Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Internet XOXO WiFi z Kontem Otwartym na Ciebie i Kartą Otwartą na Świat od BNP Paribas

Internet XOXO WiFi z Kontem Otwartym na Ciebie i Kartą Otwartą na Świat od BNP Paribas
Źródło: strona promocji

BNP Paribas reklamuje się od pewnego czasu hasłem: „Bank zmieniającego się świata”. Internet i możliwość korzystania z niego w każdym zakątku globu to z pewnością jedna ze zmian współczesnego świata. Można więc, powiedzieć, że promocja „Internet na świat – XOXO WiFi” współgra z wizerunkiem banku. Za właściwe działanie Internetu odpowiada firma XOXO Solutions sp. z o.o. z Łodzi.

Przyjrzyjmy się więc, kto może uczestniczyć w promocji, co musi zrobić i co może zyskać.

Uczestnicy promocji

W akcji mogą uczestniczyć osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które przystąpią do niej do 31 grudnia 2019 r. Możliwe, że promocja zakończy się wcześniej, gdyż przygotowano tylko 5000 nagród. Liczba „wolnych miejsc” podawana jest 3 razy w tygodniu (w poniedziałek, środę i piątek) na stronie banku.

Zwracamy uwagę, że w regulaminie nie ma mowy o okresie karencji. Wygląda więc na to, że każdy, kto otworzy rachunek objęty promocją, będzie mógł starać się o dostęp do Internetu XOXO WiFi.

Warunki udziału

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do Internetu XOXO WiFi, musisz przygotować się na znaczną dawkę formalności. Na szczęście będziesz je załatwiał etapami.

Krok nr 1: załóż Konto Otwarte na Ciebie

Przede wszystkim musisz złożyć przez internet wniosek, a potem podpisać umowę o Konto Otwarte na Ciebie wraz z Kartą Otwartą na Świat i elektronicznymi kanałami dostępu. Masz na to czas do 31 grudnia 2019 r.

Po załatwieniu wszystkich „papierkowych spraw” związanych z założeniem konta nie musisz wykazywać się aktywnością w korzystaniu z niego czy z karty debetowej. Możesz po prostu zająć się planowaniem zagranicznego wyjazdu, podczas którego chciałbyś się cieszyć dostępem do Internetu.

Krok nr 2: zamów router

Kiedy będziesz już wiedział, kiedy i gdzie wyjeżdżasz, zajmij się „papierologią” związaną z zamówieniem routera.

  1. W ciągu 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy rachunku Konto Otwarte na Ciebie wypełnij formularz na stronie XOXO WiFi.
    W formularzu znajdziesz pytania o numer karty, którą otrzymałeś po otwarciu rachunku, o to dokąd jedziesz, kiedy wyjeżdżasz i wracasz. Zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych, adresu, danych kontaktowych – e-maila i numeru telefonu. Przy okazji będziesz musiał udzielić zgód wymaganych przez XOXO WiFi i zaakceptować regulamin korzystania z usługi.

    Kliknij, aby powiększyć
  2. Złóż zamówienie na najem mobilnego routera 4G/LTE korzystając przycisku „Złóż zamówienie na XOXO WiFi”.
    Uwaga: wniosek o najem urządzenia możesz zgłosić nie później niż 7 dni kalendarzowych przed planowaną datą najmu. Koszty dostawy i odbioru od Ciebie urządzenia spoczywają na XOXO Solutions sp. z o.o.
  3. Zapłać Kartą Otwartą na Świat kwotę depozytu w wysokości 1 zł. Zostanie Ci ona zwrócona na Twoje konto w BNP Paribas po oddaniu urządzenia.

W tym miejscu musimy Ci zwrócić uwagę na dość niepokojący zapis regulaminu. Mówi on, że XOXO WiFi zapewni odpowiednią liczbę urządzeń, ale dalej jest zapis, że ich liczba jest ograniczona i dostępność routerów uzależniona jest od liczby uczestników promocji, którzy akurat z nich korzystają. To wyraźne ostrzeżenie, że możliwa jest sytuacja, iż w czasie planowej przez Ciebie podróży żadne urządzenie nie będzie dostępne.

Krok nr 3: korzystaj z Internetu

Po spełnieniu warunków promocji oraz uiszczeniu kwoty depozytu będziesz mógł skorzystać z jednorazowego najmu urządzenia trwającego maksymalnie 14 kolejnych dni kalendarzowych. Twój dzienny limit Internetu wyniesie 500 MB. Po wykorzystaniu go Internet może spowalniać.

Regulamin promocji daje Ci prawo zawarcia umowy najmu na okres dłuższy niż 14 dni kalendarzowych, ale za kolejne dni będziesz musiał zapłacić zgodnie z aktualnym cennikiem XOXO WiFi. Dopuszczalne też jest zwiększenie dziennego limitu transferu danych, pod warunkiem, że uiścisz odpowiednią opłatę.

Do otrzymanego routera możesz podłączyć jednocześnie 5 urządzeń typu. smartfony, tablety, laptopy.

Wykaz państw, w którym możliwe jest korzystanie z internetu XOXO WiFi, znajduje się na tej stronie.

Produkty BNP Paribas – kilka przydatnych informacji

BNP Paribas odświeżył niedawno swoją ofertę produktową. Klientom indywidualnym oferuje Konto Otwarte na Ciebie z 1 z 3 kart debetowych. W ramach tej promocji możesz jednak skorzystać tylko z Karty Otwartej na Świat.

Konto Otwarte na Ciebie

Rachunek otwierany jest i prowadzony za darmo. Wszystkie standardowe przelewy internetowe realizowane są bezpłatnie. Przelew natychmiastowy kosztuje 5 zł.

Karta Otwarta na Świat

Karta wydawana jest bezpłatnie, ale miesięczny koszt korzystania z niej to 10 zł. Opłaty niestety nie da się uniknąć. Niejako w zamian bank umożliwia bezpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz z urządzeń należących do BNP Paribas i Global Alliance za granicą. Wypłata z innych urządzeń poza Polską kosztuje 5 zł.

Dodatkowe informacje o Koncie Otwartym na Ciebie i Karcie Otwartej na Świat znajdziesz w tym tekście.

Bardzo nietypowa promocja

Ciężko nam jednoznacznie ocenić atrakcyjność tej oferty. Z jednej strony możliwość korzystania z Internetu w ponad 70 krajach poza Unią Europejską to przydatna rzecz. Z drugiej strony, dzienny limit transferu danych jest niewielki, zwłaszcza gdy uwzględnić podłączenie do routera kilku urządzeń. Warto zadać sobie też pytanie, czy korzyści z dostępu do Internetu XOXO WiFI i możliwość bezpłatnego korzystania z bardzo wielu bankomatów, zrównoważą 10 zł miesięcznej opłaty za Kartę Otwartą na Świat.

Zwracamy też Twoją uwagę na fakt, że istnieje możliwość korzystania z sieci wifi w hotelach, pensjonatach, czy innych miejscach pobytu. Może nie zawsze Internet dostępny jest w pokojach, może tylko w wydzielonych miejscach, ale czy luksus surfowania w pokoju wart jest miesięcznych opłat za kartę, wszystkich formalności związanych z wynajmem routera… No, chyba, że wybierasz się w miejsce oddalone od “cywilizacji”, gdzie XOXO WiFi będzie jedynym sposobem na zapewnienie łączności z internetem.

Jeśli odpowiada Ci bezwarunkowo bezpłatne Konto Otwarte na Ciebie, ale odstrasza Cię opłata miesięczna za Kartę Otwartą na Świat lub nie interesuje XOXO WiFi, to spieszymy z informacją o akcji "Szansa na bonus". Do 17 maja 2019 r. możesz przystąpić do promocji, w której do zdobycia jest 200 zł w gotówce.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Promocji Internet na Świat – XOXO WiFi

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.