Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: Do 250 zł premii za Konto Mobi dla osób do 26 lat w ING Banku Śląskim.

Inwestuj regularnie w fundusze i zyskaj 150 zł premii od ING Banku Śląskiego

Inwestuj regularnie w fundusze i zyskaj 150 zł premii od ING Banku Śląskiego
Źródło: najlepszekonto.pl

Choć oprocentowanie produktów oszczędnościowych ostatnio wzrosło, to przy inflacji wynoszącej 14% raczej nie możemy liczyć na wysokie zyski z lokat czy kont oszczędnościowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób patrzy w kierunku funduszy inwestycyjnych i rynku akcji. ING Bank Śląski daje dodatkowy argument, by pomyśleć o tego typu instrumentach finansowych - proponuje 150 zł premii za regularne inwestowanie w jeden z następujących produktów: otwarty fundusz inwestycyjny, Investo, IKE, IKZE Inwestycyjne.

Większe ryzyko, ale możliwe też wyższe zyski

Fundusze inwestycyjne pomnażają kapitał osób, które nabyły jednostki uczestnictwa w danym funduszu. Pieniądze są inwestowane w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty), które niekiedy nie są dostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne podejmuje zarządzający danym funduszem, który otrzymuje za to wynagrodzenie ujęte w wycenie jednostek uczestnictwa.

Poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z tym, w co dany fundusz lokuje zgromadzone środki. Za najbezpieczniejsze uchodzą fundusze kupujące obligacje państwowe. Co prawda zyski nie są wiele wyższe niż na lokatach, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest wyższe.

Robot Investo - pomocnik dla początkujących

Być może obawiasz się, że nie znasz się na funduszach, że nie masz dostatecznej wiedzy, by podejmować właściwe decyzje inwestycyjne. Odpowiedzią na Twoje wątpliwości jest Investo - robot inwestujący, który ułatwi Ci wybór funduszy. Współpraca z nim nie wymaga od Ciebie nieustannego zaangażowania. Wystarczy, że raz wypełnisz ankietę inwestycyjną, a Investo będzie dopasowywał skład portfela funduszy do Twoich preferencji dotyczących akceptowalnego poziomu ryzyka. Twoja rola ograniczy się do zapewnienia środków na regularne inwestowanie.

Do wyboru masz 4 portfele:

Inwesto 90/10 (niskie ryzyko) - 90% Twojego kapitału będzie inwestowane w fundusze obligacji, a 10% w fundusze akcyjne;

Investo 70/30 (umiarkowane ryzyko) - w tym przypadku udział wspomnianych produktów będzie wynosił 70 i 30%;

Investo 50/50 (średnie ryzyko) - w tym wariancie Twoje pieniądze będą po połowie inwestowane w fundusze obligacyjne i akcyjne;

Investo 25/75 (wysokie ryzyko) - przy tym wariancie 25% środków trafi do funduszy obligacyjnych, a 75% do akcyjnych.

Czas przejść do przedstawienia szczegółów propozycji ING Banku Śląskiego. Sprawdźmy, kto i za co może otrzymać wspomniane nagrody.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji zdobycia bonusu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które 20 czerwca 2022 r. oraz w momencie zapisywania się do promocji nie posiadały jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych w ING Banku Śląskim.

Przystąpienie do akcji możliwe jest tylko w bankowości elektronicznej Moje ING, musisz więc być klientem ING Banku Śląskiego. Jeśli jeszcze nim nie jesteś, to nawet dobrze się składa, bo za otwarcie rachunku osobistego można teraz zgarnąć atrakcyjną premię gotówkową, a potem sięgnąć po inne bonusy.

Jak zdobyć 150 zł premii za regularne inwestowanie?

Jak wspomnieliśmy, niezbędne kroki trzeba wykonać w bankowości elektronicznej. Po dopełnieniu formalności Twoim zadaniem będzie kilkukrotne nabycie jednostek funduszy inwestycyjnych.

Krok 1
Krok 1

Do 31 sierpnia 2022 r. załóż Konto z Lwem Direct lub Konto Mobi w ING Banku Śląskim. Jeśli jesteś już klientem tego banku, od razu przechodzisz do kolejnego kroku.

Krok 2
Krok 2

Na początek odwiedź stronę promocji i zaloguj się do Moje ING. Masz na to czas do 31 sierpnia 2022 r. Na tym etapie musisz:

 • zarejestrować swój udział w promocji - stosowny formularz znajdziesz w sekcji Oferta ING;
 • wyrazić zgodę na przekazywanie elektronicznie przez bank informacji handlowych, w tym profilowanych informacji handlowych oraz zgodę na weryfikację behawioralną;
 • wypełnić ankietę inwestycyjną (odmowa jej wypełnienia będzie traktowana jako brak ankiety, co uniemożliwi Ci otrzymanie nagrody);
 • podpisać z ING umowę pośrednictwa w zakresie nabywania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.

Dodatkowo - jeśli zdecydujesz się skorzystać z usługi robota inwestycyjnego Investo, musisz podpisać umowę doradztwa, natomiast jeśli wybierzesz IKE lub IKZE - umowę o prowadzenie indywidualnego konta emerytalnego lub indywidualnego konta zabezpieczenia emerytalnego z funduszami NN Investment Partners TFI SA.

Krok 3
Krok 3

Kolejne zadania także musisz zrealizować do 31 sierpnia 2022 r.:

 • złóż zlecenie otwarcia nowego rejestru,
 • kup jednostki uczestnictwa dla wybranego produktu inwestycyjnego za min. 300 zł. Jeśli skorzystasz z robota inwestycyjnego, Twoja inwestycja musi wynieść min. 1000 zł.;
 • ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI) na kwotę min. 300 zł.
Krok 4
Krok 4

Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe (o ile go jeszcze nie posiadasz), na które trafi Twoja premia.

Krok 5
Krok 5

Do 10 marca 2023 r. dokonaj co najmniej 6 nabyć w ramach DRI - każde na kwotę min. 300 zł.

Nagroda
Nagroda

Wypłata premii, czyli 150 zł, nastąpi do 24 marca 2023 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe, o ile w dniu dokonywania przelewu przez bank będziesz posiadał jednostki uczestnictwa o wartości min. 1500 zł.

  Szczegóły, na które musisz zwrócić uwagę

  Na dzień wypłaty premii musisz posiadać aktywną zgodę na przekazywanie elektronicznie przez bank informacji handlowych, w tym profilowanych informacji handlowych oraz zgodę na weryfikację behawioralną.

  Jeśli zamkniesz Otwarte Konto Oszczędnościowe przed 24 marca 2023 r., stracisz prawo do premii.

  Do zdobycia nagrody konieczne jest dokonanie 7 transakcji - nabycie jednostek funduszu (za min. 300 lub 1000 zł) + 6 kolejnych przelewów w ramach DRI (każdy po 300 zł).

  Może się zdarzyć, że w dniu realizacji dyspozycji regularnego inwestowania na Twoim koncie nie będzie wystarczających środków. Wówczas otrzymasz z banku stosowne powiadomienie i podjęte zostaną 3 próby realizacji zlecenia - o godz. 10:00, 16:00 i 18:00. Gdyby stan rachunku nadal był za niski, to w danym miesiącu przelew w ramach DRI nie zostanie zrealizowany.

  Pamiętaj, że do 10 marca 2023 r. bank musi odnotować przynajmniej 6 transakcji w ramach dyspozycji regularnego oszczędzania. Zauważ, że bank pozostawił pewien "luz" na wypadek, gdybyś w którymś miesiącu nie zapewnił środków na realizację DRI.

  Uczulamy Cię też, że założenie IKE lub IKZE Inwestycyjnego z przyjęciem wypłaty transferowej nie jest objęte promocją.

  Na koniec dobra wiadomość - ING Bank Śląski zapłaci za Ciebie podatek dochodowy od przyznanej Ci nagrody.

  Regularne inwestowanie – czy to ma sens?

  Naszym zdaniem ma to sens. Choćby dlatego, że nabywając jednostki uczestnictwa w różnych momentach, ograniczamy ryzyko, iż kupimy je „na górce”. Realizując zakupy w kolejnych okresach, raz kupimy taniej, raz drożej i w rezultacie są większe szanse, że fundusz osiągnie dla nas satysfakcjonujący zysk.

  Regularne inwestowanie pozwala też na zgromadzenie znacznego kapitału dzięki niewielkim kwotom, których odkładanie (na przykład co miesiąc) nie będzie odczuwalne w domowym budżecie.

  Zaletą propozycji ING Banku Śląskiego jest możliwość zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego na poczet inwestycji. W ten sposób zyskujesz pewność, że jednostki funduszy inwestycyjnych będą faktycznie regularne nabywane, że nic nie odwiedzie Cię od ich kupna.

  Oferta ING Banku Śląskiego

  Chcąc zdobyć 150 zł premii za regularne inwestowanie, musisz być klientem ING Banku Śląskiego i posiadać dostęp do bankowości elektronicznej, czyli do Mojego ING. Co prawda wystarczy, że będziesz korzystał z Otwartego Konta Oszczędnościowego, ale zachęcamy też do założenia ROR-u i zgarnięcia za ten ruch dodatkowego bonusu.

  Konto z Lwem

  Konto z Lwem występuje w kilku wariantach adresowanych do różnych grup wiekowych. Zakładając ten rachunek w promocji, można zyskać atrakcyjną premię gotówkową.

  Otwarte Konto Oszczędnościowe

  Wielkim atutem tego konta jest brak ograniczeń liczby bezpłatnych wypłat w miesiącu dokonywanych w bankowości elektronicznej na rachunek własny w ING.

  Propozycja warta rozważenia

  Wielu z nas odkłada na później decyzję o oszczędzaniu, zwłaszcza na emeryturę, wobec wielu bieżących wydatków. To duży błąd, bo im wcześniej zacznie się oszczędzać, tym mniejsze kwoty wystarczą do zgromadzenia pokaźnego kapitału, który będzie swoistą poduszką finansową.

  Doceniamy, że ING Bank Śląski nie tylko namawia do regularnego oszczędzania i inwestowania, ale daje ku temu wymierne bodźce finansowe oraz przydatne narzędzia - mechanizm automatycznego inwestowania oraz robota inwestycyjnego Investo. Dzięki temu nawet niedoświadczeni inwestorzy mają szansę na osiągnięcie realnych zysków.

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Inwestuj regularnie z ING. II edycja"

  O banku

  ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

  Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.