Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Idea Bank

Idea Bank

Idea Bank kieruje swoje produkty i usługi przede wszystkim do osób przedsiębiorczych (mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw) oraz wspiera je w realizacji planów biznesowych. Polityka banku zakłada stały kontakt z klientem od momentu pierwszego pojawienia się w oddziale, poprzez doradztwo i pomoc w prowadzeniu firmy. Idea Bank stawia w swojej działalności na innowacyjność i rozwija tę ideę, wprowadzając nowe produkty i usługi.

Idea Bank

Informacje o Idea Bank

Prezes zarządu:

Jerzy Pruski (p.o)

Siedziba:

Warszawa 01-208, ul. Przyokopowa 33

Data założenia:

1991 r.

Infolinia - klienci indywidualni

(22) 101 10 10

Kapitał zakładowy:

156 803 962 zł

Infolinia - mikro i małe firmy

(22) 101 10 10

NIP:

526-030-75-60

Kod BIC/Swift:

IEEAPLPA

Interesująca oferta dla przedsiębiorców

Ciekawą propozycją dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jest Konto FIRMA+. To wszechstronna i dopracowana oferta, która może zadowolić zarówno firmy z dłuższym stażem, jak i początkujących przedsiębiorców. Atutem rachunku są niskie opłaty, nowoczesne usługi dodatkowe oraz bardzo ciekawa oferta oszczędnościowa.

Kontem można łatwo i wygodnie zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej i platformy Idea Cloud, która łączy w sobie funkcje bankowe oraz księgowe. Oba kanały dostępu są wyposażone w takie funkcjonalności, jak darmowy program do fakturowania, moduł cash flow, wirtualny sejf czy opcję szybkich płatności. Z poziomu bankowości elektronicznej można również założyć konto walutowe, uruchomić Kantor Walutowy oraz zyskać dostęp do szerokiej gamy produktów kredytowych i oszczędnościowych, w tym do atrakcyjnie oprocentowanych lokat dla biznesu (od 1,40 do 3%). Wśród usług dostępnych dla przedsiębiorców są ponadto factoring oraz leasing (również dla start-upów).

Jednak Konto Konto FIRMA+ to nie jedyny rachunek firmowy w ofercie banku. Bank prowadzi również Konto IDEALNA FIRMA dla spółek i innych jednostek organizacyjnych, a także konto dedykowane sprzedawcom detalicznym. W ramach tego rachunku klient może kupić ze zniżką kasoterminal oraz uzyskać dostęp do zaawansowanej platformy do zarządzania sprzedażą.

Pomimo koncentracji na ofercie biznesowej Idea Bank posiada w swojej ofercie również produkty dla klientów indywidualnych. Można tu wyróżnić przede wszystkim konto osobiste o przystępnych opłatach oraz szeroki wybór lokat terminowych.

Idea Bank – propozycje dla klientów indywidualnych

Sztandarowym rachunkiem osobistym Idea Banku jest Konto Idealne. Posiadacze rachunku nie ponoszą opłat za jego otwarcie i prowadzenie, nie płacą również za obsługę karty. Dodatkowo mogą skorzystać z pięciu bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatu oraz dwóch darmowych przelewów SEPA w miesiącu.

Na uwagę zasługują także takie udogodnienia, jak aplikacja mobilna, wyposażona w szereg funkcjonalności ułatwiających zarządzanie kontem, bezpłatne konto walutowe w euro, usługa Masterpass (cyfrowy portfel obsługiwany przez Mastercarda i umożliwiający płatności kartą przez Internet) a przede wszystkim – wyjątkowo szeroka gama lokat o różnym okresie zapadalności.

Atrakcyjnie wypadają zwłaszcza depozyty dedykowane nowym klientom: Lokata Happy, na której można zyskać aż 3,8% w skali roku dla kwot do 20 tys. zł przez okres trzech miesięcy oraz Lokata Happy Pro (3% w skali roku dla środków do 400 tys. zł). Bank przygotował również kilka ciekawych produktów dla obecnych klientów. Na większości uzyskamy ponadprzeciętne oprocentowanie przy jednoczesnym bardzo wysokim limicie kwotowym (wynoszącym milion złotych).

Niestety, oferta Idea Banku dla klientów indywidualnych posiada również kilka minusów. Jednym z nich jest brak płatności mobilnych, drugim – Konto Oszczędnościowe Idealnie Proste oferujące zaledwie 1,1% w skali roku.

Sesje Elixir w Idea Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

09:30

dyspozycję należy złożyć do 7:30

13:30

dyspozycję należy złożyć do 12:15

16:00

dyspozycję należy złożyć do 15:00

Sesje przychodzące

10:30

14:30

16:30

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

09:30

dyspozycję należy złożyć do 7:30

10:30

13:30

dyspozycję należy złożyć do 12:15

14:30

16:00

dyspozycję należy złożyć do 15:00

16:30

Konta bankowe: Idea Bank