Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: T-Mobile Usługi Bankowe

Karta kredytowa Mastercard Travel w T-Mobile Usługi Bankowe

Karta kredytowa Mastercard Travel w T-Mobile Usługi Bankowe
Źródło: T-Mobile Usługi Bankowe
Ocena:

Zalety:

  • prosty warunek zwalniający z opłaty miesięcznej za kartę
  • długi okres bezodsetkowy
  • brak prowizji za przewalutowanie transakcji

Wady:

  • wysoki limit wydatków pozwalający uniknąć opłaty rocznej
  • dość wysoka opłata za wydanie karty dodatkowej

Opinia eksperta

Kartę kredytową Mastercard Travel można polecić tym, którzy będą z niej aktywnie korzystali, dzięki czemu unikną opłat miesięcznych i rocznej, a przy okazji - jeśli posiadają w T-Mobile Usługi Bankowe konto osobiste - zasłużą na zwrot części wydatków.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Posiadanie „kredytówki” T-Mobile Usługi Bankowe na pierwszy rzut oka nie niesie ze sobą żadnych wymiernych profitów. Wydaje się, że mamy do czynienia z jedną z wielu kart kredytowych zapewniających przede wszystkim komfort użytkowania. Po bliższym poznaniu oferty banku okazuje się, że płacąc „kredytówką” Mastercard Travel, można otrzymać moneyback przysługujący posiadaczom rachunku osobistego. Maksymalna kwota zwrotu może wynieść od 15 do 25 zł. Przyjrzyjmy się więc dokładniej karcie kredytowej Mastercard Travel.

Pełna analiza karty kredytowej Mastercard Travel w T-Mobile Usługi Bankowe


Obsługa zadłużenia i koszty karty kredytowej Mastercard Travel

Posiadając aktywną kartę kredytową Mastercard Travel, trzeba jej regularnie używać. Po pierwsze po to, by wykonać w każdym miesiącu min. 4 transakcje i uniknąć w ten sposób opłaty miesięcznej w wysokości 8 zł, a po drugie dlatego, by wydać nią w ciągu roku min. 15 000 zł i nie zapłacić 70 zł opłaty rocznej.

Wznowienie karty (wydanie nowej) następuje po 4 latach.

Kto może otrzymać kartę kredytową Mastercard Travel?

Ubiegający się o tę „kredytówkę” musi być osobą pełnoletnią uzyskującą dochody z dowolnego źródła, które pozwolą bankowi na podjęcie pozytywnej decyzji kredytowej i przyznanie limitu kredytowego. Jego wysokość ustalana jest indywidualnie, przy czym nie może przekroczyć 80 000 zł.

Karta kredytowa Mastercard Travel z T-Mobile Usługi Bankowe
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona T-Mobile Usługi Bankowe

Co możesz zyskać z „kredytówką” Mastercard Travel?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, na pierwszy rzut oka omawiana „kredytówka” nie posiada zbyt wiele atutów poza dostępem do prostej w obsłudze bankowości elektronicznej. Zagłębienie się w ofertę banku pokazuje, że związanych jest z nią kilka atrakcyjnych rzeczy, w tym specyficzna forma szybkiego kredytu (rozłożenie wydatków na raty).

Raty w Karcie

Omawiana karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe pozwala na rozłożenie na dogodne raty poczynionych nią wydatków o wartości przekraczającej 100 zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi 84 miesiące, a koszty to nie więcej niż 5 zł za każde pożyczone 500 zł. Obowiązuje zasada, że rozkładana na raty kwota nie może przekraczać 80% salda zadłużenia. Bank nie pobiera żadnych opłat za spłatę zobowiązania przed terminem.

Podobnie można postąpić ze środkami wypłaconymi z rachunku karty kredytowej albo łącząc je z wydatkami bezgotówkowymi.

Wysokość raty doliczana jest do minimalnej kwoty spłaty wskazanej na comiesięcznym wyciągu.

Moneyback na koncie osobistym

Przy opisie karty kredytowej Mastercard Travel na stronie internetowej T-Mobile Usługi Bankowe próżno szukać informacji o moneybacku. Dopiero spojrzenie na jego zasady przy opisie Konta Freemium lub Konta Premium pokazuje, że posiadanie „kredytówki” jest jedną z możliwości wydłużenia otrzymywania zwrotu części wydatków ponad „standardowe” 6 miesięcy od podpisania umowy.

Regulamin promocji „Zwroty za zakupy” mówi, że moneyback przysługuje także za dokonywanie transakcji bezgotówkowych kartą kredytową. Jego maksymalna wysokość wynosi 15 zł/miesiąc (dla posiadaczy Konta Freemium) lub 25 zł miesięcznie (przy Koncie Premium).

Program Bezcenne Chwile

Jeśli zarejestrujesz kartę kredytową Mastercard Travel w programie Bezcenne Chwile, zyskasz kolejny bonus. Dokonując transakcji bezgotówkowych tą „kredytówką”, będziesz zbierał punkty, które potem wymienisz na atrakcyjne nagrody z katalogu.

Karta dla płacących dużo i często bezgotówkowo

Kartę Mastercard Travel z oferty T-Mobile Usługi Bankowe możemy polecić osobom, które będą z niej aktywnie korzystały. Wykonując tą „kredytówką” płatności na łączną kwotę min. 15 000 zł w ciągu roku, nie zapłacą 70 zł prowizji (tyle wynosi opłata roczna za kartę kredytową Mastercard Travel). Z kolei zrealizowanie 4 transakcji w miesiącu zwolni je z 8 zł opłaty miesięcznej.

Po stronie zalet warto pamiętać o moneybacku (pod warunkiem posiadania rachunku osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe) oraz możliwości rozłożenia wydatków na dogodne raty.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Główną grupą docelową T-Mobile Usługi Bankowe są osoby aktywnie korzystające z innowacyjnych rozwiązań, takich jak technologie mobilne i portale społecznościowe. Oferta banku przeznaczona jest wyłącznie dla klientów indywidualnych i obejmuje następujące produkty: konta osobiste, karty kredytowe, kredyt gotówkowy i konsolidacyjny, lokaty oraz rachunek oszczędnościowy.