Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym + nagrody rzeczowe lub premie!

Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:

Zalety:

HIT! 600 zł w bonach na Allegro i łatwiejsze warunki uniknięcia opłaty z kartą kredytową Citi Simplicity w Citi Handlowym
Do końca 2 dni
  • możliwość korzystania z rabatów i ofert specjalnych
  • łatwiejsze warunki uniknięcia opłat w ramach promocji

Wady:

  • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach

Opinia eksperta

Karta kredytowa Citi Simplicity straciła wiele ze swej atrakcyjności po wprowadzeniu w maju 2020 r. warunkowej opłaty za korzystanie z niej. Bank stara się polepszyć wizerunek tej "kredytówki" organizując akcje specjalne z radykalnie obniżonymi warunkami uniknięcia kosztów.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Nim jednak damy się uwieść okazjom i rabatom, przyjrzyjmy się parametrom związanym z kartą kredytową Citi Simplicity i zastanówmy się, jak założyć kartę kredytową w Citibanku. Dostęp do jej rachunku zyskasz bezpłatnie poprzez bankowość internetową (nawet bez posiadania konta w Citi Handlowym), w aplikacji mobilnej Citi Mobile lub poprzez serwis bankowości telefonicznej CitiPhone (za odpłatnością).

Kliknij, aby powiększyć

Pełna analiza karty kredytowej Citi Simplicity w Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity - obsługa zadłużenia i koszty

Przyjrzyjmy się, jak wyglądają koszty użytkowania i obsługa zadłużenia na karcie Citi Simplicity, czy ma na nie wpływ aktywne korzystanie z tej "kredytówki":

Dodajmy, że posiadając tę kartę kredytową można powiązać jej rachunek z Blikiem oraz korzystać z płatności mobilnych Google Pay lub Apple Pay,

Zwracamy uwagę na dość wymagające standardowe warunki uniknięcia opłaty za obsługę karty kredytowej Citi Simplicity. Na szczęście kwota wymaganych transakcji bezgotówkowych często jest obniżona w ramach promocji.

Warto również wiedzieć, że okres ważności kart dodatkowych kończy się wraz z upływem okresu ważności karty głównej.

Cały proces wnioskowania o tę "kredytówkę" możesz przeprowadzić zdalnie, korzystając ze swojego komputera lub smartfona.

Karta Citi Simplicity może być aktywowana w bankowości internetowej Citibank Online, za pośrednictwem aplikacji Citi Mobile bądź też w serwisie bankowości telefonicznej CitiPhone. Ten ostatni sposób jednak odradzamy ze względu na wysoką opłatę jaką trzeba ponieść, by mieć do niego dostęp.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Citi Handlowym?

Karta kredytowa Citi Simplicity przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Klient indywidualny powinien być osobą pełnoletnią i osiągać dochód netto w wysokości min. 1200 zł oraz być zatrudnionym w swoim aktualnym miejscu pracy min. 3 miesiące. Bank może poprosić o dodatkowe dokumenty, takie jak wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia, pasek pracowniczy lub PIT, które potwierdzą staż pracy i osiągany dochód. Osoby pracujące na umowie zlecenie również mogą wnioskować o tę "kredytówkę".

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, które ubiegają się o kartę Citi Simplicity, wymagane jest prowadzenie firmy od min. 2 lat i osiąganie miesięcznego dochodu w wysokości min. 2500 zł netto.

Karta kredytowa od „ręki”? Niekoniecznie!

Trzeba jednak podkreślić, że przyznanie karty kredytowej zawsze jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej, ta zaś zależy od znacznie większej liczby czynników niż tylko i wyłącznie wysokość miesięcznych dochodów. Musisz liczyć się z tym, że bank dokładnie prześwietli Twoje finanse w ramach tzw. analizy kredytowej i dopiero wtedy podejmie decyzję o przyznaniu Ci karty. Podczas weryfikacji pracownik banku może wziąć pod lupę Twoje miesięczne wydatki na utrzymanie, spłacane obecnie kredyty, wysokość limitów na innych kartach kredytowych, limity w koncie, płacone alimenty, liczbę osób, które masz na utrzymaniu, a nawet Twoje wykształcenie i stan cywilny.

W trakcie analizy zdolności kredytowej bank pobierze także raport z BIK i sprawdzi, jak prezentuje się Twoja historia kredytowa. I dopiero wtedy, gdy zyska pewność, że jesteś w stanie regularnie spłacać zadłużenie na karcie, zgodzi się na wydanie Ci "kredytówki" i przyzna Ci ustalony indywidualnie limit kredytowy.

Bogaty wybór promocji

Citi Simplicity jest aktualnie objęte interesującymi promocjami. Sprawdź poniżej:

Dodatkowe korzyści

Do karty Citi Simplicity bank oferuje kilka korzyści, więc użytkowanie karty może Ci przynieść dodatkowe bonusy. Możesz zyskać rabaty, dodatkowe pieniądze w ramach rachunku karty lub rozłożyć transakcje na wygodne raty.

System spłat ratalnych „Komfort”

Płatna usługa, dzięki której zakupy o wartości powyżej 100 zł możesz rozłożyć na 60 dogodnych rat. Cały proces można przeprowadzić samodzielnie online, bez kontaktowania się z doradca i ponownej analizy kredytowej. Rozwiązanie przyda Ci się, jeśli zdarzyło Ci się wydać w danym miesiącu więcej niż planowałeś i nie możesz lub nie chcesz spłacić całego salda zadłużenia od razu. Możesz wybrać transakcje, które chcesz rozłożyć na raty, a resztę salda spłacić niezależnie.

Z usługi można skorzystać w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zaraz po zaksięgowaniu transakcji na rachunku karty. Co ciekawe, możliwe jest też uruchomienie jej zaraz po dokonaniu płatności. Wystarczy kliknąć w link otrzymany od banku Citi Handlowy w wiadomości sms i wybrać liczbę rat, na którą chcesz rozłożyć transakcję.

Pożyczka z karty

Usługa pozwala skorzystać z dodatkowych środków ze spłatą w ratach bez przedstawiania dokumentów dochodowych i kontaktu z doradcą. Wniosek złożysz online w bankowości elektronicznej, a otrzymane środki - minimum 500 zł, maksymalnie wysokość limitu karty - możesz przelać na rachunek osobisty, wydać na dowolne cele i spłacić w ratach jak pożyczkę.

Citi Specials

Program korzyści Citi Specials to rabaty i nagrody u blisko 300 partnerów programu, a także niespodzianki przygotowane specjalnie dla posiadaczy karty Citi Simplicity. W ramach Citi Specials bank reklamuje także uczestnictwo w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile, w którym zbiera się punkty za transakcje kartą, a potem można je wymienić na nagrody z katalogu.

Wspomnijmy jeszcze o Programie Citi World Privileges, dzięki któremu zyskujesz dostęp do 4000 ofert rabatowych w 90 krajach świata.

Bezpieczeństwo kart kredytowych w City Handlowym

City Simplicity objęta jest zabezpieczeniem 3D Secure, czyli dodatkową weryfikacją klienta przy płatnościach kartą w Internecie. Citi Handlowy posiada również system wykrywania podejrzanych transakcji, które w razie potrzeby weryfikuje kontaktując się z klientem. Co więcej, w zakresie wynikającym z powszechnie obowiązujących przepisów, w przypadku utraty karty bank jest odpowiedzialny za transakcje wykonane bez zgody i wiedzy klienta.

Transakcje wykonane kartą kredytową Citibanku objęte są procedurą reklamacyjną chargeback.

Trudna ocena

Jeszcze nie tak dawno Citi Simplicity była ewenementem na rynku; jej użytkownik nie musiał martwić się ani o opłaty za wydanie karty, ani za jej obsługę. To się, niestety, zmieniło i Citi Simplicity pod względem opłat trafiła do segmentu "przeciętne", gdyż trzeba mysleć, jak uniknąć opłat. Prowizja za wydanie i korzystanie z "kredytówki", jest co prawda możliwa do uniknięcia, ale tylko pod warunkiem, że miesięcznie będziesz wydawał kartą min. 1000 zł. A to nie mało.

Ponadto, warto przyjrzeć się dodatkowym kosztom karty, przede wszystkim wypłatom gotówkowym. W każdym banku są one po prostu drogie i należy ich unikać. Kolejną kwestią wartą przemyślenia jest płatna (i to całkiem sporo) usługa bankowości telefonicznej CitiPhone. Podkreślmy, że takie same możliwości obsługi rachunku karty oferuje bezpłatna bankowość elektroniczna. Jeżeli uważasz, że usługa telefoniczna nie jest Ci potrzebna, powinieneś z niej zrezygnować, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Na plus należy zaliczyć, że korzystanie z karty Citi Simplicity nie wymaga posiadania konta w Citi Handlowym. Dostęp do rachunku karty uzyskuje się poprzez system bankowości internetowej lub aplikację mobilną. Bank nie wymaga ubezpieczenia braku spłaty i oferuje darmowe opłacanie rachunków z rachunku karty – usługi, za którą zazwyczaj trzeba niemało zapłacić. Z kolei zadłużenie można spłacać w programach ratalnych, jednak należy wziąć pod uwagę, że prowizję i oprocentowanie bank ustali indywidualnie.

Warto też pamiętać o przywołanych ofertach specjalnych, które wiążą się z atrakcyjnymi bonusami. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu i korzystania z promocji dotyczących karty kredytowej Citi Simplicity.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.