Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Darmowa karta kredytowa Citibank-BP Motokarta z moneyback nawet 720 zł

Darmowa karta kredytowa Citibank-BP Motokarta z moneyback nawet 720 zł
Źródło: strona Citibanku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Aż 720 zł premii moneyback z darmową kartą kredytową Citibank-BP Motokarta
Trwa do: 14.02.2022
  • darmowe wydanie i użytkowanie karty
  • długi okres bezodsetkowy
  • program Korzyści Citi Specials

Wady:

  • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach
  • wysoka prowizja za realizację transakcji gotówkowych

Opinia eksperta

Karta kredytowa CitiBank-BP Motokarta to produkt, który szczególnie spodoba się stałym klientom sieci BP. Spełnienie niewygórowanych warunków umożliwia uzyskanie sporej premii moneyback. Co więcej, jest to jedna z nielicznych bezwarunkowo bezpłatnych „kredytówek” na rynku.
Ewelina Niedzielska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Bank Citi Handlowy zachęca do skorzystania z atrakcyjnych ofert kart kredytowych. Dużą popularnością cieszy się zarówno „kredytówka” Citi Simplicity, jak i Citibank-BP Motokarta, której analizę Wam przedstawiamy.

Citibank-BP Motokarta powstała we współpracy banku Citi Handlowy z międzynarodową siecią stacji paliw BP. Produkt ten jest połączeniem karty kredytowej oraz karty paliwowej.

Dokonując analizy karty kredytowej Citibank-BP Motokarta, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim koszty związane z wydaniem oraz użytkowaniem „kredytówki”, długość okresu bezodsetkowego oraz wszystkie dodatkowe korzyści przysługujące posiadaczom tej karty.

Pełna analiza karty kredytowej Citibank-BP Motokarta


Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta – koszty użytkowania i obsługa zadłużenia

Przyjrzyjmy się szczegółowym parametrom Motokarty w banku Citi Handlowy:

Okres ważności Citibank-BP Motokarty wynosi 3 lata. Jeżeli zdecydujesz się także na karty dodatkowe, stracą one ważność wraz z kartą główną.

Warto również wspomnieć, że bank Citi Handlowy umożliwia dokonywanie płatności „kredytówką” za pomocą Apple Pay oraz Google Pay. Dzięki temu możesz w łatwy i szybki sposób zapłacić za zakupy korzystając jedynie z telefonu bądź zegarka.

Analiza opłat za kartę kredytową Citibank-BP Motokarta

Kartę kredytową Citibank-BP Motokarta wyróżnia bezwarunkowy brak opłat za jej wydanie oraz użytkowanie. Decydując się na tę „kredytówkę”, zyskujesz produkt, który nie generuje kosztów. Nie musisz się zatem martwić, czy dokonałeś płatności w wymaganej wysokości bądź czy zrealizowałeś odpowiednią ilość transakcji. Karta jest bezpłatna nawet wówczas, gdy rzadko po nią sięgasz.

Należy jednak zaznaczyć, że całkowicie darmowa jest jedynie karta główna. Jeżeli zdecydujesz się na kartę dodatkową będziesz zobligowany do uiszczenia określonej opłaty.

Okres bezodsetkowy karty kredytowej Citibank-BP Motokarta wynosi 56 dni. Składa się on z 30-dniowego okresu rozliczeniowego oraz 26 dni na spłatę zadłużenia. Jeżeli uregulujesz całość wykorzystanej kwoty przed upływem tego terminu, nie zostaną Ci naliczone żadne odsetki. W ten sposób możesz co miesiąc korzystać z przyznanego Ci limitu bez ponoszenia żadnych kosztów.

Bank Citi Handlowy oferuje także możliwość spłaty jedynie części zadłużenia po upływie okresu bezodsetkowego. Wysokość minimalnej spłaty wynosi 5% wydanej kwoty. Pozostałą część możesz spłacać w ratach. Należy jednak zaznaczyć, że po upływie okresu bezodsetkowego od nieuregulowanej kwoty z każdym dniem naliczane są odsetki.

Karta kredytowa służy głównie do wykonywania transakcji bezgotówkowych. Transakcje gotówkowe tj. wypłata środków z bankomatu bądź wykonanie przelewu z rachunku karty związane są z naliczeniem prowizji oraz odsetek począwszy od dnia pobrania środków. Prowizja za wypłatę z bankomatu zarówno w kraju jak i za granicą oraz wykonanie przelewu wynosi 10% kwoty transakcji.

Korzystając z Motokarty w trakcie zagranicznych wyjazdów, należy uwzględnić wysokość prowizji za przewalutowanie, która jest naliczana od każdej wykonanej transakcji.

Całkowity koszt związany z „kredytówką” w ujęciu rocznym przedstawia RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Parametr ten uwzględnia wysokość oprocentowania, prowizji oraz innych opłat naliczanych przez bank. Jeżeli będziesz spłacać całość zadłużenia przed upływem okresu bezodsetkowego, nie poniesiesz opłat związanych z oprocentowaniem, co znacznie obniży całkowite koszty związane z korzystaniem z karty.

Kto może ubiegać się o kartę kredytową Motokarta w banku Citi Handlowy?

Starając się o Motokartę, powinieneś być przede wszystkim osobą pełnoletnią. Oprócz tego niezbędne będzie spełnienie następujących wymagań banku:

  • uzyskiwanie dochodu netto w kwocie minimum 1200 zł;

  • zatrudnienie w obecnej firmie od minimum 3 miesięcy.

Natomiast, jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą:

  • okres jej prowadzenia nie może być krótszy niż 2 lata,

  • uzyskiwany dochód netto powinien wynosić minimum 2500 zł.

Nie należy zapominać, iż podczas ubiegania się o kartę kredytową największe znaczenie ma Twoja zdolność kredytowa. Bank przeanalizuje ją, uwzględniając m.in. wysokość uzyskiwanych dochodów, formę zatrudnienia, koszty utrzymania, posiadane zobowiązania oraz liczbę osób w gospodarstwie domowym. Oprócz tego możesz zostać zapytany także o Twój wiek, wykształcenie bądź wykonywany zawód.

Od wysokości zdolności kredytowej będzie zależeć również wysokość przyznanego Ci limitu. W banku Citi Handlowy maksymalny limit kredytowy jest ustalany indywidualnie.

Oprócz zdolności kredytowej, niezwykle ważna jest także Twoja historia kredytowa. Pobierając raport BIK, instytucja finansowa sprawdzi, czy posiadasz inne zobowiązania oraz czy spłacasz je regularnie i w wyznaczonych terminach. Na tej podstawie bank upewni się, czy jesteś wiarygodnym i rzetelnym klientem, któremu bez obaw można przyznać „kredytówkę”.

Jak otrzymać „kredytówkę” Citibank-BP Motokarta?

Proces uzyskania karty kredytowej Citibank-BP Motokarta odbywa się całkowicie online. Dzięki temu możesz otrzymać „kredytówkę” bez konieczności wychodzenia z domu i zaoszczędzić czas, który musiałbyś przeznaczyć na wizytę w oddziale.

Zatem, jak otrzymać Motokartę? Niezbędne będzie wykonanie trzech prostych kroków:

Krok 1. Wypełnij wniosek online

Wejdź na stronę banku, a następnie wypełnij i prześlij wniosek o kartę kredytową Citibank-BP Motokarta.

Krok 2. Przejdź przez proces weryfikacji

W celu identyfikacji tożsamości niezbędne będzie przesłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie wyraźnego zdjęcia Twojej twarzy.

Krok 3. Oczekuj na kartę kredytową

Jeżeli Twoja zdolność kredytowa będzie wystarczająca, a historia kredytowa pozytywna, bank zdecyduje się na przyznanie Ci „kredytówki”. Wówczas wystarczy podpisać umowę, a karta kredytowa wraz z instrukcją jej aktywacji zostaną przesłane pocztą na podany przez Ciebie adres.

Atrakcyjne promocje

Będąc w posiadaniu karty kredytowej Citibank-BP Motokarta, możesz korzystać z wielu ciekawych promocji:

Ocena Motokarty banku Citi Handlowy

Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta jest dobrym rozwiązaniem nawet w przypadku, gdy nie zamierzasz często korzystać z dodatkowych środków. Ogromną zaletą tej karty jest bezwarunkowy brak opłat za jej wydanie oraz użytkowanie. Decydując się na ten produkt, zyskujesz „kredytówkę”, która może być nieocenioną pomocą w przypadku nagłej potrzeby finansowej, jednak na co dzień nie będzie generować żadnych kosztów.

Zachęcamy jednak do aktywnego użytkowania karty oraz skorzystania z obecnej promocji, tym bardziej, że warunki otrzymania premii moneyback nie są wygórowane. Wystarczy, że w każdym okresie rozliczeniowym dokonasz transakcji za pomocą Motokarty zgodnie z określonymi zasadami, a bank przyzna Ci dodatkowe środki.

Pamiętaj, że karta kredytowa służy do wykonywania transakcji bezgotówkowych. Transakcje gotówkowe tj. wypłata z bankomatów czy wykonanie przelewu mogą Cię słono kosztować. Niezbyt dobrym pomysłem jest również korzystanie z „kredytówki” podczas zagranicznych wyjazdów, gdyż wiąże się to z naliczeniem niemałej prowizji.

Jeżeli będziesz rozważnie korzystał z karty kredytowej, będzie ona zupełnie darmowa. Gdy skorzystasz z limitu, zwróć całość kwoty przed upływem okresu bezodsetkowego, wówczas bank nie naliczy Ci odsetek.

Dodatkową zaletą tego produktu jest program Korzyści CitiSpecials, dzięki któremu możesz zyskać spore zniżki u ponad 300 partnerów programu oraz otrzymać atrakcyjne nagrody i niespodzianki.

Podsumowując, czy warto założyć kartę kredytową Citibank-BP Motokarta? Zdecydowanie tak. Jest to jedna z nielicznych kart kredytowych, której użytkowanie jest bezwarunkowo darmowe. Będąc w posiadaniu tej „kredytówki” oraz spłacając zadłużenie w trakcie trwania okresu bezodsetkowego, nie ponosisz żadnych kosztów, a co więcej – możesz sporo zaoszczędzić korzystając z aktualnych promocji oraz programu rabatowego CitiSpecials.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.