Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Inwestuj regularnie w fundusze i zyskaj 100 zł premii od ING Banku Śląskiego

Inwestuj regularnie w fundusze i zyskaj 100 zł premii od ING Banku Śląskiego
Źródło: najlepszekonto.pl

Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych zbliżone do zera przy inflacji sięgającej 5% nie zachęca do oszczędzania. Coraz więcej osób patrzy więc w kierunku funduszy inwestycyjnych i rynku akcji, o czym świadczy duża liczba nowych rachunków maklerskich oraz znaczący napływ kapitału do funduszy inwestycyjnych. ING Bank Śląski daje dodatkowy argument, by pomyśleć o tego typu instrumentach finansowych - proponuje 100 zł premii za regularne inwestowanie.

Większe ryzyko, ale możliwe też wyższe zyski

Fundusze inwestycyjne pomnażają kapitał osób, które nabyły jednostki uczestnictwa w danym funduszu. Pieniądze są inwestowane w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty), które niekiedy nie są dostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne podejmuje zarządzający danym funduszem, który otrzymuje za to wynagrodzenie ujęte w wycenie jednostek uczestnictwa.

Poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z tym, w co dany fundusz lokuje zgromadzone środki. Za najbezpieczniejsze uchodzą fundusze kupujące obligacje państwowe. Co prawda zyski nie są wiele wyższe niż na lokatach, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest wyższe.

Robot Investo - pomocnik dla początkujących

Być może obawiasz się, że nie znasz się na funduszach, że nie masz dostatecznej wiedzy, by podejmować właściwe decyzje inwestycyjne. Odpowiedzią na Twoje wątpliwości jest Investo - robot inwestujący, który ułatwi Ci wybór funduszy. Współpraca z nim nie wymaga od Ciebie nieustannego zaangażowania. Wystarczy, że raz wypełnisz ankietę inwestycyjną, a Investo będzie dopasowywał skład portfela funduszy do Twoich preferencji dotyczących akceptowalnego poziomu ryzyka. Twoja rola ograniczy się do zapewnienia środków na regularne inwestowanie.

Do wyboru masz 4 portfele:

Inwesto 90/10 (niskie ryzyko) - 90% Twojego kapitału będzie inwestowane w fundusze obligacji a 10% w fundusze akcyjne;

Investo 70/30 (umiarkowane ryzyko) - w tym przypadku udział wspomnianych produktów będzie wynosił 70 i 30%;

Investo 50/50 (średnie ryzyko) - w tym wariancie Twoje pieniądze będą po połowie inwestowane w fundusze obligacyjne i akcyjne;

Investo 25/75 (wysokie ryzyko) - przy tym wariancie 25% środków trafi do funduszy obligacyjnych a 75% do akcyjnych.

Czas przejść do przedstawienia szczegółów propozycji ING Banku Śląskiego. Sprawdźmy, kto i za co może otrzymać wspomniane nagrody.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji zdobycia bonusu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które w dniu roboczym poprzedzającym start promocji (25 maja 2021 r.) oraz w momencie zapisywania się do promocji nie posiadały jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych w ING Banku Śląskim. Ograniczenie to nie dotyczy posiadaczy IKE i IKZE inwestycyjnego w tym banku.

Przystąpienie do akcji możliwe jest tylko w bankowości elektronicznej Moje ING, musisz więc być klientem ING Banku Śląskiego. Jeśli jeszcze nim nie jesteś, to nawet dobrze się składa, bo za otwarcie rachunku osobistego można teraz zgarnąć atrakcyjną premię gotówkową.

Jak zdobyć 100 zł premii za regularne inwestowanie?

Jak wspomnieliśmy, niezbędne kroki trzeba wykonać w bankowości elektronicznej. Po dopełnieniu formalności Twoim zadaniem będzie kilkukrotne nabycie jednostek funduszy inwestycyjnych.

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2021 r. załóż Konto z Lwem Direct lub Konto Mobi w ING Banku Śląskim. Jeśli jesteś już klientem tego banku, od razu przechodzisz do kolejnego kroku.

Krok 2
Krok 2

Na początek odwiedź stronę promocji i zaloguj się do Moje ING. Masz na to czas do 30 czerwca 2021 r. Na tym etapie musisz:

 • zarejestrować swój udział w promocji;
 • wypełnić ankietę inwestycyjną (odmowa jej wypełnienia będzie traktowana jako brak ankiety, co uniemożliwi Ci otrzymanie nagrody);
 • podpisać z ING umowę pośrednictwa w zakresie nabywania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usługi Investo, dodatkowo musisz podpisać umowę doradztwa.

Krok 3
Krok 3

Kolejne dwa zadania także musisz zrealizować do 30 czerwca 2021 r.:

 • złóż zlecenie otwarcia nowego rejestru i kup jednostki uczestnictwa dowolnego funduszu inwestycyjnego za min. 1000 zł. Możesz też skorzystać z Investo;
 • ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI) na kwotę min. 500 zł.
Krok 4
Krok 4

Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe (o ile go jeszcze nie posiadasz), na które trafi Twoja premia.

Krok 5
Krok 5

Do 31 grudnia 2021 r. kup co najmniej 6 razy jednostki uczestnictwa w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania (DRI).

Nagroda
Nagroda

Wypłata premii, czyli 100 zł, nastąpi do 19 stycznia 2022 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe, o ile w dniu dokonywania przelewu przez bank będziesz posiadał jednostki uczestnictwa o wartości min. 3000 zł.

  Szczegóły, na które musisz zwrócić uwagę

  Pamiętaj, że do zdobycia pełnej puli konieczne jest dokonanie 7 transakcji - nabycie jednostek funduszu (za min. 1000 zł) + 6 kolejnych przelewów w ramach DRI (każdy po 500 zł).

  Może się zdarzyć, że w dniu realizacji dyspozycji regularnego inwestowania na Twoim koncie nie będzie wystarczających środków. Wówczas otrzymasz z banku stosowne powiadomienie i podjęte zostaną 3 próby realizacji zlecenia - o godz. 10:00, 16:00 i 18:00. Gdyby stan rachunku nadal był za niski, to w danym miesiącu przelew w ramach DRI nie zostałby zrealizowany.

  Pamiętaj, że do 31 grudnia 2021 r. bank musi odnotować przynajmniej 6 transakcji w ramach dyspozycji regularnego oszczędzania. Zauważ, że bank pozostawił pewien "luz" na wypadek, gdybyś w którymś miesiącu nie zapewnił środków na realizację DRI.

  I na koniec dobra wiadomość - ING Bank Śląski zapłaci za Ciebie podatek dochodowy od przyznanej Ci nagrody.

  Regularne inwestowanie – czy to ma sens?

  Naszym zdaniem ma to sens. Choćby dlatego, że nabywając jednostki uczestnictwa w różnych momentach, ograniczamy ryzyko, iż kupimy je „na górce”. Realizując zakupy w kolejnych okresach, raz kupimy taniej, raz drożej i w rezultacie są większe szanse, że fundusz osiągnie dla nas satysfakcjonujący zysk.

  Regularne inwestowanie pozwala też na zgromadzenie znacznego kapitału dzięki niewielkim kwotom, których odkładanie (na przykład co miesiąc) nie będzie odczuwalne w domowym budżecie.

  Zaletą propozycji ING Banku Śląskiego jest możliwość zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego na poczet inwestycji. W ten sposób zyskujesz pewność, że jednostki funduszy inwestycyjnych będą faktycznie regularne nabywane, że nic nie odwiedzie Cię od ich kupna.

  Oferta ING Banku Śląskiego

  Chcąc zdobyć 100 zł premii za regularne inwestowanie, musisz być klientem ING Banku Śląskiego i posiadać dostęp do bankowości elektronicznej, czyli do Mojego ING. Co prawda wystarczy, że będziesz korzystał z Otwartego Konta Oszczędnościowego, ale zachęcamy też do założenia ROR-u i zgarnięcia za ten ruch dodatkowego bonusu.

  Konto z Lwem

  Konto z Lwem występuje w kilku wariantach adresowanych do różnych grup wiekowych. Zakładając ten rachunek w promocji, można zyskać atrakcyjną premię gotówkową.

  Otwarte Konto Oszczędnościowe

  Wielkim atutem tego konta jest brak ograniczeń liczby bezpłatnych wypłat w miesiącu dokonywanych w bankowości elektronicznej na rachunek własny w ING.

  Propozycja warta rozważenia

  Wielu z nas odkłada na później decyzję o oszczędzaniu, zwłaszcza na emeryturę, wobec wielu bieżących wydatków. To duży błąd, bo im wcześniej zacznie się oszczędzać, tym mniejsze kwoty wystarczą do zgromadzenia pokaźnego kapitału, który będzie swoistą poduszką finansową.

  Doceniamy, że ING Bank Śląski nie tylko namawia do regularnego oszczędzania i inwestowania, ale daje ku temu wymierne bodźce finansowe oraz przydatne narzędzia - mechanizm automatycznego inwestowania i robot inwestujący Investo.

  Dla wielu osób przeszkodą w skorzystaniu z tej propozycji może być konieczność odkładania co miesiąc aż 500 zł. Tak kwota to znaczący wydatek w domowym budżecie. Można na ten cel przeznaczyć środki zgromadzone na OKO lub koncie oszczędnościowym w innym banku, transferując je z odpowiednim wyprzedzeniem do ING. Przy oprocentowaniu depozytów bliskim zera, w najbliższych miesiącach fundusze inwestycyjne mogą przynieść większy zysk. Nie ma na to gwarancji, więc decydując się na udział w promocji przygotowanej przez ING Bank Śląski, musisz się liczyć z pewnym ryzykiem, którego skala będzie zależała od tego, w jaki rodzaj funduszu zdecydujesz się inwestować.

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Inwestuj w fundusze i rób swoje. II edycja"

  O banku

  ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

  Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.