Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Darmowa karta kredytowa Citibank-BP Motokarta z programem Korzyści Citi Specials. Teraz dodatkowo nawet 720 zł premii moneyback!

Darmowa karta kredytowa Citibank-BP Motokarta z programem Korzyści Citi Specials. Teraz dodatkowo nawet 720 zł premii moneyback!
Źródło: strona Citibanku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Aż 720 zł premii moneyback z darmową kartą kredytową Citibank-BP Motokarta
Trwa do: 22.08.2023
  • darmowe wydanie i użytkowanie karty
  • długi okres bezodsetkowy
  • program Korzyści Citi Specials

Wady:

  • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach
  • wysoka prowizja za realizację transakcji gotówkowych

Opinia eksperta

Karta kredytowa CitiBank-BP Motokarta to produkt, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Jest to jedna z nielicznych bezwarunkowo bezpłatnych “kredytówek” na rynku, a jej dodatkową zaletą jest możliwość korzystania z wielu atrakcyjnych rabatów i promocji.
Ewelina Niedzielska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Citibank-BP Motokarta powstała we współpracy banku Citi Handlowy z międzynarodową siecią stacji paliw BP. Dokonując analizy Motokarty, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim koszty związane jej z wydaniem oraz użytkowaniem, długość okresu bezodsetkowego oraz wszystkie dodatkowe korzyści przysługujące posiadaczom tej karty. 

Pełna analiza karty kredytowej Citibank-BP Motokarta


Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta – koszty użytkowania i obsługa zadłużenia

Przyjrzyjmy się szczegółowym parametrom Motokarty w banku Citi Handlowy:

Okres ważności Citibank-BP Motokarty wynosi 3 lata. Jeżeli zdecydujesz się także na karty dodatkowe, stracą one ważność wraz z kartą główną.

Warto również wspomnieć, że bank Citi Handlowy umożliwia dokonywanie płatności „kredytówką” za pomocą Apple Pay oraz Google Pay. Dzięki temu możesz w łatwy i szybki sposób zapłacić za zakupy korzystając jedynie z telefonu bądź zegarka.

Analiza opłat za kartę kredytową Citibank-BP Motokarta

Kartę kredytową Citibank-BP Motokarta wyróżnia bezwarunkowy brak opłat za jej wydanie oraz użytkowanie. Decydując się na tę „kredytówkę”, zyskujesz produkt, który nie generuje kosztów. Nie musisz się zatem martwić, czy dokonałeś płatności w wymaganej wysokości bądź czy zrealizowałeś odpowiednią ilość transakcji. Karta jest bezpłatna nawet wówczas, gdy rzadko po nią sięgasz.

Należy jednak zaznaczyć, że całkowicie darmowa jest jedynie karta główna. Jeżeli zdecydujesz się na kartę dodatkową będziesz zobligowany do uiszczenia opłaty przewidzianej za jej wydanie oraz obsługę. 

Okres bezodsetkowy karty kredytowej Citibank-BP Motokarta wynosi maksymalnie 56 dni. Oznacza to, że po upływie 30-dniowego okresu rozliczeniowego masz jeszcze do 26 dni na spłatę zadłużenia. Jeżeli uregulujesz całość wykorzystanej kwoty przed upływem tego terminu, nie zostaną Ci naliczone żadne odsetki. W ten sposób możesz co miesiąc korzystać z przyznanego Ci limitu bez ponoszenia żadnych kosztów. 

Bank Citi Handlowy oferuje także możliwość dokonania spłaty minimalnej. Jej wysokość zostanie wskazana w zestawieniu transakcji, a pozostałą nieuregulowaną część będziesz mógł spłacać w ratach. Należy jednak zaznaczyć, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, bowiem po upływie okresu bezodsetkowego od nieuregulowanej kwoty z każdym dniem naliczane są odsetki. 

Karta kredytowa służy głównie do wykonywania transakcji bezgotówkowych. Transakcje gotówkowe tj. wypłata środków z bankomatu bądź wykonanie przelewu z rachunku karty związane są z naliczeniem prowizji oraz odsetek począwszy od dnia pobrania środków. Prowizja za wypłatę z bankomatu zarówno w kraju jak i za granicą oraz wykonanie przelewu wynosi 10% kwoty transakcji.

Korzystając z Motokarty w trakcie zagranicznych wyjazdów, należy uwzględnić również wysokość prowizji za przewalutowanie, która jest naliczana od każdej wykonanej transakcji.

Kto może ubiegać się o kartę kredytową Motokarta w banku Citi Handlowy?

Starając się o Motokartę, powinieneś być przede wszystkim osobą pełnoletnią. Oprócz tego niezbędne będzie spełnienie następujących wymagań banku:

  • uzyskiwanie dochodu netto w kwocie minimum 1200 zł;

  • zatrudnienie w obecnej firmie od minimum 3 miesięcy.

Natomiast, jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą:

  • okres jej prowadzenia nie może być krótszy niż 2 lata,

  • uzyskiwany dochód netto powinien wynosić minimum 2500 zł.

Nie należy zapominać, iż podczas ubiegania się o kartę kredytową największe znaczenie ma Twoja zdolność kredytowa. Bank przeanalizuje ją, uwzględniając m.in. wysokość uzyskiwanych dochodów, formę zatrudnienia, koszty utrzymania, posiadane zobowiązania oraz liczbę osób w gospodarstwie domowym. Dodatkowo, możesz zostać zapytany także o Twój wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód.

Oprócz zdolności kredytowej, niezwykle ważna jest także Twoja historia kredytowa. Pobierając raport BIK, instytucja finansowa sprawdzi, czy posiadasz inne zobowiązania oraz czy spłacasz je regularnie i w wyznaczonych terminach. Na tej podstawie bank upewni się, czy jesteś wiarygodnym i rzetelnym klientem, któremu bez obaw można przyznać „kredytówkę”.

Jak otrzymać „kredytówkę” Citibank-BP Motokarta?

Proces uzyskania karty kredytowej Citibank-BP Motokarta odbywa się całkowicie online. Dzięki temu możesz otrzymać „kredytówkę” bez konieczności wychodzenia z domu i zaoszczędzić czas, który musiałbyś przeznaczyć na wizytę w oddziale.

Zatem, jak otrzymać Motokartę? Wystarczy, że wykonasz trzy proste kroki:

Krok 1. Wypełnij wniosek online

Wejdź na stronę banku, a następnie wypełnij i prześlij wniosek o kartę kredytową Citibank-BP Motokarta.

Krok 2. Przejdź przez proces weryfikacji

W celu identyfikacji tożsamości niezbędne będzie przesłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie wyraźnego zdjęcia Twojej twarzy.

Krok 3. Oczekuj na kartę kredytową

Jeżeli Twoja zdolność kredytowa będzie wystarczająca, a historia kredytowa pozytywna, bank zdecyduje się na przyznanie Ci „kredytówki”. Wówczas wystarczy podpisać umowę, a Twoja karta kredytowa wraz z instrukcją jej aktywacji zostaną przesłane pocztą na podany przez Ciebie adres.

Atrakcyjne promocje

Będąc w posiadaniu karty kredytowej Citibank-BP Motokarta, możesz korzystać z ciekawych promocji:

Dodatkowe korzyści

Posiadając Motokartę możesz cieszyć się także z wielu dodatkowych korzyści. Dzięki programowi Citi Specials zyskasz dostęp do rabatów sięgających nawet 50% u ponad 300 partnerów programu. Warto również wspomnieć o często powtarzalnej promocji, dzięki której możesz otrzymać nawet do 720 zł premii moneyback. Wystarczy, że w każdym cyklu rozliczeniowym dokonasz transakcji zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie, a bank przekaże środki na Twoją kartę.

Dodatkowym udogodnieniem dla posiadaczy karty są darmowe powiadomienia SMS informujące m.in. o wykonanej transakcji lub terminie spłaty, a także możliwość rozłożenia na raty każdego zakupu powyżej 100 zł.

Ocena Motokarty banku Citi Handlowy

Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta jest dobrym rozwiązaniem nawet w przypadku, gdy nie zamierzasz często korzystać z dodatkowych środków. Ogromną zaletą tej karty jest bezwarunkowy brak opłat za jej wydanie oraz obsługę. Decydując się na ten produkt, zyskujesz „kredytówkę”, która może być nieocenioną pomocą w przypadku nagłej potrzeby finansowej, jednak na co dzień nie będzie generować żadnych kosztów.

Pamiętaj jednak, że karta kredytowa służy do wykonywania transakcji bezgotówkowych. Transakcje gotówkowe tj. wypłata z bankomatów czy wykonanie przelewu mogą Cię słono kosztować. Niezbyt dobrym pomysłem jest również korzystanie z „kredytówki” podczas zagranicznych wyjazdów, gdyż wiąże się to z naliczeniem niemałej prowizji.

Jeżeli będziesz rozważnie korzystał z karty kredytowej, będzie ona zupełnie darmowa. Bank nie naliczy Ci odsetek, gdy zwrócisz całość wykorzystanej kwoty przed upływem okresu bezodsetkowego.

Podsumowując, czy warto założyć kartę kredytową Citibank-BP Motokarta? Zdecydowanie tak. Jest to jedna z nielicznych kart kredytowych, której użytkowanie jest bezwarunkowo darmowe. Będąc w posiadaniu tej „kredytówki” oraz spłacając zadłużenie w trakcie trwania okresu bezodsetkowego, nie ponosisz żadnych kosztów, a co więcej – możesz sporo zaoszczędzić korzystając z aktualnych promocji oraz programu rabatowego Citi Specials.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.