Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym + 400 zł na Allegro!

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym + 400 zł na Allegro! Źródło obrazka: strona Citi Handlowy

Citi Simplicity to prawdziwy ewenement na rynku kart kredytowych - jej posiadanie jest bezpłatne i to bez dodatkowych warunków. Posiadacze karty mają dostęp do szeregu zniżek i programów rabatowych. W trwających aktualnie promocjach można otrzymać m.in. 400 zł na Allegro.pl.

Zazwyczaj karty kredytowe kojarzą się nie tylko z szeregiem nowych możliwości, ale i obowiązków: należy pamiętać o warunkach, jakie bank stawia, aby korzystanie z kredytówki było darmowe lub chociaż tanie, o terminach spłaty itp.

Na tym tle karta kredytowa Citi Simplicity wypada nadzwyczaj korzystnie: bank nie pobiera opłaty ani za wydanie, ani za użytkowanie karty, co więcej, nie nalicza też prowizji za przesłanie monitów i obsługę kart dodatkowych. Brzmi niewiarygodnie? W takim razie przyjrzyjmy się pozostałym opłatom związanym z kartą kredytową Citi Simplicity.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Citi Handlowym?

Karta kredytowa Citi Simplicity przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Klient indywidualny powinien być osobą pełnoletnią i osiągać dochód netto w wysokości min. 1200 zł oraz być zatrudnionym w swoim aktualnym miejscu pracy min. 3 miesiące. Bank może poprosić o dodatkowe dokumenty, takie jak wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia, pasek pracowniczy lub PIT, które potwierdzałyby staż pracy i dochód. Osoby pracujące na umowie zlecenie również mogą ubiegać się o kartę.

Karta Citi Simplicity dla firm wydawana jest osobom, które prowadzą działalność gospodarczą od min. 2 lat, a ich dochód miesięczny wynosi co najmniej 2500 zł netto.

Dostęp do rachunku karty kredytowej można uzyskać poprzez serwis bankowości telefonicznej CitiPhone lub bankowość internetową. Pierwsza opcja jest płatna (6 zł miesięcznie), druga jest darmowa. Dostęp do bankowości internetowej uzyskuje się i bez posiadania konta w Citi Handlowym.

Wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Wizerunek karty kredytowej Citi Simplicity

Obsługa zadłużenia i koszty karty

Przyjrzyjmy się, jak wyglądają koszty użytkowania i obsługa zadłużenia na karcie Citi Simplicity:

 • 56 dni – długość okresu bezodsetkowego, w tym 26 dni na spłatę kredytu;
 • 10% rocznie – oprocentowanie karty po zakończeniu okresu bezodsetkowego (standard na rynku);
 • minimalna kwota do spłaty to 3,42% salda zadłużenia, jednak nie mniej niż 30 zł;
 • możliwość rozłożenia posiadanego zadłużenia na raty (maksymalnie 60 rat). Prowizja i oprocentowanie ustalane są indywidualnie.
 • karta wydawana jest na 3 lata.
 • bezpłatne wydanie karty;
 • bezpłatne wydanie karty dodatkowej;
 • 30 zł – wydanie karty na wypadek kradzieży lub zagubienia;
 • 0 zł – opłata za wznowienie (po upływie daty ważności karty).
 • 0 zł – miesięczny koszt korzystania;
 • 0 zł – miesięczny koszt korzystania z karty dodatkowej;
 • 8% wartości transakcji, nie mniej niż 10 zł – prowizja pobierana przy wypłacie gotówki z bankomatu w Polsce i za granicą, a także w przypadku pozostałych transakcji gotówkowych;
 • 5,8% wartości transakcji – prowizja w przypadku transakcji realizowanych w walucie obcej + koszt wynikający ze spreadu walutowego według taryfy wystawcy karty;
 • 0 zł – koszt usługi płatności rachunków z karty kredytowej;
 • 0 zł za monity o braku spłaty karty;
 • brak opłaty za powiadomienia SMS CitiAlerts - powiadomienia pozwalają śledzić na bieżąco stan i rodzaj transakcji wykonywanych kartą oraz aktualny limit zadłużenia;
 • 6 zł - opłata za możliwość korzystania z serwisu bankowości telefonicznej CitiPhone;
 • brak obowiązku posiadania ubezpieczenia spłaty karty.

Do karty Citi Simplicity bank oferuje także programy ratalne, m.in. program „Komfort”, w którym spłatę zadłużenia można rozłożyć maksymalnie na 60 rat oraz dodatkowe ubezpieczenia. Warto również wiedzieć, że okres ważności kart dodatkowych kończy się wraz z upływem okresu ważności karty głównej.

Mnóstwo nagród w promocjach

Aktualnie karta objęta jest kilkoma promocjami. W jednej można zdobyć 400 zł na Allegro, w drugiej punkty w programie Mastercard Priceless Specials, a w jeszcze innej - pieniądze na spłatę długu w innym bank z RRSO 0%. Do tego jeszcze 15% rabatu w niemal 100 restauracjach.

Smartfon OPPO AX7

Za wyrobienie i aktywne posługiwanie się kartą nowi posiadacze Citi Simplicity mogą zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł. W tym celu muszą podpisać umowę o "kredytówkę" oraz w ciągu 3 miesięcy przynajmniej raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej i przeprowadzić transakcje na łączną kwotę min. 4000 zł.

Promocja trwa do 15 lipca 2019 roku.Więcej szczegółów znajdziesz w tym artykule.

400 zł na Allegro

Tym, którzy lubią swobodę zakupów, proponujemy przyjrzenie się promocji, w której do zdobycia jest 400 zł do wykorzystania w serwisie Allegro.pl. Warunkiem otrzymania nagrody jest podpisanie umowy o kartę kredytową Citi Simplicity, zalogowanie się choć raz do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej oraz wykonanie w ciągu 3 miesięcy transakcji na łączną kwotę min. 1500 zł.

Promocja trwa do 31 lipca 2019 r. Pisaliśmy o niej w tym artykule.

Uwolnij swój świat od długów

Oferta obowiązuje do 21 maja 2019 r. Adresowana jest do osób, które od 1 czerwca 2015 r. nie były posiadaczami głównej karty kredytowej w Citi Handlowym i mają zadłużenie w innym banku widoczne w Biurze Informacji Kredytowej. Przystępując do tej promocji, można zyskać do 10 000 zł na spłatę zadłużenia w innym banku. Citi Handlowy pożyczy pieniądze, nie pobierając przy tym żadnych opłat. RRSO wyniesie 0%.

W tej dość nietypowej promocji nagrodą jest więc brak kosztów związanych z udostępnieniem przez Citi Handlowy pieniędzy na spłatę zadłużenia w innym banku.

Szczegółowy opis tej promocji zawarliśmy w naszym artykule.

Nawet 15% rabatu do ulubionej restauracji

Prawdziwa gratka dla smakoszy: za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity zyskujesz rabaty nawet do 15% w najlepszych restauracjach w Polsce. Wystarczy, że przed opłaceniem transakcji poinformujesz kelnera, że będziesz płacił kartą Citi Simplicity.

Więcej o tej ofercie specjalnej znajdziesz tutaj.

21 000 punktów w programie Priceless Specials

Na uczestników kolejnej promocji Citi Handlowego czeka dość nietypowa nagroda - 21 000 punktów w programie Priceless Specials, które można wymienić np. na vouchery o wartości 350 zł na zakupy na stacjach Circle K lub u innych partnerów programu. Aby zdobyć bonus, wystarczy wyrobić kartę Citi Simplicity, a następnie spełnić kilka prostych warunków: przynajmniej raz zalogować się w systemie bankowości internetowej Citibank Online, zapisać się do programu Priceless Specials oraz wykonać transakcje kartą o łącznej wartości co najmniej 1500 zł.

Z oferty możesz skorzystać do 30 czerwca 2019 r., a z jej szczegółami zapoznasz się tutaj.

Loteria z nagrodami

Do 31 grudnia 2019 r. możesz zarejestrować się do udziału w loterii, w której do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody: Apple iPhone Xs 256GB, laptop Mi Air 13,3 oraz vouchery do Fostertravel i Ski Team o wartości 4 tys. zł. Na uczestników loterii czeka także kilkaset kart podarunkowych (do IKEI, Empiku, H&M, Booking.com, Pyszne.pl), jak również sportowe opaski, słuchawki Xiaomi i bilety do Multikina. Jedna transakcja bezgotówkowa na kwotę min. 50 zł = 1 los. Im więcej wykonasz transakcji, tym Twoje szanse na wygraną będą większe.

Więcej informacji na temat tej akcji znajdziesz w tym tekście.

Program poleceń

Karta kredytowa Citi Simplicity "uczestniczy" także w programie poleceń "kredytówek" Citi Handlowego. Jeśli jesteś posiadaczem karty kredytowej Citi Banku i chcesz zgarnąć nagrodę w postaci 6000 punktów w programie Mastercard Priceless Specials (równowartość ok. 100 zł) musisz do 30 września 2019 r. wypełnić formularz rekomendacji i później dopilnować, by osoba polecona wywiązała się ze swoich obowiązków. Na nią też czekają punkty we wspomnianym programie lojalnościowym Mastercard o równowartości 350 zł.

Szczegółowe omówienie zasad programu poleceń kart kredytowych Citibanku znajdziesz w naszym artykule.

Atuty karty Citi Simplicity

Korzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity wiąże się jeszcze z kilkoma interesującymi możliwościami:

 • Bezpieczeństwo - karta objęta jest zabezpieczeniem 3D Secure, czyli dodatkową weryfikacją klienta przy płatnościach kartą w Internecie. Citi Handlowy posiada również system wykrywania podejrzanych transakcji, które w razie potrzeby weryfikuje razem z klientem. Co więcej, w przypadku utraty karty bank jest odpowiedzialny za transakcje wykonane bez zgody i wiedzy klienta do 72 godzin wstecz od zgłoszenia utraty kredytówki.

 • Zniżki i rabaty - Citi Handlowy oferuje posiadaczom kart kredytowych dostęp do szeregu atrakcyjnych zniżek i rabatów w ramach działających programów zakupowych i usługowych, m.in. programu Citi World Privileges. Kolejnym sympatycznym bonusem jest np. dostęp do wcześniejszej przedsprzedaży biletów na koncerty największych muzycznych gwiazd organizowane przez Live Nation Polska.

Opinia redakcji: "tania i prosta w użytkowaniu"

Karta kredytowa Citi Simplicity nie bez powodu ma w swojej nazwie słowo „prosto”: klient, decydując się na tę kredytówkę, nie musi martwić się ani o opłaty za wydanie karty, ani za jej obsługę, ani o poniesienie kosztów monitów, jeżeli z jakiegoś powodu spóźni się ze spłatą zadłużenia. Wszystkie te usługi są bowiem bezwarunkowo bezpłatne. Zasada ta dotyczy również kart dodatkowych. Nie trzeba wykonywać żadnych transakcji, aby uniknąć prowizji. Karta Citi Simplicity będzie więc idealnym wyborem dla osób, które nieregularnie bądź bardzo rzadko sięgają po kredytówki.

Co więcej, posiadanie karty Citi Simplicity nie wymaga zakładania konta w Citi Handlowym. Dostęp do rachunku karty uzyskuje się poprzez system bankowości elektronicznej. Na plus należy zaliczyć również brak konieczności ubezpieczenia braku spłaty oraz darmowe opłacanie rachunków z rachunku karty – usługi, za którą zazwyczaj trzeba niemało zapłacić. Z kolei zadłużenie można spłacać także w programach ratalnych, jednak należy wziąć pod uwagę, że prowizję i oprocentowanie bank ustali indywidualnie.

Haczyki? Warto przyjrzeć się dodatkowym kosztom karty, przede wszystkim wypłatom gotówkowym. W każdym banku są one po prostu drogie i należy ich unikać. W przypadku Citi Simplicity bank za każdym razem pobierze niemałą prowizję (m.in. 10 zł, 6% wartości transakcji). Kolejną kwestią wartą przemyślenia jest usługa bankowości telefonicznej CitiPhone, która kosztuje 6 zł miesięcznie. Takie same możliwości obsługi rachunku karty oferuje jednak bezpłatna bankowość internetowa. Jeżeli uznamy, że usługa telefoniczna nie jest nam potrzebna, powinniśmy sami z niej zrezygnować, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Warto też pamiętać o przywołanych akcjach promocyjnych, które wiążą się z atrakcyjnymi bonusami - np. możliwością otrzymania 400 zł na Allegro.pl oraz 15% rabatu w wybranych restauracjach.

Ocena: 4.5

 • 400 zł na Allegro.pl
 • atrakcyjne nagrody w innych promocjach
 • bezpłatne wydanie i użytkowanie karty głównej bez żadnych warunków
 • darmowa karta dodatkowa
 • bezpłatne monity o braku spłaty zadłużenia
 • oferowanie kart z domyślnie aktywnym dostępem do płatnej bankowości telefonicznej


Sylwetka Citi Handlowy

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W 2001 r. połączył się z Citibankiem i odtąd funkcjonuje na rynku pod nazwą Citi Handlowy. Bank w swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność i indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w Citi można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Konto w pigułce

 • Kto skorzysta z karty?

  Karta będzie przydatna zarówno dla aktywnych klientów, jak i osób, które z "kredytówki" korzystają od czasu do czasu.

 • Jak wygląda obsługa zadłużenia?

  Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni. Oprocentowanie karty po zakończeniu okresu bezodsetkowego - 10%. Minimalna spłata zadłużenia to 3,42% + koszty określone przez bank.

 • Jakie są koszty karty?

  Wydanie i użytkowanie karty jest darmowe. Wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą - 6% min. 10 zł + 5,8% za przewalutowanie.

 • Jakie są największe zalety karty?

  Wydanie i użytkowanie karty jest bezpłatne. W aktualnych promocjach 400 zł na Allegro.pl lub też inne nagrody w jednej z pozostałych promocji.

 • Jakie są największe wady karty?

  Karta jest oferowana z domyślnie włączoną, płatną usługą CitiPhone.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Załóż kartę przez i zgarnij 400 zł na Allegro.pl

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.