Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 31 grudnia 2019 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: ING Bank Śląski lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: Nawet 160 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct lub Komfort w ING Banku Śląskim.

Nawet 200 zł premii za regularne inwestowanie od ING Banku Śląskiego

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Nawet 200 zł premii za regularne inwestowanie od ING Banku Śląskiego
Źródło: strona ING Banku Śląskiego

Z najnowszej promocji ING Banku Śląskiego można skorzystać do 31 grudnia 2019 r.

Kto skorzysta?

Oferta skierowana jest do pełnoletnich klientów indywidualnych o pełnej zdolności do czynności prawnych, którzy w dniu przystąpienia do promocji (oraz w poprzedzającym go dniu roboczym) nie posiadali jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy z ING Bankiem Śląskim, w tym także na IKE. Dodatkowe wykluczenie dotyczy tzw. osób amerykańskich, czyli tamtejszych podatników.

Konieczne OKO

Pisząc o „klientach indywidualnych”, ING ma na myśli swoich obecnych klientów. Z promocji skorzystają wyłącznie Ci, którzy posiadają dostęp do bankowości elektronicznej Moje ING. Niezbędne jest również posiadanie Otwartego Konta Oszczędnościowego, gdyż to właśnie na ten rachunek wpłynie Twoja premia.

Jeśli nie jesteś klientem ING, złóż wniosek o rachunek oszczędnościowy na tej stronie banku – po otwarciu OKO uzyskasz jednocześnie dostęp do serwisu internetowego. Wraz z kontem oszczędnościowym możesz (choć nie jest to wymagane w tej promocji) otworzyć również Konto z Lwem Direct, które oferuje obecnie 140 zł premii.

Gdy już zostaniesz klientem banku, wykonaj czynności opisane w poniższym harmonogramie.

Regularnie inwestuj i zgarnij bonus

Oto szczegółowe warunki stawiane przez ING Bank Śląski:

Drukuj

To warto wiedzieć

W regulaminie odnajdujemy również kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze, zwróć uwagę, że do otrzymania premii musisz dokonać łącznie 10 nabyć (pierwsza wpłata + 9 nabyć w ramach dyspozycji regularnego inwestowania).

Po drugie, w dniu wypłaty bonusu musisz być nie tylko posiadaczem OKO, ale także jednostek na kwotę min. 300 zł.

Na koniec kwestie podatkowe. Do wartości premii bank doliczy nagrodę dodatkową o równowartości należnego 19-procentowego podatku, która jednak nie wpłynie na Twoje OKO, a na konto właściwego urzędu skarbowego. Dzięki temu otrzymasz bonus w pełnej wysokości, a do tego nie będziesz musiał martwić się rozliczeniem z fiskusem.

Kilka słów o IKE

Skoro ING wyjątkowo mocno promuje w tej akcji inwestowanie w ramach IKE, warto powiedzieć kilka słów o tym produkcie. W tym konkretnym przypadku za zarządzanie rachunkami IKE odpowiada NN Investment Partners TFI.

Czym właściwie jest Indywidualne Konto Emerytalne? To nic innego jak alternatywny sposób gromadzenia kapitału na przyszłą emeryturę. Do jego zalet należą:

  • możliwość łatwego uniknięcia podatku od zysków kapitałowych (podpisz petycję w sprawie jego całkowitej likwidacji!),
  • duża swoboda inwestowania – za pośrednictwem IKE możesz m.in. założyć lokatę, dokonać zakupu akcji i obligacji oraz (co istotne w kontekście promocji) jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych,
  • możliwość wskazania osoby uprawnionej do nieopodatkowanego dziedziczenia środków zgromadzonych na rachunku IKE.

Konto Funduszowe w trzech pakietach

Jeśli mimo niższej premii wolisz inwestować w inny sposób, to ING proponuje na początek Konto Funduszowe. Bank zapewnia, że do pomnażania pieniędzy nie jest potrzebna szczegółowa wiedza o inwestowaniu – wszystkiego dopilnują za Ciebie eksperci podejmujący decyzje w oparciu o aktualną sytuację rynkową.

Musisz jednak dokonać wyboru jednego z trzech pakietów o różnym okresie inwestycji i stopniu ryzyka. Dostępny jest Pakiet Ostrożny (w 100% oparty o fundusze obligacji), Umiarkowany (70% obligacji i 30% akcji) oraz Dynamiczny (35% obligacji i 65% akcji). Nazwy pakietów mówią właściwie wszystko – im większy jest udział akcji w portfelu, tym wyższe ryzyko, ale równocześnie szansa na wyższe zyski niż w przypadku „bezpieczniejszych” obligacji.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

OKO w ING to rachunek, którego otwarcie nie wymaga posiadania konta osobistego. Być może uznasz jednak, że warto wnioskować o oba produkty, gdyż obecnie można łatwo zdobyć nawet 140 zł premii za aktywność na Koncie z Lwem Direct.

Wróćmy do rachunku oszczędnościowego. Na dobry początek ING Bank Śląski proponuje oprocentowanie 2,5% obowiązujące przez 4 miesiące dla środków do 100 tys. zł. Po tym okresie prawdopodobnie również będziesz mógł liczyć na podobne warunki, wymagana jest tylko wpłata tzw. nowych środków:

Propozycja warta rozważenia

ING Bank Śląski należy do nielicznych instytucji, które tak aktywnie promują inwestowanie. Aktualna promocja to niezły argument za skorzystaniem z alternatywnych metod zarządzania swoim majątkiem i jego pomnażania.

Tym razem bank kładzie większy nacisk na zabezpieczenie finansowe w kontekście emerytury. IKE to instrument zyskujący coraz większą popularność, co jest w sumie dość oczywiste, jeśli weźmiemy pod uwagę „złą sławę” powszechnego systemu emerytalnego. Może przyszedł czas, byś i Ty pomyślał o swojej przyszłości?

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł”

O banku

ING Bank Śląski działa w Polsce od 1989 r. i jest jednym z największych banków w naszym kraju – aktualnie zajmuje 4 miejsce na rynku pod względem wartości aktywów. Od 1996 r. głównym udziałowcem banku jest holenderska Grupa ING. Misją instytucji jest "rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta".

Czytaj więcej