Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: BNP Paribas Bank Polska SA

iKonto w BNP Paribas

iKonto w BNP Paribas
Źródło: BGŻ BNP Paribas
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Powyższe warunki sprawiają, że iKonto to przede wszystkim rachunek dla aktywnych klientów, którzy często kupują i płacą przez Internet za produkty i usługi. W naszej analizie nowego konta w BNP Paribas znajdziesz nie tylko najważniejsze opłaty prowizje związane z rachunkiem, ale także interesujące dodatkowe usługi dla użytkowników tego konta. Zanim przejdziemy do głównej części tekstu, przyjrzyjmy się działalności banku BNP Paribas.

Pełna analiza iKonta w BNP Paribas


Podstawowe parametry iKonta

Przed wybraniem rachunku warto mieć świadomość wysokości opłat za podstawowe operacje na koncie. Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry rachunku iKonto w BNP Paribas:

Moneyback w Ramach iKonta

Użytkownicy iKonta mogą skorzystać z unikalnego moneybacku za płatności internetowe, wystarczą miesięczne wpływy na rachunek w wysokości min. 1000 zł. Zwrot wynosi 3% i obejmuje płatności kartą debetową w ramach platformy PayU – bank nie ogranicza w żaden sposób produktów i usług, które zakupisz w Internecie, co szczególnie powinno się spodobać osobom kupującym na Allegro ;).

Miesięczny limit moneybacku wynosi 50 zł, natomiast w ciągu roku można zyskać maksymalnie 600 zł. Promocja trwa do 12 czerwca 2015 r., a z jej regulaminem zapoznasz się tutaj. Z listą punktów, w których możesz płacić za pomocą PayU zapoznasz się pod tym adresem.

Usługi dla Posiadaczy Rachunku iKonto

Klienci banków cenią sobie dodatkowe funkcjonalności, z których mogą korzystać przy okazji obsługi konta osobistego. Oto usługi dla użytkowników iKonta:

  • Konto Dobrze Oszczędnościowe – oprocentowanie tego rachunku wynosi 0,5% w skali roku.
  • Konto Walutowe – jest prowadzone nie tylko w standardowych walutach (EUR, USD, GBP, CHF), ale także rzadziej używanych (np. korona estońska, kuna chorwacka).
  • Ubezpieczenie „Bezpieczna Karta” – posiadacze karty debetowej do iKonta są objęci tym ubezpieczeniem bezpłatnie. W zakres usługi wchodzi ubezpieczenie od nieuprawnionych transakcji (na terenie całego świata), rabunku gotówki (terytorium UE), gwarancja najniższej ceny (jeśli w ciągu 15 dni od płatności kartą za towar klient znajdzie identyczny egzemplarz w niższej cenie w innym sklepie) oraz ubezpieczenie od zniszczenia towaru (w wyniku kradzieży). Z warunkami ubezpieczenia zapoznasz się na tej stronie.

iKonto Wygodne a Konto Dobrze Dobrane

iKonto nie jest jedynym rachunkiem osobistym w ofercie banku BNP Paribas oferującym usługę moneyback. Poniższa tabela prezentuje główne różnice w moneybacku w ramach rachunków w tym banku:

iKonto Konto Dobrze Dobrane
Wysokość premii moneyback 3% 2%
Warunki otrzymania premii miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł (z innych banków) posiadanie Konta Dobrze Dobranego i karty debetowej, zaakceptowanie warunków moneybacku i wybór programu do zwrotu wydatków
Rodzaj wydatków płatności internetowe kartą debetową poprzez platformę PayU płatności kartą debetową w ramach wybranego programu wydatków (Rozrywka, Dom i Ogród, Zdrowie i Uroda)
Limit zwrotu 50 zł miesięcznie i 600 zł rocznie (do 12 czerwca 2015 r.) 60 zł miesięcznie i 720 zł rocznie
Opłata za kartę i możliwość jej uniknięcia 6 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej – opłaty możesz uniknąć, jeśli dokonasz kartą transakcji na min. 200 zł lub posiadasz aktywną kartę kredytową jeśli korzystasz z programu moneyback, opłata za kartę jest obowiązkowa i wynosi 6 zł

Każdy klient banku posiada inne wymagania względem rachunku osobistego i ta zasada dotyczy także moneybacku. Jeśli często płacisz kartą w Internecie przez PayU, iKonto jest wręcz stworzone dla Ciebie, pamiętaj jednak, aby na konto wpływało co miesiąc przynajmniej 1000 zł. Jeśli jednak wolisz płacić kartą w tradycyjny sposób w ramach określonej grupy wydatków (które np. ponosisz najczęściej), więcej korzyści przyniesie Ci moneyback Konta Dobrze Dobranego. Warto pamiętać, że oba rachunki są podobne, a różni je przede wszystkim sposób zakładania konta: online dla iKonta lub w oddziale dla Konta Dobrze Dobranego.

Sylwetka Banku BNP Paribas

Początki działalności BNP Paribas w Polsce sięgają roku 1990, kiedy to powstało Krakowskie Towarzystwo Bankowe. Obecny wizerunek i marka banku są wynikiem wielu lat przekształceń, m.in. współpracy z Fortis Bankiem i Dominet Bankiem. Istotny jest także fakt, że BNP Paribas jest częścią europejskiej grupy finansowej BNP Paribas, który jest największym bankiem w strefie euro i zatrudnia prawie 190 tys. osób w blisko 80 krajach.

BNP Paribas określa się jako bank uniwersalny, ukierunkowany zarówno na obsługę klientów indywidualnych, jak i różnej wielkości firm i korporacji. Osoby fizyczne mogą skorzystać z produktów depozytowych, oszczędnościowych i inwestycyjnych, a także kredytowych i ubezpieczeniowych. Oferta dla przedsiębiorców obejmuje m.in. rachunki bieżące, finansowanie działalności, zarządzanie ryzykiem i lokowanie nadwyżek środków pieniężnych. Warto także zwrócić uwagę na misję banku, która opiera się na dwóch wymiarach: zrównoważonym rozwoju (osiąganie trwałego wzrostu ekonomicznego z odpowiedzialnym podejściem do wyzwań społecznych i ekologicznych) oraz zaangażowaniu społecznym (wspieranie lokalnych społeczności poprzez filantropię i wolontariat pracowniczy). Te aspekty mają także odzwierciedlenie w motcie BNP Paribas, który jest „bankiem zmieniającego się świata”.

iKonto okiem redakcji

Nowy rachunek w ofercie BNP Paribas to dość specyficzne konto, które koncentruje się na Internecie jako kanale obsługi i płatności. iKonto można założyć online i wystarczą miesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł miesięcznie, a za prowadzenie rachunku nie zapłacimy ani złotówki. Bank przygotował dla posiadaczy iKonta specjalny moneyback, który opiera się na internetowych płatnościach kartą poprzez PayU – do zyskania jest 50 zł miesięcznie, wystarczą stałe miesięczne wpływy na rachunek.

Specyfika moneybacku sprawia, że iKonto można polecić przede wszystkim tym osobom, które często kupują i płacą online (w domyśle: przez PayU). Warto także zwrócić uwagę na ubezpieczenie karty debetowej (bezpłatne tylko dla kart do iKonta), które zapewnia nie tylko ochronę przed kradzieżą karty, ale także pokrywa straty związane z kupnem produktu po nieopłacalnej dla nas cenie. Te drobne „smaczki” sprawiają, że nowy rachunek w BNP Paribas może być interesującą alternatywą dla innych internetowych kont osobistych.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.