Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

3 stycznia 2021 r. Idea Bank SA został przejęty przez Bank Pekao SA. O szczegółach przeczytasz tutaj.

Idea Bank

Idea Bank

Idea Bank kieruje swoje produkty i usługi przede wszystkim do osób przedsiębiorczych (mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw) oraz wspiera je w realizacji planów biznesowych. Polityka banku zakłada stały kontakt z klientem od momentu pierwszego pojawienia się w oddziale, poprzez doradztwo i pomoc w prowadzeniu firmy. Idea Bank stawia w swojej działalności na innowacyjność i rozwija tę ideę, wprowadzając nowe produkty i usługi.

Idea Bank

Informacje o Idea Bank

Prezes zarządu:

Jerzy Pruski (p.o)

Siedziba:

Warszawa 01-208, ul. Przyokopowa 33

Data założenia:

1991 r.

Infolinia - klienci indywidualni

(22) 101 10 10

Kapitał zakładowy:

156 803 962 zł

Infolinia - mikro i małe firmy

(22) 101 10 10

NIP:

526-030-75-60

Kod BIC/Swift:

IEEAPLPA

Interesująca oferta dla przedsiębiorców

Ciekawą propozycją dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jest Konto FIRMA+. To wszechstronna i dopracowana oferta, która może zadowolić zarówno firmy z dłuższym stażem, jak i początkujących przedsiębiorców. Atutem rachunku są niskie opłaty oraz nowoczesne usługi dodatkowe.

Otwarcie konta jest darmowe, ponadto przez pierwsze dwa lata bank nie pobiera prowizji za prowadzenie rachunku. Po upływie 24 miesięcy opłaty w wysokości 10 zł można uniknąć, wykonując przynajmniej jeden przelew do ZUS w miesiącu oraz posiadając aktywną kartę debetową.

Darmowa może być również karta (standardowo - 8 zł), o ile co miesiąc przedsiębiorca wykona za jej pomocą transakcje na łączną kwotę min. 400 zł lub dokona wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach o łącznej wartości co najmniej 1000 zł.

Kontem można łatwo i wygodnie zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej i platformy Idea Cloud, która łączy w sobie funkcje bankowe oraz księgowe. Oba kanały dostępu są wyposażone w takie funkcjonalności, jak darmowy program do fakturowania, moduł cash flow, wirtualny sejf czy opcję szybkich płatności. Z poziomu bankowości elektronicznej można również założyć konto walutowe, uruchomić Kantor Walutowy oraz zyskać dostęp do szerokiej gamy produktów kredytowych i oszczędnościowych, w tym do atrakcyjnie oprocentowanych lokat dla biznesu (od 1,40 do 3%). Wśród usług dostępnych dla przedsiębiorców są ponadto factoring oraz leasing (również dla start-upów).

Jednak Konto Konto FIRMA+ to nie jedyny rachunek firmowy w ofercie banku. Bank prowadzi również Konto IDEALNA FIRMA dla spółek i innych jednostek organizacyjnych, a także konto dedykowane sprzedawcom detalicznym. W ramach tego rachunku klient może kupić ze zniżką kasoterminal oraz uzyskać dostęp do zaawansowanej platformy do zarządzania sprzedażą.

Pomimo koncentracji na ofercie biznesowej Idea Bank posiada w swojej ofercie również produkty dla klientów indywidualnych. Można tu wyróżnić przede wszystkim konto osobiste o przystępnych opłatach oraz szeroki wybór lokat terminowych.

Idea Bank – propozycje dla klientów indywidualnych

Sztandarowym rachunkiem osobistym Idea Banku jest Konto Idealne. Posiadacze rachunku nie ponoszą opłat za jego otwarcie i prowadzenie, nie płacą również za obsługę karty. Dodatkowo mogą skorzystać z pięciu bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatu oraz dwóch darmowych przelewów SEPA w miesiącu.

Na uwagę zasługują także takie udogodnienia, jak aplikacja mobilna, wyposażona w szereg funkcjonalności ułatwiających zarządzanie kontem, bezpłatne konto walutowe w euro, usługa Masterpass (cyfrowy portfel obsługiwany przez Mastercarda i umożliwiający płatności kartą przez Internet) a także – wyjątkowo szeroka gama lokat o różnym okresie zapadalności. W ostatnim czasie bank udostępnił także swoim klientom mobilne płatności zbliżeniowe Google Pay.

Sesje Elixir w Idea Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

09:30

dyspozycję należy złożyć do 7:30

13:30

dyspozycję należy złożyć do 12:15

16:00

dyspozycję należy złożyć do 15:00

Sesje przychodzące

10:30

14:30

16:30

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

09:30

dyspozycję należy złożyć do 7:30

10:30

13:30

dyspozycję należy złożyć do 12:15

14:30

16:00

dyspozycję należy złożyć do 15:00

16:30

Konta bankowe: Idea Bank