Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Inteligo

Inteligo

Początki Inteligo sięgają 2001 r. kiedy to Inteligo Financial Services S.A. - spółka zajmująca się tworzeniem zintegrowanych rozwiązań informatycznych w bankowości elektronicznej - stworzyła internetowe konto bankowe. Projekt okazał się dużym sukcesem – tylko w ciągu pierwszego roku działalności nowa marka zdobyła 100 tysięcy klientów oraz zgromadziła 100 mln. depozytów.

Inteligo

Informacje o Inteligo

Prezes zarządu:

Paweł Gruza

Siedziba:

Warszawa 02-515, ul. Puławska 15

Data założenia:

2001 r.

Infolinia - klienci indywidualni

800 121 121 lub +48 81 535 67 89

Kapitał zakładowy:

1 250 000 000 zł

Infolinia - mikro i małe firmy

800 121 121 lub +48 81 535 67 89

NIP:

525-000-77-38

Kod BIC/Swift:

BPKOPLPW

Innowacje, nagrody i wyróżnienia

W listopadzie 2002 r. Inteligo stało się częścią PKO Banku Polskiego. Od tego czasu bank poszerzył swoją ofertę oraz udostępnił klientom wiele nowoczesnych rozwiązań w obszarze bankowości elektronicznej. Przykładowo: tylko w 2003 r. użytkownicy rachunków Inteligo zyskali dostęp do czterech innowacyjnych funkcjonalności: zdalnego debetu, usługi SMSMoney (przesyłania pieniędzy na numer telefonu komórkowego odbiorcy), nabywania online jednostek funduszy inwestycyjnych PKO/Credit Suisse TFI oraz zdalnego debetu w koncie.

Rok później Inteligo - jako pierwszy bank wirtualny w Polsce - zaoferowało możliwość obrotu Obligacjami Skarbu Państwa przez internet - w ciągu pierwszych trzech tygodni po wprowadzeniu tej opcji posiadacze kont Inteligo kupili obligacje za ponad 5 mln złotych. Z kolei w 2008 r. w ofercie banku pojawiły się kolejne nowe usługi: e-faktura za doładowania, ustawianie limitów na transakcje internetowe, szyfrowanie wyciągów i wybór formatu wyciągu. W 2011 r. Inteligo wprowadziło zbliżeniowe karty debetowe i uruchomiło serwis zoptymalizowany na smartfony, a w 2013 rok udostępniło aplikację mobilną IKO, dzięki której klienci mogli płacić i wypłacać środki telefonem.

Wprowadzane sukcesywnie udogodnienia docenili nie tylko klienci banku – Inteligo aż trzy razy zdobyło tytuł „Przyjaznego Banku Newsweeka”, dwa razy zostało uznane „Przyjaznym Kontem Internetowym” i kilkukrotnie zwyciężało w rankingach zorganizowanych przez duże portale finansowe (Dziennik Gazetę Prawną, Money.pl. Bankier.pl).

Oferta dla klientów indywidualnych w banku Inteligo

Konto Inteligo to tani i funkcjonalny rachunek, który można założyć wyłącznie przez Internet. Podstawowe usługi i operacje, czyli prowadzenie konta, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP i Santander Bank Polska są dla posiadaczy ROR-u bezwarunkowo darmowe (podobnie jak korzystanie z wpłatomatów, zlecenie stałe i polecenia zapłaty). Także obsługa karty staje się bezpłatna, o ile wykażemy się niewielką aktywnością. Jeśli w danym miesiącu wykonamy jedną lub kilka transakcji bezgotówkowych plastikiem na łączną kwotę min. 100 zł, bank zrezygnuje z pobrania prowizji.

Użytkownicy konta mogą skorzystać z kilku interesujących usług dodatkowych. Jedną z nich jest możliwość uzyskania debetu na koncie za pośrednictwem bankowości elektronicznej bez wychodzenia z domu (wystarczy jedynie uzyskać jeden wpływ na rachunek i złożyć wniosek online). Kolejną przydatną opcją jest bezpłatny kanał dostępu SMS, który umożliwia dokonywanie płatności i doładowań telefonu za pomocą wiadomość SMS. Możemy też powiązać rachunek osobisty z rachunkiem maklerskim w Domu Maklerskim PKO BP, skorzystać z oferty funduszy inwestycyjnych lub nabyć online Obligacje Skarbu Państwa.

Konto Inteligo jest prowadzone jako rachunek indywidualny lub wspólny (dla dwóch, a nawet trzech osób). Co więcej, istnieje możliwość uruchomienia kilku kont wspólnych z zupełnie różnymi osobami. Bank przygotował także ofertę dla najmłodszych - Inteligo Konto Dziecka - stworzone z myślą o dzieciach do 13. roku życia.

Konto firmowe Inteligo

Konto Inteligo Firmowe jest przeznaczone jest dla małych przedsiębiorstw prowadzonych w formie jednoosobowej działalności, spółek cywilnych i przedstawicieli wolnych zawodów. Podobnie jak w przypadku indywidualnego ROR-u konto jest tanie i proste w obsłudze. Prowadzenie rachunku jest zwolnione z opłat, natomiast prowizji za obsługę karty łatwo można uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 100 zł.

Sesje Elixir w Inteligo

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

06:00

11:45

14:30

Sesje przychodzące

11:30

15:10

17:30

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

06:00

11:30

11:45

15:10

14:30

17:30

Konta bankowe: Inteligo