0 zł za wydanie/obsługę karty kredytowej w promocji Credit Agricole

0 zł za wydanie/obsługę karty kredytowej w promocji Credit Agricole Źródło obrazka: strona promocji

Bank Credit Agricole namawia, by na świąteczne zakupy i noworoczne wyprzedaże wybrać się z wydaną przez niego kartą kredytową. Uczestnicząc w tej promocji możesz zapewnić sobie zwolnienie z opłaty za wydanie karty lub rocznej opłaty za jej obsługę oraz oprocentowanie wynoszące zaledwie 7% w skali roku przez pierwszych 12 miesięcy.

„Jedyna taka karta” to nazwa najnowszej promocji zorganizowanej przez Credit Agricole, która potrwa do 28 lutego 2019 r. Wbrew pozorom nie chodzi o jedną konkretną „kredytówkę”. Akcja dotyczy wszystkich kart kredytowych Visa i MasterCard w wersji Silver oraz Gold.

Kartę na promocyjnych warunkach może wyrobić każda osoba fizyczna, która na dzień 2 grudnia 2018 r. nie posiadała w Credit Agricole karty kredytowej Visa/MasterCard Silver lub Gold, a także – uwaga – karty Visa/MasterCard w wersji Standard.

Obniż koszty korzystania z “kredytówki”

Nagrodą za wyrobienie karty w ramach niniejszej promocji są niższe opłaty z nią związane. W przypadku skorzystania z Visa/MasterCard Silver bank w pierwszym roku nie pobierze od Ciebie opłaty za obsługę rachunku karty. Z kolei wyrabiając kartę Visa/MasterCard Gold, nie zapłacisz za jej wydanie (dotyczy karty głównej).

To nie wszystko. W obu przypadkach oprocentowanie nominalne transakcji przez pierwszych 12 miesięcy będzie stałe i wyniesie zaledwie 7% w skali roku. Standardowe oprocentowanie (poza promocją) jest zmienne i wynosi 10%.

Co musisz zrobić?

Warunki promocji można streścić w 3 krokach:

 1. Złóż wniosek o kartę kredytową Visa/MasterCard Silver lub Gold. Możesz to uczynić za pośrednictwem strony internetowej, w oddziale, w placówce partnerskiej, w Biurach Kredytowych CA Express upoważnionych do otwarcia rachunku karty kredytowej lub przez serwis telefoniczny CA24.
 2. Niezależnie od sposobu wnioskowania o kartę zaakceptuj regulamin oraz podpisz „Potwierdzenie przystąpienia do promocji” stanowiące załącznik do regulaminu.
 3. W ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy wykonaj przynajmniej 1 transakcję gotówkową lub bezgotówkową przy użyciu karty.

Ile standardowo kosztują karty kredytowe w Credit Agricole?

Parametry karty, której promocja nie będzie dotyczyła, pozostaną na standardowym poziomie. Warto je zatem poznać. Po pierwsze, by zrozumieć, jakich opłat unikniesz (i w jakiej wysokości) dzięki promocji, a po drugie – by mieć świadomość kosztów, które będziesz ponosił po upływie 12 miesięcy, które obejmuje opisywana akcja. Wówczas będą Cię dotyczyły standardowe opłaty za prowadzenie rachunku karty a także standardowe oprocentowanie kart kredytowych wynikające z tabeli opłat i prowizji dla kart kredytowych oraz tabeli oprocentowania kart kredytowych w Credit Agricole

Visa/Mastercard Silver

Wydanie karty głównej jest darmowe, zaś za kartę dodatkową trzeba zapłacić 35 zł. Opłata za obsługę rachunku karty pobierana jest co miesiąc i wynosi 7,90 zł. By jej uniknąć, suma transakcji w danym okresie rozliczeniowym musi wynieść min. 700 zł. Inna opcja uniknięcia kosztów (dostępna jedynie dla posiadaczy kont w administracji), to zapewnienie odpowiedniej kwoty wpływów na rachunek. W przypadku pakietu Konta PROSTOOszczędzającego PLUS musi to być minimum 1 500 zł, natomiast posiadacz/współposiadacz pakietu Konta PROSTOOszczędzającego PREMIUM musi zadbać o wpływ w wysokości minimum 10 000 zł.

Po wyrobieniu karty w promocji wspomniana opłata i warunki jej uniknięcia nie będą Cię dotyczyły przez pierwszych 12 miesięcy korzystania z niej.

Wypłata gotówki z bankomatów w kraju lub za granicą wiąże się z prowizją 5% min. 12,90 zł. Pozostałe istotne cechy karty to okres bezodsetkowy trwający 56 dni, maksymalny limit kredytowy w wysokości 20 000 zł oraz możliwość spłaty zadłużenia w ratach. Za uruchomienie Planu Ratalnego bank pobierze 1% kwoty planu, nie mniej niż 5 zł.

“Standardowa” Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu w wysokości 1 000 zł wynosi 23,94%. W ramach promocji zaciągnięcie takiego samego kredytu na karcie kredytowej kosztuje tylko 7,23%.

Informacje o innych opłatach znajdziesz w tym dokumencie.

Visa/Mastercard Gold

Nowi posiadacze nie płacą ani złotówki za wydanie i korzystanie z karty głównej Visa/MasterCard Gold, o ile wykonają oni przynajmniej 3 transakcje w pierwszych 3 miesiącach po podpisaniu umowy. W pozostałych przypadkach opłaty za korzystanie pobierane są co roku i uzależnione są od sumy transakcji dokonanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy:

 • 0 zł – gdy suma transakcji w poprzednim roku wyniosła min. 18 000 zł,
 • 75 zł – gdy suma transakcji w poprzednim roku wyniosła od 12 000 do 18 000 zł,
 • 200 zł – gdy suma transakcji w poprzednim roku była niższa niż 12 000 zł.

Od sumy zaksięgowanych transakcji kartą w poprzednim rok zależna jest również opłata za ewentualne wydanie karty dodatkowej. Mamy tu do czynienia ze stawkami 0 zł, 35 zł oraz 75 zł.

Wypłata gotówki z bankomatów w kraju lub za granicą to koszt 4% wartości wypłaty, min. 11,90 zł. W przypadku tej karty okres bezodsetkowy również trwa 56 dni, ale maksymalny limit to już nie 20 000 zł, lecz 50 000 zł.

Koszty związane z uruchomieniem Planu Ratalnego są identyczne, jak w przypadku karty Silver.

“Standardowa” Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty Gold wynosi 16,48% przy kredycie w wysokości 5 000 zł. Natomiast promocyjne RRSO, dla kredytu w tej samej wysokości, to 7,23%.

Dalsze informacje o kartach Gold zawarte są w tym dokumencie.

Klub Rabatowy: nawet 55% zniżki na zakupy

Dodajmy, że posiadacze wspomnianych kart kredytowych mogą korzystać ze zniżek w blisko 10 tys. sklepów stacjonarnych i internetowych w ramach Klubu Rabatowego. Na stronie promocji bank przypomina o rabacie 50 zł w perfumeriach Douglas, 18-procentowej zniżce w sklepie internetowym Douglas.pl oraz o 15% rabatu w sklepach Martes Sport.

Katalog dostępnych zniżek, które sięgają nawet 55%, znajdziesz tutaj.

Ważne informacje

Pamiętaj o terminowym spłacaniu zadłużenia! Gdybyś tego nie robił, to w kolejnych latach korzystania z karty nie będziesz mógł skorzystać z obniżenia opłat za jej używanie.

Od razu nadmienimy, że akcja “Jedyna taka karta” nie łączy się z promocją “Sezonowe raty 0% w karcie kredytowej Credit Agricole II”.

Dobrze się zastanów…

W kontekście promocji propozycje kart kredytowych w Credit Agricole wyglądają całkiem zachęcająco. Niestety - czar pryska, gdy weźmiemy pod lupę pozostałe parametry i opłaty, które czekają na uczestników promocji po upływie pierwszych 12 miesięcy. Mówiąc wprost: karty kredytowe w Credit Agricole nie należą do najtańszych na rynku i raczej nie polecamy ich tym osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w korzystaniu z tego typu produktów.

Pamiętaj, że nierozważne korzystanie z „kredytówki” może przynieść zdecydowanie więcej szkód niż pożytku! Najważniejszym obowiązkiem jest terminowe spłacanie zadłużenia, przynajmniej w minimalnej wymaganej kwocie. Aby uniknąć nieprzyjemności, zapoznaj się z tym tekstem. Następnie wybierz ofertę spośród najlepszych na rynku, w czym pomoże Ci nasz ranking.

Z ostatniej chwili

 • 7.12.2018 15:52

  W promocji EnveloBanku możesz zyskać nawet 100 zł za zrealizowanie 10 płatności kartą w Internecie. Najbardziej aktywnie zgarną dodatkowe dwie stówy.

 • 6.12.2018 13:27

  Kolejna okazja z Google Pay: za zakupy na min. 200 zł w e-sklepie Media Expert można otrzymać od 30 do 150 zł rabatu.

 • 5.12.2018 13:47

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.

 • 3.12.2018 19:04

  Niższe koszty dot. karty kredytowej i niższe oprocentowanie zadłużenia, to korzyści jakie odniesiesz w promocji "Jedyna taka karta" banku Credit Agricole.

 • 3.12.2018 15:22

  200 zł premii - tyle można zgarnąć otwierając eKonto Standard w mBanku i zlecając na nie przelew swojego wynagrodzenia.

 • 3.12.2018 10:43

  Getin Bank po raz kolejny proponuje 3,5% na Koncie Oszczędnościowym przez 12 miesięcy dla kwot do 10 000 zł dla aktywnych.

 • 30.11.2018 14:41

  Kolejna szansa na 100 zł. Tym razem z Kontem Freemium od T-Mobile Usługi Bankowe. Premia do wykorzystania na Allegro.

 • 30.11.2018 13:09

  100 zł premii czeka na tych, którzy założą Konto Jakże Osobiste w Alior Banku i wywiążą się z prostych obowiązków - wpływy i 3 transakcje kartą.

 • 28.11.2018 17:08

  W czwartej edycji promocji iKonta Biznes w Alior Banku do zdoobycia jest nawet 1620 zł w gotówce oraz warta ponad 450 zł prenumerata Pulsu Biznesu.

 • 27.11.2018 15:51

  W promocji "Zgarnij prezent pod choinkę" Santander Bank Polska rozdaje nowym posiadaczom konta osobistego lub firmowego nawet 150 zł do wydania na Allegro,

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.