Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: Inwestuj regularnie w fundusze i zyskaj 100 zł premii od ING Banku Śląskiego.

Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł premii od ING

Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł premii od ING
Źródło: strona promocji

Prognozy różnych ekspertów oraz analizy przygotowywane przez ZUS wskazują, że relacja emerytury do ostatniej płacy danej osoby będzie coraz niższa. Stąd wiele akcji informacyjnych zachęcających do zadbania samodzielnie o dodatkowe pieniądze na „jesień życia”. Same słowa na ogół nie wystarczają, by myśleć o odległej przyszłości, więc ING Bank Śląski proponuje 200 zł premii dla tych, którzy zaczną regularnie nabywać jednostki funduszy inwestycyjnych w ramach IKE. Kupowanie innych funduszy może dać bonus w wysokości 100 zł.

Sprawdźmy, kto i za co może otrzymać wspomniane nagrody.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji zdobycia bonusu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które 13 maja 2020 r. oraz w dniu zapisywania się do promocji nie posiadały jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych w ING Banku Śląskim (także w IKE).

Przystąpienie do akcji możliwe jest tylko w bankowości elektronicznej Moje ING, musisz więc być klientem ING. Jeśli jeszcze nim nie jesteś, to nawet dobrze się składa, bo za otwarcie rachunku osobistego można teraz zgarnąć atrakcyjną premię gotówkową. Dodatkowe informacje znajdziesz poniżej.

Większe ryzyko, ale możliwe też wyższe zyski

Fundusze inwestycyjne pomnażają kapitał osób, które nabyły jednostki uczestnictwa w danym funduszu. Pieniądze są inwestowane w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty), które niekiedy nie są dostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne podejmuje zarządzający danym funduszem, który otrzymuje za to wynagrodzenie ujęte w wycenie jednostek uczestnictwa.

Poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z tym, w co dany fundusz lokuje zgromadzone środki. Za najbezpieczniejsze uchodzą fundusze kupujące obligacje państwowe. Co prawda zyski nie są wiele wyższe niż na lokatach, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest wyższe.

Czas przejść do przedstawienia szczegółów propozycji ING Banku Śląskiego.

Jak zdobyć 200 zł premii?

Jak wspomnieliśmy, niezbędne kroki trzeba wykonać w bankowości elektronicznej. Tym razem akcja podzielona jest na 2 etapy, za spełnienie wymagań każdego z nich jest osobna nagroda.

Krok 1
Krok 1

Na początek odwiedź stronę promocji i zaloguj się do Moje ING. Masz na to czas do 30 czerwca 2020 r. Na tym etapie musisz:

 • zapisać się do udziału w promocji;
 • wypełnić ankietę inwestycyjną (odmowa jej wypełnienia będzie traktowana jako brak ankiety, co uniemożliwi Ci otrzymanie nagrody);
 • podpisać z ING umowę pośrednictwa w zakresie nabywania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.
Krok 2
Krok 2

Kolejne dwa zadania także musisz zrealizować do 30 czerwca 2020 r., o ile chcesz wziąć udział w 1. etapie i walczyć o wysoką nagrodę:

 • złóż zlecenie otwarcia nowego rejestru i kup jednostki uczestnictwa dowolnego funduszu inwestycyjnego za min. 300 zł;
 • ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI) na kwotę min. 300 zł.

Jeśli nie masz teraz wolnych środków, możesz zacząć inwestować jesienią. W tej sytuacji przejdź do Kroku nr 5.

Krok 3
Krok 3

Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe (o ile go jeszcze nie posiadasz), na które trafi Twoja premia.

Krok 4
Krok 4

Do 30 września 2020 r. kup co najmniej trzy razy, w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania (DRI), jednostki uczestnictwa.

Informacja
Informacja

Warunkiem wypłaty nagrody za udział w 1. etapie jest, byś, 30 września 2020 r. posiadał jednostki uczestnictwa o wartości min. 300 zł.

Nagroda
Nagroda

Wypłata premii za 1. etap nastąpi do 15 października 2020 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe, o ile w dniu dokonywania przelewu przez bank będziesz posiadał jednostki uczestnictwa o wartości min. 300 zł. Wysokość bonusu wyniesie:

 • 50 zł, jeśli kupisz jednostki innych funduszy inwestycyjnych niż te działające w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE),
 • 100 zł w przypadku, gdy zainwestujesz w IKE.
Krok 5
Krok 5

W okresie od 1 października do 31 grudnia 2020 r. Twoje działania będą uzależnione od tego, czy uczestniczyłeś w pierwszym etapie akcji, czy nie.
Zadania dla osób, które przystąpiły do promocji, ale dotąd nie inwestowały w jej ramach:

 • złóż zlecenie otwarcia nowego rejestru i kup jednostki uczestnictwa dowolnego funduszu inwestycyjnego za min. 300 zł. Jeśli zrobiłeś to ramach 1. etapu, nie musisz tego robić ponownie;
 • ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI) na kwotę min. 300 zł.

Zadania dla wszystkich uczestników akcji:

 • kup co najmniej trzy razy, w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania (DRI), jednostki uczestnictwa.
Krok 6
Krok 6

Jeśli dotąd nie założyłeś Otwartego Konta Oszczędnościowego, zrób to teraz!

Informacja
Informacja

Nagrodę za udział w 2. etapie otrzymasz pod warunkiem, że 31 grudnia 2020 r. będziesz posiadał jednostki uczestnictwa o wartości min. 300 zł.

Nagroda
Nagroda

Drugą część premii, w identycznej wysokości, także zależnej od tego, w co inwestowałeś, otrzymasz do 15 stycznia 2021 r.

  Szczegóły, na które musisz zwrócić uwagę

  Pamiętaj, że dla zdobycia pełnej puli konieczne jest dokonanie 7 transakcji - nabycie jednostek funduszu + 6 kolejnych przelewów w ramach DRI. Gdybyś chciał się zadowolić połową premii, musisz zrealizować 4 operacje - kupić jednostki + zrealizować 3 operacje typu DRI.

  Może się zdarzyć, że w dniu realizacji dyspozycji regularnego inwestowania na Twoim koncie nie będzie wystarczających środków. Wówczas otrzymasz z banku stosowne powiadomienie i podjęte zostaną 3 próby realizacji zlecenia. Gdyby stan rachunku nadal był za niski, to w danym miesiącu przelew w ramach DRI nie zostanie zrealizowany.

  Pamiętaj, że w 1. etapie do 30 września 2020 r. bank musi odnotować przynajmniej 3 transakcje w ramach dyspozycji regularnego oszczędzania, a w drugim - od 1 października do 31 grudnia 2020 r. - kolejne 3. Zauważ, że w tym przypadku nie masz marginesu błędu.

  I na koniec dobra wiadomość - ING Bank Śląski zapłaci za Ciebie podatek dochodowy od przyznanej Ci nagrody.

  IKE – co warto wiedzieć?

  Indywidualne Konto Emerytalne to alternatywny sposób gromadzenia kapitału na przyszłą emeryturę. Wśród jego zalet należy wymienić:

  • możliwość uniknięcia podatku od zysków kapitałowych,
  • swobodę inwestowania w różne instrumenty finansowe,
  • możliwość wskazania osoby uprawnionej do nieopodatkowanego dziedziczenia środków zgromadzonych na rachunku IKE.

  Za zarządzanie rachunkami IKE klientów ING Banku Śląskiego odpowiada NN Investment Partners TFI.

  Konto Funduszowe – trzy pakiety do wyboru

  Kupowanie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych wiąże się z określonym ryzykiem. Laikowi ciężko jest śledzić aktualną sytuację na rynkach finansowych, dopasowywać swoją strategię inwestowania do zachodzących zmian. Dlatego ING Bank Śląski zachęca do skorzystania z Konta Funduszowego, w którego ramach do dyspozycji są 3 pakiety funduszy. Skład każdego z nich ustalają eksperci, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową. Ty wybierasz jedną ze strategii pasującą do Twojej osobowości, skłonności do ryzyka czy wysokości oczekiwanych zysków.

  ING Pakiet Ostrożny to szansa na atrakcyjne zyski przy stosunkowo niskim ryzyku. Zalecany minimalny okres inwestycji to 1 rok. Twoje środki będą w 100% inwestowane w fundusze obligacji.

  ING Pakiet Umiarkowany daje szansę na wyższe zyski, ale wiąże się też z większym ryzykiem. W jego przypadku minimalny okres inwestowania powinien wynosić 2 lata. 70% środków jest lokowanych w fundusze obligacji, a pozostałe 30% w fundusze akcyjne.

  ING Pakiet Dynamiczny to możliwość osiągnięcia bardzo wysokich zysków przy zgodzie na duże ryzyko inwestycyjne. Zalecany minimalny okres inwestycji w tym przypadku to 3 lata. Portfel w tym pakiecie składa się w 35% z funduszy obligacji i w 65% z funduszy akcji.

  Regularne inwestowanie – czy to ma sens?

  Naszym zdaniem ma to sens. Choćby dlatego, że nabywając jednostki uczestnictwa w różnych momentach, ograniczamy ryzyko, iż kupimy je „na górce”. Realizując zakupy w kolejnych okresach, raz kupimy taniej, raz drożej i w rezultacie są większe szanse, że fundusz osiągnie dla nas satysfakcjonujący zysk.

  Regularne inwestowanie pozwala też na zgromadzenie znacznego kapitału dzięki niewielkim kwotom, których odkładanie (na przykład co miesiąc) nie będzie odczuwalne w domowym budżecie.

  Zaletą propozycji ING Banku Śląskiego jest możliwość zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego na poczet inwestycji. W ten sposób zyskujesz pewność, że jednostki funduszy inwestycyjnych będą faktycznie regularne nabywane, że nic nie odwiedzie Cię od ich kupna.

  Oferta ING Banku Śląskiego

  Chcąc zdobyć 200 zł premii za regularne inwestowanie, musisz skorzystać z jednego lub z dwóch produktów ING Banku Śląskiego. Zachęcamy do założenia Konta z Lwem oraz Otwartego Konta Oszczędnościowego, bo w ten sposób zmaksymalizujesz swoje zyski.

  Konto z Lwem

  Konto z Lwem występuje w kilku wariantach adresowanych do różnych grup wiekowych. Zakładając ten rachunek w promocji, można zyskać atrakcyjną premię gotówkową.

  Otwarte Konto Oszczędnościowe

  Wielkim atutem tego konta jest brak ograniczeń liczby bezpłatnych wypłat w miesiącu dokonywanych w bankowości elektronicznej na rachunek własny w ING.

  Propozycja warta rozważenia

  Wielu z nas odkłada na później decyzję o oszczędzaniu, zwłaszcza na emeryturę, wobec wielu bieżących wydatków. To duży błąd, bo im wcześniej zacznie się oszczędzać, tym mniejsze kwoty wystarczą do zgromadzenia pokaźnego kapitału, który będzie swoistą poduszka finansową.

  Doceniamy, że ING Bank Śląski nie tylko namawia do regularnego oszczędzania i inwestowania, ale daje ku temu wymierne bodźce finansowe. Zauważ, że uczestnicząc w tej akcji, masz bardzo duże możliwości decydowania o wysokości nagrody. Najniższa, gdy zainwestujesz w inne fundusze niż IKE i weźmiesz udział tylko w jednym etapie, wyniesie 50 zł. Jeśli jednak skorzystasz z IKE i na dodatek będziesz inwestował w obu częściach akcji, to zyskasz aż 200 zł.

  Na dodatek rozpoczynający inwestowanie nie są pozostawieni przez bank sami sobie, gdyż mogą skorzystać z Konta Funduszowego, czyli gotowego narzędzia ułatwiającego określenie strategii inwestycyjnej.

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. III edycja"

  O banku

  ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

  Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.