Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym + 400 zł na Allegro, a w loterii do wygrania samochód!

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym + 400 zł na Allegro, a w loterii do wygrania samochód!
Źródło: strona Citi Handlowy

Citi Simplicity to prawdziwy ewenement na rynku kart kredytowych - jej posiadanie jest bezpłatne i to bez dodatkowych warunków. Posiadacze karty mają dostęp do szeregu zniżek i programów rabatowych. W trwających aktualnie promocjach można otrzymać m.in. 400 zł na Allegro. Aktywnie korzystając z "kredytówki" dajesz sobie szansę na wygranie jednej z ponad 2500 nagród w loterii. Nagroda główna to samochód osobowy Mini One Hatch o wartości 82 900 zł!!!

Zazwyczaj karty kredytowe kojarzą się nie tylko z szeregiem nowych możliwości, ale i obowiązków: należy pamiętać o warunkach, jakie bank stawia, aby korzystanie z kredytówki było darmowe lub chociaż tanie, o terminach spłaty itp.

Na tym tle karta kredytowa Citi Simplicity wypada nadzwyczaj korzystnie: bank nie pobiera opłaty ani za wydanie, ani za użytkowanie karty, co więcej, nie nalicza też prowizji za przesłanie monitów i obsługę kart dodatkowych. Brzmi niewiarygodnie? W takim razie przyjrzyjmy się pozostałym opłatom związanym z kartą kredytową Citi Simplicity.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Citi Handlowym?

Karta kredytowa Citi Simplicity przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Klient indywidualny powinien być osobą pełnoletnią i osiągać dochód netto w wysokości min. 1200 zł oraz być zatrudnionym w swoim aktualnym miejscu pracy min. 3 miesiące. Bank może poprosić o dodatkowe dokumenty, takie jak wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia, pasek pracowniczy lub PIT, które potwierdzałyby staż pracy i dochód. Osoby pracujące na umowie zlecenie również mogą ubiegać się o kartę.

Karta Citi Simplicity dla firm wydawana jest osobom, które prowadzą działalność gospodarczą od min. 2 lat, a ich dochód miesięczny wynosi co najmniej 2500 zł netto.

Dostęp do rachunku karty kredytowej można uzyskać poprzez serwis bankowości telefonicznej CitiPhone lub bankowość internetową. Pierwsza opcja jest płatna (6 zł miesięcznie), druga jest darmowa. Dostęp do bankowości internetowej uzyskuje się i bez posiadania konta w Citi Handlowym.

Wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Wizerunek karty kredytowej Citi Simplicity
Kliknij, aby powiększyć

Obsługa zadłużenia i koszty karty

Przyjrzyjmy się, jak wyglądają koszty użytkowania i obsługa zadłużenia na karcie Citi Simplicity:

Do karty Citi Simplicity bank oferuje także programy ratalne, m.in. program „Komfort”, w którym spłatę zadłużenia można rozłożyć maksymalnie na 60 rat oraz dodatkowe ubezpieczenia. Warto również wiedzieć, że okres ważności kart dodatkowych kończy się wraz z upływem okresu ważności karty głównej.

Wiele nagród w promocjach

Aktualnie karta objęta jest kilkoma promocjami. Citibank dba, by były one różnorodne, atrakcyjne dla wielu osób.

Nawet 15% rabatu do ulubionej restauracji

Prawdziwa gratka dla smakoszy: za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity zyskujesz rabaty nawet do 15% w najlepszych restauracjach w Polsce. Wystarczy, że przed opłaceniem transakcji poinformujesz kelnera, że będziesz płacił kartą Citi Simplicity.

Więcej o tej ofercie specjalnej znajdziesz tutaj. 

Atuty karty Citi Simplicity

Korzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity wiąże się jeszcze z kilkoma interesującymi możliwościami:

  • Bezpieczeństwo - karta objęta jest zabezpieczeniem 3D Secure, czyli dodatkową weryfikacją klienta przy płatnościach kartą w Internecie. Citi Handlowy posiada również system wykrywania podejrzanych transakcji, które w razie potrzeby weryfikuje razem z klientem. Co więcej, w przypadku utraty karty bank jest odpowiedzialny za transakcje wykonane bez zgody i wiedzy klienta do 72 godzin wstecz od zgłoszenia utraty kredytówki.

  • Zniżki i rabaty - Citi Handlowy oferuje posiadaczom kart kredytowych dostęp do szeregu atrakcyjnych zniżek i rabatów w ramach działających programów zakupowych i usługowych, m.in. programu Citi World Privileges. Kolejnym sympatycznym bonusem jest np. dostęp do wcześniejszej przedsprzedaży biletów na koncerty największych muzycznych gwiazd organizowane przez Live Nation Polska.

  • Szansa na jedną z 2511 nagród w loterii. W puli m.in. rowery i hulajnogi elektryczne, sprzęt AGD, a przede wszystkim samochód osobowy Mini One Hatch o wartości 82 900 zł.

Nagroda główna w loterii - 5-drzwiowy samochód osobowy Mini One Hatch w kolorze niebieskim, silnik 75 kW, o wartości 82.900 zł brutto
Nagroda główna w loterii - 5-drzwiowy samochód osobowy Mini One Hatch w kolorze niebieskim, silnik 75 kW, o wartości 82.900 zł brutto
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona loterii

Opinia redakcji: "tania i prosta w użytkowaniu"

Karta kredytowa Citi Simplicity nie bez powodu ma w swojej nazwie słowo „prosto”: klient, decydując się na tę kredytówkę, nie musi martwić się ani o opłaty za wydanie karty, ani za jej obsługę, ani o poniesienie kosztów monitów, jeżeli z jakiegoś powodu spóźni się ze spłatą zadłużenia. Wszystkie te usługi są bowiem bezwarunkowo bezpłatne. Zasada ta dotyczy również kart dodatkowych. Nie trzeba wykonywać żadnych transakcji, aby uniknąć prowizji. Karta Citi Simplicity będzie więc idealnym wyborem dla osób, które nieregularnie bądź bardzo rzadko sięgają po kredytówki.

Co więcej, posiadanie karty Citi Simplicity nie wymaga zakładania konta w Citi Handlowym. Dostęp do rachunku karty uzyskuje się poprzez system bankowości elektronicznej. Na plus należy zaliczyć również to, że bank nie wymaga ubezpieczenia braku spłaty oraz darmowe opłacanie rachunków z rachunku karty – usługi, za którą zazwyczaj trzeba niemało zapłacić. Z kolei zadłużenie można spłacać także w programach ratalnych, jednak należy wziąć pod uwagę, że prowizję i oprocentowanie bank ustali indywidualnie.

Haczyki? Warto przyjrzeć się dodatkowym kosztom karty, przede wszystkim wypłatom gotówkowym. W każdym banku są one po prostu drogie i należy ich unikać. W przypadku Citi Simplicity bank za każdym razem pobierze niemałą prowizję (m.in. 10 zł, 6% wartości transakcji). Kolejną kwestią wartą przemyślenia jest usługa bankowości telefonicznej CitiPhone, która kosztuje 6 zł miesięcznie. Takie same możliwości obsługi rachunku karty oferuje jednak bezpłatna bankowość internetowa. Jeżeli uznamy, że usługa telefoniczna nie jest nam potrzebna, powinniśmy sami z niej zrezygnować, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Warto też pamiętać o przywołanych akcjach promocyjnych, które wiążą się z atrakcyjnymi bonusami - np. możliwością otrzymania 400 zł na Allegro.pl oraz 15% rabatu w wybranych restauracjach.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

HIT: Łatwe 400 zł w bonie na Allegro za bezpłatną kartę kredytową Citi Simplicity w Citibanku!
  • darmowe wydanie i użytkowanie karty
  • wysoki maksymalny limit kredytowy

Wady

  • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach
Złóż wniosek na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Regulamin kart kredytowych Citi Handlowy

O banku

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W czasach PRL posiadał monopol na obsługę transakcji polskiego handlu zagranicznego i dopiero w 1989 r. utracił tę uprzywilejowaną pozycję. Od tamtego czasu bank systematycznie rozwijał swoje usługi, jak i sieć oddziałów. W 2000 r. w strukturze akcjonariatu nastąpiły znaczące zmiany: ¾ akcji Handlowego nabyła globalna grupa finansowa Citigroup, a bank stał się jej częścią. W 2001 r. nastąpiło formalne połączenie Banku Handlowego z Citibankiem i odtąd na rynku funkcjonuje nazwa Citi Handlowy (jednak formalną nazwą pozostaje Bank Handlowy).

Czytaj więcej