Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł premii od ING

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł premii od ING
Źródło: strona promocji

Prognozy różnych ekspertów oraz analizy przygotowywane przez ZUS wskazują, że relacja emerytury do ostatniej płacy danej osoby będzie coraz niższa. Stąd wiele akcji informacyjnych zachęcających do zadbania samodzielnie o dodatkowe pieniądze na „jesień życia”. Same słowa na ogół nie wystarczają, by myśleć o odległej przyszłości, więc ING Bank Śląski proponuje 200 zł premii dla tych, którzy zaczną regularnie nabywać jednostki funduszy inwestycyjnych w ramach IKE. Kupowanie innych funduszy może dać bonus w wysokości 100 zł.

Sprawdźmy, kto i za co może otrzymać wspomniane nagrody.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji zdobycia bonusu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które 10 stycznia 2020 r. oraz w dniu zapisywania się do promocji nie posiadały jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych w ING Banku Śląskim (także w IKE).

Przystąpienie do akcji możliwe jest tylko w bankowości elektronicznej Moje ING, musisz więc być klientem ING. Jeśli jeszcze nim nie jesteś, to nawet dobrze się składa, bo za otwarcie rachunku osobistego można teraz zgarnąć atrakcyjną premię gotówkową. Dodatkowe informacje znajdziesz poniżej.

Większe ryzyko, ale możliwe też wyższe zyski

Fundusze inwestycyjne pomnażają kapitał osób, które nabyły jednostki uczestnictwa w danym funduszu. Pieniądze są inwestowane w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty), które niekiedy nie są dostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne podejmuje zarządzający danym funduszem, który otrzymuje za to wynagrodzenie ujęte w wycenie jednostek uczestnictwa.

Poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z tym, w co dany fundusz lokuje zgromadzone środki. Za najbezpieczniejsze uchodzą fundusze kupujące obligacje państwowe. Co prawda zyski nie są wiele wyższe niż na lokatach, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest wyższe.

Czas przejść do przedstawienia szczegółów propozycji ING Banku Śląskiego.

Jak zdobyć 200 zł premii?

Jak wspomnieliśmy, niezbędne kroki trzeba wykonać w bankowości elektronicznej:

Drukuj

  Szczegóły, na które musisz zwrócić uwagę

  Pamiętaj, że musisz dokonać 7 transakcji - nabycie jednostek funduszu + 6 kolejnych przelewów w ramach DRI.

  Może się zdarzyć, że w dniu realizacji dyspozycji regularnego inwestowania na Twoim koncie nie będzie wystarczających środków. Wówczas otrzymasz z banku stosowne powiadomienie i podjęte zostaną 3 próby realizacji zlecenia. Gdyby stan rachunku nadal był za niski, to w danym miesiącu przelew w ramach DRI nie zostanie zrealizowany. Pamiętaj, że do 30 września 2020 r. bank musi odnotować przynajmniej 6 transakcji w ramach dyspozycji regularnego oszczędzania.

  Zauważ, że bank nie sprecyzował dokładnie daty przekazania nagrody. Tak więc nie spiesz się z ewentualną sprzedażą jednostek lub zamykaniem Otwartego Konta Oszczędnościowego.

  I na koniec dobra wiadomość - ING Bank Śląski zapłaci za Ciebie podatek dochodowy od przyznanej Ci nagrody.

  IKE – co warto wiedzieć?

  Indywidualne Konto Emerytalne, to alternatywny sposób gromadzenia kapitału na przyszłą emeryturę. Wśród jego zalet należy wymienić:

  • możliwość uniknięcia podatku od zysków kapitałowych,
  • swobodę inwestowania w różne instrumenty finansowe,
  • możliwość wskazania osoby uprawnionej do nieopodatkowanego dziedziczenia środków zgromadzonych na rachunku IKE.

  Za zarządzanie rachunkami IKE klientów ING Banku Śląskiego odpowiada NN Investment Partners TFI.

  Konto Funduszowe – trzy pakiety do wyboru

  Kupowanie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych wiąże się z określonym ryzykiem. Laikowi ciężko jest śledzić aktualną sytuację na rynkach finansowych, dopasowywać swoją strategię inwestowania do zachodzących zmian. Dlatego ING Bank Śląski zachęca do skorzystania z Konta Funduszowego, w którego ramach do dyspozycji są 3 pakiety funduszy. Skład każdego z nich ustalają eksperci, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową. Ty wybierasz jedną ze strategii pasującą do Twojej osobowości, skłonności do ryzyka czy wysokości oczekiwanych zysków.

  ING Pakiet Ostrożny to szansa na atrakcyjne zyski przy stosunkowo niskim ryzyku. Zalecany minimalny okres inwestycji to 1 rok. Twoje środki będą w 100% inwestowane w fundusze obligacji.

  ING Pakiet Umiarkowany daje szansę na wyższe zyski, ale wiąże się też z większym ryzykiem. W jego przypadku minimalny okres inwestowania powinien wynosić 2 lata. 70% środków jest inwestowanych w fundusze obligacji, a pozostałe 30% w fundusze akcyjne.

  ING Pakiet Dynamiczny to możliwość osiągnięcia bardzo wysokich zysków przy zgodzie na duże ryzyko inwestycyjne. Zalecany minimalny okres inwestycji w tym przypadku to 3 lata. Portfel w tym pakiecie składa się w 35% z funduszy obligacji i w 65% z funduszy akcji.

  Regularne inwestowanie – czy to ma sens?

  Naszym zdaniem ma to sens. Choćby dlatego, że nabywając jednostki uczestnictwa w różnych momentach, ograniczamy ryzyko, iż kupimy je „na górce”. Realizując zakupy w kolejnych okresach, raz kupimy taniej, raz drożej i w rezultacie są większe szanse, że fundusz osiągnie dla nas satysfakcjonujący zysk.

  Regularne inwestowanie pozwala też na zgromadzenie znacznego kapitału dzięki niewielkim kwotom, których odkładanie (na przykład co miesiąc) nie będzie odczuwalne w domowym budżecie).

  Zaletą propozycji ING Banku Śląskiego jest możliwość zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego na poczet inwestycji. W ten sposób zyskujesz pewność, że jednostki funduszy inwestycyjnych będą faktycznie regularne nabywane, że nic nie odwiedzie Cię od ich kupna.

  Oferta ING Banku Śląskiego

  Chcąc zdobyć 200 zł premii za regularne inwestowanie, musisz skorzystać z jednego lub z dwóch produktów ING Banku Śląskiego. Zachęcamy do założenia Konta z Lwem oraz Otwartego Konta Oszczędnościowego, bo w ten sposób zmaksymalizujesz swoje zyski.

  Konto z Lwem

  Konto z Lwem występuje w kilku wariantach adresowanych do różnych grup wiekowych. Zakładając ten rachunek w promocji, można zyskać atrakcyjną premię gotówkową, nawet 160 zł.

  Otwarte Konto Oszczędnościowe

  Obowiązujące na co dzień oprocentowanie nie zachęca do oszczędzania na OKO. Na szczęście bank regularnie organizuje akcje promocyjne dla nowych i aktualnych klientów. W ich ramach Twoje pieniądze mogą być oprocentowane na 2,5% w skali roku przez 4 miesiące.

  Wielkim atutem tego konta jest brak ograniczeń liczby bezpłatnych wypłat w miesiącu dokonywanych w bankowości elektronicznej na rachunek własny w ING.

  Propozycja warta rozważenia

  Wielu z nas odkłada na później decyzję o oszczędzaniu, zwłaszcza na emeryturę, wobec wielu bieżących wydatków. To duży błąd, bo im wcześniej zacznie się oszczędzać, tym mniejsze kwoty wystarczą do zgromadzenia pokaźnego kapitału, który będzie swoistą poduszka finansową.

  Doceniamy, że ING Bank Śląski nie tylko namawia do regularnego oszczędzania i inwestowania, ale daje ku temu wymierne bodźce finansowe – premia w opisywanej promocji, podwyższone oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego. Na dodatek rozpoczynający inwestowanie nie są pozostawieni przez bank sami sobie, gdyż mogą skorzystać z Konta Funduszowego, czyli gotowego narzędzia ułatwiającego określenie strategii inwestycyjnej.

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. II edycja”

  O banku

  ING Bank Śląski działa w Polsce od 1989 r. i jest jednym z największych banków w naszym kraju – aktualnie zajmuje 4 miejsce na rynku pod względem wartości aktywów. Od 1996 r. głównym udziałowcem banku jest holenderska Grupa ING. Misją instytucji jest "rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta".

  Czytaj więcej