty kredytowej w T-Mobile, nie trzeba posiadać konta osobistego.

Wniosek o kartę kredytową możesz złożyć na .

Ocena: 4.0

 • łatwa do uniknięcia opłata za użytkowanie karty
 • dość wysoka opłata za wznowienie karty


Sylwetka T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank to efekt strategicznej współpracy dwóch silnych podmiotów na polskim rynku: T-Mobile – operatora komórkowego oraz Alior Banku – jednego z bardziej innowacyjnych banków w naszym kraju. Nowy podmiot działa na rynku od 2014 r. i zastąpił popularny Alior Sync.

Konto w pigułce

 • Kto skorzysta z karty?

  Karta będzie przydatnym narzędziem dla aktywnego użytkownika, który będzie wykonywał nią min. 4 transakcje miesięcznie.

 • Jak wygląda obsługa zadłużenia?

  Okres bezodsetkowy jest jednym z najdłuższych dla standardowych kartach kredytowych na rynku i wynosi aż 59 dni. Oprocentowanie zadłużenia jest minimalne niższe niż u konkurencji - 9,9%. Minimalna spłata to suma opłat, prowizji i odsetek powiększona o 3% wartości operacji. Maksymalny limit kredytowy to aż 80 tys. zł.

 • Jakie są koszty karty?

  Standardowo koszt korzystania z karty w jednym cyklu rozliczeniowym (ok. miesiąca) wynosi 8 zł, chyba że klient wykona w tym czasie min. 4 transakcje bezgotówkowe (na dowolną kwotę). Wydanie karty jest bezpłatne. Za pobranie środków z bankomatów polskich i zagranicznych, a także inne transakcje gotówkowe bank pobiera prowizję w wysokości 6% transakcji, min. 10 zł.

 • Jakie są największe zalety karty?

  Atutami karty Mastercard Travel są wysoki limit kredytowy i  długi okres bezodsetkowy.

 • Jakie są największe wady karty?

  Standardowo dość wysokie opłaty za ponowne wydanie karty (70 zł).

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o kartę kredytową możesz złożyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.