Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym z szansą na wygranie samochodu w loterii i 200 zł do Lidla lub Allegro

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym z szansą na wygranie samochodu w loterii i 200 zł do Lidla lub Allegro
Źródło: strona Citi Handlowy

Nim jednak damy się uwieść okazjom i rabatom, przyjrzyjmy się parametrom związanym z kartą kredytową Citi Simplicity.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Citi Handlowym?

Karta kredytowa Citi Simplicity przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Klient indywidualny powinien być osobą pełnoletnią i osiągać dochód netto w wysokości min. 1200 zł oraz być zatrudnionym w swoim aktualnym miejscu pracy min. 3 miesiące. Bank może poprosić o dodatkowe dokumenty, takie jak wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia, pasek pracowniczy lub PIT, które potwierdzałyby staż pracy i osiągany dochód. Osoby pracujące na umowie zlecenie również mogą ubiegać się o tę "kredytówkę".

W przypadku osób prowadzących działalności, które ubiegają się o kartę Citi Simplicity, wymagane jest prowadzenie działalności gospodarczej od min. 2 lat, miesięczny dochód w wysokości min. 2500 zł netto.

Karta kredytowa od „ręki”? Niekoniecznie!

Trzeba przy tym podkreślić, że przyznanie karty kredytowej zawsze jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej, ta zaś zależy od znacznie większej liczby czynników niż tylko i wyłącznie wysokość miesięcznych dochodów. Musisz liczyć się z tym, że bank dokładnie prześwietli Twoje finanse w ramach tzw. analizy kredytowej i dopiero wtedy podejmie decyzję o przyznaniu Ci karty. Podczas weryfikacji pracownik banku może wziąć pod lupę Twoje miesięczne wydatki na utrzymanie, spłacane obecnie kredyty, wysokość limitów na innych kartach kredytowych, limity w koncie, płacone alimenty, liczbę osób, które masz na utrzymaniu, a nawet Twoje wykształcenie i stan cywilny. W trakcie analizy zdolności kredytowej bank pobierze także raport z BIK i sprawdzi, jak prezentuje się Twoja historia kredytowa. I dopiero wtedy, gdy zyska pewność, że jesteś w stanie regularnie spłacać zadłużenie na karcie, zgodzi się na wydanie Ci "kredytówki".

Cały proces wnioskowania o kartę możesz przeprowadzić zdalnie korzystając ze swojego komputera lub smartfona.

Nową kartę aktywujesz w bankowości internetowej Citibank Online, za pośrednictwem aplikacji Citi Mobile bądź też w serwisie bankowości telefonicznej CitiPhone. Ten sposób jednak odradzamy ze względu na wysoką opłatę jaką trzeba ponieść, by mieć do niego dostęp.

Wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Kliknij, aby powiększyć

Citi Simplicity - obsługa zadłużenia i koszty karty

Przyjrzyjmy się, jak wyglądają koszty użytkowania i obsługa zadłużenia na karcie Citi Simplicity:

Dodajmy, że posiadając kartę kredytową Citi Simplicity można korzystać z płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay,

Karta kredytowa Citibanku – dodatkowe korzyści

Do karty Citi Simplicity bank oferuje kilka korzyści:

  • System spłat ratalnych „Komfort”, dzięki któremu zakupy o wartości powyżej 100 zł możesz rozłożyć na 60 dogodnych rat. Cały proces mozna przeprowadzić samodzielnie online, bez kontaktowania się z doradca;
  • Pożyczka z Karty, czyli możliwość skorzystania z dodatkowych środków ze spłatą w ratach bez przedstawiania dokumentów dochodowych i kontaktu z doradcą. Wniosek złożysz online, a otrzymane środki - minimum 500 zł, maksymalnie wysokość limitu karty - będziesz mógł wydać na dowolne cele;
  • Program korzyści Citi Specials - rabaty i nagrody u partnerów programu Mastercard Bezcenne Chwile, a także niespodzianki przygotowane specjalnie dla posiadaczy karty Citi Simplicity;
  • Program Citi World Privileges, dzięki któremu zyskujesz dostep do 300 ofert kulinarnych w 70 krajach świata.
Nagrody w promocjach

Aktualnie karta objęta jest kilkoma promocjami. Citibank dba, by były one różnorodne, atrakcyjne dla wielu osób.

Najciekawiej prezentuje się loteria. Uczestnicząc w niej masz szansa na jedną z 2511 nagród. W puli m.in. rowery i hulajnogi elektryczne, sprzęt AGD, a przede wszystkim samochód osobowy Mini One Hatch o wartości 82 900 zł.

Nagroda główna w loterii - 5-drzwiowy samochód osobowy Mini One Hatch w kolorze niebieskim, silnik 75 kW, o wartości 82.900 zł brutto
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona loterii

Zwróć na to uwagę

Dostęp do rachunku karty kredytowej zyskasz poprzez serwis bankowości telefonicznej CitiPhone lub bankowość internetową. Pierwsza opcja jest płatna (6 zł miesięcznie, od 15 lipca 2020 r. - 9 zł/miesiąc), natomiast druga jest darmowa. (Uwaga! Dostęp do bankowości internetowej uzyskujesz nawet bez posiadania konta w Citi Handlowym).

Warto również wiedzieć, że okres ważności kart dodatkowych kończy się wraz z upływem okresu ważności karty głównej.

Bezpieczeństwo kart kredytowych w City Handlowym

City Simplicity objęta jest zabezpieczeniem 3D Secure, czyli dodatkową weryfikacją klienta przy płatnościach kartą w Internecie. Citi Handlowy posiada również system wykrywania podejrzanych transakcji, które w razie potrzeby weryfikuje kontaktując się z klientem. Co więcej, w zakresie wynikającym z powszechnie obowiązujących przepisów, w przypadku utraty karty bank jest odpowiedzialny za transakcje wykonane bez zgody i wiedzy klienta.

Trudna ocena

Jeszcze niedawno Citi Simplicity była ewenementem na rynku; jej użytkownik nie musiał martwić się ani o opłaty za wydanie karty, ani za jej obsługę. To się, niestety, zmieniło i Citi Simplicity pod względem opłat trafiła do segmentu "przeciętne". Prowizja 12 zł miesięcznie, łącząca w sobie opłatę za wydanie i korzystanie z "kredytówki", jest co prawda możliwa do uniknięcia, ale tylko pod warunkiem, że miesięcznie będziesz wydawał kartą min. 1000 zł. A to nie mało.

Ponadto, warto przyjrzeć się dodatkowym kosztom karty, przede wszystkim wypłatom gotówkowym. W każdym banku są one po prostu drogie i należy ich unikać. Kolejną kwestią wartą przemyślenia jest płatna (i to całkiem sporo) usługa bankowości telefonicznej CitiPhone. Podkreślmy, że takie same możliwości obsługi rachunku karty oferuje bezpłatna bankowość elektroniczna. Jeżeli uważasz, że usługa telefoniczna nie jest Ci potrzebna, powinieneś z niej zrezygnować, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Na plus należy zaliczyć, że korzystanie z karty Citi Simplicity nie wymaga posiadania konta w Citi Handlowym. Dostęp do rachunku karty uzyskuje się poprzez system bankowości internetowej lub aplikację mobilną. Bank nie wymaga ubezpieczenia braku spłaty i oferuje darmowe opłacanie rachunków z rachunku karty – usługi, za którą zazwyczaj trzeba niemało zapłacić. Z kolei zadłużenie można spłacać w programach ratalnych, jednak należy wziąć pod uwagę, że prowizję i oprocentowanie bank ustali indywidualnie.

Warto też pamiętać o przywołanych ofertach specjalnych, które wiążą się z atrakcyjnymi bonusami. Warto śledzić stronę Citibanku i korzystać z aktualizowanych na bieżąco propozycji.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Ponownie 200 zł w bonie na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity w Citi Handlowym
  • możliwość korzystania z rabatów i ofert specjalnych
  • wysoki maksymalny limit kredytowy

Wady

  • konieczność wydania 1000 zł, by karta była bezpłatna
  • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach

Opinia eksperta

Krystian
Karta kredytowa Citi Simplicity straciła wiele ze swej atrakcyjności po wprowadzeniu w maju 2020 r. warunkowej opłaty za korzystanie z niej. Na dodatek bank radykalnie ograniczył liczbę akcji promocyjnych.
Złóż wniosek na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin kart kredytowych
  2. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Więcej o Citi Handlowy