Informacje o Inbank
Prezes zarządu:
Priit Põldoja
Siedziba:
00-446 Warszawa, ul. Fabryczna 5
Data założenia:
2017 r.
Kapitał zakładowy:
1 023 219,70 EUR
NIP:
5252678299
Infolinia dla klientów
801 805 805
Inbank w Polsce
W Polsce instytucja ta działa poprzez Oddział Inbanku (pełna nazwa brzmi: AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce), na zasadzie jednolitej europejskiej licencji bankowej, za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 10 stycznia 2017 r. Już w 2021 r. portfel udzielonych kredytów przekroczył 1 mld zł, a w 2022 r. polski Oddział osiągnął najwyższy wzrost spośród wszystkich rynków Grupy Inbank: o 150%, do 1,1 mld zł. Mimo że Inbank specjalizuje się w produktach kredytowych, oferuje także lokaty terminowe, które można założyć bez otwierania ROR-u.
Inbank a KNF i Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Czy Inbank jest bezpieczny?
Inbank nie podlega bezpośrednio polskiej Komisji Nadzoru Finansowego ani polskiemu Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, ale oszczędzanie w nim jest w 100% bezpieczne. Gwarancje bankowe udzielane są bowiem przez estoński fundusz Tagatisfond - odpowiednik polskiego BFG. W razie mało prawdopodobnej upadłości banku fundusz zwróci klientom ich pieniądze do równowartości 100 tys. euro. W praktyce bezpieczeństwo lokat w Inbanku nie różni się więc niczym od tych zakładanych w polskich bankach.
Z estońskim Funduszem Gwarancyjnym można skontaktować się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Tagatisfond w języku estońskim, angielskim i rosyjskim. Oddział Inbanku w Polsce jest członkiem Związku Banków Polskich.
Placówki, bankomaty i wpłatomaty Inbanku
Inbank nie prowadzi ROR-ów dla klientów indywidualnych i firmowych, nie wydaje kart płatniczych, zatem nie udostępnia ani własnych, ani zewnętrznych bankomatów czy wpłatomatów.
Bank nie ma również swoich oddziałów, obsługa klienta odbywa się wyłącznie elektronicznie. Lokaty zasila się przez pay-by-link.