Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 150 zł premii za regularne inwestowanie z Bankiem Millennium

Nawet 150 zł premii za regularne inwestowanie z Bankiem Millennium
Źródło: najlepszekonto.pl

Nie ma co ukrywać – kupno jednostek funduszy inwestycyjnych nie zawsze musi się wiązać z osiągnięciem zysku. Ryzyko, że stracisz część pieniędzy, można ograniczyć poprzez regularne inwestowanie – raz kupisz taniej, raz drożej i w rezultacie szanse na zysk znacząco rosną. Dla początkujących inwestorów dużą pomocą są też gotowe programy inwestycyjne oferowane przez banki, które pozwalają wybrać opcję dopasowaną do indywidualnych preferencji (skłonność do ryzyka, długość okresu inwestycji).

Kto i do kiedy może inwestować z premią?

W promocji „Inwestycje z premią” przygotowanej przez Bank Millennium warunkiem zdobycia bonusu jest wybranie jednego z Programów Inwestycyjnych Millennium (PIM) i zrealizowanie 6 cyklicznych wpłat.

Premia składa się z dwóch części:

 • 1% wartości zlecenia pierwszego nabycia PIM, przy czym nie więcej niż 100 zł. Oznacza to, że jak spełnisz wymóg minimalnej wpłaty - 1000 zł, to zarobisz jedynie 10 zł. Jeśli chcesz zgarnąć całą stówę, to pierwsze nabycie musi opiewać na min. 10 000 zł;
 • 50 zł, niezależnie od kwoty pierwszego nabycia i kolejnych wpłat na PIM.

Akcja trwa do 5 maja 2021 r. lub do momentu otwarcia w jej ramach 5000 PIM. Mogą w niej wziąć udział osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które mają zawartą z Bankiem Millennium umowę ramową o świadczenie usług finansowych oraz wypełniły ankietę inwestycyjną.

Nie współpracujesz jeszcze z Millennium, a chciałbyś uczestniczyć w tej promocji? Spójrz, co bank przygotował dla nowych klientów:

Jak zdobyć 150 zł?

Wszystkie niezbędne działania możesz zrealizować bez wychodzenia z domu.

Krok 1
Krok 1

Do 5 maja 2021 r. (pamiętaj o ograniczonej liczbie uczestników akcji) zaloguj się do Millenetu lub aplikacji mobilnej, po czym:

 • wypełnij ankietę inwestycyjną (jeśli zrobiłeś to wcześniej i dokument jest aktualny, pomijasz ten krok);
 • wybierz jeden z trzech Programów Inwestycyjnych Millennium (przedstawimy je poniżej) i wpłać na jego rachunek min. 1000 zł.

Przypominamy, że część premii zależy od wpłaconej kwoty, stanowi jej 1%, maksymalnie 100 zł.

Krok 2
Krok 2

Realizując pierwszą wpłatę na PIM, ustaw zlecenie stałe na kolejne transakcje na kwotę min. 200 zł.

Informacja
Informacja

W dniu realizacji zlecenia stałego zapewnij środki na swoim rachunku osobistym. Do 30 listopada 2021 r. musi zostać zrealizowanych min. 6 transakcji nabycia jednostek funduszy inwestycyjnych, każdorazowo na min. 200 zł.

Krok 3
Krok 3

Premię, czyli maksymalnie 150 zł, otrzymasz do 31 grudnia 2021 r. na konto osobiste w Banku Millennium.

To trzeba wiedzieć

Do chwili otrzymania nagrody nie możesz odwołać ustanowionego zlecenia stałego ani dokonać odkupienia jednostek nabytych w ramach PIM.

Warunkiem otrzymania premii jest posiadanie przez Ciebie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, z którego opłaciłeś zlecenie pierwszego nabycia PIM, przez cały okres trwania promocji.

Otwarcie kilku Programów Inwestycyjnych Millennium jest dozwolone, ale niestety możesz otrzymać tylko jedną nagrodę.

Premia zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Trzy programy do wyboru

Jak wspomnieliśmy, do wyboru masz trzy programy inwestycyjne. Różnica sprowadza się do tego, w jakie aktywa są inwestowane pieniądze klientów, co przekłada się na potencjał możliwych zysków, ale i ryzyko strat.

Plan stabilny

Plan Stabilny to rozwiązanie dla osób akceptujących niski poziom ryzyka utraty kapitału oraz niewielki zysk. W skład Planu wchodzą trzy subfundusze Millennium TFI:

 • Millennium Obligacji Klasyczny (50%) inwestujący m.in. w obligacje skarbowe oraz przedsiębiorstw o wysokiej wiarygodności kredytowej;
 • Millennium Instrumentów Dłużnych (30%) – lokujący aktywa głównie w polskie i zagraniczne obligacje skarbowe;
 • Millennium Obligacji Korporacyjnych (20%), który inwestuje w obligacje przedsiębiorstw, również za pośrednictwem globalnych funduszy inwestycyjnych.

Plan umiarkowany

Plan Umiarkowany to subfundusze umożliwiające większe zyski niż na lokacie. Jest to propozycja dla osób akceptujących umiarkowany poziom ryzyka utraty kapitału oraz okresowe wahania wartości inwestycji. W jego skład wchodzą trzy subfundusze Millennium TFI:

 • Millennium Globalnych Akcji (45%) inwestujący w spółki i przedsiębiorstwa z całego świata;
 • Millennium Instrumentów Dłużnych (35%), który inwestuje głównie w polskie i zagraniczne obligacje skarbowe;
 • Millennium Obligacji Klasyczny (20%) lokujący pieniądze m.in. w obligacje skarbowe oraz przedsiębiorstw o wysokiej wiarygodności kredytowej.

Plan Dynamiczny

Plan Dynamiczny to opcja z wysokim potencjałem zysku, ale też związana z wysokim ryzykiem. W skład tego Planu wchodzą następujące subfundusze:

 • Millennium Globalnych Akcji (60%) inwestujący w spółki i przedsiębiorstwa z całego świata;
 • Millennium Dynamicznych Spółek (25%), który inwestuje w małe i innowacyjne polskie przedsiębiorstwa;
 • Millennium Akcji (15%) lokujący aktywa przede wszystkim w duże i znane polskie przedsiębiorstwa.

Dodatkowe informacje

Nie musisz deklarować, jak długo chcesz inwestować. Po 5 latach od pierwszej wpłaty subfundusze wchodzące w skład wybranego przez Ciebie PIM zmienią się w rejestry nieobjęte programem.

Przez pierwsze dwa lata od nabycia jednostek uczestnictwa każda wypłata z programu zostanie obciążona procentową opłatą manipulacyjną. W pierwszym roku jest to 1% wypłacanych środków, a w drugim – 0,5%.

Za otwarcie PIM, jego prowadzenie i kolejne wpłaty bank nie pobiera żadnych opłat.

Wybrany plan jest przypisany do Twojego programu. Chcąc zmienić strategię inwestycyjną, musisz wypłacić środki i otworzyć nowy. Nie ma przeszkód, byś posiadał kilka PIM, z różną strategią inwestycyjną.

Inwestuj regularnie i zyskaj 150 zł

Wybór konta oszczędnościowego czy lokaty na pomnażanie oszczędności nie przyniesie obecnie znaczących zysków, gdyż przy rekordowo niskich stopach procentowych banki ścięły oprocentowanie depozytów niemal do zera. Stąd od kilku miesięcy widać wyraźne ożywienie na rynku funduszy inwestycyjnych i akcji. Choć inwestycje mogą Ci przynieść wyższy zysk, to musisz pamiętać o ryzyku straty mniejszej czy większej części kapitału.

Propozycję Banku Millennium uważamy za interesującą, gdyż uczestnik promocji może samodzielnie wybrać strategię inwestycyjną. Z kolei 150 zł premii to dobra motywacja do regularnego inwestowania, która daje szansę na osiągnięcie zysków wyższych niż na lokacie czy rachunku oszczędnościowym.

To nasza ocena. Decyzja – jak zawsze – należy do Ciebie.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Inwestycja z premią"

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.