Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 300 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole.

Jesienne korzyści w Credit Agricole: 300 zł premii za Konto dla Ciebie + 50 zł za otwarcie rachunku z polecenia!

Jesienne korzyści w Credit Agricole: 300 zł premii za Konto dla Ciebie + 50 zł za otwarcie rachunku z polecenia!
Źródło: strona promocji

Kto może skorzystać z promocji "Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019”?

W promocji możesz wziąć udział do 30 listopada 2019 r. pod warunkiem, że nie skorzystałeś dotąd z premii za przeniesienie rachunku z innego banku do Credit Agricole oraz od 1 kwietnia 2018 r. nie posiadałeś konta osobistego w tym banku.

Wybierz jeden z 3 sposobów zyskania premii

W promocji możesz zgarnąć jedną z 3 premii. Każda z nich przyznawana jest za spełnienie nieco innych warunków. Do wyboru masz:

  • 100 lub 300 zł za przeniesienie konta,
  • 5% zwrotu za rachunki, maks. 300 zł przez rok,
  • premię w wysokości 50% wartości transakcji w ramach usługi systematycznego oszczędzania CAsaver, maks. 300 zł przez rok.

Dodatkowym smaczkiem jest możliwość wyboru wizerunku karty debetowej - do dyspozycji jest aż kilkadziesiąt wzorów.

Warto także wspomnieć o możliwości założenia konta w programie poleceń (trwa do 31 marca 2020 r.), gdzie dodatkowo można zyskać 50 zł za założenie konta z polecenia. W sumie do zgarnięcia jest zatem nawet 350 zł premii pieniężnej! 

Na początek załóż konto

Podstawowym warunkiem dla uzyskania wszystkich wymienionych powyżej premii jest otwarcie w Credit Agricole Konta dla Ciebie lub Konta dla Ciebie VIP wraz z kartą debetową. W tym celu:

Krok 1
Krok 1

Do 30 listopada 2019 r. złóż wniosek o jeden z wymienionych rachunków na stronie internetowej promocji. Wybierz jedną z trzech proponowanych nagród. Wybór nagrody w promocji Jesienne korzyści w Credit Agricole

Przy okazji wypełniania wniosku podaj jeszcze kod polecenia - dzięki temu będziesz mógł zdobyć dodatkowe 50 zł. Nie masz kodu? Wypełnij ten formularz, a prześlemy Ci swój.

Krok 2
Krok 2

Zapewnij wpływ na konto. Pierwszy wpływ – niezależnie od tego, którą z premii wybrałeś - musisz zapewnić najpóźniej w miesiącu następującym po tym, w którym podpisałeś umowę. Szczegółowe warunki uzależnione są od nagrody, jaką wybierzesz.

Jaki wpływ spełnia wymogi?

Od razu wyjaśnijmy, jak w regulaminie tej akcji zdefiniowano pojęcie wpływ. Mogą to być wpłaty gotówkowe lub przelewy. Ważne, by pieniądze nie pochodziły z Twoich rachunków w Credit Agricole lub w innym banku (także tych, których jesteś współposiadaczem lub pełnomocnikiem).

Jak zatem najłatwiej spełnić warunek zapewnienia wpływu? Widzimy trzy opcje: rzeczywisty wpływ wynagrodzenia, wpłata gotówkowa w oddziale Credit Agricole lub zapewnienie przelewu przychodzącego w ramach gospodarstwa domowego (np. z konta żony, męża, ojca lub matki).

Jak wspomnieliśmy, do wyboru są 3 nagrody. Przyjrzyjmy się im bliżej, byś mógł ocenić, która jest dla Ciebie najatrakcyjniejsza, najłatwiejsza do zdobycia.

100 lub 300 zł za przeniesienie konta

Premia za przeniesienie do Credit Agricole konta może wynieść 100 lub 300 zł. Oto, co musisz zrobić, by po nią sięgnąć:

  • W ciągu 7 dni od założenia rachunku podpisz upoważnienie pozwalające Credit Agricole przenieść Twoje konto z innego banku oraz wypełnij stosowny wniosek. Musisz w nim wpisać:
    • nazwę obecnego banku, numer rachunku osobistego, który w nim posiadasz oraz dyspozycję jego zamknięcia,
    • nazwę firmy/instytucji, z której otrzymujesz wynagrodzenie (środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów), którą Credit Agricole ma powiadomić o zmianie rachunku.
  • Zapewnij wpływ na konto przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po tym, w którym założyłeś rachunek. Jeśli na Twoje konto będzie wpływało minimum 3000 zł, to otrzymasz 300 zł premii. Gdyby zasilenie rachunku przekraczało jednak tylko 1000 zł, to wtedy Twoja nagroda wyniesie jedynie 100 zł.

Premia wpłynie na Twoje konto w Credit Agricole najpóźniej do końca miesiąca następującego po tym, w którym zapewnisz ostatni wymagany wpływ.

Co się dzieje z wnioskiem o przeniesienie wynagrodzenia?

Regulamin mówi, że wniosek jest załącznikiem do upoważnienia banku do przeniesienia rachunku. Wskazywałoby to, że wniosek powinien pozostać u doradcy w placówce lub zostać przekazany kurierowi. Tymczasem dwóch pracowników banku, niezależnie od siebie, przekonywało nas, że można oświadczyć, iż samemu poinformuje się pracodawcę o zmianie rachunku do przelewania wynagrodzenia i zabrać wniosek ze sobą. Jak było w Twoim przypadku? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

5% zwrotu za rachunki

5% zwrotu wartości Twoich rachunków przysługuje przez okrągły rok, ale jest pewne ograniczenie - maksymalnie możesz w ten sposób zyskać 300 zł. Zwrot przyznawany jest za płatności za gaz, prąd, wodę, telewizję kablową lub satelitarną, Internet oraz telefon komórkowy lub stacjonarny.

Warunkiem jest dostarczenie bankowi dokumentu potwierdzającego dokonywanie płatności z tytułu opłat za media, zawierającego numer rachunku bankowego odbiorcy. Taki dokument możesz przedstawić w placówce lub wysłać przez Internet za pośrednictwem formularza. Faktura może być wystawiona na Ciebie lub współmałżonka, a podany na niej adres zgodny z tym wskazanym w banku jako korespondencyjny.

Co ważne, w bankowości elektronicznej CA24 musisz zdefiniować odbiorcę płatności tak, by jego skrócona nazwa i numer rachunku były zgodne z danymi umieszczonymi na przedstawionym wcześniej dokumencie. Do tego, byś otrzymał w danym miesiącu zwrot części wydatków, musisz dodatkowo zapewnić w poprzednim miesiącu wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł.

Każdy zwrot będzie księgowany na Twoim rachunku natychmiast po dokonaniu przelewu lub realizacji zlecenia stałego/polecenia zapłaty na rzecz dostawcy mediów. Tak więc, powiedzmy, jeśli zapłacisz za prąd 100 zł, to chwilę później na Twoje konto wróci 5 zł. Oczywiście pod warunkiem, że dodałeś tego odbiorcę w bankowości internetowej i okazałeś bankowi fakturę, która spełnia warunki promocji.

50% wartości transakcji w ramach usługi CAsaver

Ostatnia z nagród możliwych do zdobycia wiąże się z usługą CAsaver. To narzędzie służące do systematycznego i automatycznego oszczędzania.

Bank może przyznać Ci premię w wysokości 50% wartości sumy zaokrągleń w ramach usługi CAsaver – maksymalnie 25 zł miesięcznie przez rok, czyli w sumie 300 zł. Jak to działa? Załóżmy, że w danym miesiącu dzięki usłudze CAsaver zgromadziłeś 10 zł. W tej sytuacji otrzymasz bonus w wysokości 5 zł.

Także w tym przypadku premię otrzymasz tylko wtedy, gdy w poprzednim miesiącu zapewnisz wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł i – dodatkowo – dokonasz transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę co najmniej 300 zł.

Premię otrzymasz na powiązany z Twoim kontem osobistym Rachunek Oszczędzam na koniec każdego miesiąca, o ile spełnisz warunki jej otrzymania.

Co warte podkreślenia, konto oszczędnościowe w Credit Agricole objęte jest promocyjnym oprocentowaniem 3% w skali roku. Jest ono naliczane przez 4 miesiące od chwili otwarcia konta osobistego i dotyczy kwot do 50 tys. zł. Obowiązuje kwartalna kapitalizacja odsetek.

Konto dla Ciebie

Konta dla Ciebie to sztandarowy rachunek osobisty Credit Agricole. Jego parametry prezentują się następująco:

Jak widzisz, Konto dla Ciebie jest darmowe po spełnieniu prostych warunków. Wystarczy, że zapewnisz w danym miesiącu wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł (zauważ, że jest to także warunek promocji) oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję kartą lub Blikiem.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń!

Miłym bonusem dla posiadaczy rachunków w Credit Agricole jest program poleceń, w którym zarówno polecający, jak i polecony mogą otrzymać po 50 zł premii. Obecni klienci powinni tylko zgłosić się do akcji, natomiast nowi - podać kod polecenia przy zakładaniu konta, a następnie przez kolejne 3 miesiące zapewnić wpływy na nowy rachunek lub dokonywać transakcje kartą (uwaga: jedni i drudzy powinni wyrazić wymagane zgody marketingowe!).

Jeśli nie posiadasz takiego kodu, wypełnij ten formularz, a prześlemy Ci swój :)

Więcej informacji na temat programu poleceń znajdziesz w tym artykule.

Aż trzy bonusy do wyboru

W najnowszej promocji Credit Agricole wraca do sprawdzonych rozwiązań i proponuje swoim klientom 3 rodzaje nagród: premię gotówkową 300 zł za przeniesienie rachunku, do 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków lub 300 zł ekstra za oszczędzanie w usłudze CAsaver. Sam decydujesz, która nagroda jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna i które warunki akcji będzie Ci najłatwiej spełnić. 

Dla osób, które bez trudu są w stanie zapewnić wpływ w wysokości min. 3000 zł na swoje nowo otwarte konto, najlepszym wyborem będzie zapewne 300 zł premii w gotówce. Zdecydowanie się na jeden z dwóch pozostałych bonusów wymaga regularnego korzystania z konta i nieco wydłuża moment otrzymania pełnej nagrody. Z drugiej strony, opłacanie rachunków można uprościć za pomocą zlecenia stałego, dzięki czemu będziesz spełniał warunki promocji bez większego wysiłku. 

W każdym razie Credit Agricole daje w tej akcji spore możliwości do wyboru i naprawdę atrakcyjną premię - taką okazję zdecydowanie warto wykorzystać.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.