Jaką kartę kredytową w Citibanku warto wybrać?

Jaką kartę kredytową w Citibanku warto wybrać?

Oferta kart kredytowych Citibanku jest jedną z najbogatszych na rynku. Aktualnie w sprzedaży znajduje się sześć różnych „kredytówek”, które dość istotnie różnią od siebie pod względem parametrów. Abyś nie pogubił się w tym kredytowym gąszczu, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, dzięki któremu wybierzesz kartę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Podstawową i najpopularniejszą kartą kredytową w ofercie Citibanku jest Citi Simplicity. Jest to zarazem jedyna „kredytówka” oznaczona logo „Citi”, za której wydanie i użytkowanie nie zapłacisz ani grosza. Użytkowanie pozostałych wiąże się już z comiesięcznymi opłatami, których standardowa wysokość wynosi od 8 zł do ponad 80 zł miesięcznie. W części przypadków – mowa tutaj o srebrnej i złotej karcie kredytowej BP Payback oraz karcie Premier Miles – prowizji można jednak uniknąć, wydając za pomocą karty odpowiednio wysoką kwotę pieniędzy. W przypadku pozostałych kart, tj. World Mastercard oraz World Elite Mastercard Ultime, takiej możliwości nie ma, a korzystanie z nich wiąże się z roczną opłatą równą 1000 zł.

W poniższej tabeli znajdziesz porównanie opłat za korzystanie z poszczególnych kart, a także wykaz najważniejszych benefitów oraz informacji dotyczących każdej z nich.

Porównanie parametrów kart kredytowych oferowanych przez Citibank

Karta Opłata za wydanie i użytkowanie Maksymalny limit kredytowy Najważniejsze benefity Informacje dodatkowe
Citi Simplicity 0 zł 100 tys. zł Pakiet zniżek do lokali usługowo-handlowych na całym świecie

Dostęp do systemu bankowości internetowej

Brak opłat za nośnik zbliżeniowy

Premier Miles

18 zł* 100 tys. zł Program lojalnościowy umożliwiający zbieranie punktów i ich późniejszą wymianę m.in. na bilety lotnicze

Dostęp do systemu bankowości internetowej

Brak opłat za nośnik zbliżeniowy

BP Payback Silver 8 zł** 100 tys. zł Program lojalnościowy umożliwiający zbieranie punktów i ich późniejszą wymianę m.in. produkty z katalogu BP

Dostęp do systemu bankowości internetowej

Brak opłat za nośnik zbliżeniowy

BP Payback Gold 18 zł* 100 tys. zł Program lojalnościowy umożliwiający zbieranie punktów i ich późniejszą wymianę m.in. produkty z katalogu BP

Dostęp do systemu bankowości internetowej

Brak opłat za nośnik zbliżeniowy

World Mastercard 1000 zł rocznie 100 tys. zł

Pakiet usług assistance, darmowe ubezpieczenie

Pakiety rabatowe na produkty i usługi oferowane przez partnerów Citibanku

Brak prowizji za przewalutowanie

Brak opłat za wydanie karty dodatkowej i nośnika zbliżeniowego

Brak opłat za serwis bankowości telefonicznej CitiPhone oraz bankowości internetowej

World Elite Mastercard Ultime 1000 zł rocznie

Pakiet usług assistance, darmowe ubezpieczenie, dostęp do saloników dla VIP-ów

Pakiet zniżek do lokali gastronomicznych na terenie całej Polski

Dostęp do systemu bankowości internetowej

Brak prowizji za przewalutowanie

Brak opłat za wydanie karty dodatkowej i nośnika zbliżeniowego

Brak opłat za serwis bankowości telefonicznej CitiPhone oraz bankowości internetowej

* Karta jest wolna od opłat jeśli w danym miesiącu wydamy za jej pomocą min. 4000 zł.

** Karta jest wolna od opłat, jeśli w danym miesiącu wydamy za jej pomocą min. 2000 zł.

Wspólne cechy kart Citibanku

Wszystkie aktualnie oferowane przez Citibank karty kredytowe charakteryzuje długi, wynoszący 56 dni okres bezodsetkowy, a także wysoki maksymalny limit kredytowy, jaki może zostać przyznany jej posiadaczowi. W przypadku większości „kredytówek” jest to do 100 tys. zł, natomiast w przypadku karty World Elite Mastercard Ultime, dedykowanej zamożnym klientom, może to być nawet 1 mln zł. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że wysokość przyznanego limitu jest rozpatrywana indywidualnie dla każdego wnioskodawcy i może znacząco się różnić.

Wspólne dla wszystkich kart jest także ich oprocentowanie po zakończeniu okresu bezodsetkowego, które wynosi 10%, oraz wysokość prowizji pobieranych od transakcji gotówkowych. Wypłacając gotówkę z bankomatu czy robiąc przelew z rachunku karty, musimy liczyć się z prowizją rzędu 8% kwoty transakcji.

Największe różnice

Pod względem pozostałych parametrów i oferowanych benefitów różnice są już spore. Przykładowo – posiadacze karty Premier Miles za każdą płatność z jej użyciem otrzymują punkty (mile), które następnie mogą wymienić m.in. na bilety lotnicze lub noclegi.

Na różnego rodzaju zniżki i oferty promocyjne załapią się także posiadacze pozostałych kredytówek oferowanych przez Citibank. W przypadku kart World Mastercard oraz Elite Mastercard Ultime dodatkowymi benefitami są m.in. bezpłatna opieka concierge’a, atrakcyjny pakiet ubezpieczeń oraz zwolnienie z większości opłat, które ponoszą typowi posiadacze kredytówek (opłata za wydanie karty dodatkowej, prowizja za przewalutowanie transakcji etc.). Jednak ceną takiego luksusu jest wysoka opłata za wydanie i użytkowanie karty, która, jak wspomnieliśmy na wstępie, wynosi aż 1000 zł rocznie.

Nagrody / promocje dla nowych klientów

Dodatkową zachętą do skorzystania z oferty Citibanku są liczne bonusy dla nowych klientów. Trzeba przyznać, że pod tym względem bank jest jednym z najhojniejszych na rynku. W aktualnie trwających promocjach za wyrobienie dowolnej „kredytówki” spod znaku „Citi” można otrzymać m.in. wart 400 zł voucher na zakupy w sklepie internetowym morele.net, bon na zakupy w Biedronce na taką samą kwotę czy roczny abonament o wartości 360 zł na korzystanie z serwisu Storytel.

Zestawienie aktualnych ofert promocyjnych kart Citibanku znajdziesz tutaj.

Którą kartę wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaka karta kredytowa z oferty Citibanku będzie dla Ciebie najlepsza, w pierwszej kolejności radzimy, abyś dokładnie przemyślał, czego od niej oczekujesz. Kiedy planujesz korzystać ze swojej „kredytówki” rzadko i traktujesz ją przede wszystkim jako rezerwę w razie pojawienia się jakiś niespodziewanych wydatków, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie karta Citi Simplicity.

Natomiast jeśli oprócz narzędzia poprawiającego płynność Twojego budżetu chcesz, aby karta kredytowa była także źródłem dodatkowych benefitów, takich jak np. zwrot części pieniędzy wydanych na stacjach paliw czy wydatków poniesionych na kupno biletów lotniczych lub opłacenie usług noclegowych, wtedy optymalnym wyjściem będzie wyrobienie kart z serii „BP Payback” lub kredytówki Premier Miles.

Karty World Mastercard oraz World Elite Mastercard to rozwiązanie dla najbogatszych i najbardziej wymagających klientów. Połączenie wysokiego limitu zadłużenia z bogatą ofertą zniżek i pakietem ubezpieczeniowym to w świecie kart kredytowych swoiste „all inclusive”. Decydując się na ich wybór, warto jednak pamiętać o kosztach, które - o ile nie będziemy aktywnie z nich korzystali - mogą znacznie przerosnąć oferowane nam korzyści.

Dowiedz się więcej, jak wybrać najlepszą kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać.

Z ostatniej chwili

 • 25.09.2018 16:07

  W nowej promocji BGŻ BNP Paribas za wyrobienie i aktywne korzystanie z karty kredytowej możesz zgarnąć bon o wartości 200 zł do sklepów Ikea oraz 5000 punktów mamBONUS.

 • 21.09.2018 14:38

  Nest Bank rusza do walki o nasze oszczędności! Za założenie Nest Konta w promocji możesz zyskać 3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku.

 • 20.09.2018 17:44

  Akcja promocyjna Citibanku, w której za wyrobienie i aktywne posługiwanie się kartą kredytową BP - Payback otrzymać można nawet 300 zł premii w gotówce.

 • 19.09.2018 16:04

  Promocja bez górnego limitu premii! Jej wysokość zależy tylko od uczestnika. Santander płaci 80 zł za pozyskanie nowego klienta i oferuje dodatkową premię.

 • 14.09.2018 12:28

  Z Kontem Optymalnym lub Maksymalnym w BGŻ BNP Paribas można zyskać w sumie aż 3 miesiące darmowego korzystania z 3,5 tys. obiektów sportowych OK System.

 • 12.09.2018 16:55

  Idea Bank zmienia opłaty dla osób korzystających z kont indywidualnych i firmowych.

 • 12.09.2018 14:29

  W promocji pakietu wielowalutowego w Santander Bank Polska „zysk” ma postać gotówki, która zostanie w Waszych kieszeniach podczas transakcji za granicą.

 • 12.09.2018 12:35

  W najnowszej promocji nowi posiadacze Konta dla Młodych w PKO BP mogą zgarnąć 100 zł do wykorzystania na Allegro.

 • 11.09.2018 14:58

  Za założenie eKonta w mBanku w ramach najnowszej promocji i wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych można otrzymać nawet 300 zł.

 • 11.09.2018 12:32

  III edycja promocji, w której za założenie iKonta Biznes w Alior Banku można zgarnąć 1620 zł.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.