iKonto Biznes w Alior Banku i nawet 1500 zł premii!

iKonto Biznes w Alior Banku i nawet 1500 zł premii! Źródło obrazka: strona Alior Banku

iKonto Biznes w Alior Banku stanowi ciekawą propozycję dla przedsiębiorców poszukujących niedrogiego i prostego w obsłudze konta. Przy umiarkowanej aktywności prowadzenie rachunku oraz korzystanie z karty są bezpłatne, a dodatkowo konto objęte jest promocją, w której w ciągu roku można zyskać nawet 1500 zł premii.

iKonto Biznes to rachunek przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzących firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Ze względu niewielkie koszty stanowi interesującą alternatywę dla kont firmowych obecnie funkcjonujących na rynku. Ponadto w ramach rachunku klienci zyskują dostęp do całkiem nieźle oprocentowanego konta lokacyjnego. iKonto Biznes można otworzyć on-line, bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. Rachunek jest dostępny wyłącznie dla nowych klientów biznesowych Alior Banku.

W naszej analizie skupimy się na tym, co dla wielu przedsiębiorców jest najistotniejsze - na opłatach za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, przelewy i wypłaty z bankomatów. Przyjrzymy się również dodatkowym usługom, z których mogą skorzystać właściciele iKonta Biznes.

Podstawowe parametry iKonta Biznes

Wybierając konto, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na koszty jego prowadzenia. Firmowy rachunek o przystępnych opłatach może znacząco ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry iKonta Biznes.

 • rachunek jest przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzących firmę w formie indywidualnej działalności gospodarczej;
 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • 0 zł za prowadzenie rachunku.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – do konta jest wydawana karta MasterCard Business Debit z funkcją zbliżeniową lub MasterCard Debit Commercial Wielowalutowa;
 • 8 zł za miesięczną obsługę karty. Opłaty można uniknąć, wykonując 4 płatności kartą w danym okresie rozliczeniowym;
 • brak opłat za wypłatę gotówki z bankomatów Alior Banku;
 • wypłata gotówki w pozostałych krajowych bankomatach: 
  • Euronet: 5 pierwszych wypłat w miesiącu jest bezpłatnych, kolejne kosztują 2,00 zł;
  • Planet Cash: 5 pierwszych wypłat w miesiącu jest bezpłatnych, kolejne - 2,00 zł;
  • inne bankomaty: 5 pierwszych wypłat w miesiącu jest bezpłatnych, kolejne - 2,00 zł;
 • opłata za wypłaty z pozostałych bankomatów dla karty Mastercard Debit Commercial Wielowalutowej wynosi 1% min. 3 zł;
 • 3,0% transakcji min. 8 zł - za wypłatę środków z bankomatów za granicą;
  • opłata dla karty Mastercard Debit Commercial Wielowalutowej wynosi 3% min. 6 zł (+ do 3% za rozliczenie transakcji);
 • 6 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.
 • 0 zł za krajowe przelewy między rachunkami Alior Banku oraz międzybankowe przelewy ELIXIR wykonane za pośrednictwem bankowości internetowej. Opłata za zlecenie przelewu drogą telefoniczną lub w oddziale banku wynosi odpowiednio 18 zł (przelewy wewnętrzne) i 20 zł;
 • 1 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 0 zł za pięć pierwszych przelewów natychmiastowych w miesiącu; kolejne kosztują 10 zł. Przelewy realizowane są w systemie Express Elixir;
 • 10 zł za przelewy natychmiastowe BlueCash;
 • 30 zł - przelewy SORBNET na kwoty do 1 miliona; na kwoty równe i powyżej 1 miliona PLN - 10 zł; 
 • 0 zł za 5 pierwszych przelewów SEPA (zleconych za pośrednictwem bankowości internetowej, realizowanych w trybie zwykłym lub pilnym przy opcji kosztowej SHA). Kolejne kosztują 5 zł;
 • 20 zł za przelewy walutowe w trybie zwykłym;
 • 0 zł zł pierwszych 5 wpłat w miesiącu w automatach PlanetCash. Każda kolejna wpłata kosztuje 10 zł;
 • 0,50%, min. 10 zł - za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale banku;
 • 0,50 %, min. 6 zł - wpłata gotówki z wykorzystaniem wpłatomatu Euronet;
 • 0,20 zł - kody autoryzacyjne SMS (10 pierwszych w miesiącu - 0 zł).
   

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Do 1500 zł premii dla firm

W specjalnej ofercie "1500 zł dla firm" można co miesiąc otrzymać premię do 125 zł. Nagroda trafi do tych przedsiębiorców, którzy w danym miesiącu wykonają z firmowego rachunku określone operacje (np. przelew do ZUS, przelew natychmiastowy, transakcję kartą itp.). Premia jest przyznawana przez 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych, od momentu przystąpienia do promocji. Maksymalnie w ciągu roku można uzyskać aż 1500 zł zwrotu.

Uczestnikami promocji mogą być wyłącznie klienci, które nie posiadają i nie posiadali żadnego produktu firmowego Alior Banku. Tak więc jeśli posiadasz w banku konto osobiste lub inny produkt dla klientów indywidualnych, możesz skorzystać z akcji promocyjnej.

Ofertę promocyjną "1500 zł dla firm" dokładnie opisaliśmy w tym artykule.

Korzyści dla posiadaczy iKonta Biznes

W ramach iKonta Biznes można również otworzyć rachunek pomocniczy oraz oprocentowany rachunek lokacyjny.

Rachunek lokacyjny - łączy w sobie zalety lokaty terminowej z łatwym dostępem do zgromadzonych środków i umożliwia lokowanie nadwyżek pochodzących z działalności gospodarczej. Oprocentowanie konta dla posiadaczy iKonta Biznes wynosi 2,0% dla kwot do 20 000 zł (włącznie) oraz 1,4% dla nadwyżki powyżej 20 000 zł przez 3 miesiące. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, a koszt podstawowych operacji przedstawia się następująco:

 • przelewy na rachunek podstawowy – pierwszy bezpłatny, za kolejne zapłacimy 5 zł;
 • 5 zł - wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe;
 • 0,40%, min. 6 zł – wpłata gotówkowa.

Rachunek pomocniczy - umożliwia prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych w złotówkach lub walutach oraz rozliczeń gotówkowych w PLN, EUR, USD, GBP. Może służyć jako rachunek dla Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub do prowadzenia odrębnych rozliczeń. Otwarcie Rachunku pomocniczego jest bezpłatne, natomiast jego prowadzenie kosztuje 8 zł miesięcznie. Klienci mają do wyboru 19 walut – m.in. EUR, USD, NOK, JPY, SEK, AUD i inne.

Komentarz redakcji

Nowa oferta firmowa Alior Banku może być interesującą alternatywą do obecnych już na rynku kont firmowych.

Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Także korzystanie z karty jest zwolnione z opłat pod warunkiem wykonania co najmniej czterech transakcji bezgotówkowych w miesiącu (bank nie określa ich minimalnej kwotowej wartości). Dodatkowym atutem konta są bezpłatne przelewy krajowe (w tym do ZUS i Urzędu Skarbowego), pakiet bezpłatnych przelewów ekspresowych (Express Elixir) i przelewów europejskich (SEPA) oraz karta wielowalutowa.

Alior Bank nie zapomniał również o przedsiębiorcach realizujących obrót gotówkowy – wypłaty z automatów Alior Banku są bezpłatne, podobnie jak pięć pierwszych wypłat zarówno z maszyn Euronetu, jak i Planet Cash i pozostałych krajowych bankomatów.

Dodatkowym atutem iKonta Biznes są produkty powiązane - rachunek walutowy i oprocentowane konto lokacyjne, umożliwiające wygodne lokowanie finansowych nadwyżek - a także promocja, w której można zyskać nawet 1500 zł premii w ciągu roku. Bank pozostawił klientowi spory wachlarz możliwości, w jakich można spełnić warunki do otrzymania bonusu.

Haczyki?

My widzimy dwa. Po pierwsze bank pobiera opłatę (20 groszy) za 11 i kolejny kod autoryzacyjny SMS. Nie jest to duża kwota dla przedsiębiorcy, ale warto mieć ją na uwadze. Na szczęście spełnienie warunków tej promocji (np. wykonanie jednego przelewu natychmiastowego lub uregulowanie płatności do ZUS) zwykle pokryje z nawiązką te opłaty.

Drugą kwestią, o której warto pamiętać, są limitowane bezpłatne wypłaty z bankomatów. Przedsiębiorca może co prawda bez limitu wypłacać środki z maszyn Alior Banku, ale już darmowe wypłaty z pozostałych bankomatów są limitowane do pięciu w miesiącu dla każdej sieci (za szóstą i kolejną wypłatę Alior Bank pobiera 2 zł). Dla większości przedsiębiorców taka liczba bezpłatnych wypłat z maszyn obcych będzie jednak w zupełności wystarczająca.

Podsumowanie

Reasumując, iKonto Biznes może spodobać się zarówno przedsiębiorcom, którzy aktywnie korzystają z rachunku - Ci mogą zyskać w promocji nawet 1500 zł premii - jak i właścicielom nowych firm, którzy często nie są w stanie spełnić dość wyśrubowanych warunków zwalniających z opłat za prowadzenie rachunku i użycie karty. W przypadku iKonta Biznes wystarczy umiarkowana aktywność, aby korzystanie z niego stało się prawie bezpłatne.

Na zakończenie warto dodać, że bank uprościł do maksimum procedury związane z zakładaniem rachunku – przedsiębiorca może otworzyć konto, wypełniając wniosek na stronie banku i potwierdzić swoje dane, wykonując przelew z konta osobistego.

Rachunkiem można łatwo zarządzać za pośrednictwem bankowości mobilnej, internetowej i telefonicznej, oszczędzając czas tracony w kolejkach w oddziale.

Ocena: 4.5

 • nawet 1500 zł premii w promocji
 • stosunkowo łatwo można uniknąć opłat za kartę
 • pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych i SEPA
 • promocyjne oprocentowanie Rachunku Lokacyjnego
 • karta wielowalutowa
 • jedynie 5 bezpłatnych wypłat z pozostałych bankomatów
 • opłata za kody autoryzacyjne SMS (0,20 zł za 11. i kolejne)


Sylwetka Alior Banku

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne, a 4 płatności kartą w miesiącu zwalniają z opłaty za jej obsługę (inaczej 8 zł). Przelewy krajowe są bezpłatne, w tym do ZUS i Urzędu Skarbowego. Dodatkowo klient otrzyma pakiet darmowych przelewów SEPA i Express Elixir. Wypłaty z bankomatów w oddziałach Alior Banku są bezpłatne, podobnie jak 5 pierwszych wypłat ze wszystkich bankomatów w danym miesiącu.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  iKonto Biznes może przynieść najwięcej korzyści właścicielom firm poszukującym niedrogiego, nowoczesnego i funkcjonalnego rachunku do obsługi rozliczeń firmowych.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Łatwe do spełnienia warunki umożliwiające zwolnienie z opłat za obsługę karty. Warto także wziąć pod uwagę pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych i przelewów europejskich oraz kartę wielowalutową. W promocji możesz otrzymać do 1500 zł premii.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Wysoka prowizja za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku. Wypłaty z bankomatów Alior Banku są co prawda bezpłatne, podobnie jak 5 pierwszych wypłat ze wszystkich bankomatów w danym miesiącu - jednak za pozostałe musimy już płacić. Bank pobiera opłaty za kody autoryzacyjne SMS.

 • Gdzie założyć przez internet?

  Otwórz iKonto Biznes na  i otrzymaj do 1500 zł premii.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.