Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Jesień w Orange Finanse: do 240 zł zwrotu, 3,5% na koncie i gwarancja niezmiennych opłat

Jesień w Orange Finanse: do 240 zł zwrotu, 3,5% na koncie i gwarancja niezmiennych opłat
Źródło: strona Orange Finanse

Obie akcje potrwają do drugiego tygodnia listopada. Ich warunki są niemal identyczne, a promocje łączą się ze sobą, dlatego równocześnie możemy wziąć udział i w jednej, i w drugiej.

Promocja I: „Dobry Start, jesień 2016”

W promocji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci banku. Zgodnie z regulaminem są to osoby, które:

 • nie posiadały dowolnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Orange Finanse przed dniem 17 czerwca 2016 r.;
 • w okresie od 19 sierpnia 2016 r. do 9 listopada 2016 r. włącznie złożą wniosek o otwarcie Konta Osobistego w Orange Finanse, wyrażą na nim zgodę na przystąpienie do promocji i na jego podstawie podpiszą umowę o prowadzenie rachunku. Wyrażenie zgody wiąże się z nadaniem upoważnień w celach marketingowych:
  • bankowi do przekazania Orange danych objętych tajemnicą bankową (imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu, informacje o posiadanych usługach);
  • Orange do przekazania bankowi danych osobowych (PESEL, kod pocztowy, informacje o rozliczeniach pieniężnych, umowach i liczbie otwartych kontraktów).

Promocja jest przeznaczona dla Mobilnych Klientów Orange. Pod tym określeniem bank rozumie:

Mobilny Klient Orange – jest właścicielem Konta Abonenckiego na którym ma co najmniej jedną aktywną mobilną usługę abonamentową w Orange (np. mobilna usługa głosowa lub internet mobilny). Definicja wyłącza klientów korzystających z oferty pod marką nju.mobile.

Promocyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego, niezmienne opłaty przez dwa lata i preferencyjny kredyt odnawialny

W promocji „Dobry Start, jesień 2016” można zyskać:

 • Promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego: 3,5% w skali roku dla środków do 10 000 zł przez 6 miesięcy.
 • Gwarancję niezmienności opłat przez 24 miesiące od dnia przystąpienia do promocji, w tym:
  • brak opłaty za otwarcie i prowadzenie Konta Osobistego;
  • bezpłatną kartę debetową wydaną do Konta Osobistego;
  • darmowe wypłaty z bankomatów w kraju przy użyciu tej karty;
  • bezpłatne przelewy internetowe realizowane w złotówkach;
  • po okresie objętym gwarancją opłaty będą pobierane zgodnie z obowiązującą taryfą prowizji i opłat.
 • Promocyjne warunki dla kredytu odnawialnego Limitu na Start:
  • prowizja za udzielenie Kredytu Odnawialnego (kwoty od 1000 do 4000 zł) w wysokości 1,8% od kwoty uruchomionego Kredytu Odnawialnego, min. 55 zł;
  • stałe oprocentowanie nominalne 0% przez pierwsze trzy miesiące;
  • czas na złożenie wniosku o udzielenie Limitu na Start i podpisanie umowy Kredytu Odnawialnego to 60 dni kalendarzowych od daty otwarcia Konta Osobistego.
 • Bonus na pierwszą transakcję:
  • bonus w wysokości 1 zł zostanie przelany na rachunek niezwłocznie po otwarciu Konta Osobistego;
  • bonus jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Jak wziąć udział w promocji „Dobry Start, jesień 2016”?

Aby wziąć udział w promocji, należy:

 1. W okresie od 19 sierpnia 2016 r. do 9 listopada 2016 r. włącznie złożyć wniosek o otwarcie Konta Osobistego. We wniosku należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez bank i Orange w celach marketingowych.
 2. Otworzyć Konto Osobiste na podstawie złożonego wcześniej wniosku.
 3. Wykonać w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowe kartą debetową na kwotę min. 300 zł.

Niespełnienie dowolnego z warunków (status Mobilnego Klienta Orange, wykonanie płatności kartą na minimum 300 zł) skutkuje utratą promocyjnego oprocentowania w danym miesiącu. Nie wyklucza to jednak przywrócenia oprocentowania w kolejnym miesiącu, jeśli ponownie spełnimy warunki – aż do 6 miesięcy od rozpoczęcia korzystania z promocji.

Regulamin oferty znajdziesz tutaj.

Promocja II: „Super Bank dla Klientów Orange, jesień 2016”

W ofercie promocyjnej mogą wziąć udział nowi klienci banku, czyli osoby, które:

 • od dnia 2 października 2014 r. do dnia przystąpienia do promocji nie posiadały dowolnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Orange Finanse;
 • w okresie od 19 sierpnia 2016 r. do 9 listopada 2016 r. złożą wniosek o otwarcie Konta Osobistego, wyrażą na nim zgodę na przystąpienie do promocji i na jego podstawie podpiszą umowę o prowadzenie rachunku. Wyrażenie zgody wiąże się z nadaniem upoważnień w celach marketingowych:
  • bankowi do przekazania Orange danych objętych tajemnicą bankową (imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu, informacje o posiadanych usługach);
  • Orange do przekazania bankowi danych osobowych (PESEL, kod pocztowy, informacje o rozliczeniach pieniężnych, umowach i liczbie otwartych kontraktów).

Do 240 zł zwrotu za faktury

W promocji „Super Bank dla Klientów Orange, jesień 2016” można zyskać prawo do zwrotu:

 • 5 zł miesięcznie za opłacenie faktury w Orange dla Mobilnych Klientów Orange, czyli osób, które korzystają przynajmniej z jednej abonamentowej usługi mobilnej (np. mobilny internet) LUB:
 • 10 zł miesięcznie za opłacenie faktury w Orange w przypadku bycia Klientem z Pakietem Usług Orange, korzystającym z co najmniej jednej abonamentowej usługi stacjonarnej oraz mobilnej.

Zwroty mogą zostać naliczone maksymalnie w 24 pełnych miesiącach kalendarzowych. Uzyskać w ten sposób można więc do 240 zł. Zwroty zwolnione są z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Jak wziąć udział w promocji „Super Bank dla Klientów Orange, jesień 2016”?

Aby wziąć udział w promocji, należy spełnić niemal identyczne warunki, jak dla promocji opisanej powyżej, czyli:

 1. W okresie od 19 sierpnia 2016 r. do 9 listopada 2016 r. włącznie złożyć wniosek o otwarcie Konta Osobistego oraz wyrazić na nim zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez bank i Orange w celach marketingowych.
 2. Otworzyć Konto Osobiste na podstawie złożonego wcześniej wniosku.
 3. Wykonać w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowe kartą debetową na kwotę min. 300 zł.

Regulamin oferty znajdziesz tutaj.

Konto Osobiste w Orange Finanse i jego parametry

Poniżej prezentujemy podstawowe parametry Konta Osobistego, którego założenie uprawnia do udziału w obu promocjach:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za korzystanie z karty debetowej;
 • 0 zł za przelewy internetowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty;
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce w promocji „Dobry Start, jesień 2016”; standardowa opłata wynosi 5 zł miesięcznie (można jej uniknąć, dokonując w danym miesiącu minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą – płatności w sklepie, zamówienia pocztowego lub telefonicznego, płatności internetowej, transakcji w usłudze Płacę z Orange z karty kredytowej – lub nie wykonując żadnej wypłaty z bankomatu).

Więcej o Koncie Osobistym znajdziesz w tej analizie.

Z pełną Taryfą Opłat i Prowizji Orange Finanse można zapoznać się tutaj.

Zdaniem redakcji

Spełnienie warunków obu promocji nie powinno nastręczać problemów. Należy tylko założyć Konto Osobiste wraz z kartą debetową, a w ciągu kolejnych miesięcy wykonywać transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł.

Z oferty Orange Finanse szczególnie zadowoleni powinni być klienci posiadający nadwyżki gotówki oraz regularnie korzystający z płatności bezgotówkowych kartą. Otrzymają oni dobrze oprocentowany rachunek oszczędnościowy. 3,5% w skali roku to propozycja mogąca konkurować nawet z najlepszymi lokatami terminowymi na rynku. Oprócz tego dostaje się praktycznie darmowy rachunek bieżący (niewielkiej opłaty za korzystanie z bankomatów można uniknąć, wykonując 5 transakcji bezgotówkowych – łatwo można więc zawrzeć je w wymaganej promocją kwocie 300 zł) z gwarancją niezmienności opłat przez najbliższe dwa lata.

Wadą promocji z pewnością jest ograniczenie jej zasięgu. Z oferty mogą skorzystać wyłącznie klienci sieci Orange. Warto też pamiętać, że w obecnej postaci Konto Osobiste i tak jest w dużej mierze bezpłatne. Promocja sprowadza się więc głównie do zapewnienia gwarancji braku opłat przez 24 miesiące.

O banku

Orange Finanse pojawiło się na polskim rynku bankowym w październiku 2014 r. jako efekt współpracy mBanku i sieci Orange (stąd też pełna nazwa banku – „Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank”). Marka jest połączeniem rozwiązań mobilnych internetowego mBanku i nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych zapewnianych przez Orange.