Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Karta kredytowa Mastercard Standard w BNP Paribas z 300 zł moneyback

Karta kredytowa Mastercard Standard w BNP Paribas z 300 zł moneyback
Źródło: strona BNP Paribas
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:

Zalety:

 • długi okres bezodsetkowy
 • możliwość rozłożenia zadłużenia na raty

Wady:

 • stosunkowo niewielki limit kredytowy
 • wysoki próg wydatków zwalniający z opłaty miesięcznej

Opinia eksperta

Karta kredytowa Mastercard Standard będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które aktywnie korzystają z płatności bezgotówkowych. BNP Paribas chce zachęcić klientów, oferując roczne zwolnienie z opłaty za użytkowanie oraz atrakcyjny program lojalnościowy. Decydując się na tę „kredytówkę” możesz wiele zyskać, korzystając z wielu dostępnych rabatów oraz promocji.
Ewelina Niedzielska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Oceniając kartę kredytową Mastercard Standard wzięliśmy pod uwagę w szczególności takie aspekty jak koszty związane z jej wydaniem oraz użytkowaniem, opłaty za korzystanie z karty w czasie zagranicznych wyjazdów, długość okresu bezodsetkowego, a także wszystkie benefity, z jakich możesz się cieszyć będąc w posiadaniu „kredytówki” w BNP Paribas.

Pełna analiza karty kredytowej Mastercard Standard w BNP Paribas Bank Polska S.A.


Karta kredytowa Mastercard Standard – koszty użytkowania i obsługa zadłużenia

Przyjrzyjmy się dokładniej parametrom karty kredytowej Mastercard Standard w BNP Paribas (dawniej BGŻ BNP Paribas):

Jeśli często zdarza Ci się wychodzić z domu bez portfela, a płatności w sklepach dokonujesz przy użyciu telefonu lub zegarka, zdecydowanie ucieszy Cię możliwość korzystania z aż czterech systemów płatności mobilnych. Posiadając kartę kredytową Mastercard Standard za zakupy możesz płacić przez Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay.

Inną ważną informacją jest okres ważności „kredytówki”, który wynosi 4 lata. Jeśli zdecydujesz się na karty dodatkowe, w ramach przyznanego Ci limitu kredytowego ze środków będą mogli korzystać także Twoi bliscy. Warto pamiętać, że dodatkowe „kredytówki” mają taki sam termin ważności jak użytkowana przez Ciebie karta główna.

Analiza opłat za kartę kredytową BNP Paribas

Wydanie „kredytówki” oraz karty dodatkowej jest zupełnie bezpłatne. Dodatkowo w związku z obecną promocją nie ponosisz opłat za korzystanie z karty kredytowej przez 12 miesięcy od zawarcia umowy. Po upływie roku pojawia się miesięczna opłata, jednak możesz jej uniknąć, wykonując transakcje kartą o wartości min. 1000 zł miesięcznie. Jeśli zdecydowałeś się również na kartę dodatkową, by uniknąć opłaty należy dokonać płatności o łącznej wysokości min. 500 zł.

Całkowite koszty związane z kartą kredytową Mastercard Standard określa wartość RRSOWarto jednak mieć świadomość, że przestrzegając terminu okresu bezodsetkowego, możesz uniknąć konieczności zapłaty odsetek. 

Karta kredytowa BNP Paribas umożliwia korzystanie z bezodsetkowego kredytu maksymalnie do 56 dni. Oznacza to, że po upływie 30-dniowego okresu rozliczeniowego masz jeszcze 26 dni okresu bezodsetkowego na uregulowanie zobowiązania. Co istotne, bank udostępnia możliwość wyboru dnia zakończenia cyklu rozliczeniowego. 

Posiadacze karty mogą również liczyć na ułatwienia związane ze spłatą zadłużenia. Przed końcem okresu bezodsetkowego możesz dokonać spłaty minimalnej wskazanej w zestawieniu transakcji, a pozostałą nieuregulowaną kwotę będziesz mógł rozłożyć na raty. Warto jednak mieć na uwadze, iż wiąże się to z dodatkowymi kosztami, bowiem od nieuregulowanego w terminie zadłużenia każdego dnia naliczane są odsetki. Co więcej, bank oferuje również możliwość skorzystania z wakacji kredytowych nawet dwa razy w roku kalendarzowym. Inną dostępną opcją jest Plan Ratalny, dzięki któremu możesz spłacać swoje zadłużenie w równych ratach kapitałowo-odsetkowych maksymalnie do 48 miesięcy.  

Powinieneś mieć świadomość, iż oprocentowania można uniknąć jedynie w przypadku transakcji bezgotówkowych. Inne czynności tj. przelew z rachunku karty kredytowej czy wypłata środków z bankomatu za pomocą „kredytówki” związane są z naliczeniem prowizji oraz odsetek od dnia pobrania pieniędzy. Za wypłatę gotówki w kraju jak i za granicą bank pobiera jednakową prowizję w wysokości 4,9% od wypłacanej sumy.

W sytuacji, gdy zechcesz zrezygnować z karty kredytowej i zdecydujesz się na wypowiedzenie umowy przed upływem 6 miesięcy od momentu jej zawarcia, BNP Paribas pobierze z tego tytułu jednorazową opłatę w wysokości 25 zł.

Jak otrzymać kartę kredytową w BNP Paribas?

Podstawą ubiegania się o kartę kredytową jest złożenie wniosku w banku. Obecnie możesz to zrobić, na jeden z kilku sposobów:

 • udając się do oddziału – na stronie banku możesz wybrać dowolną placówkę oraz dokładną godzinę spotkania,

 • przez Internet – wypełniając formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej,

 • telefonicznie – wybierając jeden z numerów infolinii podanych na stronie internetowej banku.

Jeśli natomiast jesteś już klientem BNP Paribas, możesz złożyć wniosek korzystając z systemu bankowości internetowej GOonline.

Kto może ubiegać się o „kredytówkę”?

Karta kredytowa Mastercard Standard przeznaczona jest dla osób fizycznych (klientów detalicznych). Osoba starająca się o jej wydanie musi spełnić kilka warunków. Są to: 

 • ukończony 18 rok życia,

 • pełna zdolność do czynności prawnych,

 • odpowiednia zdolność kredytowa,

 • pozytywna historia kredytowa.

Natomiast osoba wskazana przez właściciela karty, która będzie korzystała z przyznanej karty dodatkowej, powinna mieć ukończone 13 lat.

Jakie wymogi związane z uzyskaniem karty stawia BNP Paribas?

Ważnym kryterium decydującym o przyznaniu karty kredytowej jest odpowiednia zdolność kredytowa. Po złożeniu wniosku oraz odpowiednich dokumentów (m.in. zaświadczenia o zarobkach), bank przeanalizuje wysokość Twoich miesięcznych dochodów, gdyż w dużej mierze to od nich zależy wysokość przyznanego Ci limitu.

Oprócz wysokości wynagrodzenia bank bierze pod uwagę Twoje inne zobowiązania, jeśli takie posiadasz oraz wartość stałych, ponoszonych przez Ciebie wydatków.

Dodatkowo w celu przeprowadzenia analizy jakościowej bank zapyta Cię o wiek, stan cywilny, liczbę osób na utrzymaniu, wykształcenie, staż pracy czy wykonywany zawód.

Drugim istotnym wymogiem jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej. Bank sprawdzi ją, pobierając raport z rejestrów Biura Informacji Kredytowej, który zawiera dane na temat tego, jak wywiązywałeś się ze spłat wcześniejszych zobowiązań. Jeśli zyska pewność, że jesteś rzetelnym klientem, zdecyduje się na przyznanie Ci „kredytówki”.

Maksymalny limit kredytowy karty Mastercard Standard wynosi 30 000 zł.

Jak spłacać kartę kredytową Mastercard Standard?

By dokonać spłaty zadłużenia możesz wykonać przelew z konta osobistego na rachunek karty kredytowej lub udać się do oddziału i bezpośrednio wpłacić gotówkę.

Jeśli posiadasz konto osobiste prowadzone w BNP Paribas możesz skorzystać z bankowości internetowej GOonline lub aplikacji GOmobile, wybierając opcję „Spłać kartę”. Natomiast dla zapominalskich klientów bank przygotował funkcję automatycznej spłaty zadłużenia. Jeśli zdecydujesz się z niej korzystać, nie będziesz musiał pamiętać o comiesięcznym wykonaniu przelewu, gdyż środki automatycznie zostaną pobrane z Twojego konta w BNP Paribas.

Dodatkowe korzyści

Oprócz promocji "na start" z kredytówką BNP Paribas wiążą się jeszcze inne ciekawe bonusy.

Dodatkowa ochrona

Dokonując zawarcia umowy o kartę kredytową możesz zdecydować się na jedno z dwóch proponowanych przez bank ubezpieczeń. Są to „Pakiet Bezpieczeństwo” oraz „Wygodniej w życiu”.

Pierwszy z nich zapewnia spłatę zadłużenia w przypadku poważnej choroby, utraty zatrudnienia, trwałej oraz całkowitej niezdolności do pracy bądź śmierci. Drugi natomiast obejmuje domową pomoc lekarza internisty lub pediatry, interwencje fachowców m.in. hydraulika, elektryka czy ślusarza w przypadku nagłej potrzeby oraz usługi concierge, a także pomoc prawną nawet 6 razy w ciągu roku.

Czy warto założyć kartę kredytową Mastercard Standard?

Karta kredytowa Mastercard Standard w BNP Paribas Bank Polska S.A. zajmuje obecnie wysokie miejsce w naszym rankingu kart kredytowych. Z pewnością zainteresuje wszystkich tych, którzy aktywnie korzystają z „kredytówek” oraz często dokonują zakupów online. Jeśli płatności kartą w wysokości 1000 zł miesięcznie nie są dla Ciebie problemem, warto zastanowić się nad skorzystaniem z tej oferty.

Przy umiejętnym użytkowaniu karta może być zupełnie darmowa. Oprócz tego będąc jej posiadaczem możesz sporo zyskać, korzystając z rozbudowanego programu lojalnościowego oraz innych promocji.

Zatem czy warto zdecydować się na „kredytówkę” Mastercard Standard? Zdecydowanie tak. Jednak pod warunkiem, że nie masz problemu z regulowaniem spłat. Karta kredytowa będzie bowiem opłacalnym produktem jedynie wtedy, gdy całość zadłużenia spłacisz w trakcie okresu bezodsetkowego.

Przydatne dokumenty

 1. TOiP
 2. Regulamin kart kredytowych dla klientów detalicznych
 3. Umowa o kartę kredytową

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.