Wróć

Jak wybrać terminal płatniczy w telefonie?

Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych
Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

139 publikacji 147 komentarzy

W Moneteo specjalizuje się w analizowaniu produktów dedykowanych klientom firmowym oraz w tekstach poradnikowych przeznaczonych dla bankowych nowicjuszy. Oprócz tego zajmuje się aktualizacją danych i zmianami w bankowych ofertach.


Jak wybrać terminal płatniczy w telefonie?
Spis treści

Jeśli zastanawiasz się, jaki terminal softpos warto wybrać, podpowiadamy – generujący jak najniższe koszty. Dostępne na rynku e-terminale posiadają niemal identyczne funkcjonalności i różnią się przede wszystkim ceną. Zwróć więc uwagę na:

  • wysokość miesięcznej opłaty za obsługę aplikacji,
  • prowizję od transakcji kartami Visa/ Mastercard oraz opłatę za transakcje Blikiem.

Dodatkowo sprawdź, czy e-terminal jest objęty promocją. Niektórzy dostawcy usługi oferują swoim klientom dodatkowe bonusy za podpisanie umowy – niekiedy mają one formę premii gotówkowej, innym razem polegają na zwolnieniu z opłaty za korzystanie z aplikacji (lub jej obniżeniu).

I jeszcze jedno. W przypadku niektórych dostawców usługi możesz wybrać czas trwania umowy - 24 lub 36 miesięcy. Są jednak operatorzy, którzy proponują swoim klientom umowę bezterminową (niemniej będziesz miał prawo rozwiązać ją w dowolnym momencie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów).

Porównaj więc oferty poszczególnych operatorów i wybierz e-terminal, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Mamy nadzieję, że nasz ranking terminali softpos ułatwi Ci to zadanie.

Softpos – cena i prowizje

Instalując softposa, znacząco zmniejszysz koszty związane z obsługą terminala. Przypomnimy w tym miejscu, że w przypadku stacjonarnych urządzeń musisz się liczyć z szeregiem opłat. Do prowizji za dzierżawę terminala oraz za każdą transakcję z użyciem kart płatniczych i Blika będziesz zmuszony doliczyć wydatki związane z aktywacją i serwisowaniem sprzętu (zakup stacji dokującej, szkolenia dla sprzedawców, naprawy awarii itp.). Może też się zdarzyć, że przy niskich obrotach bezgotówkowych zostaniesz obarczony karą za niewykonanie transakcji o z góry ustalonej wartości, a przy rozwiązaniu umowy poniesiesz wysokie koszty towarzyszące (np. opłatę za deinstalację).

Natomiast decydując się na terminal mobilny zapłacisz jednorazowo za urządzenie (odpadnie Ci więc koszt dzierżawy), jednak operator pobierze od Ciebie znacznie większą prowizję za każdą płatność bezgotówkową. Dodajmy w tym miejscu, że własny terminal to obecnie wydatek rzędu kilkaset złotych, a jego naprawa w przypadku awarii generuje spore koszty.

Zamieniając swój telefon w softposa, nie musisz inwestować w żadne nowe urządzenie – po prostu korzystasz ze smartfona, którego już posiadasz. Co miesiąc płacisz niewielką prowizję za obsługę aplikacji – w zależności od banku od 5 do maks. 10 zł – oraz procentową prowizję od transakcji zbliżeniowych (stawki dla płatności kartą i płatności Blik są porównywalne lub wręcz nieco niższe niż opłaty prowizyjne dla terminali stacjonarnych). Reasumując – koszt terminala softpos będzie znacznie bardziej przyjazny dla Twojej kieszeni niż koszt konwencjonalnych urządzeń.


Oceń artykuł
0
(0 ocen)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy