Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: BNP Paribas

iKonto w BNP Paribas

iKonto w BNP Paribas
Źródło: BGŻ BNP Paribas
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Powyższe warunki sprawiają, że iKonto to przede wszystkim rachunek dla aktywnych klientów, którzy często kupują i płacą przez Internet za produkty i usługi. W naszej analizie nowego konta w BNP Paribas znajdziesz nie tylko najważniejsze opłaty prowizje związane z rachunkiem, ale także interesujące dodatkowe usługi dla użytkowników tego konta. Zanim przejdziemy do głównej części tekstu, przyjrzyjmy się działalności banku BNP Paribas.

Sylwetka Banku BNP Paribas

Początki działalności BNP Paribas w Polsce sięgają roku 1990, kiedy to powstało Krakowskie Towarzystwo Bankowe. Obecny wizerunek i marka banku są wynikiem wielu lat przekształceń, m.in. współpracy z Fortis Bankiem i Dominet Bankiem. Istotny jest także fakt, że BNP Paribas jest częścią europejskiej grupy finansowej BNP Paribas, który jest największym bankiem w strefie euro i zatrudnia prawie 190 tys. osób w blisko 80 krajach.

BNP Paribas określa się jako bank uniwersalny, ukierunkowany zarówno na obsługę klientów indywidualnych, jak i różnej wielkości firm i korporacji. Osoby fizyczne mogą skorzystać z produktów depozytowych, oszczędnościowych i inwestycyjnych, a także kredytowych i ubezpieczeniowych. Oferta dla przedsiębiorców obejmuje m.in. rachunki bieżące, finansowanie działalności, zarządzanie ryzykiem i lokowanie nadwyżek środków pieniężnych. Warto także zwrócić uwagę na misję banku, która opiera się na dwóch wymiarach: zrównoważonym rozwoju (osiąganie trwałego wzrostu ekonomicznego z odpowiedzialnym podejściem do wyzwań społecznych i ekologicznych) oraz zaangażowaniu społecznym (wspieranie lokalnych społeczności poprzez filantropię i wolontariat pracowniczy). Te aspekty mają także odzwierciedlenie w motcie BNP Paribas, który jest „bankiem zmieniającego się świata”.

Podstawowe parametry iKonta

Przed wybraniem rachunku warto mieć świadomość wysokości opłat za podstawowe operacje na koncie. Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry rachunku iKonto w BNP Paribas:

Moneyback w Ramach iKonta

Użytkownicy iKonta mogą skorzystać z unikalnego moneybacku za płatności internetowe, wystarczą miesięczne wpływy na rachunek w wysokości min. 1000 zł. Zwrot wynosi 3% i obejmuje płatności kartą debetową w ramach platformy PayU – bank nie ogranicza w żaden sposób produktów i usług, które zakupisz w Internecie, co szczególnie powinno się spodobać osobom kupującym na Allegro ;).

Miesięczny limit moneybacku wynosi 50 zł, natomiast w ciągu roku można zyskać maksymalnie 600 zł. Promocja trwa do 12 czerwca 2015 r., a z jej regulaminem zapoznasz się tutaj. Z listą punktów, w których możesz płacić za pomocą PayU zapoznasz się pod tym adresem.

Usługi dla Posiadaczy Rachunku iKonto

Klienci banków cenią sobie dodatkowe funkcjonalności, z których mogą korzystać przy okazji obsługi konta osobistego. Oto usługi dla użytkowników iKonta:

  • Konto Dobrze Oszczędnościowe – oprocentowanie tego rachunku wynosi 0,5% w skali roku.
  • Konto Walutowe – jest prowadzone nie tylko w standardowych walutach (EUR, USD, GBP, CHF), ale także rzadziej używanych (np. korona estońska, kuna chorwacka).
  • Ubezpieczenie „Bezpieczna Karta” – posiadacze karty debetowej do iKonta są objęci tym ubezpieczeniem bezpłatnie. W zakres usługi wchodzi ubezpieczenie od nieuprawnionych transakcji (na terenie całego świata), rabunku gotówki (terytorium UE), gwarancja najniższej ceny (jeśli w ciągu 15 dni od płatności kartą za towar klient znajdzie identyczny egzemplarz w niższej cenie w innym sklepie) oraz ubezpieczenie od zniszczenia towaru (w wyniku kradzieży). Z warunkami ubezpieczenia zapoznasz się na tej stronie.

iKonto Wygodne a Konto Dobrze Dobrane

iKonto nie jest jedynym rachunkiem osobistym w ofercie banku BNP Paribas oferującym usługę moneyback. Poniższa tabela prezentuje główne różnice w moneybacku w ramach rachunków w tym banku:

iKonto Konto Dobrze Dobrane
Wysokość premii moneyback 3% 2%
Warunki otrzymania premii miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł (z innych banków) posiadanie Konta Dobrze Dobranego i karty debetowej, zaakceptowanie warunków moneybacku i wybór programu do zwrotu wydatków
Rodzaj wydatków płatności internetowe kartą debetową poprzez platformę PayU płatności kartą debetową w ramach wybranego programu wydatków (Rozrywka, Dom i Ogród, Zdrowie i Uroda)
Limit zwrotu 50 zł miesięcznie i 600 zł rocznie (do 12 czerwca 2015 r.) 60 zł miesięcznie i 720 zł rocznie
Opłata za kartę i możliwość jej uniknięcia 6 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej – opłaty możesz uniknąć, jeśli dokonasz kartą transakcji na min. 200 zł lub posiadasz aktywną kartę kredytową jeśli korzystasz z programu moneyback, opłata za kartę jest obowiązkowa i wynosi 6 zł

Każdy klient banku posiada inne wymagania względem rachunku osobistego i ta zasada dotyczy także moneybacku. Jeśli często płacisz kartą w Internecie przez PayU, iKonto jest wręcz stworzone dla Ciebie, pamiętaj jednak, aby na konto wpływało co miesiąc przynajmniej 1000 zł. Jeśli jednak wolisz płacić kartą w tradycyjny sposób w ramach określonej grupy wydatków (które np. ponosisz najczęściej), więcej korzyści przyniesie Ci moneyback Konta Dobrze Dobranego. Warto pamiętać, że oba rachunki są podobne, a różni je przede wszystkim sposób zakładania konta: online dla iKonta lub w oddziale dla Konta Dobrze Dobranego.

iKonto okiem redakcji

Nowy rachunek w ofercie BNP Paribas to dość specyficzne konto, które koncentruje się na Internecie jako kanale obsługi i płatności. iKonto można założyć online i wystarczą miesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł miesięcznie, a za prowadzenie rachunku nie zapłacimy ani złotówki. Bank przygotował dla posiadaczy iKonta specjalny moneyback, który opiera się na internetowych płatnościach kartą poprzez PayU – do zyskania jest 50 zł miesięcznie, wystarczą stałe miesięczne wpływy na rachunek.

Specyfika moneybacku sprawia, że iKonto można polecić przede wszystkim tym osobom, które często kupują i płacą online (w domyśle: przez PayU). Warto także zwrócić uwagę na ubezpieczenie karty debetowej (bezpłatne tylko dla kart do iKonta), które zapewnia nie tylko ochronę przed kradzieżą karty, ale także pokrywa straty związane z kupnem produktu po nieopłacalnej dla nas cenie. Te drobne „smaczki” sprawiają, że nowy rachunek w BNP Paribas może być interesującą alternatywą dla innych internetowych kont osobistych.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.