izzyKonto w mBanku

Konto zostało wycofane z oferty banku w dniu 2 sierpnia 2016 r.

izzyKonto w mBanku Źródło obrazka: strona mBanku

Obecnie izzyKonto stanowi jedną z najciekawszych ofert dla niepełnoletnich klientów banków. Do zalet tego młodzieżowego rachunku należy zaliczyć brak opłat za prowadzenie konta i obsługę karty, atrakcyjny system zniżek i rabatów, łatwy i szybki dostęp do posiadanych środków poprzez bankomaty, aplikację mobilną i internet. Ponadto mBank nie wymaga, aby rodzic dziecka posiadał w w tym banku rachunek (wiele innych banków narzuca to ograniczenie).

 

Co warto wiedzieć o izzyKoncie?

izzyKonto mogą otworzyć nastolatki w wieku od 13 do 18 lat (lub ich rodzice). Choć wielu osobom wizja trzynastolatka wnioskującego o konto może się wydawać dziwna, regulacje bankowe w naszym kraju dopuszczają takie rozwiązanie.

mBank nie wymaga utrzymywania na koncie minimalnego salda ani regularnych wpłat na rachunek. Ponadto konto jest oprocentowane, dzięki czemu nasze dziecko może sprawdzić w praktyce, czym są odsetki i w jaki sposób pomnaża się pieniądze.

Do rachunku jest dołączona karta debetowa (izzyKarta), a jej wydanie i użytkowanie jest zwolnione z opłat - jednak ta zasada dotyczy klientów, którzy nie ukończyli 18 roku życia.

Wizerunek tej karty prezentujemy poniżej:

izzyKarta w mBanku do rachunku dla nastolatków

Dodatkowo nastolatek zyskuje możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów mBanku oraz sieci Planet Cash, BZ WBK S.A. i Euronet. Nie płaci również za wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe ani za zlecenia stałe.

Warto zaznaczyć, że bank chroni również interesy rodziców, dlatego małoletni posiadacz rachunku nie może ustanawiać sald debetowych dla konta lub karty ani – tym bardziej – wnioskować o kredyt. Ponadto dziennie możliwe są tylko 3 wypłaty na łączną kwotę 200 zł.

Parametry konta

Dorośli klienci mBanku mogą tylko pomarzyć o takich opłatach za konto. Parametry IzzyKonta są wyjątkowo przyjazne i prezentują się następująco:

 • oprocentowanie konta wynosi 0,70% w skali roku (przy zmiennej stopie procentowej);
 • bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta.
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty, pod warunkiem, że właściciel rachunku nie skończył 18-tego roku życia;
 • 4 zł za obsługę karty dla pełnoletnich posiadaczy rachunku. Opłaty tej jednak można uniknąć, jeżeli użytkownik karty dokona w miesiącu kalendarzowym dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł;
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów mBanku, a także sieci Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash - za pozostałe bankomaty w kraju - 3%, min. 5 zł, maks. 9 zł;
 • 3%, min. 5 zł, maks. 9 zł + 5,9% za przewalutowanie transakcji - przy wypłacie z bankomatu za granicą.
 • 0 zł za wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za utworzenie i realizację polecenia zapłaty, bank jednak pobiera miesięczną opłatę w wysokości 2 zł za korzystanie z tej usługi;
 • 5 zł za przelewy ekspresowe;
 • 5 zł za przelew SEPA;
 • przelew walutowy - 0,35% kwoty przelewu, min. 20 zł, max. 200 zł.

Jak założyć izzyKonto – praktyczny przewodnik

Do otwarcia rachunku przez osobę, która nie ukończyła 18 lat, potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Konieczne są również następujące dokumenty:

 • od osoby niepełnoletniej: legitymacja szkolna, ewentualnie paszport lub tymczasowy dowód osobisty;

 • od osoby pełnoletniej (rodzica albo opiekuna prawnego): dowód osobisty bądź paszport lub karta stałego pobytu.

Wniosek o założenie konta należy wypełnić na stronie mBanku. Bank poprosi najpierw o podanie danych osobowych wnioskodawcy (dziecka), a następnie osoby dorosłej - w obu przypadkach konieczny będzie numer PESEL. We wniosku należy również zaznaczyć, czy właściciel rachunku wyraża zgodę na wgląd rodzica do konta.

Ponadto do karty płatniczej można zamówić ubezpieczenie od kradzieży karty. Usługa ta gwarantuje zwrot pieniędzy w przypadku dokonaniu zakupów przez złodzieja, jednak nie jest obligatoryjna. Miesięczna opłata za ubezpieczenie wynosi 3 zł.

We wniosku musimy również określić, w jaki sposób podpiszemy umowę. Tu mamy do wyboru dwie opcje: wizytę kuriera lub wizytę w oddziale. Warto w tym miejscu dodać, że usługa kurierska jest całkowicie bezpłatna i stanowi znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

Ostatnim etapem jest aktywacja izzyKonta – bank prześle nam specjalny pakiet aktywacyjny, zawierający tymczasowy identyfikator, hasło i telekod, dzięki którym będziemy mogli zalogować się na konto. Po wprowadzeniu własnych zabezpieczeń – czyli nowego identyfikatora, telekodu oraz hasła – staniemy się oficjalnym właścicielem rachunku.

Ważne! Hasło i identyfikator warto sobie zapisać – utraconych danych nie da się odzyskać i konieczna będzie wizyta w oddziale lub kontakt z mLinią w celu nadania nowych zabezpieczeń.

Promocje i rabaty

izzyKonto oferuje również swoim młodym klientom dodatkowe korzyści, przede wszystkim specjalne zniżki i rabaty. Małoletni właściciel konta może więc liczyć na:

 • bezpłatne doładowanie telefonu przez SMS;
 • 10% zniżki na bilety do kina w sieci Cinema City;
 • do 25% zniżki w ponad 50 szkołach językowych na terenie całej Polski

Dodatkowe usługi

Rachunek umożliwia też dostęp do usług dodatkowych – choć w nieco ograniczonym zakresie w stosunku do kont „dorosłych” zakresie. Do usług, z których skorzystać może młoda osoba należą:

 • Aplikacja Mobilna – bankowa „apka” pozwala m.in. na sprawdzenie stanu konta bez logowania, przelewy na numer telefonu, płatności za pomocą QR kodu oraz płatności zbliżeniowe telefonem. Kolejnym udogodnieniem jest usługa BLIK, za pomocą której można przeprowadzać płatności mobilne. Posługując się BLIK-iem (czyli generowanym do każdej transakcji 6-cyfrowym kodem) młody klient banku bez problemu wypłaci pieniądze z bankomatu lub zapłaci w sklepie internetowym i stacjonarnym.
 • Usługa mTransfer – umożliwia szybkie dokonywanie płatności za zakupy w internecie. Usługa nie wymaga aktywacji i jest dostępna 7 dni w tygodniu (także w weekendy i święta). Ponadto może być przeprowadzona za pomocą urządzeń mobilnych, np. tabletu albo smartfona. Płatności są pobierane w czasie rzeczywistym z indywidualnego konta klienta. Usługa jest całkowicie bezpłatna.
 • Teoretycznie izzyKonto zapewnia również dostęp do mOkazji oraz Programu rabatowego. Obie usługi zachęcają do aktywnego posługiwania się kartą podczas zakupów stacjonarnych lub internetowych. W przypadku mOkazji bank zwraca właścicielowi konta część poniesionych wydatków, w przypadku Programu rabatowego – premię stanowi rabat od sprzedawcy. Jednak młodzi klienci banku będą mieli problemy ze skorzystaniem z tych usług ze względu na wyjątkowo ograniczoną ofertę dla małoletnich.

IzzyKonto nie tylko dla nastolatków

Osoby, które ukończyły 18. rok życia, nie muszą zamykać izzyKonta. Jednak w przypadku dorosłej osoby prowadzenie rachunku nie jest zbyt opłacalne, chociażby ze względu na limity dziennych wypłat. Należy też pamiętać, że pełnoletni posiadacze konta tracą prawo do bezpłatnej karty. Bank pobierze od nich opłatę w wysokości 4 zł za korzystanie z plastiku, chyba że dokonają dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł miesięcznie.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc otworzenie „dorosłego” konta. Do wyboru mamy następujące rachunki: eKonto standard i plus (aktualnie trwa atrakcyjna promocja tych rachunków) oraz eKonto z darmowymi bankomatami.

Komentarz redakcji

Najważniejszym atutem izzyKonta jest brak opłat za konto i kartę (do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności), zniżki i rabaty przy płatności kartą, swoboda dostępu do pieniędzy (bankomaty, aplikacje mobilne, bankowość internetowa).

Ponadto konto jest oprocentowane, a jego założenie nie wiąże się z wymogiem posiadania rachunku w mBanku przez rodzica. Jeżeli więc chcemy, aby nasze dziecko nauczyło się trudnej sztuki oszczędzania i aby mądrze gospodarowało pieniędzmi – izzyKonto będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Ocena: 4.5

 • konto jest oprocentowane
 • darmowa karta dla dziecka do 18 roku życia
 • 10% zniżki na bilety do kina
 • bezpłatne są wypłaty tylko z niektórych bankomatów w kraju

Sylwetka mBanku

mBank to pierwszy w Polsce bank internetowy, który powstał w 2000 r. Obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. mBank od początków swojej działalności rozwija się dość dynamicznie i wprowadza do oferty nowoczesne i innowacyjne produkty i usługi, które kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm i korporacji.

Konto w pigułce

 • Kto może skorzystać z rachunku izzyKonto?

  izzyKonto to rachunek młodzieżowy dedykowany nastolatkom w wieku od 13 do 18 lat, jednak właściciel konta może z niego korzystać również po uzyskaniu pełnoletności.

 • Jakie są opłaty za rachunek, kartę i podstawowe operacje?

  Prowadzenie konta - 0 zł, wypłaty z maszyn mBanku, Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash - 0 zł, przelewy internetowe - 0 zł, korzystanie z karty - 0 zł (do 18. roku życia), oprocentowanie konta - 0,70% w skali roku.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  mBank nie pobiera opłat za konto i kartę (do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności), a środki przechowywane na rachunku są oprocentowane.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Konto jest całkowicie bezpłatne jedynie do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.